Menu górne

Imieniny  W kwietniu odbędą się:  Imieniny 

Konsultacje - 5 kwietniaWiosenna przerwa świąteczna - 29 marca-3 kwietnia * Egzamin gimnazjalny (dodatkowy termin 4,5,6 czerwca 18 r.) - 18,19,20 kwietnia * Dzień wolny od zajęć dydaktycznych - 18,19,20 kwietnia * Dzień wolny od zajęć dydaktycznych - 30 kwietnia

menu

Menu główne

 menu
 Najważniejsze imprezy szkolne

Najważniejsze
imprezy szkolne



Festiwal
Hej Panie Jezu 2017
Wyniki

Fotografie

Filmy



Międzygimnazjalny
Konkurs Literacki
 Jan Paweł II-Papież
Wszech Czasów



Moda na dobre maniery

Konkurs organizowany
przez szkolną bibliotekę
dla klas V PSP1
i klas I PG1

Kliknij i przeczytaj




 Media szkolne

Media szkolne



Nasze filmy na YOUTUBE



Gazetka Jedyneczka






 Współpraca z instytucjami lokalnymi i krajowymi

Współpraca z instytucjami lokalnymi i krajowymi



PROMOCJA ZDROWEGO
STYLU ŻYCIA



Fundacja
Dziewczynka z Zapałkami



Współpraca
ze środowiskiem lokalnym




menu

Ważne rocznice
i międzynarodowe dni


Najważniejsze linki zewnętrzne

Najważniejsze linki zewnętrzne



Biuletyn
Informacji Publicznej




Stowarzyszenie
Teatr Źródło



ZNOSIMY BARIERY
OTWIERAMY
DRZWI KARIERY



Program Comenius

Współpraca z Lincoln

Cooperation with Lincoln

Family Matters



OFICJALNA
STRONA MIASTA




 Nowa strona 1

Licznik odwiedzin

Odwiedziło naszą stronę

12334

osób

 Imprezy szkolne

Imprezy szkolne
w roku szkolnym 2013/2014


Data publikacji: 2014-06-28 16:00:00 Autor: zsg1.radomsko.pl

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014...

Zakończenie roku szkolnego w Jedynce w klasach I-III PSP1

...w klasach I-III PSP1

Zakończenie roku szkolnego w Jedynce w klasach I-III PSP1

...w klasach IV-VI PSP1

Zakończenie roku szkolnego w Jedynce w klasach I-III PSP1

...w klasach I-III PG1

Data publikacji: 2014-06-11 21:00:00 Autor: Ewa Zabawińska-Janas

Tydzień angielski

W dniach 26 – 30 maja 2014 roku odbył się w naszej szkole „Tydzień angielski”. Pomysłodawcą i organizatorem była nauczycielka języka angielskiego pani Ewa Zabawińska-Janas. Realizacją przedsięwzięcia zajęli się nauczyciele języka angielskiego: pani Małgorzta Kaczmarczyk i Magdalena Dąbrowska oraz Samorząd Uczniowski. W akcji brały udział wszystkie klasy gimnazjalne. W każdym dniu uczniowie brali udział w różnych konkurencjach między innymi: w konkursie plastycznym na najładniejszą flagę Anglii, konkursie kulinarnym, konkursie na stylizację osoby z Rodziny Królewskiej, konkursie wiedzy o Anglii. Uczniowie prezentowali modę angielską i walczyli w konkursie na najładniejszy wystrój sali lekcyjnej. Uczniowie zdobywali punkty w każdej konkurencji na rzecz klasy i nagrody indywidualne za pierwsze trzy miejsca. W klasyfikacji ogólnej I miejsce zdobyła klasa III A, II miejsce klasa II A a III miejsce klasa I A.

Data publikacji: 2014-06-07 23:00:00 Autor:

FESTYN RODZINNY

Filmy

Data publikacji: 2014-06-05 17:00:00 Autor: Marzena Loraora

DEBATA W JEDYNCE – „CO TO ZNACZY KOCHAĆ DZIECKO?”

28 maja w naszej szkole odbyła się debata będąca jedną z imprez tegorocznych XV Radomszczańskich Dni Rodziny. „Miłość jest podstawą związku pomiędzy rodzicem a dzieckiem. Aby mogło ono w pełni rozwijać swój potencjał musi czuć, że rodzice je kochają i troszczą się o nie”. miłości rodziców do dzieci, tej właściwej i tej złej oraz sposobie jej okazywania dyskutowali uczniowie klas VI PSP oraz I – III PG nr 1. Debata została przygotowana i poprowadzona przez panie: Marzenę Lora, Anetę Pawelec, Bożenę Wieloch.

Data publikacji: 2014-06-03 23:00:00 Autor: Magdalena Dąbrowska

„CZERWONY KAPTUREK” NA WESOŁO

3 czerwca uczniowie klasy VIa i VIb wraz z nauczycielką języka angielskiego Magdaleną Dąbrowską przygotowali niespodziankę dla młodszych kolegów i koleżanek wystawiając sztukę w języku angielskim pt. Little Red Riding Hood (Czerwony Kapturek).

Data publikacji: 2014-05-07 22:00:00 Autor: zsg1.radomsko.pl

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w PG nr1

W dniu 7 maja 2014 roku w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Radomsku odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Prezentację historyczną przedstawili uczniowie klasy III B, których przygotował pan Marek Biesiada. Część muzyczną przygotowała klasa V b pod opieką pani Małgorzaty Siarki. Nagłośnienie zorganizowali i nadzorowali pan Marek Eksterowicz oraz uczniowie Norbert Piasecki (III B PG1), Kamil Pacyniak (III B PG1) i Konrad Olczyk (III A PG1).

