Menu górne

Imieniny  W kwietniu odbędą się:  Imieniny 

Konsultacje - 5 kwietniaWiosenna przerwa świąteczna - 29 marca-3 kwietnia * Egzamin gimnazjalny (dodatkowy termin 4,5,6 czerwca 18 r.) - 18,19,20 kwietnia * Dzień wolny od zajęć dydaktycznych - 18,19,20 kwietnia * Dzień wolny od zajęć dydaktycznych - 30 kwietnia

menu

Menu główne

 menu
 Najważniejsze imprezy szkolne

Najważniejsze
imprezy szkolne



Festiwal
Hej Panie Jezu 2017
Wyniki

Fotografie

Filmy



Międzygimnazjalny
Konkurs Literacki
 Jan Paweł II-Papież
Wszech Czasów



Moda na dobre maniery

Konkurs organizowany
przez szkolną bibliotekę
dla klas V PSP1
i klas I PG1

Kliknij i przeczytaj




 Media szkolne

Media szkolne



Nasze filmy na YOUTUBE



Gazetka Jedyneczka






 Współpraca z instytucjami lokalnymi i krajowymi

Współpraca z instytucjami lokalnymi i krajowymi



PROMOCJA ZDROWEGO
STYLU ŻYCIA



Fundacja
Dziewczynka z Zapałkami



Współpraca
ze środowiskiem lokalnym




menu

Ważne rocznice
i międzynarodowe dni


Najważniejsze linki zewnętrzne

Najważniejsze linki zewnętrzne



Biuletyn
Informacji Publicznej




Stowarzyszenie
Teatr Źródło



ZNOSIMY BARIERY
OTWIERAMY
DRZWI KARIERY



Program Comenius

Współpraca z Lincoln

Cooperation with Lincoln

Family Matters



OFICJALNA
STRONA MIASTA




 Nowa strona 1

Licznik odwiedzin

Odwiedziło naszą stronę

12142

osób

 Rok szkolny 2013/2014

Rok szkolny 2013/2014


Data publikacji: 2014-07-09 13:41:43,
Autor: http://m.radomsko.naszemiasto.pl

Najlepsi uczniowie z podstawówek i gimnazjów w Radomsku odebrali nagrody

25 czerwca w Urzędzie Miasta w Radomsku odbyła się uroczystość wręczenia nagród najlepszym uczniom klas szóstych podstawówek i trzecich gimnazjów w Radomsku. Z rąk prezydent Miasta Radomsko pani Anny Milczanowskiej nagrodę otrzymały Wiktoria Sztangreciak uczennica klasy VI b Publicznej Szkoły Podstawowej oraz Oliwia Sztangreciak uczennica klasy III C Publicznego Gimnazjum nr 1. Gratulujemy!!!

Data publikacji: 2014-07-09 01:06:04,
Autor: http://www.radomsko.pl/

I miejsce dziewczyn z PG 1 we Współzawodnictwie Sportowym Szkół Miasta Radomsko

Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Miasta Radomsko w roku szkolnym 2013/2014 odbyło się 24 czerwca w sali konferencyjnej stadionu miejskiego przy ul. Brzeźnickiej. Uczennice z Publicznego Gimnazjum nr 1 w rywalizacji z radomszczańskimi gimnazjami zajęły I miejsce. Prezydent miasta Anna Milczanowska wręczyła reprezentującym naszą szkołę Milenie Rochowskiej i Magdalenie Rusin nagrody, natomiast na ręce pana Dariusza Walocha pieniądze na zakup sprzętu sportowego. Gratulujemy!!!

Data publikacji: 2014-06-30 17:48:04,
Autor: Anna Nowicka-Grzęda

Uczniowie Jedynki powyżej średniej krajowej!

W Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności Trzecioklasistów szkół podstawowych, który odbył się w maju br., nasi uczniowie uzyskali wyniki wyższe od średniej w województwie łódzkim i średniej krajowej. W tym roku badano umiejętności matematyczne: sprawność rachunkową i rozwiązywanie zadań tekstowych. Wszyscy uczniowie badani w kraju osiągnęli średnio- 56,3%, a uczniowie z woj. łódzkiego – 56,2%. Oto nasze wyniki: Klasa IIIa – 79,7%, Klasa IIIb – 81,8%, Klasa IIIc – 65,5% Szóstoklasiści osiągnęli na kwietniowym sprawdzianie wynik -26,96 pkt / 67,4% przy średniej w woj. łódzkim – 25,78 pkt i średniej w kraju - 25,82 pkt. Naszym Trzecioklasistom i Szóstoklasistom oraz ich nauczycielom serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: 2014-06-28 23:44:54,
Autor: Anna Nowicka-Grzęda

Nasi gimnazjaliści najlepsi w Radomsku!
Wyniki egzaminów zewnętrznych:

Historia - I miejsce
Język polski - III miejsce
J. angielski - I miejsce
J. niemiecki - I miejsce
Przedmioty Przyrodnicze - IV miejsce
Matematyka - VII miejsce

Data publikacji: 2014-06-28 16:00:00,
Autor: zsg1.radomsko.pl

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014...

Zakończenie roku szkolnego w Jedynce w klasach I-III PSP1

...w klasach I-III PSP1

Zakończenie roku szkolnego w Jedynce w klasach I-III PSP1

...w klasach IV-VI PSP1

Zakończenie roku szkolnego w Jedynce w klasach I-III PSP1

...w klasach I-III PG1

Data publikacji: 2014-06-26 18:26:01,
Autor: Małgorzata Litwińska

UCZNIOWIE KLASY I A Z WIZYTĄ U DINOZAURÓW

17 czerwca 2014 r. uczniowie klasy I a PSP wraz z wychowawcą p. Małgorzatą Litwińską, p. Mileną Dobielską i p. Michałem Zatoniem wybrali się na wycieczkę do JuraParku w Krasiejowie. Celem wycieczki było zwiedzanie pawilonu paleontologicznego i JuraParku, poznanie prehistorycznego świata dinozaurów, dostrzeżenie zmienności gatunków oraz poszerzenie zakresu zainteresowań dzieci.
Czytaj więcej Na początku uczniowie, po podróży , relaksowali się na bardzo dużym i bogato wyposażonym placu zabaw. Były tam: huśtawki, zjeżdżalnie, bujańce i specjalna huśtawka „ptasie gniazdo”.
Pełni wrażeń skorzystaliśmy z kolejnej atrakcji JuraParku, jaką jest kino 5D. Wyposażeni w specjalne okulary obejrzeliśmy tam ciekawy film o podwodnym królestwie życia wielu zwierząt.
Park zwiedziliśmy zaczynając od niezwykłej atrakcji, jaką jest Tunel Czasu. Wszystkie dzieci zostały zaproszone na pokład kapsuły czasu, która zabierała nas w niezwykłą, interaktywną podróż poprzez dzieje naszej planety. Począwszy od Wielkiego Wybuchu poznajemy kolejne etapy kształtowania się Ziemi. Byliśmy świadkami powstania pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego. Przyglądamy się narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery, pierwszym formom życia. Zaglądamy w głębiny paleozoicznych mórz podziwiając ich mieszkańców. Oglądamy wędrówki kontynentów, zmiany klimatyczne i największe kataklizmy w dziejach naszej planety. Po pełnej wrażeń podróży w Tunelu Czasu rozpoczynamy spacer wśród prehistorycznych stworzeń po specjalnie przygotowanej ścieżce edukacyjnej. 1500 metrowa ścieżka, którą przemierzyliśmy poszczególne okresy ery dinozaurów. Wzdłuż trasy rozmieszczone zostały rekonstrukcje dinozaurów oraz liczne foto-realistyczne plansze przedstawiające środowiska roślinne. Z otwartymi buziami dzieci zwiedzały Krasiejowski JuraPark. Następnym etapem wycieczki był Pawilon Muzealny. Pawilon Paleontologiczny zabezpiecza największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać przez przeszkloną podłogę.
A Czas w Krasiejowie minął nam bardzo szybko i niestety musieliśmy ruszać w drogę powrotną. Ale jesteśmy bogatsi o wiele nowych wrażeń i wiadomości o historii naszej Ziemi.

Data publikacji: 2014-06-26 15:00:00,
Autor: Wychowawczynie klas pierwszych

SZANOWNI RODZICE I OPIEKUNOWIE DZIECI ROZPOCZYNAJĄCYCH OD WRZEŚNIA NAUKĘ W PIERWSZEJ KLASIE NASZEJ SZKOŁY

Na rozpoczęcie roku szkolnego prosimy o zaopatrzenie pierwszaków w następujące przybory.
Pobierz plik z listą potrzebnych rzeczy
Czytaj więcej Na rozpoczęcie roku szkolnego prosimy o zaopatrzenie pierwszaków w następujące przybory:


• trzy zeszyty 16 – kartkowy „w 3 linie” (niebiesko – czerwoną)
• trzy zeszyty 16 – kartkowy w kratkę
• plastelina, klej i nożyczki, linijka, 2 ołówki, temperówka, gumka
• kredki ołówkowe
• kredki pastelowe (tłuste)
• farby plakatowe, 3 pędzle różnej grubości i kubek na wodę
• dwa bloki rysunkowe A4
• dwa bloki rysunkowe kolorowe
• blok techniczny kolorowy i biały
• jeden papier kolorowy
• plastelina
• ryza papieru do ksero
• strój do ćwiczeń gimnastycznych ( koszulka, spodenki)
• buty zmienne z białą, gumową podeszwą, worek na obuwie
• bibuła karbowana w 4 kolorach
• szczoteczka do zębów (fluoryzacja)
• 2 teczki tekturowe z gumką.


Prosimy o czytelne podpisanie wszystkich zeszytów i książek, przyborów szkolnych, a także stroju do ćwiczeń i worka na obuwie.

Data publikacji: 2014-06-25 22:00:00,
Autor: Jolanta Hofman

„Gorączka złota”

Od marca do połowy czerwca w całym zespole szkół prowadzona była akcja- „Gorączka złota”- jest to projekt pod patronatem Zarządu Rejonowego PCK. Uczniowie zbierali pieniądze, które zostały przekazane na letni wyjazd dla dzieci z najuboższych rodzin z Radomska.. Łącznie uzbierano: 2zł- 8 monet, 1zł- 12 monet, 50 gr.- 66 monet, 20 gr.- 163 monety, 10 gr.- 138 monet, 5 gr.- 645 monet, 2 gr.- 595 monet, 1 gr.- 809 monet. Łączny dochód z akcji wyniósł 231zł 64gr. Opieka- Jolanta Hofman Składamy Wam, drodzy uczniowie, serdeczne podziękowania za aktywny udział w akcji. Dzięki Waszemu zaangażowaniu piętnaścioro dzieci z naszego miasta, w tym również z naszej szkoły, pojedzie na kolonie letnie do Sulejowa. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym także weźmiecie udział w tej akcji i dzięki Wam na wielu dziecięcych twarzach znowu zawita uśmiech. Życzymy Wam bezpiecznych wakacji i miłego wypoczynku.

Data publikacji: 2014-06-25 18:00:00,
Autor: Jolanta Hofman

Obchody Światowego Dnia PCK i Półksiężyca

W środę 8 maja, w Parku Solidarności, odbyły się obchody Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. W uroczystości brała udział również nasza szkoła. Podczas happeningu ustawiony został „żywy czerwony krzyż”- symbol stowarzyszenia, które od 1984 roku obchodzi święto na całym świecie. Uczestnikom wykonano pamiątkowe zdjęcie. Po części oficjalnej odbyły się pokazy sprzętu strażackiego PPSP w Radomsku, sprzętu policyjnego KPP w Radomsku oraz pokazy pierwszej pomocy, przeprowadzone przez Radomszczańską Grupę SIM ( Społecznych Instruktorów Młodzieżowych, działających przy Polskim Czerwonym Krzyżu w Radomsku). Dla najmłodszych przewidziano wiele gier i zabaw. 8 maja to również dzień urodzin twórcy Czerwonego Krzyża i jednego z dwóch pierwszych laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, Szwajcara Henriego Dunanta. Opieka – Jolanta Hofman, Aneta Pawelec.

