Menu górne

Imieniny  W kwietniu odbędą się:  Imieniny 

Konsultacje - 5 kwietniaWiosenna przerwa świąteczna - 29 marca-3 kwietnia * Egzamin gimnazjalny (dodatkowy termin 4,5,6 czerwca 18 r.) - 18,19,20 kwietnia * Dzień wolny od zajęć dydaktycznych - 18,19,20 kwietnia * Dzień wolny od zajęć dydaktycznych - 30 kwietnia

menu

Menu główne

 menu
 Najważniejsze imprezy szkolne

Najważniejsze
imprezy szkolne



Festiwal
Hej Panie Jezu 2017
Wyniki

Fotografie

Filmy



Międzygimnazjalny
Konkurs Literacki
 Jan Paweł II-Papież
Wszech Czasów



Moda na dobre maniery

Konkurs organizowany
przez szkolną bibliotekę
dla klas V PSP1
i klas I PG1

Kliknij i przeczytaj




 Media szkolne

Media szkolne



Nasze filmy na YOUTUBE



Gazetka Jedyneczka






 Współpraca z instytucjami lokalnymi i krajowymi

Współpraca z instytucjami lokalnymi i krajowymi



PROMOCJA ZDROWEGO
STYLU ŻYCIA



Fundacja
Dziewczynka z Zapałkami



Współpraca
ze środowiskiem lokalnym




menu

Ważne rocznice
i międzynarodowe dni


Najważniejsze linki zewnętrzne

Najważniejsze linki zewnętrzne



Biuletyn
Informacji Publicznej




Stowarzyszenie
Teatr Źródło



ZNOSIMY BARIERY
OTWIERAMY
DRZWI KARIERY



Program Comenius

Współpraca z Lincoln

Cooperation with Lincoln

Family Matters



OFICJALNA
STRONA MIASTA




 Nowa strona 1

Licznik odwiedzin

Odwiedziło naszą stronę

12346

osób

 Wycieczki w roku szkolnym 2017/2018

Wycieczki szkolne
w roku szkolnym 2017/2018


Data publikacji: 2018-05-29 17:33:49,
Autor: Marzena Lora

Wycieczkę na Jurę Krakowsko- Częstochowską

Album zdjęć

11 maja klasy Ia i Ib pod opieką wychowawców p. M.Lory, p. W.Ruszkiewicz, p. M. Gołczyk i p. G. Bezy udały się na wycieczkę na Jurę Krakowsko- Częstochowską,

Wędrówkę rozpoczęliśmy od podziwiania ruin zamku w Mirowie i śniadanka na trawce. Po pieszej wędrówce między skałkami dotarliśmy do Bobolic, gdzie pod opieką przewodnika zwiedziliśmy uroczy zamek i wysłuchaliśmy legend z nim związanych. Następnie przejechaliśmy do Żarek, a tam w Muzeum Rzemiosł Dawnych poznaliśmy pracę młynarza, szewca, kołodzieja i bednarza. Po zwiedzeniu Starego Młyna udaliśmy się do Manufaktury Słodyczy, gdzie własnoręcznie wykonaliśmy kolorowe lizaki.

Wycieczka sprawiła nam wiele radości. Zmęczeni ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Data publikacji: 2018-04-16 17:18:04,
Autor: Olga Kipigroch

PROJEKT EDUKACYJNY: "DYSKRYMINACJI MÓWIMY NIE"

Kolejna wizyta klas drugich w Warszawie

Album zdjęć

W czwartek, 12. kwietnia klasy drugie gimnazjum po raz kolejny pojechały do Muzeum Żydów Polskich POLIN.

Tym razem warsztaty były zatytułowane "Jak się pięknie różnić?". Mówiliśmy o różnicach między nami. Klasa 2a miała zajęcia z panią Maliną. Najpierw każdy przedstawił się i opowiedział krótko o sobie.