Film

Data publikacji: 2014-05-07 21:00:00 Autor: zsg1.radomsko.pl

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w PSP nr1

W dniu 7 maja 2014 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Radomsku odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Część artystyczną przedstawili uczniowie klasy IV b, których przygotowała pani Joanna Szczukocka. Nagłośnienie zorganizowali i nadzorowali pan Marek Eksterowicz oraz uczniowie Norbert Piasecki (III B PG1), Kamil Pacyniak (III B PG1) i Konrad Olczyk (III A PG1).

Film

Data publikacji: 2014-04-25 17:00:00 Autor: zsg1radiomsko.pl

Dzień Patrona PSP nr 1 w Radomsku

W dniu 25 kwietnia 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Radomsku odbyła się uroczysta akademia, która została poświęcona patronowi szkoły. Część artystyczną przedstawili uczniowie klas: II a i III b PSP pod opieką pani Anny Kaliszyk (wychowawczyni klasy II A) i pani Wioletty Ruszkiewicz (wychowawczyni klasy III B).

Film

Data publikacji: 2014-04-03 15:00:00 Autor: zsg1.radomsko.pl

Dzień Patrona
Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II

3 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 1 w Radomsku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona Publicznej Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Radomsku. Z tej okazji gimnazjaliści pod opieką pani Danuty Zawadzkiej przygotowali montaż słowno-muzyczny poświęcony Św. Janowi Pawłowi II. Zapraszamy do obejrzenia za pośrednictwem szkolnego kanału YouTube nagrania filmowego z tego wydarzenia.

Data publikacji: 2014-03-27 15:00:00 Autor: Danuta Zawadzka

27 marca - Międzynarodowy Dzień Teatru

Dzień Teatru ustanowiono w czerwcu 1961 roku podczas 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w Helsinkach. Jego ustanowienie zaproponował Arvi Kivimaa, prezydent Fińskiego Instytutu ITI. Dzień obchodów ustalono na 27 marca, w rocznicę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu. Od tego czasu Dzień Teatru jest obchodzony rokrocznie przez ponad sto narodowych ośrodków ITI na całym świecie.
Czytaj więcej Obchody Światowych Dni Teatru mają na celu realizacje statutowych zobowiązań ITI. ITI powstało w celu promocji i międzynarodowej wymiany informacji na temat teatru, pobudzenia kreacji i zwiększenia współpracy ludzi teatru; uświadomienia opinii publicznej wagi sztuki i artystycznej kreacji w życiu codziennym, w celu wzmocnienia przyjaźni i więzi międzyludzkich.
27 marca, co roku, rozsyłana jest wiadomość, tłumaczona na ponad 20 języków, od wybitnego człowieka teatru zawierająca jego przemyślenia na temat teatru i światowej harmonii. Pierwszą taką wiadomość wysłał w 1962 roku Jean Cocteau. Tego dnia odbywają się specjalne spotkania, sympozja, przedstawienia teatralne.

Data publikacji: 2014-03-26 22:00:00 Autor: Marzena Lora

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W JEDYNCE

Pierwszy dzień tegorocznej wiosny uczniowie klas 0 – III powitali bardzo radośnie, uczestnicząc w konkursie piosenki Mini Playback Show zorganizowanym przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Marzenę Lora.
Zadaniem uczestników konkursu była imitacja śpiewu na bazie pełnego playbacku.
Czytaj więcej Poprzez strój i charakteryzację uczniowie mogli wcielić się w różne postacie ze świata muzyki.
Do swych występów dzieci przygotowywały się nie tylko pod kątem tanecznym ale i wizualnym. Na scenie pojawili się między innymi Michael Jackson, Violetta, Katty Perry oraz Psy – wykonawca przeboju Gangnam Style.
Jury w składzie p. Małgorzata Siarka, p. Milena Kobielska i p. Urszula Retyk, miało trudne zadanie aby wybrać najlepszych z uwagi na wysoki i wyrównany poziom. Ocenie podlegał wybór utworu, strój, oddanie charakteru piosenki oraz ogólne wrażenia artystyczne.
Wyniki:
Kategoria klas O – I
I miejsce przedstawiciele klasy „O” – N. Martela, D. Drogosz, J. Smolarczyk
II miejsce klasa IB: J.Prokop, W. Wódka
III miejsce uczennica klasy IA: M. Matusiak
Kategoria klas II – III
I miejsce uczniowie z klasy IIIC: P. Kaczmarczyk, M. Majak, J. Klerkowski, H. Sojczyński,
J. Ociepa
II miejsce równocześnie przedstawiciele klas:
IIA – N. Majewska, D. Ludwin, A. Piotrowska, P. Klekowska, M. Iciek,
IIB – K. Podlasin, M. Lacisz, N. Stasińska, O. Karasek, K. Mruklik
IIIB – N. Gorczyńska, O. Sikorska, W. Małolepszy, M. Miechowska
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i budził wśród dzieci wiele pozytywnych emocji.

Data publikacji: 2014-03-24 20:00:00 Autor: Patrycja Gałwiaczek i Barbara Ciosk

Projekt edukacyjny "Stop cyberprzemocy"
Efekty pracy uczniów realizujących projekt