Data publikacji: 2014-06-24 11:00:00,
Autor: Anna Huber

Wycieczka rowerowa do Jankowic

Dnia 13 czerwca 2014 r. uczniowie klasy II A wraz z wychowawcą Anną Huber oraz opiekunami panią Mirosławą Kuliś i nauczycielami wychowania fizycznego panami Dariuszem Walochem i Grzegorzem Bezą wybrali się po dwuletniej przerwie na kolejną wycieczkę rowerową tym razem do Jankowic.
Czytaj więcej Przed szkołą wszyscy stawili się punktualnie o 8.30 wyposażeni w dobry humor i sprawne rowery. Po sprawdzeniu listy obecności i podpisaniu regulaminu wycieczki ruszyli w drogę. Wyjątkową trasę prowadzącą traktami leśnymi przygotował dla uczniów pan Waloch. Dróżki zarośnięte zaroślami, pełne wybojów wymagały od nich nie lada sprawności. Pierwszy dłuższy odpoczynek na małe co nieco był na rozległej łące nad Wartą. Te „piękne okoliczności przyrody” nie tylko pobudzały apetyt, ale i sprzyjały dobrym humorom.
W trakcie wycieczki okazało się, że IIA była przygotowana na wszelkie niespodzianki i niestraszna im przebita dętka czy stłuczone kolano. Każdy z uczestników mógł liczyć na życzliwość i wzajemną pomoc. Panował wśród nich również duch sportowej rywalizacji, co dało się zauważyć, gdy po dwóch godzinach cel naszej wyprawy został osiągnięty. Większość po krótkim odpoczynku była już gotowa do rozgrywek w siatkę. Warto wspomnieć, że na miejscu czekał na uczniów grill z kiełbaskami i kaszaneczką. Wszyscy świetnie się bawili, do czego bez wątpienia przyczynili się państwo Nowakowie, którzy w dużym stopniu zaangażowali się w organizację naszej wycieczki. Za co bardzo dziękujemy.
Żal było wracać do Radomska, tym bardziej, że pogoda przez większość dnia była jak na zamówienie. Niektórzy chętnie zostaliby dłużej, do czego namawiali organizatorów, z pomocą w końcu przyszło niebo, przynosząc niewielki deszcz. Droga powrotna nie należała do najłatwiejszych, bo zmęczenie dawało się we znaki, a komary dokuczały. Jednak humory dopisywały i z każdym kilometrem czuło się coraz większe wsparcie dla tych, którym wiatr wiał w oczy, a rower przysparzał problemów. Po powrocie, mimo dużego zmęczenia i ulewy, która zmoczyła do suchej nitki, uczniowie stwierdzili, że w przyszłym roku z chęcią wybraliby się na kolejną rowerową wyprawę. Wycieczka należała do bardzo udanych i na pewno na długo zapadnie w pamięć.

Data publikacji: 2014-06-11 22:54:00,
Autor: Bożena Nowak

Nowy 29 numer Gazetki Jedyneczka

W tym numerze możemy przeczytać następujące artykuły:
Wiosenne zabawy
Ważne daty, uroczystości szkolne
Konkurs recytatorski pod hasłem "Nasza mama kochana" - reportaż
Konkursy i sukcesy naszych najmłodszych uczniów - reportaż
Szkolny Festyn - fotoreportaż
"Witaminy" - wiersz Kacpra Barejka

Data publikacji: 2014-06-11 21:00:00,
Autor: Ewa Zabawińska-Janas

Tydzień angielski

W dniach 26 – 30 maja 2014 roku odbył się w naszej szkole „Tydzień angielski”. Pomysłodawcą i organizatorem była nauczycielka języka angielskiego pani Ewa Zabawińska-Janas. Realizacją przedsięwzięcia zajęli się nauczyciele języka angielskiego: pani Małgorzta Kaczmarczyk i Magdalena Dąbrowska oraz Samorząd Uczniowski. W akcji brały udział wszystkie klasy gimnazjalne. W każdym dniu uczniowie brali udział w różnych konkurencjach między innymi: w konkursie plastycznym na najładniejszą flagę Anglii, konkursie kulinarnym, konkursie na stylizację osoby z Rodziny Królewskiej, konkursie wiedzy o Anglii. Uczniowie prezentowali modę angielską i walczyli w konkursie na najładniejszy wystrój sali lekcyjnej. Uczniowie zdobywali punkty w każdej konkurencji na rzecz klasy i nagrody indywidualne za pierwsze trzy miejsca. W klasyfikacji ogólnej I miejsce zdobyła klasa III A, II miejsce klasa II A a III miejsce klasa I A.

Data publikacji: 2014-06-09 16:00:00,
Autor: Magdalena Lorent

SZKOLNY KONKURS LEKSYKALNY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO „LEXIK” rozstrzygnięty!

29 maja odbył się SZKOLNY KONKURS LEKSYKALNY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO „LEXIK” . Wzięło w nim udział aż 32 uczniów i uczennic z klas I-III PG. I miejsce zajęła Marlena Bobrowska 82p/maks.84, II miejsce Justyna Kubak, III miejsce Agnieszka Małek – wszystkie zwyciężczynie to uczennice klasy III C PG, natomiast wyróżnienie otrzymała Wiktoria Zarębska z klasy I A PG, która uzyskała również wysoki wynik 64p./maks.84. Gratulujemy sukcesów!

Data publikacji: 2014-06-07 23:00:00,
Autor:

FESTYN RODZINNY

Filmy

Data publikacji: 2014-06-06 15:00:00,
Autor: Barbara Gnoińska

Konkurs literacki zorganizowany w ramach XV Radomszczańskich Dni Rodziny

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku 5 czerwca 2014r. podsumowano Konkurs literacki zorganizowany w ramach XV Radomszczańskich Dni Rodziny. Dwie uczennice naszego gimnazjum zostały laureatkami tego konkursu. Justyna Kubak z klasy III C zajęła II miejsce, a Karolina Kopiecka z I B otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy! Obydwie uczennice pod kierunkiem polonistki mgr Barbary Gnoińskiej przygotowały na konkurs prace literackie (opowiadania) na temat Współczesny człowiek uwikłany w sieci różnych uzależnień. Prace oceniało Jury w składzie: Przewodnicząca: Jolanta Dąbrowska – red. Gazety Radomszczańskiej oraz Członkowie: Aneta Dziwińska- kustosz MBP w Radomsku i Mariusz Siemiński –dziennikarz Radia Fiat. Organizatorami tego konkursu, jak co roku, byli: Komitet Organizacyjny XV Radomszczańskich Dni Rodziny, Miejska Biblioteka Publiczna i Gazeta Radomszczańska. W konkursie wzięło udział 37 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu radomszczańskiego.

Data publikacji: 2014-06-05 17:00:00,
Autor: Marzena Loraora

DEBATA W JEDYNCE – „CO TO ZNACZY KOCHAĆ DZIECKO?”

28 maja w naszej szkole odbyła się debata będąca jedną z imprez tegorocznych XV Radomszczańskich Dni Rodziny. „Miłość jest podstawą związku pomiędzy rodzicem a dzieckiem. Aby mogło ono w pełni rozwijać swój potencjał musi czuć, że rodzice je kochają i troszczą się o nie”. miłości rodziców do dzieci, tej właściwej i tej złej oraz sposobie jej okazywania dyskutowali uczniowie klas VI PSP oraz I – III PG nr 1. Debata została przygotowana i poprowadzona przez panie: Marzenę Lora, Anetę Pawelec, Bożenę Wieloch.

Data publikacji: 2014-06-03 23:00:00,
Autor: Magdalena Dąbrowska

„CZERWONY KAPTUREK” NA WESOŁO

3 czerwca uczniowie klasy VIa i VIb wraz z nauczycielką języka angielskiego Magdaleną Dąbrowską przygotowali niespodziankę dla młodszych kolegów i koleżanek wystawiając sztukę w języku angielskim pt. Little Red Riding Hood (Czerwony Kapturek).

Data publikacji: 2014-06-03 22:00:00,
Autor:

Radomsko w legendzie

W dniu 30 maja 2014 roku w Chacie Tatarskiej w Stobiecku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu z „Radomsko w legendzie”. Organizatorami konkursu byli: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 i Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku. W konkursie uczestniczyło 11 uczniów z 6 szkół podstawowych. Uczennica naszej szkoły Alicja Martela za napisanie pracy pt. „Powstanie dzielnicy miasta Radomsko – Stobiecko” otrzymała wyróżnienie. Opiekunem uczennicy był pan Marek Biesiada. Gratulacje!

Data publikacji: 2014-06-03 21:00:00,
Autor:

Gollum, Skinol - czyli jak wygrać swe życie

29.05.2014 r. w MBP w Radomsku odbyło się spotkanie z autorem książek dla młodzieży p. Robertem Kościuszko pt. "Gollum, Skinol - czyli jak wygrać swe życie". Uczestniczyli w nim uczniowie z klas III B gimnazjum pod opieką pana Marka Biesiady.

Data publikacji: 2014-06-01 16:00:00,
Autor: Anna Skórka-Nowicka

Ale wkoło było wesoło...

Wiele niezapomnianych wrażeń dostarczył uczniom z klas IVa, IVb, Vc, VIa i VIb pobyt na Zielonej Szkole. W dniach 18-23.05.2014 roku uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych zajęciach, które odbyły się w ramach Błękitnej Szkoły w Helu, Gdańsku, Gdańsku Sobieszewa, Gdyni oraz w Sopocie.
Pierwszego dnia wyprawy mieliśmy okazję zobaczyć Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Dzięki wykładowi pracownika Uniwersytetu Gdańskiego dowiedzieliśmy się, że żyją tam trzy gatunki fok: foka pospolita, foka szara i foka obrączkowana. Poznaliśmy też bogactwo flory i fauny występującej w Morzu Bałtyckim. Wielką dla nas frajdą był widok karmionych fok przez opiekuna i wizyta w Domu Morświna, gdzie mogliśmy usłyszeć odgłosy wydawane przez to zwierzę.
Czytaj więcej Kolejny dzień pobytu na Zielonej Szkole to zwiedzanie Gdańska. Spacerowaliśmy ulicą Długą i Długim Targiem od Złotej Bramy do Zielonej Bramy. Dowiedzieliśmy się, że każda urokliwa kamieniczka ma swoją legendę. Przy Długim Targu widzieliśmy budowlę Głównego Miasta: Ratusz i Dwór Artusa. Przy Fontannie Neptuna, która jest symbolem tego miasta, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Piękny był również Park Oliwski im. A. Mickiewicza, który powstał na terenie dawnych ogrodów klasztornych cysterskich mnichów. Spotkać tu można okazy roślin sprowadzonych niemal z całego świata. Niezwykłym doznaniem duchownym była dla nas wizyta w Katedrze Oliwskiej i wysłuchanie koncertu organowego. Pobyt w Gdańsku dopełnił pokaz ręcznej produkcji pysznych cukierków w „ Ciuciu Artis ”.
Następny dzień to zwiedzanie miasta, w którym znajduje się najdłuższy, drewniany pomost w Europie i Krzywy Dom. To oczywiście Sopot.
W Gdyni podziwialiśmy okazały żaglowiec Dar Pomorza, okręt wojenny ORP Błyskawica oraz byliśmy w Oceanarium. Tam widzieliśmy niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów, gąbek, jamochłonów pochodzących z różnych regionów świata. Była to ciekawa lekcja przyrody.
Oprócz pouczających wycieczek wiele czasu mogliśmy spędzać na plaży, opalając się i spacerując wzdłuż morza. Naszą szczególną uwagę zwróciły kawałeczki bursztynu, które znajdowaliśmy na plaży w Sobieszewie. Nic więc dziwnego, że Sobieszewo nazywa się Wyspą Skarbów, ponieważ tam łowi się najpiękniejsze bursztyny. Historię bursztyny, sposób jego poławiania, obróbkę i wykorzystywanie tego kamienia przybliżył nam w ciekawej pogadance pan Sylwester Malucha – Mistrz Świata w Poławianiu Bursztynu.
Oprócz wielu atrakcji, odpoczynku, relaksu, miłej zabawy, rozgrywek sportowych mieliśmy również lekcje. Uczyliśmy się w ciekawy i atrakcyjny sposób. Na pewno tę wiedzę, którą zdobyliśmy na Zielonej Szkole długo zapamiętamy!
Na Zielonej Szkole czuliśmy się dobrze i bezpiecznie pod bacznym okiem pana dyrektora Marka Sobczyka, pani Anny Skórki – Nowickiej, pani Joanny Szczukockiej i pani pilot Doroty Orłowskiej.
Zieloną Szkołę zorganizowało Biuro Turystyczne Ogończyk Travel z Częstochowy.
Do kolejnej tak udanej Zielonej Szkoły w przyszłym roku!