Podczas pierwszego zadania musieliśmy dobierać się w pary (lub grupy) według  określonych  kryteriów-np. ten sam kolor oczu, podobny wzrost czy taka sama ilość rodzeństwa. Okazało się, że parę osób nie znalazło nikogo, kto byłby do nich podobny w niektórych kategoriach.

Innym zadaniem było napisanie na kartce kilku informacji: rzeczy, które lubimy/nie lubimy; coś, w co wierzyliśmy dawniej, ale już nie wierzymy; nietypowa dla nas rzecz, którą zrobiliśmy; imię, które byśmy dla siebie wybrali oraz opis osoby, którą bylibyśmy, gdybyśmy zmienili tożsamość. Następnie podzieliliśmy się z kilkoma osobami zawartością naszej kartki. Okazało się, że z niektórymi mamy podobne upodobania, a z innymi zupełnie różne.

Naszym zadaniem była też zabawa w lustro-jedna osoba z pary wykonywała różne ruchy lub opowiadała historię, a druga starała się ją jak najdokładniej odwzorować. Kolejnym zadaniem było odegranie w grupach scenek, przydzielonych przez panią prowadzącą. Każda z nich miała na celu pokazanie nam, że bez porozumienia, szacunku i umiejętności słuchania, nie dojdziemy do porozumienia.

Na koniec po kolei powiedzieliśmy w jednym zdaniu swoje wnioski, które wyciągnęliśmy z warsztatów.

Następnie wszyscy pojechaliśmy na Stare Miasto w Warszawie. Dostaliśmy całą godzinę na zwiedzanie. Niektórzy po prostu oglądali urokliwe widoki, inni poznawali nowych ludzi, jeszcze inni zajadali się lodami. Wycieczkę wspominamy bardzo dobrze, trochę się nauczyliśmy, a także miło spędziliśmy czas w stolicy.

Autor tekstu: Olga Kipigroch

(zdjęcia wykonali uczniowie klasy 2 A gimnazjum: Olga Kipigroch., Sabina Muszyńska , Adam Hentsch, Sylwia Szwed, Daria Kaczorowska)

Data publikacji: 2018-03-22 19:07:11,
Autor: Olga Kipigroch

Wycieczka do Muzeum Historii Żydów Polskich

Album zdjęć

W czwartek (15.02) klasy II gimnazjum wybrały się na wycieczkę w ramach projektu. Uczniowie odwiedzili Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Obie klasy wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników muzeum. Klasa IIa podczas warsztatów dowiedziała się więcej o dyskryminacji i jej rodzajach. Każdy mógł się wypowiedzieć, ponieważ Pani prowadząca chętnie słuchała, co wszyscy maja do powiedzenia i od razu zyskała sympatię i zaufanie IIa.

Jednym z zadań było wypisanie grup, do których przynależymy. Padały różne propozycje-od zwyklej grupy 'społeczności Facebooka', przez drużyny sportowe, po wspólnotę Kościoła. Następnie sprawdzaliśmy, jak wiele osób czuje się przynależne do takich grup, jakie wypisaliśmy. Okazało się, ze niektórzy czuli się gorzej, kiedy byli jedynymi nienależącymi do danej zbiorowości. Uświadomiło to nam, że osoby wykluczone z jakiegoś środowiska nie czują się dobrze.

Innym zadaniem było narysowanie w grupach plakatów, które będą nawiązywać do tematu dyskryminacji. Należało także napisać kilka rad dla osoby, która jest jej świadkiem lub ofiara. Nie było to proste, ale wszyscy podołali.

Pani prowadząca dala każdemu kartkę z krótkim, jednozdaniowym opisem osoby. Trzeba było wczuć się w tę postać i zastanowić się, jak wyglądało jej życie. Następnie ustawiliśmy się w rzędzie i słuchaliśmy informacji o różnych osobach. Należało zastanowić się, czy dane zdanie dotyczy naszej postaci. Jeśli tak-przechodziliśmy krok do przodu. Na koniec zabawy okazało się, że niektórzy zaszli bardzo daleko (mogliby dalej, ale drzwi odcięły drogę), a inni stoją blisko startu. Pokazało nam to, że czasem jesteśmy dyskryminowani nawet przez rzeczy, na które nie mamy wpływu (jak np. kolor skory, zamożność rodziców czy niepełnosprawność).