Od listopada do marca, my, uczniowie klasy IIA i IIC braliśmy udział w projekcie edukacyjnym pod hasłem „Stop cyberprzemocy!”. Naszym opiekunem była pani Anna Huber. Staraliśmy się, aby efekty naszych działań były widoczne przez cały okres trwania projektu. Dlatego ważną inicjatywą było umieszczanie informacji na temat jego przebiegu na stronie szkoły i specjalnie założonym fanpagu na facebooku UCZNIOWIE JEDYNKI KONTRA CYBERPRZEMOC. Czytaj więcej Dzięki Krystianowi Antońskiemu i Adamowi Kaczmarczykowi na bieżąco można było śledzić naszą pracę. Kolejnym orężem do walki z cyberwrogiem były m.in. plakaty, ulotki, logo, gazetki ścienne przygotowane przez prężnie działającą sekcję plastyczną w składzie: Natalia Lewandowska, Barbara Ciosk, Sylwia Cichuta, Aleksandra Firek, Faustyna Nićka, Karolina Weronika Stępień. W klasach pierwszych i drugich Patrycja Gałwiaczek i Julia Walasik przeprowadziły lekcje wychowawcze w oparciu o samodzielnie przygotowane materiały i prezentację. Celem projektu było przede wszystkim uświadomienie uczniom, rodzicom, nauczycielom, ale również radomszczanom zagrożenia płynącego z niewłaściwego korzystania z Sieci. Dlatego 11 lutego w DNIU BEZPIECZNEGO INTERNETU wraz z innymi uczniami opuściliśmy mury szkoły, aby podczas happeningu pod hasłem RAZEM TWORZYMY LEPSZY INTERNET przejść ulicami Radomska z transparentami, plakatami, ulotkami propagującymi właściwe postawy w Internecie oraz przypomnieć jego użytkownikom, że nie są anonimowi i bezkarni. Radomszczanie chętnie składali podpisy, deklarując swój sprzeciw wobec przemocy w Internecie. Zorganizowanie zgromadzenia publicznego wymagało odpowiedniego przygotowania i zachowania odpowiednich procedur, więc odpowiedzialne za realizację tego zadania Karolina Sikorska, Milena Rochowska, Aleksandra Gajda i Aleksandra Kamińska musiały zdobyć zgodę Pani Prezydent Anny Milczanowskiej i złożyć odpowiednie dokumenty w Wydziale spraw obywatelskich. Podczas wizyty w Urzędzie Miasta Radomska dziewczyny przeprowadziły również wywiad z Panią Prezydent na temat zagrożeń czyhających w wirtualnym świecie. Podczas rozmowy Pani Prezydent podkreślała wagę poszanowania własnej i cudzej godności i prywatności. Cieszy nas, że władze naszego miasta i radomszczanie wspierali nas młodych i deklarowali poparcie dla akcji JEDYNKA PRZECIW CYBERPRZEMOCY.
W tym samym dniu uczniowie naszej szkoły również mieli okazję uczestniczyć w zorganizowanym przez nas spotkaniu z Panią st. sierżant Agnieszką Kropisz z Wydziału ds. Nieletnich, która w swojej pogadance na temat przemocy w Internecie, zwróciła uwagę młodzieży przede wszystkim na aspekty odpowiedzialności karnej. Następnie cała grupa projektowa przedstawiła efekty wszystkich działań. Grupa chłopców odpowiedzialnych za przygotowanie i przeprowadzenie wśród naszych gimnazjalistów ankiety na temat cyberprzemocy przedstawiła wnioski dotyczące poziomu wiedzy na temat tego zjawiska. Artur Merta, Jakub Nowak, Jan Kowalewski podkreślili, że nasze środowisko szkolne jest bezpieczne, ponieważ badanie wykazuje wysoki procent tych, którzy aktywnie sprzeciwiają się agresji. Wskazali jednak na wyraźne rozbieżności w reagowaniu na przemoc między klasami pierwszymi a trzecimi. Aby sprawdzić faktyczne postawy uczniów, grupa projektowa (złożona m. in. z Mateusza Przybyła, Magdaleny Rusin, Natalii Klekowskiej) przeprowadziła podczas przerwy na podstawie przygotowanego wcześniej scenariusza eksperyment społeczny polegający na kontrolowanej prowokacji z użyciem agresji elektronicznej. Niestety wnioski odbiegają nieco od tych z ankiety, niewiele osób potrafiło stanąć w obronie poszkodowanego. Poza tym po raz kolejny okazało się, że to młodsi uczniowie są bardziej wyczuleni na przemoc. Chcąc poznać również opinię dyrekcji i nauczycieli, postanowiliśmy przeprowadzić wywiady, które złożyły się na film zmontowany przez Milenę Rochowską i Karolinę Sikorską. Urozmaiceniem podsumowującej prezentacji była drama „Zaplątana w Sieć” przygotowana według pomysłu Karoliny Weroniki Stępień oraz wystąpienie Barbary Ciosk, która wyrecytowała wiersz nagrodzony w konkursie Szuflada 2013 na temat „Straszny internauta”. Na zakończenie zostały przedstawione wyniki konkursu szkolnego na plakat i hasło promujące walkę z cyberprzemocą. Wygrała klasa I A z hasłęm: „Nie obrażaj w Sieci ludzi, bo to złość powszechną budzi”. Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły dzięki naszym wysiłkom będą bezpieczniejsi w Internecie.
Wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów gimnazjum
w ramach projektu edukacyjnego
„Uczniowie Jedynki kontra cyberprzemoc”



Data publikacji: 2014-02-27 19:00:00 Autor: Karolina Martela, Wiktoria Sztangreciak, Weronika Pałubska

Skarby mórz i oceanów

Pani Anna Skórka-Nowicka nauczycielka przyrody i biologii, dnia 26 lutego br. zorganizowała wystawę w naszej szkole. Dotyczyła ona skarbów mórz i oceanów. Była to kolekcja składająca się z około 500 okazów reprezentujących rejon raf koralowych. Zobaczyliśmy unikatowe okazy mięczaków, rekina koralowego, plamistego oraz szczęki rekina ludojada, egzotyczną kolekcję ryb (rybopapugi, najeżki, ryby tygrysie ) zamieszkującą głębiny oceaniczne, ciekawe okazy rozgwiazd, gąbek, jeżowców i ślimaków.
Oglądaliśmy także dewońskie mięczaki ( skamieniałości ) oraz żywe skamieniałości -skorupiaka skrzypłocza.
Czytaj więcej Na wystawie największe zainteresowanie budziła cenna kolekcja pereł, muszli perłopławów, muszli ozdobnych (murex, tryton olbrzymi, stożki, przyłbice i inne. Największy ślimak na świecie Syrnix. Dużą uwagę przyciągały gąbki z bardzo ciekawą gąbką "Kosz Wenery", występującą u wybrzeży Japonii.
Mogliśmy bliżej poznać rafę koralową, która była przepiękna. Jednym z najciekawszych punktów wystawy była ryba najeżka. Jest to ryba o specyficznym wyglądzie, przypomina jeża. Gdy się boi nadyma swoje ciało pokryte kolcami i wbija je w podniebienie i dziąsła drapieżnika, który ją zjadł. W ten sposób przyczynia się do długiej śmierci głodowej drapieżnika.
Zgromadzeni uczniowie byli pod wielkim wrażeniem, ponieważ mogli zobaczyć na własne oczy i dotknąć rekina. Wysłuchaliśmy również bardzo ciekawej prelekcji tematycznej. Godzinna wystawa bardzo zaprocentowała w naszych umysłach. Dzięki niej poznaliśmy dużo unikatowych okazów oraz mogliśmy zobaczyć prawdziwe koralowce i perły. Na pewno uczniowie zapamiętają wystawę do końca życia.