Data publikacji: 2014-05-28 22:00:00,
Autor: Mirosława Kuliś

XIII Radomszczański Konkurs Matematyczny

Dnia 28 maja 2014 roku w ZSG nr 1 w Radomsku odbył się XIII Radomszczański Konkurs Matematyczny dla uczniów klas trzecich gimnazjów. W konkursie wzięło udział 31 uczniów.
I miejsce zajął Mateusz Śliwakowski
- PG Radziechowiece
II miejsce – Mateusz Pawlus - PG 5
III miejsce Dominik Radziejewski - PG 6
III miejsce Małgorzata Łysik - PG 4
Konkurs przygotowała pani Mirosława Kuliś nauczycielka matematyki.

Data publikacji: 2014-05-27 15:00:00,
Autor: http://www.wopr.radomsko.net.pl/news.php

Mistrzostwa Radomska w Pływaniu Szkół Podstawowych

W dniu 20.05.2014 r. na pływalni krytej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomsku odbyły się Mistrzostwa Radomska w Pływaniu dla uczniów klas IV-VI radomszczańskich szkół podstawowych. Była to już XXV edycja międzyszkolnych zawodów, w których wystartowało 95 zawodników reprezentujących następujące radomszczańskie szkoły: PSP 1, PSP 2, PSP 3, PSP 4, PSP 6, PSP 8, PSP 9. Reprezentacja chłopców z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 zajęła w nich II miejsce. Na dystansie 25 metrów stylem dowolnym Radosław Lewandowski zajął I miejsce. Na dystansie 25 metrów stylem motylkowym - Marcin Węgrzyński zajął I miejsce. Na 50 metrach w stylu dowolnym Radosław Lewandowski zajął II miejsce, natomiast Jakub Radziejewski III miejsce. Na 50 metrach stylem klasycznym Jakub Radziejewski zajął III miejsce. Organizatorem zawodów było Powiatowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Radomsku we współpracy z MOSiR w Radomsku i dofinansowaniu przez Miasto Radomsko.

Data publikacji: 2014-05-25 22:00:00,
Autor: Bożena Nowak

Świerszczykowe wiersze

W miesiącu maju każdego roku MDK w Radomsku organizuje konkurs "Świerszczykowe wiersze" dla dzieci w wieku przedszkolnym. W tym roku naszą szkołę reprezentowało czworo dzieci z Oddziału Przedszkolnego:
- Oliwia Dalecka i Amelia Piosik - kategoria recytacja, w której dziewczynki otrzymały wyróżnienie.
- Hannah Lesień i Wiktoria Malczewska - kategoria piosenka przedszkolna.
Dzieciom gratulujemy udanych występów i sukcesów w następnych konkursach.

Data publikacji: 2014-05-22 14:00:00,
Autor: Magdalena Lorent

SZKOLNY KONKURS GRAMATYCZNO-LEKSYKALNY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA KLAS I GIMNAZJUM

Aż 24 uczniów i uczennic klas I PG nr 1 wzięło udział w Szkolnym Konkursie Gramatyczno-Leksykalnym z języka niemieckiego dla klas I gimnazjum. Uczestnicy zmagali się licznymi zadaniami testowymi o zróżnicowanym poziomie językowym. Najwięcej punktów zdobyła Weronika Oziębała, uczennica klasy IA PG. Drugie miejsce zajęła Julia Modlińska (IA PG), trzecie - Magda Kmieć (IB PG). Wyróżnienie otrzymała Klaudia Gadek (IA PG). Wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczne przybycie, a zwycięzcom gratulujemy sukcesów!

Data publikacji: 2014-05-18 22:00:00,
Autor: Biblioteka szkolna

650 lat temu-w dokumencie z 12 maja 1364 roku król Kazimierz Wielki powołał do życia Akademię Krakowską

i wymienił zawód stacjonariusza - - osoby, która była odpowiedzialna za wytwarzanie ksiąg (czyli ręczne przepisywanie), ich sprzedaż oraz udostępnianie czytelnikom w bibliotece. Dzisiaj „wytwarzaniem ksiąg” zajmują się wydawcy i drukarze, sprzedażą księgarze, a wypożyczaniem bibliotekarze. I to właśnie organizacje zrzeszające bibliotekarzy, księgarzy, wydawców i drukarzy postanowiły, że rok 2014 będzie Rokiem Czytelnictwa.

Data publikacji: 2014-05-15 22:00:00,
Autor: http://szsradomsko.pl/news.php

Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Czwórbój LA - Mistrzostwa Radomska

Sezon lekkoatletyczny w Radomsku rozpoczęli uczniowie szkół podstawowych, którzy 9 maja na stadionie ZS-G nr 2 rozegrali mistrzostwa Radomska w 4-boju.
W punktacji drużynowej dziewcząt zwyciężyły reprezentantki PSP nr 7, które zgromadziły 717 pkt.(5 osób) Jej najlepsza zawodniczka - Aleksandra Ozga uzbierała 263 pkt. Wygrała biegi na 60 i 600 m oraz skok w dal uzyskując bardzo obiecujące wyniki.
Do zawodów powiatowych zakwalifikowały się również zespoły PSP nr 9 i PSP nr 4.
Rywalizację chłopców wygrała PSP nr 1 - 722 pkt., która o 1 pkt. wyprzedziła PSP nr 2 i 88 pkt. PSP nr 7. Najlepszym indywidualnie był Sajmon Sadowski z PSP nr 2.
Czytaj więcej Stadion ZS-G nr 2 09.05.2014 r.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

1 miejsce PSP nr 1 Radomsko 722 pkt.

2 miejsce PSP nr 2 Radomsko 721 pkt.

3 miejsce PSP nr 7 Radomsko 634 pkt.

4 miejsce PSP nr 4 Radomsko 590 pkt.

5 miejsce PSP nr 6 Radomsko 525 pkt.

Najwięcej punktów indywidualnie zdobyli:

Sadowski Sajmon PSP 2 184 pkt.
Kupczyński Igor PSP 2 173 pkt.
Wyżnikiewicz Michał PSP 1 161 pkt.

W poszczególnych konkurencjach zwyciężyli:

Bieg na 60 m Depta Mateusz PSP 7 9. 00 54 pkt.
Dziadkiewicz Wiktor PSP 6 9. 00 54 pkt.
Rzut p. palant. Kupczyński Igor PSP 2 47.0 59 pkt.
Skok w dal Sadowski Sajmon PSP 2 4. 14 45 pkt.
Bieg na 1000 m Kupczyński Igor PSP 2 3: 27.75 58 pkt.

Opiekunem najlepszego zespołu jest Grzegorz Beza.

Film

Data publikacji: 2014-05-15 22:00:00,
Autor: http://szsradomsko.pl/news.php

Siatkówka plażowa
Mistrzostwa Radomska Szkół
Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej

6 i 7 maja na radomszczańskim "Orliku" rozegrano Mistrzostwa Radomska Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej. Wzięły w nich udział po cztery zespoły dziewcząt i chłopców. Inauguracja sezonu pokazała, że najlepiej w tej dyscyplinie radzą sobie uczennice PG nr 1 i reprezentanci PG nr 5. W zawodach powiatowych zagrają też dziewczęta z PG 3 i PG 2 oraz chłopcy z PG nr 3 i 1.

Film

Data publikacji: 2014-05-15 21:00:00,
Autor: Bożena Wieloch

Jednak warto czytać!

Z okazji XI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 8 maja 2014 r. w MBP w Radomsku odbyło się spotkanie z pisarką Zuzanną Orlińską. Jest ona zapewne znana wielu uczniom jako ilustratorka podręczników. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy VI b naszej szkoły.
Zuzanna Orlińska wprowadziła zebranych w świat bohaterów swoich książek Matki Polki, Pisklaka oraz Ani słowa o Zosi.
Zawartość ostatniej z nich zdradza krótka notka: „Być córką sławnej autorki piszącej dla młodzieży… uśmiech losu czy fatalny, uciążliwy pech? Jak pozostać sobą, jeśli wszyscy utożsamiają cię z bohaterką maminych powieści? To niełatwe zadanie, z którym musi się uporać bohaterka tej powieści.”
Mamy nadzieję, że ten fragment wypowiedzi zachęci do przeczytania tego utworu i poznania historii Tosi, która wplątuje się w dość skomplikowaną aferę rodem z posępnych kryminałów.
Podczas spotkania pisarka próbowała obudzić uśpiony potencjał twórczy uczniów, którzy mieli okazję do tworzenia własnych niepowtarzalnych historii. Być może kiedyś wykorzystają je we własnych książkach. Wymyślali imiona bohaterom, określali ich cechy charakteru, słowem rozwijali wyobraźnię, jakże ważną i potrzebną, by sprawniej funkcjonować we współczesnym świecie.

Data publikacji: 2014-05-11 22:00:00,
Autor: Barbara Gnoińska

Najlepsi z najlepszych

XI Międzygimnazjalny Konkurs Ortograficzny Złote pióro zorganizowany pod patronatem honorowym Pani Prezydent Miasta Radomska Anny Milczanowskiej jest już za nami. W rywalizacji konkursowej wzięły udział trzyosobowe reprezentacje siedmiu radomszczańskich gimnazjów złożone z uczniów, którzy wygrali eliminacje szkolne. Etap międzygimnazjalny odbył się 29 kwietnia 2014r. w naszym gimnazjum i składał się z dwóch części: testu sprawdzającego znajomość zasad ortograficznych i interpunkcyjnych oraz z dyktanda.
Czytaj więcej Według tegorocznego jury spośród radomszczańskich gimnazjalistów najlepsze z ortografii i interpunkcji były: Martyna Borowiec z PG nr 5 w Radomsku, która zajęła I miejsce, Barbara Ciosk z PG nr 1, która zajęła II miejsce, Agata Klimczyk z PG nr 3 oraz Justyna Kubak z PG nr 1, które zajęły ex aequo trzecie miejsce. Wyróżnienia otrzymały: Agata Dziegieć z PG nr 2, Zuzanna Karasek z PG nr 7, Dominika Smyła z PG nr 3, Kamila Leśniak z PG nr 4 i Aleksandra Łęska z PG nr 6.

Laureatka I miejsca otrzymała nagrodę główną, czyli wieczne pióro marki Parker ufundowane przez firmę Ball Packaging Europe Radomsko oraz książkę ufundowaną przez Panią Prezydent Miasta Radomska. Pozostałe wyróżnione osoby nagrodzono książkami ufundowanymi przez tych samych sponsorów. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione osoby zasłużyły na gratulacje.
Organizatorkami Złotego pióra jak zwykle były uczące w naszej szkole języka polskiego panie Barbara Gnoińska i Anna Huber. To właśnie one co roku układają zestawy zadań tworzące test ortograficzno-interpunkcyjny i dyktando o wysokim stopniu trudności. W skład komisji konkursowej wchodzą zawsze nauczyciele z każdego gimnazjum.

Międzygimnazjalny Konkurs Ortograficzny Złote pióro, odkąd zaistniał, cieszy się uznaniem nauczycieli języka polskiego pracujących w radomszczańskich szkołach gimnazjalnych, gdyż w ich opinii zachowuje wysoki poziom merytoryczny, a także organizacyjny. Jest jednym z nielicznych przedsięwzięć polonistycznych w naszym mieście, które przetrwały wiele lat.

Data publikacji: 2014-05-07 22:00:00,
Autor: zsg1.radomsko.pl

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w PG nr1

W dniu 7 maja 2014 roku w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Radomsku odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Prezentację historyczną przedstawili uczniowie klasy III B, których przygotował pan Marek Biesiada. Część muzyczną przygotowała klasa V b pod opieką pani Małgorzaty Siarki. Nagłośnienie zorganizowali i nadzorowali pan Marek Eksterowicz oraz uczniowie Norbert Piasecki (III B PG1), Kamil Pacyniak (III B PG1) i Konrad Olczyk (III A PG1).