Na koniec obejrzeliśmy film o tematyce szkolnej. Posłuchaliśmy wypowiedzi kilku uczniów. Mówili oni o tym, że w szkole bardzo często nauczyciele faworyzują uczniów. Po skończeniu filmu każdy z nas mógł się do niego odnieść. Wymieniliśmy się refleksjami, a także naszymi doświadczeniami.

Po warsztatach zrobiliśmy sobie pamiątkowe, klasowe zdjęcie w lustrze. Zajęcia trochę nas nauczyły i nie możemy doczekać się kolejnych spotkań w tym muzeum.

Data publikacji: 2018-03-17 20:28:28,
Autor: Iwona Adamek

Kulinarne warsztaty

Album zdjęć

W środę 7 marca 2018 r. uczniowie klasy III c wzięli udział w warsztatach robienia pizzy. Dzieci wysłuchały krótkiej historii związanej z powstaniem pizzy, poznały różne jej rodzaje, dowiedziały się jakie składniki potrzebne są do stworzenia tej potrawy. Następnie nadszedł czas robienia własnej pizzy. Każdy uczeń otrzymał fartuszek, wspaniałą czapkę kucharską i tak wyposażony zajął swoje stanowisko pracy. Dzieci z zapałem przygotowywały swoje dania w grupach. Ciasto było gotowe, należało nałożyć na nie składniki według własnego uznania. Tak przygotowane pizze trafiły do pieca. Dzieci nie mogły doczekać się finału, bo w brzuszkach burczało, a pizza pachniała coraz intensywniej. Po niedługim czasie, gotowe pizze trafiły na stoły, a dzieci rozsmakowały się w przyrządzonej przez siebie potrawie.

Po pysznym posiłku na uczniów czekała niespodzianka.  Pani prowadząca warsztaty wręczyła każdemu dyplom i pogratulowała samodzielnie zrobionej pizzy. Dzieci były z siebie niezmiernie dumne, zdobyły nowe, niezwykle smaczne doświadczenie.
Dziękujemy personelowi Pizzerii Fenix za serdeczne zaopiekowanie się najmłodszymi wielbicielami pizzy.

Data publikacji: 2018-03-05 19:18:29,
Autor: Bożena Wieloch

„O człowieku, który heroicznie wypełniał obowiązki wobec Ojczyzny”

Spotkanie z autorką książki o rotmistrzu Pileckim

Album zdjęć

W związku z przypadającym 1 marca Dniem Żołnierzy Wyklętych w MBP w Radomsku odbyło się spotkanie z pisarką Małgorzatą Strękowską – Zarembą. Wzięli w nim udział uczniowie klasy VIb naszej szkoły.

Małgorzata Strękowska - Zaremba jest znaną autorką książek dla dzieci i młodzieży, licznych publikacji (bajek, wierszy, artykułów popularnonaukowych) w czasopismach dla dzieci („Miś”, „Świerszczyk”, „Płomyczek”, „Projekt Planeta”, „Bluszczyk”) oraz w podręcznikach dla przedszkoli i klas 1-5. To także współscenarzystka programu telewizyjnego dla dzieci i rodziców emitowanego w Telewizji Polskiej „Od słów do głów”. Jej książki „Leniwe literki”, „Abecelki i duch Bursztynowego Domu” znajdują się na listach lektur szkolnych.

Spotkanie z pisarką przebiegało w niezwykle  miłej atmosferze, choć poruszany temat był bardzo trudny i dotyczył biografii człowieka, który żył, poświęcał się dla naszej Ojczyzny, a  w końcu oddał za nią życie. Autorka w ciekawy sposób przedstawiła postać rotmistrza, począwszy o opowieści o jego dziecięcych marzeniach, rodzeństwie, surowym ojcu, konkurach do przyszłej żony, wojennych losach aż po tragiczny finał życia – zamordowanie przez władze komunistyczne.