Autorzy artykułu: Karolina Martela, Wiktoria Sztangreciak, Weronika Pałubska

Data publikacji: 2014-02-05 22:00:00 Autor: Elżbieta Duda-Fajkowska

Od dziś przygoda z książką się zaczyna…

Cudowny świat baśni i przepięknych opowieści stał się dostępny dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. 15 stycznia 2014 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelników.
Czytaj więcej Piraci zabrali wszystkich w podróż do Książkolandii zamieszkanej przez Królową i jej poddanych. Wspólnie poszukiwaliśmy ukrytego skarbu, którym okazała się skrzynia z drogocennymi księgami. Kapitan powiedział do dzieci: „Tak, to jest prawdziwy skarb. Kto czyta – jest bogaty, bo dużo wie i umie!”
Panna Wodna przygotowała zagadki o postaciach z bajek, a Książki zwróciły się z prośbą do swoich czytelników o dobre traktowanie. Prośby te znalazły się także na kolorowych zakładkach, które dostało każde dziecko wraz z wypożyczoną książką.
Przedstawienie przygotowali uczniowie kl. IIIa uczestniczący w zajęciach Koła Recytatorskiego pod kierunkiem Mileny Dobielskiej i Elżbiety Dudy – Fajkowskiej. Na ręce pani dyrektor Anny Nowickiej–Grzędy oraz nauczycieli bibliotekarzy Bożeny Wieloch i Anny Huber uczniowie złożyli uroczystą przysięgę:
„Każdy pierwszak obiecuje po książki sięgać z radością.
Bo czytanie daje wiedzę i jest wielką przyjemnością.”

Data publikacji: 2014-01-21 21:00:00 Autor: Ewa Nowicka

UROCZYSTE PODSUMOWANIE PROJEKTU EDUKACYJNEGO „JESTEM OBYWATELEM EUROPY, POLSKI, SZKOŁY”

Dnia 17 stycznia 2014 roku w naszej szkole gościł europoseł Jacek Saryusz-Wolski, który wziął udział w uroczystym podsumowaniu projektu edukacyjnego pt. „Jestem obywatelem Europy, jestem obywatelem Polski, jestem obywatelem szkoły”. Czytaj więcej W czasie spotkania uczniowie przedstawili swoje prezentacje multimedialne oraz gazetki ścienne, rozstrzygnięty został konkurs plastyczny, a gość honorowy europoseł Saryusz-Wolski przybliżył licznie zebranym słuchaczom zasady funkcjonowania Parlamentu Europejskiego. Na pytanie, czy łatwo opowiada się młodym o Unii odpowiedział: „Trudno, bo UE jest bardzo skomplikowana, a musi być skomplikowany twór, który liczy 28 państw, który mówi tyloma językami i ma skomplikowane procedury decyzyjne. Łatwo, bo odwołuje się do wyobraźni młodych ludzi, a młodzi ludzie czują się obywatelami świata i Europy”...
Wyposażeni w taką wiedzę będziemy mogli w przyszłości być świadomymi obywatelami naszej ojczyzny i Europy. Będziemy znali prawa ,które nam przysługują , będziemy z nich korzystać ,a przez to będziemy mogli wpływać na rozwój Polski i Europy. Pracując w projekcie, odpowiedzieliśmy na pytania; Co to znaczy być obywatelem Europy, Polski i dobrym uczniem? Opiekunami uczniów realizujących projekt była pani Ewa Nowicka, pani Joanna Szczukocka i pan Marek Biesiada.
Reportaż telewizji NTL

„Jak działa Parlament Europejski” -
- wykład Jacka Saryusz-Wolskiego

Film

Europoseł Jacek Saryusz-Wolski udzielając wywiadu 17 stycznia 2014 roku w ZSG nr 1 Niezależnej Telewizji Lokalnej powiedział, że Unia Europejska jest organizacją bardzo skomplikowaną i musi być taką ponieważ należy do niej 28 państw i musi w niej zostać pogodzone bardzo dużo różnic. Dlatego gość honorowy gimnazjalistów, którzy prezentowali swój projekt edukacyjny przedstawił uczniom Publicznego Gimnazjum nr 1 w bardzo łatwych do zrozumienia słowach jak działa Parlament Unii Europejskiej. Zapraszamy do obejrzenia wykładu pt. „Jak działa Parlament Europejski”.

PROJEKT EDUKACYJNY
„JESTEM OBYWATELEM EUROPY, POLSKI, SZKOŁY”

Efekty pracy uczniów realizujących


Co oznacza być obywatelem szkoły?

Jestem obywatelem Polski

Jestem obywatelem UE

Gazetki ścienne

Wywiady

Konkurs plastyczny

Uczniowie realizujący projekt edukacyjny: Patryk Majak, Jakub Kowalczyk, Julia Modlińska, Klaudia Gadek, Kinga Grzywacz i Kinga Nems

Data publikacji: 2014-01-10 19:00:00 Autor: Małogorzata Litwińska

Zabawa karnawałowa 7 stycznia 2014

Data publikacji: 2014-01-09 20:00:00 Autor: Urszula Retyk

Twoje nawyki żywieniowe to nawyki żywieniowe Twoich dzieci!