Film

Data publikacji: 2014-05-07 21:00:00,
Autor: zsg1.radomsko.pl

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w PSP nr1

W dniu 7 maja 2014 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Radomsku odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Część artystyczną przedstawili uczniowie klasy IV b, których przygotowała pani Joanna Szczukocka. Nagłośnienie zorganizowali i nadzorowali pan Marek Eksterowicz oraz uczniowie Norbert Piasecki (III B PG1), Kamil Pacyniak (III B PG1) i Konrad Olczyk (III A PG1).

Film

Data publikacji: 2014-04-30 23:00:00,
Autor: Magdalena Dąbrowska

„Podchody z językiem angielskim”

10 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs „Podchody z językiem angielskim” Konkurs związany był z wiedzą na temat Wielkiej Brytanii i kierowany był do uczniów klas IV i V. Zadaniem uczniów było odnalezienie odpowiedzi na pytania znajdujące się na karcie z pytaniami. Odpowiedzi były rozwieszone w różnych miejscach, na korytarzu szkolnym. Uczniowie podczas przerw musieli odnaleźć odpowiedzi. Wyniki konkursu ogłoszono 29 kwietnia. Laureatkami konkursu zostały: Julia Kozieł (I miejsce), Paulina Ambrozik (II miejsce) i Klaudia Sznaber (III miejsce ).

Data publikacji: 2014-04-29 15:00:00,
Autor: Bożena Wieloch
i Elżbieta Duda-Fajkowska

Dynastia Miziołków i rodzina Fisiów
w bibliotece, czyli klasa Vc
na spotkaniu autorskim

23 kwietnia 2014 roku uczniowie klasy Vc uczestniczyli w spotkaniu z autorką książek dla dzieci i młodzieży – Joanną Olech (z wykształcenia grafik oraz autorka ilustracji do wielu książek).
Spotkanie było niezwykle miłym czasem obcowania z zabawną i ciekawą literaturą. Pisarka angażowała zebranych do różnych zadań związanych z lekturą jej książek. Tytuł samego Miziołka zdobył przedstawiciel naszej szkoły Miłosz Banasiak. Nie zabrakło też barwnych opowieści dotyczących historii smoka Pompona, kolejnego bohatera utworów pisarki, a opowieści te były wymyślane przez dzieci. Autorka zorganizowała także konkurs dotyczący książki "Tarantula, Klops i Herkules", w którym paradoksalnie mogły wziąć udział tylko osoby nie znające treści i tu także zwyciężyła nasza uczennica Natalia Wiśniewska. Nie obyło się również bez autografów i pamiątkowych zdjęć.
Czytaj więcej
Gorąco dziękujemy pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku za zorganizowanie tak ciekawego spotkania.

Zapraszamy do szkolnej biblioteki po książki Joanny Olech. Pisarka z lekkością i humorem wprowadza młodych i starszych czytelników w swój roześmiany świat. Miziołek, Mamiszon, Papiszon, Kaszydło i Mały Potwór - oto przedstawiciele rodziny Miziołków z książki pod tytułem "Dynastia Miziołków". Jest ona napisana w formie pamiętnika, który prowadzi 12 letni Miziołek, opisując w nim swoją niezwykłą rodzinę, szkołę i kolegów.

Jeśli chcecie poznać przygody kłopotliwego smoka Pompona, który pojawił się nagle u Gniewosza i Malwiny, musicie sięgnąć po książkę „Pompon w rodzinie Fisiów”.

Data publikacji: 2014-04-25 17:00:00,
Autor: zsg1radiomsko.pl

Dzień Patrona PSP nr 1 w Radomsku

W dniu 25 kwietnia 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Radomsku odbyła się uroczysta akademia, która została poświęcona patronowi szkoły. Część artystyczną przedstawili uczniowie klas: II a i III b PSP pod opieką pani Anny Kaliszyk (wychowawczyni klasy II A) i pani Wioletty Ruszkiewicz (wychowawczyni klasy III B).

Film

Data publikacji: 2014-04-25 16:00:00,
Autor: zsg1.radomsko.pl

Konkurs plastyczny o Patronie PSP nr 1

I miejsce – Zofia Urban-Taraszkiewicz (klasa I a)
II miejsce – Szymon Roksela (klasa I a)
III miejsce – Natalia Majewska (klasa II a)
Wyróżnienia: Kinga Podlasin (klasa II b), Anna Karasińska (III a), Maja Łacisz (II b), Bartosz Kosmalski (I a), Anna Szymańska (II b), Monika Lewandowska (II b).
Konkurs zorganizowali nauczyciele: Artur Auguścik i Mariola Olejniczak.

Data publikacji: 2014-04-23 23:00:00,
Autor: Joanna Drozdek

„Grunt to dobre wychowanie”

W X jubileuszowym międzyszkolnym konkursie recytatorskim „Grunt to dobre wychowanie”, zorganizowanym 10 kwietnia 2014 r.w PSP nr 8 w Radomsku, dwie uczennice naszej szkoły otrzymały wyróżnienia. W kategorii klas 0-I wyróżnienie otrzymała Julia Pietras z kl. I B (wych. J. Drozdek) a w kategorii klas II-III Malwina Iciek z kl. II A (wych. A. Kaliszyk).

Data publikacji: 2014-04-23 22:00:00,
Autor: Joanna Drozdek

„Tortowy Świat”

Tuż przed świętami, 15 kwietnia 2014 r., w klasie I b PSP odbyły się warsztaty przeprowadzone przez p. Ewę Zagaj, mistrzynię dekoratorstwa artystycznego w zakresie cukiernictwa, właścicielkę firmy „Tortowy Świat” w Radomsku. Dzieci ozdabiały świąteczne babeczki bitą śmietaną, białą czekoladą, kolorowymi kuleczkami i elementami wyciętymi z masy cukierniczej. Uczniowie z ogromnym zapałem wyczarowywali z foremek kurczątka, zajączki, kwiatuszki i serduszka. Ileż było śmiechu i radości tworzenia! A jaki był głośny doping dla „kiciusia”, robota kuchennego, który pracowicie ubijał śmietanę! Przepięknie udekorowane babeczki bardzo spodobały się rodzicom. Jednak niektóre wyglądały tak smakowicie, że zostały od razu zjedzone w czasie zajęć. Na szczęście zostały uwiecznione na zdjęciach. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i pochwałę za dobrze wykonaną pracę. Zajęcia tak bardzo się spodobały dzieciom, że następne są już zaplanowane na okres przed Świętami Bożego Narodzenia. Tym razem będzie pieczenie i ozdabianie pierniczków.

Data publikacji: 2014-04-22 19:00:00,
Autor: Milena Dobielska

Piewca Bolesława Chrobrego
i jego następców z rodu Piastów

Z okazji zbliżającego się Dnia Patrona 16 kwietnia 2014r. odbyła się trzecia edycja Szkolnego Konkursu Krasomówczego pod hasłem "Piewca Bolesława Chrobrego i jego następców z rodu Piastów".
Pierwszy etap konkursu polegał na przygotowaniu przez reprezentantów klas IV-VI wystapienia na temat najciekawszej historii z życia jednego z przedstawicieli królewskiej dynastii. Drugi z kolei - miał za zadanie wyłonić najlepszego oratora, który na podstawie fragmentu "Kroniki polskiej" Wincentego Kadłubka, sformułuje własną wypowiedź i zaprezentuje ją barwną i piękną polszczyzną.
Czytaj więcej Reprezentanci klas doskonale poradzili sobie z trudnym zadaniem, wykazując się nie tylko szczegółową znajomością historii, ale także kulturą języka, logiką i spójnością wypowiedzi oraz wysokim poziomem retoryki.
Zmaganiom bacznie przyglądało się jury : pani dyrektor Anna Nowicka-Grzęda, pani Grażyna Skupińska oraz pani Bożena Wieloch, które po dwóch etapach konkursu wyłoniły zwycięzców: I MIEJSCE - Tomasz Kowalski (kl. VIb),
II MIEJSCE - Aleksandra Drzewowska (kl. IVa),
III MIEJSCE -Miłosz Banasiak (kl. Vc)
WYRÓŻNIENIA otrzymali : Michał Iciek (kl. VIa) oraz Maksymilian Ciastko (kl. Va).
Organizatorzy : pan Andrzej Kucharski i pani Milena Dobielska serdecznie dziękują nauczycielom przygotowującym uczniów do krasomówczej rywalizacji - pani D. Zawadzkiej, pani G. Skupińskiej i panu M. Biesiadzie oraz panu dyrektorowi M. Sobczykowi także za ufundowanie nagród książkowych.

Data publikacji: 2014-04-21 22:00:00,
Autor: zsg1.radomsko.pl

Odkryjmy rycerskie czyny Bolesława Chrobrego

Z okazji zbliżającego się Dnia Patrona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radomsku 14 kwietnia 2014r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o pierwszym królu Polski pod hasłem "Odkryjmy rycerskie czyny Bolesława Chrobrego”.
W konkursie brały udział siedem drużyn z klas IV-VI, a każda z nich składała się z trzech uczniów.
I miejsce zajęła klasa V c w składzie: Alicja Martela, Julia Smędzik, Dominik Zawadzki.
II miejsce - VI a w składzie: Magda Gołdon, Monika Stępień, Tomasz Kowalski.
III miejsce - V a w składzie: Emilia Nowak, Jakub Rozpędek, Konrad Kotlarek.
IV miejsce - IV b w składzie: Aleksandra Wideryńska, Filip Kostyra, Maja Wolska,
V miejsce zajęły dwie klasy V b (Alelsander Gilfanow, Eryk Kowalczyk, Kacper Pawlik) i VI a (Dagmara Dybka, Karolina Kulesza, Marta Szczygłowska).
VI miejsce – IV a w składzie: Aleksandra Drzewoska, Maja Kucharska, Olga Kipigroch.

Data publikacji: 2014-04-15 21:00:00,
Autor: Bożena Wieloch

KTO CZYTA ŻYJE WIELOKROTNIE…
NA TROPIE CULLENÓW

Miłośnicy poczytnej powieści Stephenie Meyer dokładnie wiedzą, że Cullenowie to główni bohaterowie sagi ”Zmierzch”. Losy rodziny wampirów są szczególnie znane 2 uczennicom naszej szkoły tj. Mai Nurzyńskiej i Klaudii Osiewicz, które 4 kwietnia uczestniczyły w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym „ Na tropie Cullenów”. Adepci uczestniczący w konkursie uzyskali tytuły mistrzów wampirologii. Klaudia Osiewicz(uczennica klasy III A PG) zajęła 3. miejsce w tej rywalizacji. Wprost doskonałą znajomością całej sagi, bagatela liczącej aż cztery opasłe tomy, wykazała się także Maja Nurzyńska(uczennica klasy VI B PSP). Dziewczęta zwyciężyły w eliminacjach wewnątrzszkolnych, a do rozgrywek miejskich przygotowywały się pod okiem p. Bożeny Wieloch i p. Elżbiety Dudy – Fajkowskiej. W dzisiejszym świecie, kiedy sięgnięcie po książkę wydaje się być niemodne, niezwykle cieszy fakt, że są jeszcze osoby, dla których czytanie jest pasją i to one stanowią nadzieję na lepsze jutro.

Data publikacji: 2014-04-13 22:00:00,
Autor: Magdalena Lorent i Anna Huber

Sukcesy naszych uczennic w przedsięwzięciu „Pielęgnujemy pamięć o Wisławie Szymborskiej"

8 kwietnia 2014 roku odbyło się uroczyste podsumowanie II edycji przedsięwzięcia pt. "Pielęgnujemy pamięć o Wisławie Szymborskiej" realizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące i Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomsku.
Podczas uroczystości wręczono dyplomy i wyróżnienia m.in. naszym gimnazjalistkom i ich opiekunom.
III miejsce zdobyły Natalia Jurek (II C PG) oraz Barbara Ciosk (IIA PG)
Wyróżnienie otrzymały Wiktoria Zarębska (IA PG) oraz Klaudia Wośko (IA PG).
Uczennice przygotowywały do konkursu mgr Anna Huber oraz mgr Magdalena Lorent.
Gratulujemy sukcesów!