Wszystkie te informacje można wyczytać właśnie w książce Małgorzaty Strękowskiej – Zaremby „Rotmistrz Witold Pilecki”. Jej bohaterami są Tolek i Tosia, którzy postanawiają zapoznać zuchów z losami patrona ich szkoły. Czy im się to udało? Dowiecie się po przeczytaniu tej wartościowej pozycji. Zachęcamy!

Data publikacji: 2017-10-08 21:24:30,
Autor: Marek Biesiada

Wycieczka do Wrocławia

Album zdjęć

Film

5 października klasy IV a i IV c wraz z wychowawcami p. Markiem Biesiadą i p. Małgorzatą Kaczmarczyk oraz panią Katarzyną Bajon i panią Marzeną Malicką  wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Moc wrażeń dostarczyła zwiedzanie Afrykarium w Ogrodzie Zoologicznym. Następnym punktem programu był spacer po Hydropolis - Centrum nauki i wiedzy o wodzie.  Na koniec wycieczki uczniowie mieli posiłek w restauracji Mc Donald.

 menu
 Najważniejsze akty prawne

Najważniejsze akty prawne
i informacje



KLAUZULA INFORMACYJNA
O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
KLIKNIJ NA PLIK PDF
I PRZECZYTAJ INFORMACJĘ



Program Wychowawczo – Profilaktyczny w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1



Procedury postępowania
w sytuacjach kryzysowych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1
w Radomsku



Program terapii logopedycznej uczniów
z zaburzeniem kinestezji artykulacyjnej w obrębie głosek dentalizowanych




 Ważne informacje

Ważne informacje



Podręczniki do religii
w roku szkolnym 2018/2019

Pobierz plik PDF



PROJEKT
EDUKACYJNY
"
DYSKRYMINACJI
MÓWIMY NIE"



PROGRAM
AKTYWNA TABLICA

">



Nowy Statut
Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1
im. Bolesława Chrobrego
w Radomsku


Plik dokumentu PDF do pobrania



KONCEPCJA FUNKCJONOWANIA
I ROZWOJU ZSG NR 1 W RADOMSKU

Plik do pobrania w formacie pdf



ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA
1)
z dnia 26 sierpnia 2015 r.
w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach

Kliknij i pobierz rozporządzenie



ZASADY FUNKCJONOWANIA
DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO

Proszę o zapoznanie się z zasadami funkcjonowania dziennika elektronicznego w ZSG nr 1 w Radomsku

POBIERZ PLIK

Aktualizacja z dnia 10.07.2015



Uwaga rodzice!!!
Proszę zapoznać się z poniższymi zasadami,
na których uczeń można zostac zwolniony z zajęć Wychowania Fizycznego oraz pobrać odpowiednie formularze

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 10 czerwca 2015 r.
OPINIA o ograniczonych możliwościach uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego/o braku możliwości uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego

Wnioski o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego w roku szkolnym 2015/2016




 Organizacja roku szkolnego

Organizacja roku szkolnego 2017/2018



Podręcznik do języka angielskiego do kl. 0 pt. „I love Boo”- wydawnictwo MAC. Edukacja poziom B.



Kalendarz
na rok szkolny

Spotkania
z rodzicami

Terminy egzaminów

Dni wolne od zajęć dydaktycznych



PLAN LEKCJI


Obowiązuje
od 12.02.2018 r.



Dzwonki na lekcje
i przerwy

Kliknij




 Organizacja roku szkolnego

Testy z historii

Kliknij na ten link
TESTY PRZYGOTOWUJĄCE DO EGZAMINU GIMNAZJALNEGO
Z HISTORII

Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum została stworzona dla was strona internetowa z testami z historii, na której możecie ćwiczyć swoje umiejętności, a także sprawdzić jakiej wiedzy jeszcze wam brakuje do zaliczenia sprawdzianów z historii.
Kliknij na ten link
TESTY Z HISTORII

   

Autor strony internetowej: Marek Biesiada