W dniu 2 stycznia 2014 r., w Zespole Szkolno- Gimnazjalnym Nr 1 w Radomsku odbyło się spotkanie rodziców klas I- III Publicznego Gimnazjum, a także klas VI Publicznej Szkoły Podstawowej z dietetykiem personalnym Panią Dagmarą Jagodą. Pani Dagmara Jagoda poruszała nie tylko tematy zdrowego odżywiania dzieci, ale przede wszystkim skupiła się na sposobie odżywiania się rodziców ponieważ to właśnie Oni są przykładem dla swoich dzieci. Rodzice zwracając uwagę na to co jedzą, jak spędzają czas wolny, kształtują również nawyki żywieniowe oraz przyszłość zdrowotną swoich dzieci. Dbając o własną dietę, dajemy dobry przykład i pokazujemy swoim dzieciom inne zdrowsze rozwiązania. Czytaj więcej

Pedagogizacja obejmowała także podkreślenie istoty diety w utrzymaniu prawidłowego odżywienia i zdrowia organizmu na tle coraz większych spadków jakości dzisiejszej żywności i wpływu odżywiania na rozwój fizyczny i intelektualny dzieci i młodzieży.

Rodziców którzy nie mogli uczestniczyć w tym czasie w zorganizowanym przez szkołę spotkaniu zachęcamy do zapoznania się z prezentacją w linku zamieszczonym poniżej być może znajdą Państwo treści, które zmienią Wasz pogląd na sposób odżywiania naszych dzieci i jak ważna jest zdrowa dieta w funkcjonowaniu codziennym i mierzeniu się z wyzwaniami szkolnymi, które z roku na rok są coraz większe.

Mamy nadzieje, że to dopiero początek tak owocnej współpracy rodziców ze Szkołą w temacie zdrowego odżywiania naszych pociech i nie tylko! Rodzicom obecnym na prelekcji bardzo serdecznie dziękujemy.

Data publikacji: 2014-01-04 23:00:00 Autor: zsg1.radomsko

Bal Gimnazjalny 2014

Data publikacji: 2013-12-21 16:00:00 Autor: zsg1.radomsko

Jasełka 2013

Data publikacji: 2013-12-17 11:00:00 Autor: Bożena Wieloch, Anna Huber

Tuwim, jakiego nie znamy…

Poranek poetycki poświęcony temu wielkiemu poecie odbył się w naszej szkole 16 grudnia. Prezentacja wycinka twórczości Juliana Tuwima ukazała go jako wielkiego mistrza słowa, obdarzonego olbrzymim kunsztem poetyckim, zaskakującego błyskotliwością i liryzmem. Oprócz Tuwima pozytywnie zaskoczyli nas pięknie recytujący gimnazjaliści (uczniowie klasy IA, II A i III A). Imitacja ogniska, długie powłóczyste stroje, magiczne słowo i przepiękny śpiew pani Elżbiety Dudy – Fajkowskiej sprawiły, że z wielkim przejęciem obejrzeliśmy całe przedstawienie. Poezja jest mową serca, dlatego Tuwim tak bardzo wzrusza, zaskakuje i bawi. Od owego poranka Julian Tuwim będzie się kojarzył naszym gimnazjalistom nie tylko ze Słoniem Trąbalskim czy Zosią Samosią, ale również takimi szlagierami jak: Miłość ci wszystko wybaczy, Wspomnienie, Tomaszów, czy Zadymka.

Film

Data publikacji: 2013-12-11 22:00:00 Autor: Małgorzata Litwińska

„Śniadanie daje moc” – o tym przekonali się uczniowie klasy I a PSP 1 w Radomsku

Akcja „Śniadanie daje moc” daje szansę, aby 8 listopada , w Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania, dzieci w klasie zjadły wspólnie śniadanie. Uczniowie mieli frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków, dowiedzenia się, co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne. Czytaj więcej
Na szkolnych ławkach pierwszaków z „Jedynki” pojawiły się zdrowe i świeże produkty:

warzywa, owoce, jogurty, wędliny, gruboziarniste pieczywo...

Było w czym wybierać. Śniadanie było smaczne, kolorowe, a przede wszystkim zdrowe,

czyli dające uczniom energię na cały dzień, potrzebną do nauki, ale także zabawy.

Wszyscy zaangażowani w akcję wykazali się pomysłowością i kreatywnością . Uczniowie klasy I a udowodnili, że posiadają wiedzę na temat zdrowego żywienia, którą pogłębili podczas śniadania i prelekcji , którą poprowadziła p. Adrianna Lewandowska. Wychowawca klasy I a p. Małgorzata Litwińska oraz Rodzice z pełnym poświęceniem przygotowali fantastyczne kanapki i potrawy, które były nie tylko smaczne i zdrowe, ale także cieszyły oko tym bardziej zachęcając do sięgnięcia po warzywo, zamiast tak popularnego i szkodliwego chipsa czy cukierka.

Data publikacji: 2013-12-10 15:00:00 Autor: Bożena Nowak

Mikołaj w Jedynce

Dnia 06.12.2013 r. zawitał do sali dzieci Oddziału Przedszkolnego Święty Mikołaj i obdarował wszystkich prezentami. Dzieci w podziękowaniu zaśpiewały dla Mikołaja piosenki o tematyce Świąt Bożego Narodzenia.

Data publikacji: 2013-11-15 15:00:00 Autor: Bożena Miądowicz

Poznajemy Europę na lekcjach przyrody

O tym, jak przyjemne może być zdobywanie wiedzy przekonali się uczniowie klasy V a w czasie lekcji przyrody, która odbyła się w dniu 8 listopada 2013 roku. Uczniowie tej klasy przygotowali i zaprezentowali informacje o państwach należących do Unii Europejskiej w formie przedstawień. Prezentowano najciekawsze miejsca, znanych i sławnych ludzi, osiągnięcia naukowe i kulturalne oraz serwowano miejscowe przysmaki. Wędrówka po krajach Unii Europejskiej przebiegała przez Belgię, Francję, Wielką Brytanię, Hiszpanię, Niemcy, Włochy i Słowację. "Przewodnikiem” wycieczki po Europie była pani Bożena Miądowicz.