Data publikacji: 2014-04-13 21:45:00,
Autor: Magdalena Lorent

Udział naszych uczennic w przedsięwzięciu „Pielęgnujemy pamięć o Wisławie Szymborskiej”

W marcu 2014 r. już po raz drugi nasze gimnazjalistki brały czynny udział w przedsięwzięciu pt. "Pielęgnujemy pamięć o Wisławie Szymborskiej" realizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące i Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomsku.
Barbara Ciosk z klasy II A PG przygotowała wizualizację oraz recytowała w języku polskim wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „Kałuża”.
Czytaj więcej Natalia Jurek z klasy II C PG przygotowała wizualizację oraz recytowała w języku niemieckim wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „Fotografie vom 11. September”.
Weronika Oziębała z klasy IA PG przygotowała wizualizację, a Kinga Nems recytowała w języku niemieckim wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „Aus dem Kino kommend”.
Wiktoria Zarębska z klasy IA PG przygotowała wizualizację, a Klaudia Wośko recytowała w języku niemieckim wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „ Aus Erinnerungen”.
Uczennice przygotowywały mgr Anna Huber oraz mgr Magdalena Lorent.
Zachęcamy do oglądania pięknych prezentacji multimedialnych- wizualizacji wierszy.
Kliknij na poniższe linki i obejrzyj prezentacje
Kałuża
Fortografie vom 11.September
Aus dem Kino kommend
Aus Erinnerungen

Data publikacji: 2014-04-12 21:00:00,
Autor: Elżbieta Duda-Fajkowska, Bożena Wieloch, Anna Huber

JESTEM KULTURALNY
I DOBRZE MI Z TYM!

2 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs propagujący zasady savoir vivreu. Dobre maniery, dobre wychowanie, poprawne zachowanie, wszystko to esencja savoir vivre i znaczy ni mniej ni więcej jak życzliwość dla ludzi, uprzejmość, tolerancja, opanowanie emocji. Te nienaganne formy powinny być naszymi nawykami zakorzenionymi i wpajanymi od dzieciństwa. Od kilku lat starają się je również wcielać nauczyciele bibliotekarze ZSG nr 1 w cyklu konkursów poświęconych dobrym manierom.
Czytaj więcej
Za nami kolejna edycja konkursu przeznaczonego dla klas I PG nr 1. W skład drużyn reprezentujących poszczególne klasy weszli:

kl. I A Klaudia Gadek, Kinga Grzywacz, Karol Surmacki
kl. I B Marta Frymus, Kacper Kaczorowski, Jakub Kostyra
kl. I C Kamila Ciesielska, Martyna Drogosz, Weronika Merc

Starsi uczniowie – Basia Ciosk i Bartek Saternus (kl. II A PG) odegrali, a właściwie wspaniale odtańczyli scenkę ukazującą zasady bon ton związane z tańcem. Mamy nadzieję, że pierwszoklasiści wykorzystają zdobyte dziś umiejętności podczas dyskotek czy balu gimnazjalnego. Zadanie praktyczne dotyczyło parzenia herbaty, czynności, którą wykonujemy wielokrotnie podczas dnia. Początkowo konkurencję przyjęto z uśmiechem na ustach, ale w miarę realizacji uśmiech ten niestety gasł. Nie wszystkie drużyny pamiętały o odciśnięciu esencji czy delikatnym mieszaniu herbaty. Bezbłędną znajomością tego rytuału wykazali się uczniowie kl. IIA.

Wszystkim konkurencjom bacznie przyglądało się Jury p. dyr. Anna Nowicka – Grzęda, p. Milena Dobielska i p. Beata Ciupińska. Rywalizacja była bardzo wyrównana a o zajęciu miejsca zdecydowała różnica zaledwie jednego punktu. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce I C (28 pkt.)
II miejsce I B (27 pkt.)
III miejsce I A (26 pkt.)

Jury zwróciło uwagę na fakt, że po raz pierwszy w historii konkursu wszystkie klasy otrzymały taką samą, wysoką notę za zachowanie podczas turnieju. Organizatorzy p. Elżbieta Duda-Fajkowska, p. Anna Huber i p. Bożena Wieloch dziękują uczniom za mądrą i kulturalną zabawę, wychowawcom (p. Jolancie Hofman, p. Ewie Nowickiej, p. Joannie Sybis - Zarębskiej) za przygotowanie podopiecznych, a Jury za obiektywną ocenę.

Data publikacji: 2014-04-10 18:00:00,
Autor: http://szsradomsko.pl/news.php

Zespoły dziewcząt i chłopców z PSP nr 1
najlepsze w Radomsku w mini piłce siatkowej

Uczniowie szkół podstawowych rozegrali mistrzostwa Radomska w mini piłce siatkowej.
Zawody przeprowadzono 3 i 4 kwietnia w sali ZS-G nr 1.
Wśród czterech reprezentacji dziewcząt wygrała "jedynka" przed PSP nr 7, 4 i 6.
Do rywalizacji chłopców przystąpiło sześć drużyn. Tutaj też najlepszymi byli gospodarze imprezy. Drugie miejsce zajęli uczniowie z "siódemki" a trzecie reprezentanci PSP nr 3.
Pierwsze trzy zespoły zagrają w zawodach powiatowych, które odbędą się 10 (chł.) i 11 (dz.) kwietnia w ZS-G nr 1 Radomsko.

Data publikacji: 2014-04-10 17:00:00,
Autor: http://szsradomsko.pl/news.php

III MIEJSCE
DZIEWCZĄT PG NR 1
W MISTRZOSTWACH REJONU BEŁCHATOWSKIEGO
W PIŁCE KOSZYKOWEJ SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

Mistrzostwa Rejonu Bełchatowskiego w Piłce Koszykowej Szkół Gimnazjalnych rozegrano 2 i 3 kwietnia w Piotrkowie Trybunalskim. Dziewczęta z PG nr 1 w Radomsku zajęły tam miejsce trzecie po wygranym meczu z Kiełczygłowem (pow. pajęczański) i porażkach z reprezentantkami Piotrkowa i Bełchatowa. Wcześniej w Mistrzostwach Powiatu Radomszczańskiego, które rozegrano 25 marca na sali gimnastycznej ZSG nr 7 w Radomsku nasze zawodniczki zajęły I miejsce i zdobyły tytuł mistrzyń powiatu.
Czytaj więcej
Sala ZS-G nr 7 w Radomsku 25.03.2014 r.

5 zespołów, system „każdy z każdym” w dwóch grupach eliminacyjnych

WYNIKI SPOTKAŃ Klasyfikacja grupowa

Grupa I

3 R – sko - 7 R – sko 15 : 12
7 R – sko - Pławno 7 : 16
Pławno - 3 R – sko 12 : 6

1 m Pławno 4 pkt.
2 m 3 R-sko 3 pkt.
3 m 7 R-sko 2 pkt.

Grupa II

1 R – sko - Płoszów 40 : 6

1 m 1 R-sko 2 pkt.
2 m Płoszów 1 pkt.


FINAŁY – 20.03.2014 r.

O miejsca 3 – 4 ( wicemistrz. grup ) 3 R - sko - Płoszów 27 : 12
O miejsca 1 – 2 ( mistrzynie grup ) 1 R - sko - Pławno 20 : 7


KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1 miejsce PG nr 1 Radomsko
2 miejsce PG w Pławnie
3 miejsce PG nr 3 Radomsko
4 miejsce PG w Płoszowie
5 miejsce PG nr 7 Radomsko

Awans do zawodów rejonowych: PG nr 1 R – sko - opiekun Edyta Sykuła.

Data publikacji: 2014-04-03 18:00:00,
Autor: Bożena Wieloch

POECI DZIECIĘCEJ RADOŚCI
Agnieszka Frączek,
Konstanty Ildefons Gałczyński

Uczniowie klasy IIa PSP nr 1 uczestniczyli 26 marca 2014 r. w X Jubileuszowym Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym „Poeci dziecięcej radości” organizowanym w ZSG nr 3. Dominika Ludwin, Jakub Klimczyk, Julian Matusiak zmierzyli się w konkurencjach z uczniami wszystkich radomszczańskich szkół podstawowych. Zadania, które mieli wykonać związane były z twórczością Agnieszki Frączek i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Wszyscy doskonale się bawili, a szczególnie podczas kapeluszowej rewii mody oraz prezentacji tytułowej stonogi z wiersza Agnieszki Frączek. Barwny korowód, składający się z reprezentantów poszczególnych szkół, rytmicznie poruszał się w takt muzyki, sprawiając przy tym wiele radości obserwującym widzom. Trzeba też dodać, że nasi uczniowie wywalczyli wyróżnienie. Uczniów do konkursu przygotowali nauczyciele bibliotekarze p. E. Duda-Fajkowska i B. Wieloch.

Data publikacji: 2014-04-03 15:00:00,
Autor: zsg1.radomsko.pl

Dzień Patrona
Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II

3 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 1 w Radomsku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona Publicznej Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Radomsku. Z tej okazji gimnazjaliści pod opieką pani Danuty Zawadzkiej przygotowali montaż słowno-muzyczny poświęcony Św. Janowi Pawłowi II. Zapraszamy do obejrzenia za pośrednictwem szkolnego kanału YouTube nagrania filmowego z tego wydarzenia.

Data publikacji: 2014-03-28 19:00:00,
Autor: Jolanta Hofman

Dyplom dla Jedynki za udział
w akcji "Góra Grosza"

Towarzystwo „Nasz Dom” przysłało 27 marca do naszej szkoły dyplom, w którym podziękowało uczniom oraz nauczycielom naszej szkoły za to, że wzięli udział w Akcji „Góra Grosza”. Podczas całego roku szkolnego uczniowie zbierali na terenie szkoły pieniądze, które następnie były wysyłane na konto towarzystwa. „Nasz Dom” dzięki tym środkom wspomaga domy dziecka oraz zawodowe domy zastępcze.

Data publikacji: 2014-03-27 15:00:00,
Autor: Danuta Zawadzka

27 marca - Międzynarodowy Dzień Teatru

Dzień Teatru ustanowiono w czerwcu 1961 roku podczas 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w Helsinkach. Jego ustanowienie zaproponował Arvi Kivimaa, prezydent Fińskiego Instytutu ITI. Dzień obchodów ustalono na 27 marca, w rocznicę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu. Od tego czasu Dzień Teatru jest obchodzony rokrocznie przez ponad sto narodowych ośrodków ITI na całym świecie.
Czytaj więcej Obchody Światowych Dni Teatru mają na celu realizacje statutowych zobowiązań ITI. ITI powstało w celu promocji i międzynarodowej wymiany informacji na temat teatru, pobudzenia kreacji i zwiększenia współpracy ludzi teatru; uświadomienia opinii publicznej wagi sztuki i artystycznej kreacji w życiu codziennym, w celu wzmocnienia przyjaźni i więzi międzyludzkich.
27 marca, co roku, rozsyłana jest wiadomość, tłumaczona na ponad 20 języków, od wybitnego człowieka teatru zawierająca jego przemyślenia na temat teatru i światowej harmonii. Pierwszą taką wiadomość wysłał w 1962 roku Jean Cocteau. Tego dnia odbywają się specjalne spotkania, sympozja, przedstawienia teatralne.

Data publikacji: 2014-03-26 23:00:00,
Autor: Magdalena Lorent

KONKURS GRAMATYCZNO-LEKSYKALNY
Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA KLAS I PG

10 kwietnia 2014 r. (na pierwszej godzinie lekcyjnej) odbędzie się Szkolny Konkurs Gramatyczno-Leksykalny z języka niemieckiego dla klas I PG. Wszystkich chętnych zapraszamy o zgłaszanie się do p. Magdaleny Lorent s.31 oraz p. Jolanty Hofman s.30. Zgłoszenia przyjmujemy do 31 marca.
Zapraszamy serdecznie!

Data publikacji: 2014-03-26 22:00:00,
Autor: Marzena Lora

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W JEDYNCE

Pierwszy dzień tegorocznej wiosny uczniowie klas 0 – III powitali bardzo radośnie, uczestnicząc w konkursie piosenki Mini Playback Show zorganizowanym przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Marzenę Lora.
Zadaniem uczestników konkursu była imitacja śpiewu na bazie pełnego playbacku.
Czytaj więcej Poprzez strój i charakteryzację uczniowie mogli wcielić się w różne postacie ze świata muzyki.
Do swych występów dzieci przygotowywały się nie tylko pod kątem tanecznym ale i wizualnym. Na scenie pojawili się między innymi Michael Jackson, Violetta, Katty Perry oraz Psy – wykonawca przeboju Gangnam Style.
Jury w składzie p. Małgorzata Siarka, p. Milena Kobielska i p. Urszula Retyk, miało trudne zadanie aby wybrać najlepszych z uwagi na wysoki i wyrównany poziom. Ocenie podlegał wybór utworu, strój, oddanie charakteru piosenki oraz ogólne wrażenia artystyczne.
Wyniki:
Kategoria klas O – I
I miejsce przedstawiciele klasy „O” – N. Martela, D. Drogosz, J. Smolarczyk
II miejsce klasa IB: J.Prokop, W. Wódka
III miejsce uczennica klasy IA: M. Matusiak
Kategoria klas II – III
I miejsce uczniowie z klasy IIIC: P. Kaczmarczyk, M. Majak, J. Klerkowski, H. Sojczyński,
J. Ociepa
II miejsce równocześnie przedstawiciele klas:
IIA – N. Majewska, D. Ludwin, A. Piotrowska, P. Klekowska, M. Iciek,
IIB – K. Podlasin, M. Lacisz, N. Stasińska, O. Karasek, K. Mruklik
IIIB – N. Gorczyńska, O. Sikorska, W. Małolepszy, M. Miechowska
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i budził wśród dzieci wiele pozytywnych emocji.

Data publikacji: 2014-03-25 15:00:00,
Autor: http://szsradomsko.pl/news.php

I miejsce
Reprezentacji Publicznego Gimnazjum nr 1 Dziewcząt w Mistrzostwach Radomska w Piłce Koszykowej

W dniach 11 i 20 marca w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 7 w Radomsku odbyły się Mistrzostwa Radomska w Piłce Koszykowej dziewcząt. W zawodach I miejsce zajęły zawodniczki z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Radomsku, a Karolina Sikorska uczennica klasy II A PG1 była najskuteczniejszą zawodniczką mistrzostw, która zdobyła 55 pkt. Opiekunem naszej reprezentacji była pani: Edyta Sykuła. Nasza drużyna awansowała do zawodów powiatowych.
Czytaj więcej
ZS-G nr 7 11 i 20.03.2014 r

6 zespołów, system „każdy z każdym“ w dwóch grupach eliminacyjnych

WYNIKI SPOTKAŃ Klasyfikacja grupowa
Grupa A
PG 1 - PG 7 18 : 13* 1 m PG 1 4 pkt.
PG 7 - PG 6 19 : 2 2 m PG 7 3 pkt.
PG 6 - PG 1 12 : 23 3 m PG 6 2 pkt.

Grupa B
PG 3 - PG 5 18 : 13* 1 m PG 3 4 pkt.
PG 5 - PG 2 27 : 0 2 m PG 5 3 pkt.
PG 2 - PG 3 4 : 46 3 m PG 2 2 pkt.

FINAŁY – 20.03.2014 r.
po dwa najlepsze zespoły z grup systemem „każdy z każdym” z zaliczeniem wyników spotkań eliminacyjnych ( * )

PG 1 - PG 5 36 : 6
PG 3 - PG 7 9 : 14
PG 7 - PG 5 9 : 15
PG 1 - PG 3 13 : 18

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1 miejsce PG nr 1 Radomsko 5 pkt. ( +30 )
2 miejsce PG nr 3 Radomsko 5 pkt. ( + 5 )
3 miejsce PG nr 7 Radomsko 4 pkt. ( - 6 )
4 miejsce PG nr 5 Radomsko 4 pkt. ( - 29 )
5 – 6 miejsce PG nr 2 i 6 Radomsko

Awans do zawodów powiatowych: PG nr 1, 3 i 7 Radomsko Opiekunem najlepszego zespołu jest Edyta Sykuła.

Data publikacji: 2014-03-25 14:00:00,
Autor: Anna Skórka-Nowicka

OBCHODY DNIA ZIEMI 2014 W NASZEJ SZKOLE

Dzień Ziemi obchodzony jest w 190 krajach świata od 1970r. a w Polsce od 1990r. W naszej szkole SKLOP zorganizowało uroczystości w dniu 25 marca 2014 r. z uwagi na bogaty kalendarz uroczystości szkolnych pod koniec kwietnia ( m.in. egzaminy gimnazjalne ). Tego dnia miała miejsce sesja popularnonaukowa nt. " Zmieniamy nawyki- nie klimat" ( hasło tegorocznych obchodów Dnia Ziemi ). Pracownicy PGK w Radomsku P. Magdalena Jurek przedstawiła prelekcję nt. Ocieplania klimatu Ziemi. Wystąpienie oparte było na dostępnych wynikach badań ekologicznych środowiska z uwzględnieniem województwa łódzkiego i miasta Radomska. Podsumowano również konkurs plastyczny na plakat dotyczący globalnego ocieplania klimatu. Oto wyniki PSP: I m. Magdalena Gołdon kl.VIb, II m. Karolina Martela kl. VIb, II m. Alicja Martela kl.Vc, III m. Wiktoria Szcześniak kl.Vc; PG: Im. Maciej Huber kl.Ia, II m. Wioletta Cieślak kl.IIIa, III m. Wiktoria Kurzyk kl.Ib. Nagrody ufundowało SK LOP.
Organizatorzy: P. Bożena Miądowicz i P. Anna Skórka-Nowicka.

Data publikacji: 2014-03-24 22:00:00,
Autor: Patrycja Gałwiaczek i Barbara Ciosk

"Stop cyberprzemocy"

W ramach projektu edukacyjnego „Stop cyberprzemocy” dnia 13.03.2014r. zostało zorganizowane spotkanie rodziców z panią psycholog Dorotą Laks, która przybliżyła cechy zjawiska, na które narażona jest młodzież korzystająca z Internetu bez nadzoru. Zebrani mogli wysłuchać krótkiego wykładu, podczas którego pani psycholog udzieliła wielu cennych porad dotyczących bezpiecznego poruszania się w Sieci i sposobów radzenia sobie z internetową przemocą. Wystąpienie zostało poprzedzone prezentacją podsumowującą działania w ramach projektu Stop cyberprzemocy. Przedstawiciele grupy projektowej mieli okazję przedstawić rodzicom wyniki swojej wielomiesięcznej pracy.
Mini poradnik dla rodziców - kliknij i pobierz prezentację

Data publikacji: 2014-03-24 21:00:00,
Autor: Patrycja Gałwiaczek i Barbara Ciosk

"Stop cyberprzemocy"

Od listopada do marca, my, uczniowie klasy IIA i IIC braliśmy udział w projekcie edukacyjnym pod hasłem „Stop cyberprzemocy!”. Naszym opiekunem była pani Anna Huber. Staraliśmy się, aby efekty naszych działań były widoczne przez cały okres trwania projektu. Dlatego ważną inicjatywą było umieszczanie informacji na temat jego przebiegu na stronie szkoły i specjalnie założonym fanpagu na facebooku UCZNIOWIE JEDYNKI KONTRA CYBERPRZEMOC. Dzięki Krystianowi Antońskiemu i Adamowi Kaczmarczykowi na bieżąco można było śledzić naszą pracę. Kolejnym orężem do walki z cyberwrogiem były m.in. plakaty, ulotki, logo, gazetki ścienne przygotowane przez prężnie działającą sekcję plastyczną w składzie: Natalia Lewandowska, Barbara Ciosk, Sylwia Cichuta, Aleksandra Firek, Faustyna Nićka, Karolina Weronika Stępień. W klasach pierwszych i drugich Patrycja Gałwiaczek i Julia Walasik przeprowadziły lekcje wychowawcze w oparciu o samodzielnie przygotowane materiały i prezentację.
Czytaj więcej Celem projektu było przede wszystkim uświadomienie uczniom, rodzicom, nauczycielom, ale również radomszczanom zagrożenia płynącego z niewłaściwego korzystania z Sieci. Dlatego 11 lutego w DNIU BEZPIECZNEGO INTERNETU wraz z innymi uczniami opuściliśmy mury szkoły, aby podczas happeningu pod hasłem RAZEM TWORZYMY LEPSZY INTERNET przejść ulicami Radomska z transparentami, plakatami, ulotkami propagującymi właściwe postawy w Internecie oraz przypomnieć jego użytkownikom, że nie są anonimowi i bezkarni. Radomszczanie chętnie składali podpisy, deklarując swój sprzeciw wobec przemocy w Internecie. Zorganizowanie zgromadzenia publicznego wymagało odpowiedniego przygotowania i zachowania odpowiednich procedur, więc odpowiedzialne za realizację tego zadania Karolina Sikorska, Milena Rochowska, Aleksandra Gajda i Aleksandra Kamińska musiały zdobyć zgodę Pani Prezydent Anny Milczanowskiej i złożyć odpowiednie dokumenty w Wydziale spraw obywatelskich. Podczas wizyty w Urzędzie Miasta Radomska dziewczyny przeprowadziły również wywiad z Panią Prezydent na temat zagrożeń czyhających w wirtualnym świecie. Podczas rozmowy Pani Prezydent podkreślała wagę poszanowania własnej i cudzej godności i prywatności. Cieszy nas, że władze naszego miasta i radomszczanie wspierali nas młodych i deklarowali poparcie dla akcji JEDYNKA PRZECIW CYBERPRZEMOCY.
W tym samym dniu uczniowie naszej szkoły również mieli okazję uczestniczyć w zorganizowanym przez nas spotkaniu z Panią st. sierżant Agnieszką Kropisz z Wydziału ds. Nieletnich, która w swojej pogadance na temat przemocy w Internecie, zwróciła uwagę młodzieży przede wszystkim na aspekty odpowiedzialności karnej. Następnie cała grupa projektowa przedstawiła efekty wszystkich działań. Grupa chłopców odpowiedzialnych za przygotowanie i przeprowadzenie wśród naszych gimnazjalistów ankiety na temat cyberprzemocy przedstawiła wnioski dotyczące poziomu wiedzy na temat tego zjawiska. Artur Merta, Jakub Nowak, Jan Kowalewski podkreślili, że nasze środowisko szkolne jest bezpieczne, ponieważ badanie wykazuje wysoki procent tych, którzy aktywnie sprzeciwiają się agresji. Wskazali jednak na wyraźne rozbieżności w reagowaniu na przemoc między klasami pierwszymi a trzecimi. Aby sprawdzić faktyczne postawy uczniów, grupa projektowa ( złożona m. in. z Mateusza Przybyła, Magdaleny Rusin, Natalii Klekowskiej) przeprowadziła podczas przerwy na podstawie przygotowanego wcześniej scenariusza eksperyment społeczny polegający na kontrolowanej prowokacji z użyciem agresji elektronicznej. Niestety wnioski odbiegają nieco od tych z ankiety, niewiele osób potrafiło stanąć w obronie poszkodowanego. Poza tym po raz kolejny okazało się, że to młodsi uczniowie są bardziej wyczuleni na przemoc. Chcąc poznać również opinię dyrekcji i nauczycieli, postanowiliśmy przeprowadzić wywiady, które złożyły się na film zmontowany przez Milenę Rochowską i Karolinę Sikorską. Urozmaiceniem podsumowującej prezentacji była drama „Zaplątana w Sieć” przygotowana według pomysłu Karoliny Weroniki Stępień oraz wystąpienie Barbary Ciosk, która wyrecytowała wiersz nagrodzony w konkursie Szuflada 2013 na temat „Straszny internauta”. Na zakończenie zostały przedstawione wyniki konkursu szkolnego na plakat i hasło promujące walkę z cyberprzemocą. Wygrała klasa I A z hasłęm: „Nie obrażaj w Sieci ludzi, bo to złość powszechną budzi”. Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły dzięki naszym wysiłkom będą bezpieczniejsi w Internecie.
Szkolny FanPage