Data publikacji: 2013-11-13 23:00:00 Autor: zsg1.radomsko

Akademia z okazji Święta Niepodległości w PG1

W dniu 13 listopada na sali gimnastycznej ZSG nr 1 na szóstej godzinie lekcyjnej odbyła się akademia z okazji 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dla uczniów PG1. Montaż słowno-muzyczny przygotowali i wykonali uczniowie klasy I A, III B i III C pod opieką pani Barbary Gnoińskiej. Oprawę muzyczną przygotował pan Arkadiusz Chybalski, dekorację - pani Małgorzata Siarka, nagłośnienie - pan Marek Eksterowicz oraz uczniowie: Norbert Piasecki, Kamil Pacyniak i Konrad Olczyk. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych przez Aleksandrę Firek oraz filmu nakręconego przez Patrycję Broniszewską, które przedstawiają w jaki sposób uczniowie naszej Szkoły Podstawowej uczcili Święto Niepodległości.

Data publikacji: 2013-11-13 22:45:00 Autor: zsg1.radomsko

Akademia
z okazji Święta Niepodległości w PSP nr 1

W dniu 13 listopada na sali gimnastycznej ZSG nr 1 odbyła się akademia z okazji 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Montaż słowno-muzyczny przygotowali i wykonali uczniowie klasy VI B pod opieką pani Anny Skórki-Nowickiej i pani Mileny Dobielskiej. Oprawę muzyczną przygotował pan Arkadiusz Chybalski, dekorację - pani Małgorzata Siarka, nagłośnienie - pan Marek Eksterowicz oraz uczniowie: Norbert Piasecki, Kamil Pacyniak i Konrad Olczyk. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych przez Aleksandrę Firek oraz filmu nakręconego przez Kamila Błasiaka, które przedstawiają w jaki sposób uczniowie naszej Szkoły Podstawowej uczcili Święto Niepodległości.

Data publikacji: 2013-11-12 16:00:00 Autor: Jolanta Bukowska

Szkolny Konkurs „Polska moją ojczyzną”

W dniu 12 listopada w świetlicy szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Polska moją ojczyzną”. Uczestniczyli w nim uczniowie pięciu klas I-III PSP1: 2A, 2B, 2A, 3B, 3C. I miejsce w konkursie zajęła Malwina Iciek (klasa 2A), II miejsce – Ania Karasińska (3A) i Julia Kowalczyk (3A), III miejsce – Mikołaj Hofman (3C). Organizatorem konkursu była pani Jolanta Bukowska.

Data publikacji: 2013-10-28 17:00:00 Autor: Bożena Wieloch i Anna Huber

Magiczny świat wierszy Juliana Tuwima

To tytuł cyklu imprez czytelniczych, które odbyły się w naszej szkole 21, 22 i 28 października. Były one zorganizowane z myślą o najmłodszych (klasy O - IV). Uczniowie klas Vc (Miłosz Banasiak, Bartosz Grzybek, Dawid Kozłowski, Wiktor Lora, Alicja Martela, Julia Smędzik, Dominik Zawadzki) i IIA gimnazjum (Barbara Ciosk, Michał Pietrzak) pod kierunkiem nauczycieli bibliotekarzy (pań Anny Huber i Bożeny Wieloch) w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom przygotowali przedstawienie poświęcone postaci Juliana Tuwima. Dlaczego właśnie Tuwimowi? Czytaj więcej Wiąże się to z przypadającymi w 2013 roku rocznicami (sześćdziesiąta śmierci i stulecie poetyckiego debiutu Juliana Tuwima). Obie rocznice stanowią okazję do oddania hołdu temu wielkiemu Poecie, który kształtował język, wyobraźnię i społeczną wrażliwość wielu pokoleń Polaków, ucząc ich zarazem poczucia humoru i ukazując optymizm codziennego życia.
W szkolnym przedstawieniu wykorzystano kilkanaście wierszy poety przeznaczonych właśnie dla najmłodszych milusińskich. Uczniowie wspaniale wcielili się w role bohaterów wierszy, wywołując niezwykle żywe reakcje i uśmiech na twarzach zebranych. Ciekawą interpretację utworów przedstawili zaproszeni na uroczystość goście: pani dyrektor Anna Nowicka – Grzęda, panie Barbara Gnoińska i Jolanta Bukowska. Dzięki wyjątkowym zdolnościom aktorskim czytających nauczycieli wszyscy mieli okazję przenieść się w magiczny świat „wielkiego czarodzieja słowa”. Julian Tuwim to poeta, którego wiersze stanowią klasykę polskiej literatury dziecięcej. Z bogatego dorobku pisarza można wymienić te najpopularniejsze: Lokomotywa, Skarżypyta, Okulary, Ptasie radio, Rzepka, Abecadło, Słoń Trąbalski, Dwa Michały. Utwory te pozostaną na zawsze związane ze wspomnieniami o krainie dzieciństwa, z którą to bezapelacyjnie kojarzymy teksty poety.
Mamy nadzieję, że konkurs plastyczny ogłoszony wśród widzów imprezy zainspirowanej twórczością Juliana Tuwima odbije się szerokim echem wśród uczniów naszej szkoły i zachęci ich do poznawania dorobku pisarza.