Data publikacji: 2014-03-24 20:00:00,
Autor: Patrycja Gałwiaczek i Barbara Ciosk

Projekt edukacyjny "Stop cyberprzemocy"
Efekty pracy uczniów realizujących projekt

Od listopada do marca, my, uczniowie klasy IIA i IIC braliśmy udział w projekcie edukacyjnym pod hasłem „Stop cyberprzemocy!”. Naszym opiekunem była pani Anna Huber. Staraliśmy się, aby efekty naszych działań były widoczne przez cały okres trwania projektu. Dlatego ważną inicjatywą było umieszczanie informacji na temat jego przebiegu na stronie szkoły i specjalnie założonym fanpagu na facebooku UCZNIOWIE JEDYNKI KONTRA CYBERPRZEMOC. Czytaj więcej Dzięki Krystianowi Antońskiemu i Adamowi Kaczmarczykowi na bieżąco można było śledzić naszą pracę. Kolejnym orężem do walki z cyberwrogiem były m.in. plakaty, ulotki, logo, gazetki ścienne przygotowane przez prężnie działającą sekcję plastyczną w składzie: Natalia Lewandowska, Barbara Ciosk, Sylwia Cichuta, Aleksandra Firek, Faustyna Nićka, Karolina Weronika Stępień. W klasach pierwszych i drugich Patrycja Gałwiaczek i Julia Walasik przeprowadziły lekcje wychowawcze w oparciu o samodzielnie przygotowane materiały i prezentację. Celem projektu było przede wszystkim uświadomienie uczniom, rodzicom, nauczycielom, ale również radomszczanom zagrożenia płynącego z niewłaściwego korzystania z Sieci. Dlatego 11 lutego w DNIU BEZPIECZNEGO INTERNETU wraz z innymi uczniami opuściliśmy mury szkoły, aby podczas happeningu pod hasłem RAZEM TWORZYMY LEPSZY INTERNET przejść ulicami Radomska z transparentami, plakatami, ulotkami propagującymi właściwe postawy w Internecie oraz przypomnieć jego użytkownikom, że nie są anonimowi i bezkarni. Radomszczanie chętnie składali podpisy, deklarując swój sprzeciw wobec przemocy w Internecie. Zorganizowanie zgromadzenia publicznego wymagało odpowiedniego przygotowania i zachowania odpowiednich procedur, więc odpowiedzialne za realizację tego zadania Karolina Sikorska, Milena Rochowska, Aleksandra Gajda i Aleksandra Kamińska musiały zdobyć zgodę Pani Prezydent Anny Milczanowskiej i złożyć odpowiednie dokumenty w Wydziale spraw obywatelskich. Podczas wizyty w Urzędzie Miasta Radomska dziewczyny przeprowadziły również wywiad z Panią Prezydent na temat zagrożeń czyhających w wirtualnym świecie. Podczas rozmowy Pani Prezydent podkreślała wagę poszanowania własnej i cudzej godności i prywatności. Cieszy nas, że władze naszego miasta i radomszczanie wspierali nas młodych i deklarowali poparcie dla akcji JEDYNKA PRZECIW CYBERPRZEMOCY.
W tym samym dniu uczniowie naszej szkoły również mieli okazję uczestniczyć w zorganizowanym przez nas spotkaniu z Panią st. sierżant Agnieszką Kropisz z Wydziału ds. Nieletnich, która w swojej pogadance na temat przemocy w Internecie, zwróciła uwagę młodzieży przede wszystkim na aspekty odpowiedzialności karnej. Następnie cała grupa projektowa przedstawiła efekty wszystkich działań. Grupa chłopców odpowiedzialnych za przygotowanie i przeprowadzenie wśród naszych gimnazjalistów ankiety na temat cyberprzemocy przedstawiła wnioski dotyczące poziomu wiedzy na temat tego zjawiska. Artur Merta, Jakub Nowak, Jan Kowalewski podkreślili, że nasze środowisko szkolne jest bezpieczne, ponieważ badanie wykazuje wysoki procent tych, którzy aktywnie sprzeciwiają się agresji. Wskazali jednak na wyraźne rozbieżności w reagowaniu na przemoc między klasami pierwszymi a trzecimi. Aby sprawdzić faktyczne postawy uczniów, grupa projektowa (złożona m. in. z Mateusza Przybyła, Magdaleny Rusin, Natalii Klekowskiej) przeprowadziła podczas przerwy na podstawie przygotowanego wcześniej scenariusza eksperyment społeczny polegający na kontrolowanej prowokacji z użyciem agresji elektronicznej. Niestety wnioski odbiegają nieco od tych z ankiety, niewiele osób potrafiło stanąć w obronie poszkodowanego. Poza tym po raz kolejny okazało się, że to młodsi uczniowie są bardziej wyczuleni na przemoc. Chcąc poznać również opinię dyrekcji i nauczycieli, postanowiliśmy przeprowadzić wywiady, które złożyły się na film zmontowany przez Milenę Rochowską i Karolinę Sikorską. Urozmaiceniem podsumowującej prezentacji była drama „Zaplątana w Sieć” przygotowana według pomysłu Karoliny Weroniki Stępień oraz wystąpienie Barbary Ciosk, która wyrecytowała wiersz nagrodzony w konkursie Szuflada 2013 na temat „Straszny internauta”. Na zakończenie zostały przedstawione wyniki konkursu szkolnego na plakat i hasło promujące walkę z cyberprzemocą. Wygrała klasa I A z hasłęm: „Nie obrażaj w Sieci ludzi, bo to złość powszechną budzi”. Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły dzięki naszym wysiłkom będą bezpieczniejsi w Internecie.
Wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów gimnazjum
w ramach projektu edukacyjnego
„Uczniowie Jedynki kontra cyberprzemoc”



Data publikacji: 2014-03-20 19:00:00,
Autor: Milena Dobielska

Polscy poeci-dzieciom

Poetycka lekcja savoir vivre'u odbyła się 19 marca 2014r. i prezentowała utwory znanych autorów: A. Frączek, K. Chowaniec, M. Strzałkowskiej, K. Nabagło, J. Brzechwy oraz Cz. Janczowskiego. Celem konkursu było nie tylko propagowanie kultury żywego słowa i rozpowszechnianie poezji dziecięcej, ale również nauka dobrych manier. Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach wiekowych i objęła aż 24 uczestników z klas O-III szkoły podstawowej.
Czytaj więcej "Życie pędzi wciąż do przodu,
coraz prędzej gna i
bryka i czasami w tym pośpiechu
coś ważnego nam umyka.
A więc wniosek dzisiaj stawiam(...)
mówić częściej takie słowa:
Do widzenia i dzień dobry,
co tam słychać?, jak się czujesz?
i poproszę, i przepraszam
oraz proszę i dziękuję."
Słowa Małgorzaty Strzałkowskiej rozbrzmiewały podczas piątej edycji Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem "Polscy poeci-dzieciom", którego mottem było dobre wychowanie. Poetycka lekcja savoir vivre'u odbyła się 19 marca 2014r. i prezentowała utwory znanych autorów: A. Frączek, K. Chowaniec, M. Strzałkowskiej, K. Nabagło, J. Brzechwy oraz Cz. Janczowskiego. Celem konkursu było nie tylko propagowanie kultury żywego słowa i rozpowszechnianie poezji dziecięcej, ale również nauka dobrych manier.
Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach wiekowych i objęła aż 24 uczestników z klas O-III szkoły podstawowej. Jury w składzie: pani dyrektor A. Nowicka-Grzęda, pani A. Huber, pani J. Bukowska i pani U. Retyk ustaliło następujący werdykt:
kategoria klas O-I kategoria klas II-III
I miejsce -Julia Pietras (kl. Ib) Julia Kowalczyk (kl. IIIa)
II miejsce - Amelia Piosik (kl. "0") Malwina Iciek (kl. IIa)
III miejsce - Julia Prokop (kl. Ib) Natalia Brzozowska (kl. IIIc)
Wyróżnienia otrzymali: O. Dalecka, W. Marcinkowska, K. Kuc, M. Matusiak, J. Berlanka, J. Zieliński, J. Rychlica, Z. Rapczewska, K. Podlasin, O. Karasek, A. Szymańska, A. Karasińska, J. Gładka, K. Szcześniak, M. Kowalski, M. Miechowska, A. Kowalski i M. Hofman.
Konkursowi towarzyszył występ uczniów klasy IIIa, należących do koła recytatorskiego, którzy zaprezentowali inscenizację opartą na tekście J. Porazińskiej pt. "Szewczyk Dratewka". Młodzi aktorzy pragnęli przekazać kolegom w teatralny sposób, że warto bezinteresownie pomagać potrzebującym.
Organizatorki konkursu: M. Lora,M. Olejniczak, B. Nowak, E. Duda-Fajkowska, M. Dobielska dziękują wychowawcom klas 0-III oraz rodzicom recytatorów za przygotowanie dzieci do rywalizacji.

Data publikacji: 2014-03-20 19:00:00,
Autor: Urszula Retyk

Wyższość miłości nad przyjaźnią, czy przyjaźni nad miłością?

Uczniowie klasy II B Klaudia Sznelińska i Michał Olejniczak wzięli udział w projekcie edukacyjnym pt. "Wyższość miłości nad przyjaźnią, czy przyjaźni nad miłością". Uczniowie Ci rozważali problematykę miłości i przyjaźni na cotygodniowych spotkaniach czego owocem jest poniższa prezentacja, którą z ogromną przyjemnością chcieliby państwu zaprezentować.
Opiekunami grupy projektowej były: Urszula Retyk - pedagog szkolny, Dorota Laks - psycholog szkolny.

Data publikacji: 2014-03-19 18:52:00,
Autor: Małgorzata Litwińska

DZIEŃ KOBIET NA BASENIE „SOLPARK”
W KLESZCZOWIE

Uczniowie klas I a, II a, III b PSP 1 świętowali DZIEŃ KOBIET na basenie w Kleszczowie. Udali się tam w dniu 04.03.2014. pod opieką wychowawców : p. Małgorzata Litwińskiej, p. Anny Kaliszyk i p. Wioletty Ruszkiewicz , oraz nauczyciela wychowania fizycznego p. Dariusza Walocha i p. Katarzyny Bajon . Wycieczka na basen była świetną zabawą i integracją z kolegami i koleżankami. Pod opieką ratowników, którzy spotkanie rozpoczęli od przypomnienia regulaminu korzystania z pływalni, dzieci mogły przez 2 godziny wykazać się umiejętnością pływania oraz korzystać ze wszystkich atrakcji. Podstawowym celem wyjazdu na basen było kształtowanie nawyków prozdrowotnych, ćwiczenie odwagi, wpajanie prawidłowych nawyków higienicznych oraz agitacja sportowa na rzecz zdrowego trybu życia. Czas spędzony na basenie był także dobrym sposobem na relaks. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia taka wycieczka.

Data publikacji: 2014-03-19 18:24:00,
Autor: Małgorzata Litwińska

VIII RADOMSZCZAŃSKIE ZAPUSTY

26 lutego 2014 odbyły się w naszym mieście VIII Miejskie Zapusty. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy I a PSP , wspomagani przez Zuzię Dłubak, Olę Drzewowską i Olgę Kipigroch z klasy IV a , przygotwani przez p. Małgorzatę Litwińską – wychowawcę klasy I a PSP , oraz p. Elżbietę Dudę – Fajkowską. Zgodnie z tradycją karnawału, zapustów i maskarad– trudno było rozpoznać wśród przebierańców naszych uczniów i nauczycieli.
O godz. 12.00 zapustnicy spotkali się z przedstawicielami radomszczańskich szkół podstawowych i gimnazjów w parku przy Placu 3 – go Maja. Stamtąd ruszyli w barwnym korowodzie ulicami miasta biorąc udział w ulicznych tańcach, hulankach i swawolach. W trakcie przemarszu naszym zapustnikom przygrywał p. Arkadiusz Chybalski w przebraniu Araba.
W MDK zapustnicy obejrzeli przedstawienie przygotowane przez kolegów z PSP 6 , wzięli udział w konkursie na najciekawsze przebranie diabła i śmierci.
Na koniec czekała wszystkich słodka niespodzianka – degustacja pączków, faworków i innych wypieków.