Data publikacji: 2013-10-23 23:00:00 Autor: Urszula Retyk

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W ramach stałej współpracy naszej szkoły z organami ścigania w dniu 23 października 2013 r. odbyło się spotkanie profilaktyczno- wychowawcze ze st. sierż. Agnieszką Kropisz z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Radomsku. W zajęciach zorganizowanych z inicjatywy dyrekcji i pedagoga szkolnego. uczestniczyły kl. I, II, III PG oraz ich wychowawcy. Ta niezwykła lekcja miała na celu przede wszystkim wzbudzenie u młodzieży postaw poszanowania prawa, kształtowanie odpowiedzialności za własne czyny oraz poszerzenie świadomości prawnej w zakresie podejmowanych zagadnień.
Dziękujemy za prelekcję, która zapewne poprzez wskazanie konsekwencji łamania prawa pozwoli nam uniknąć w przyszłości wielu nieprzyjemnych sytuacji. Poza tym przygotuje nas na przyjęcie właściwej postawy w sytuacji, gdy ktoś spróbuje nas nakłonić do czynu karalnego.

Data publikacji: 2013-10-22 23:00:00 Autor: zsg1.radomsko

Spektakl Szkolnego Teatru Źródło "Hiob"

Z okazji Dnia Wspomnień o Janie Pawle II, który przypada na dzień 2 października w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II działającym przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 1 w Radomsku 22 października 2013 r. odbyła się wieczornica, na której uczniowie Szkolnego Teatru Źródło i Źródełko przedstawili spektakl pt. „Hiob”.

Data publikacji: 2013-10-22 16:29:00 Autor: Małgorzata Litwińska

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI –
- BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

24 września 2013r. i sierżant szt. Przemysław Utratny z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku odwiedzili uczniów klasy I a PSP 1 w Radomsku. Celem spotkania było zapoznanie i przypomnienie o podstawowych zasadach ruchu drogowego, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, między innymi przedstawiono zalety korzystania z elementów odblaskowych, wskazanie miejsc bezpiecznych do zabawy. Policjanci przypominali między innymi o tym: że przed przejściem na drugą stronę jezdni należy spojrzeć w lewo, w prawo, należy korzystać ze specjalnie oznakowanych przejść dla pieszych, nie wolno bawić się w pobliżu ulicy, dobrze jest mieć na sobie odblaskowe elementy, a w trakcie jazdy samochodem trzeba siedzieć w foteliku i mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. Czytaj więcej Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane przez gości pytania. Najwięcej frajdy sprawiła jednak dzieciom możliwość poznania wyposażenia policjantów do służby, a także możliwość przymierzenia niektórych elementów umundurowania jak : czapka policyjna, kajdanki czy pałka policyjna .Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a dzieci zasypywały policjantów mnóstwem pytań. Na koniec wychowawca klasy p. Małgorzata Litwińska zrobiła zaproszonym gościom i uczniom swojej klasy pamiątkowe zdjęcie.

Data publikacji: 2013-10-20 14:00:00 Autor: Alicja Martela - klasa V c

Ciekawa lekcja przyrody

Ciekawa lekcja przyrody miała miejsce 18 października w klasie V c PSP. Pani od przyrody Anna Skórka-Nowicka podzieliła klasę na grupy i poprosiła o przygotowanie informacji dotyczących krajów - sąsiadujących z Polską. Wszyscy uczniowie bardzo przejęli się pracą domową i na lekcji dali popisy. Były informacje, przebrania, flagi, muzyka, zabytki, charakterystyka, kuchnia itd. Oto migawki z naszej lekcji. Szkoda, że trwała tylko 45 minut. W takiej atmosferze i przy takiej metodzie - zabawie chłonęliśmy wiedzę wszystkimi zmysłami. Wiemy, że Pani Anna Skórka-Nowicka nie raz nas jeszcze zaskoczy pomysłami na lekcje.

Data publikacji: 2013-10-11 18:00:00 Autor: zsg1.radomsko

PO ŚLUBOWANIU

W dniu 11 października 2013 roku w sali gimnastycznej ZSG nr 1 w Radomsku odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Radomsku i Publicznego Gimnazjum nr1 im. Jana Pawła II w Radomsku. Czytaj więcej
Pierwszoklasiści nie tylko składali przysięgę na sztandary swoich szkół, ale również, przedstawili nauczycielom i zaproszonym rodzicom ciekawy i wzruszający program artystyczny. Imprezę przygotowali wychowawcy klas pierwszych: pani Małgorzata Litwińska (wychowawca klasy Ia PSP1), pani Joanna Drozdek (wychowawca klasy Ib PSP1), pani Joanna Sybis-Zarębska (wychowawca klasy IA PG1), pani Jolanta Hofman (wychowawca klasy IB PG1), pani Ewa Nowicka (wychowawca klasy IC PG1). Podczas akademii ze swoim występem artystycznym zadebiutował zespół czirliderek, który jest prowadzony przez panią Małgorzatę Siarkę. Sprzęt nagłaśniający obsługiwał pan Marek Eksterowicz oraz uczniowie: Norbert Piasecki (III B PG1), Kamil Pacyniak (III B PG1), Mateusz Politański (I A PG1). Oprawę muzyczną wraz z chórkiem przygotowała pani Małgorzata Siarka. Fotografie wykonywały: Wiktoria Cłapa (III B PG1) i Weronika Wyrfel (III A PG1). Film nagrywał - Tomasz Wideryński (III A PG1).

Data publikacji: 2013-10-03 22:00:00 Autor: Wiktoria Sztangreciak, Karolina Martela

Dzień Chłopaka w klasie VI b

Dnia 25 września klasa VI b obchodził dzień chłopaka. Nasze kochane mamy upiekły pyszne ciasta. Dziewczęta udekorowały stół oraz przygotowały gorące herbaty. Nasz wspaniały wychowawca pani Anna Skórka-Nowicka perfekcyjnie pokroiła ciasto. Oprócz życzeń dziewczyny podarowały chłopakom upominki w postaci breloczków i batonów. Nasz dzień chłopaka był udany, a chłopcy byli zadowoleni z prezentów.

Data publikacji: 2013-09-18 22:00:00 Autor: zsg1.radomsko

Akademia z okazji
74. rocznicy wybuchu II wojny światowej

18 września 2013 roku w ZSG nr 1 na sali gimnastycznej odbyła się akademia z okazji 74. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Akademię przygotowali uczniowie klasy III A PG1 pod opieką pani Grażyny Skupińskiej, pana Arkadiusza Chybalskiego i pani Małgorzaty Siarki.

Data publikacji: 2013-09-13 17:00:00 Autor: Samorząd Uczniowski

13 września "Dzień Krawata"

Tego dnia dla wielu „pechowego”, zorganizowaliśmy w naszej szkole „Dzień krawata”. Naszym celem była przede wszystkim dobra zabawa i chęć zintegrowania uczniów Jedynki. Co zdaniem wielu z was i nauczycieli udało się na piątkę, a może nawet na szóstkę. Pomysł możemy uznać za trafiony, ponieważ przy okazji udało się odstraszyć pecha i w dzisiejszym dniu nikt w Jedynce nie dostał jedynki J do dziennika.
Chcąc odwrócić złe fatum, prześcigaliście się w pomysłach na wykorzystanie tego męskiego dodatku. Jednak na korytarzach szkolnych było widać wyraźnie, że czasy, kiedy krawat był jedynie domeną eleganckich mężczyzn, minęły bezpowrotnie.Czytaj więcej
Przy okazji warto wspomnieć, że pierwszy dodatek do garderoby, który przypominał krawat, pochodzi z III w p.n.e. Podbój świata natomiast zaczął w XVII-wiecznym Paryżu podczas wojny trzydziestoletniej Jego wiązanie to prawdziwa sztuka, przez węzeł można wiele wyrazić. Oskar Wilde mawiał, że dobrze zawiązany krawat to pierwszy krok w dorosłe życie.
Akcja polegająca na szczególnym obchodzeniu trzynastego dnia każdego miesiąca została zapoczątkowana w zeszłym roku i stała się już zwyczajem naszej szkolnej społeczności. Jeśli macie własne pomysły na wyjątkowe świętowanie tego dnia, koniecznie dajcie znać!

Data publikacji: 2013-09-03 16:00:00 Autor: Magdalena Lorent

"Wyprawka dla Żaka"

Szkolne Koło PCK oraz organizacja "Pomocna Dłoń" zapraszają wszystkich uczniów do aktywnego udziału w akcji "Wyprawka dla Żaka". Jeśli posiadacie zbędne przybory szkolne podzielcie się nimi z potrzebującymi uczniami naszej szkoły.

Zbiórkę przyborów prowadzą: p. Małgorzata Litwińska (klasy 0-III PSP), p. Jolanta Hofman (sala 30), p. Magdalena Lorent (sala 31).

Data publikacji: 2013-09-01 17:23:44 Autor: zsg1.radomsko

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy IV a pod opieka pani Małgorzaty Litwińskiej. Oprawę muzyczną przygotowała: pani Małgorzata Siarka. Sprzęt nagłaśniający obsługiwali: pan Marek Eksterowicz, Kamil Pacyniak (klasa III B PG1) i Norbert Piasecki (klasa III B PG1).

 menu
 Najważniejsze akty prawne

Najważniejsze akty prawne
i informacje



KLAUZULA INFORMACYJNA
O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
KLIKNIJ NA PLIK PDF
I PRZECZYTAJ INFORMACJĘ



Program Wychowawczo – Profilaktyczny w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1



Procedury postępowania
w sytuacjach kryzysowych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1
w Radomsku



Program terapii logopedycznej uczniów
z zaburzeniem kinestezji artykulacyjnej w obrębie głosek dentalizowanych




 Ważne informacje

Ważne informacje



Podręczniki do religii
w roku szkolnym 2018/2019

Pobierz plik PDF



PROJEKT
EDUKACYJNY
"
DYSKRYMINACJI
MÓWIMY NIE"



PROGRAM
AKTYWNA TABLICA

">



Nowy Statut
Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1
im. Bolesława Chrobrego
w Radomsku


Plik dokumentu PDF do pobrania



KONCEPCJA FUNKCJONOWANIA
I ROZWOJU ZSG NR 1 W RADOMSKU

Plik do pobrania w formacie pdf



ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA
1)
z dnia 26 sierpnia 2015 r.
w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach

Kliknij i pobierz rozporządzenie



ZASADY FUNKCJONOWANIA
DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO

Proszę o zapoznanie się z zasadami funkcjonowania dziennika elektronicznego w ZSG nr 1 w Radomsku

POBIERZ PLIK

Aktualizacja z dnia 10.07.2015



Uwaga rodzice!!!
Proszę zapoznać się z poniższymi zasadami,
na których uczeń można zostac zwolniony z zajęć Wychowania Fizycznego oraz pobrać odpowiednie formularze

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 10 czerwca 2015 r.
OPINIA o ograniczonych możliwościach uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego/o braku możliwości uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego

Wnioski o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego w roku szkolnym 2015/2016




 Organizacja roku szkolnego

Organizacja roku szkolnego 2017/2018



Podręcznik do języka angielskiego do kl. 0 pt. „I love Boo”- wydawnictwo MAC. Edukacja poziom B.



Kalendarz
na rok szkolny

Spotkania
z rodzicami

Terminy egzaminów

Dni wolne od zajęć dydaktycznych



PLAN LEKCJI


Obowiązuje
od 12.02.2018 r.



Dzwonki na lekcje
i przerwy

Kliknij




 Organizacja roku szkolnego

Testy z historii

Kliknij na ten link
TESTY PRZYGOTOWUJĄCE DO EGZAMINU GIMNAZJALNEGO
Z HISTORII

Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum została stworzona dla was strona internetowa z testami z historii, na której możecie ćwiczyć swoje umiejętności, a także sprawdzić jakiej wiedzy jeszcze wam brakuje do zaliczenia sprawdzianów z historii.
Kliknij na ten link
TESTY Z HISTORII

   

Autor strony internetowej: Marek Biesiada