Data publikacji: 2014-03-14 14:00:00,
Autor: Magdalena Dąbrowska

Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

W dniu 12 marca 2014r. odbył się szkolny "Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych". W konkursie wzięli udział uczniowie klas IIIA i IIIC gimnazjum. Pytania dotyczyły znajomości elementów kulturowych i historycznych związanych z krajami, w których język angielski jest językiem urzędowym. I miejsce zajęła Barbara Studniarek, II miejsce Anna Kucharczyk, III miejsce Mateusz Depta. Wyróżnienia otrzymali Justyna Kubak i Jakub Żółciński. Konkurs został przygotowany przez p. Magdalenę Dąbrowską, Małgorzatę Kaczmarczyk i Ewę Zabawińską-Janas.

Data publikacji: 2014-03-09 20:00:00,
Autor: Elżbieta Duda-Fajkowska, Bożena Wieloch

MODA NA DOBRE MANIERY

Dobre maniery to nie sztuczny rytuał, ale wywodząca się z tradycji praktyczna i niesłychanie przydatna we współczesnym świecie umiejętność właściwego zachowania się w każdej sytuacji. To nie tylko znajomość zasad SAVOIR VIVRE, ale również sztuka ich stosowania, akcentowania własnej osobowości. Znajomość tych zasad zapewnia swobodę i poczucie bezpieczeństwa, pozwala po prostu na luksus bycia sobą.
Czytaj więcej Za nami kolejna edycja szkolnego turnieju organizowanego przez nauczycieli bibliotekarzy (Bożenę Wieloch, Annę Huber, Elżbietę Dudę – Fajkowską) dla uczniów klas piątych. Odbył się on 5 marca. W bieżącym roku doszły zadania związane z poprawnością językową i znajomością STATUTU. Konkurencje oceniało Jury w składzie: p. dyrektor Anna Nowicka – Grzęda, Urszula Retyk i Milena Dobielska.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce wywalczyła drużyna z kl. Vc w składzie: Miłosz Banasiak, Alicja Martela, Julia Smędzik, II miejsce przypadło w udziale klasie Vb reprezentowanej przez: Aleksandrę Ruszkowską, Kacpra Sambora oraz Jakuba Wiechę. III miejsce zajęli: Maksymilian Ciastko, Martyna Matuszczyk, Emilia Nowak uczniowie z klasy Va.
Organizatorki dziękują p. M. Eksterowiczowi, N. Piaseckiemu i K. Pacyniakowi za nagłośnienie całej imprezy i wychowawcom za przygotowanie uczniów do konkursu.

Data publikacji: 2014-03-05 20:00:00,
Autor: Aneta Barańska

CHROŃMY NASZE BIAŁE BOGACTWO – WODĘ

Dnia 20 stycznia 2014 w Publicznym Gimnazjum
im. ks. J. Twardowskiego w Gomunicach rozstrzygnięto Międzygimnazjalny Konkurs Fizyczny: „CHROŃMY NASZE BIAŁE BOGACTWO – WODĘ”.
W kategorii praca plastyczna II miejsca zajęły
Wiktoria Siwecka i Magda Kmieć (klasa IB PG1), natomiast wyróżnienia przyznano Magdzie Kmieć i Milenie Dygudaj (klasa IB PG1).
W kategorii prezentacja multimedialna wyróżnienia otrzymały Klaudia Wośko i Wiktoria Zarębska (klasa IA).
Opiekunem naszych uczennic, które wzięły udział w konkursie była pani Aneta Barańska.
Gratulujemy !

Data publikacji: 2014-02-27 19:00:00,
Autor: Karolina Martela, Wiktoria Sztangreciak, Weronika Pałubska

Skarby mórz i oceanów

Pani Anna Skórka-Nowicka nauczycielka przyrody i biologii, dnia 26 lutego br. zorganizowała wystawę w naszej szkole. Dotyczyła ona skarbów mórz i oceanów. Była to kolekcja składająca się z około 500 okazów reprezentujących rejon raf koralowych. Zobaczyliśmy unikatowe okazy mięczaków, rekina koralowego, plamistego oraz szczęki rekina ludojada, egzotyczną kolekcję ryb (rybopapugi, najeżki, ryby tygrysie ) zamieszkującą głębiny oceaniczne, ciekawe okazy rozgwiazd, gąbek, jeżowców i ślimaków.
Oglądaliśmy także dewońskie mięczaki ( skamieniałości ) oraz żywe skamieniałości -skorupiaka skrzypłocza.
Czytaj więcej Na wystawie największe zainteresowanie budziła cenna kolekcja pereł, muszli perłopławów, muszli ozdobnych (murex, tryton olbrzymi, stożki, przyłbice i inne. Największy ślimak na świecie Syrnix. Dużą uwagę przyciągały gąbki z bardzo ciekawą gąbką "Kosz Wenery", występującą u wybrzeży Japonii.
Mogliśmy bliżej poznać rafę koralową, która była przepiękna. Jednym z najciekawszych punktów wystawy była ryba najeżka. Jest to ryba o specyficznym wyglądzie, przypomina jeża. Gdy się boi nadyma swoje ciało pokryte kolcami i wbija je w podniebienie i dziąsła drapieżnika, który ją zjadł. W ten sposób przyczynia się do długiej śmierci głodowej drapieżnika.
Zgromadzeni uczniowie byli pod wielkim wrażeniem, ponieważ mogli zobaczyć na własne oczy i dotknąć rekina. Wysłuchaliśmy również bardzo ciekawej prelekcji tematycznej. Godzinna wystawa bardzo zaprocentowała w naszych umysłach. Dzięki niej poznaliśmy dużo unikatowych okazów oraz mogliśmy zobaczyć prawdziwe koralowce i perły. Na pewno uczniowie zapamiętają wystawę do końca życia.

Autorzy artykułu: Karolina Martela, Wiktoria Sztangreciak, Weronika Pałubska

Data publikacji: 2014-02-18 16:00:00,
Autor: http://szsradomsko.pl/

MISTRZOSTWA RADOMSKA W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

4 lutego 2014 r. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 7 w Radomsku oraz 13 lutego 2014 r. w ZSG nr 1 odbyły się Mistrzostwa Radomska w Piłce Siatkowej dziewcząt.
4 zespoły grały w systemie „każdy z każdym”.
Wyniki spotkań, które odbyły się 4 lutego: PG4 - PG3 0:2, PG1 - PG4 2:0, PG3 - PG2 2:0
Wyniki spotkań, które odbyły się 13 lutego: PG1 - PG2 2:0, PG2 - PG4 2:0, PG3 - PG1 2:1.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA: 1 miejsce PG nr 3 Radomsko pkt.: 6 sety: 6:1; 2 miejsce PG nr 1 Radomsko pkt.: 5 sety: 5:2; 3 miejsce PG nr 2 Radomsko pkt.: 4 sety: 2:4; 4 miejsce PG nr 4 Radomsko pkt.: 3 sety: 0:6.
PG nr 1 reprezentowali uczniowie w składzie: Karolina Stępień, Karolina Sikorska, Magda Rusin, Kinga Pietras, Milena Rochowska, Martyna Kmieć, Natalia Klekowska, Weronika Stępień.
Opiekunem naszej drużyny był pan Dariusz Waloch.

Data publikacji: 2014-02-18 15:00:00,
Autor: http://szsradomsko.pl/

MISTRZOSTWA RADOMSKA
W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

5 lutego 2014 r. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 1 w Radomsku oraz 12 lutego 2014 r. w ZSG nr 7 odbyły się Mistrzostwa Radomska w Piłce Siatkowej Chłopców.
5 zespołów grało w systemie „każdy z każdym”.
Wyniki spotkań, które odbyły się 5 lutego: PG1 - PG4 2:0, PG5 - PG2 2:0, PG3 - PG4 2:0, PG5 - PG1 2:0, PG2 - PG3 0:2.
Wyniki spotkań, które odbyły się 12 lutego: PG4 - PG5 0:2, PG2 - PG1 0:2, PG3 - PG5 0:2, PG4 - PG2 2:0, PG1 - PG3 0:2.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1 miejsce PG nr 5 Radomsko pkt.: 8, sety: 8:0; 2 miejsce PG nr 3 Radomsko pkt.: 7, sety: 6:2; 3 miejsce PG nr 1 Radomsko pkt.: 6, sety: 4:4 sety; 4 miejsc PG nr 4 Radomsko pkt.: 5 sety: 2:6; 5 miejsce PG nr 2 Radomsko pkt.: 4 sety: 0:8
Awans do zawodów powiatowych: PG nr 5, 3 i 1.
PG nr 1 reprezentowali uczniowie w składzie: Jakub Kostyra, Daniel Dębski, Kacper Dzwonek, Bartłomiej Saternus, Matusz Przybył, Konrad Olczyk, Norbert Piasecki, Kamil Pacyniak, Dominik Jędrzejczyk, Adam Kaczmarczyk, Kacper Kaczorowski, Patryk Majak.
Opiekunem naszej reprezentacji był pan Grzegorz Beza.

Data publikacji: 2014-02-12 22:00:00,
Autor: http://szsradomsko.pl/

Medale 60-lecia Szkolnego Związku Sportowego

Podczas XLI sesji Rady Powiatu Radomszczańskiego, która odbyła się 19 grudnia 2013 roku Medalem 60-lecia Szkolnego Związku Sportowego uhonorowani zostali nauczyciele wychowania fizycznego zasłużeni dla Szkolnego Związku Sportowego oraz sportu dzieci i młodzieży. Medal otrzymał także nauczyciel wychowania fizycznego z Zespołu Szkolno Gimnazjalnego nr 1 w Radomsku pan Dariusz Waloch.
Gratulujemy !!
Informacja pochodzi ze strony http://szsradomsko.pl/
Zdjęcia pochodzą ze strony http://radomsko.naszemiasto.pl/artykul/galeria/sportowcy-odebrali-nagrody-w-starostwie-powiatowym-w,2107046,7699502,t,id,zid.html#galeria

Data publikacji: 2014-02-05 22:00:00,
Autor: Elżbieta Duda-Fajkowska

Od dziś przygoda z książką się zaczyna…

Cudowny świat baśni i przepięknych opowieści stał się dostępny dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. 15 stycznia 2014 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelników.
Czytaj więcej Piraci zabrali wszystkich w podróż do Książkolandii zamieszkanej przez Królową i jej poddanych. Wspólnie poszukiwaliśmy ukrytego skarbu, którym okazała się skrzynia z drogocennymi księgami. Kapitan powiedział do dzieci: „Tak, to jest prawdziwy skarb. Kto czyta – jest bogaty, bo dużo wie i umie!”
Panna Wodna przygotowała zagadki o postaciach z bajek, a Książki zwróciły się z prośbą do swoich czytelników o dobre traktowanie. Prośby te znalazły się także na kolorowych zakładkach, które dostało każde dziecko wraz z wypożyczoną książką.
Przedstawienie przygotowali uczniowie kl. IIIa uczestniczący w zajęciach Koła Recytatorskiego pod kierunkiem Mileny Dobielskiej i Elżbiety Dudy – Fajkowskiej. Na ręce pani dyrektor Anny Nowickiej–Grzędy oraz nauczycieli bibliotekarzy Bożeny Wieloch i Anny Huber uczniowie złożyli uroczystą przysięgę:
„Każdy pierwszak obiecuje po książki sięgać z radością.
Bo czytanie daje wiedzę i jest wielką przyjemnością.”

Data publikacji: 2014-02-04 21:00:00,
Autor: Barbara Ciosk

Uczniowie Jedynki kontra cyberprzemoc

W ramach projektu edukacyjnego o nazwie „STOP CYBERPRZEMOCY” realizowanego przez uczniów klas: II a i II c, Publiczne Gimnazjum nr 1 dołączyło do Ogólnopolskiej Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie. Koalicja jest inicjatywą skupiającą organizacje i instytucje, które podejmują działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. Jej celem jest jak najszersze upowszechnianie wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu. W celu zaczerpnięcia większej ilości informacji na temat OKBDI, odwiedź stronę: http://www.saferinternet.pl/pl/o-okbdi 11 lutego 2014 obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem: „Razem tworzymy lepszy Internet”. W tym roku nasza szkoła postanowiła dołączyć się do akcji i zorganizować przemarsz ulicami Radomska propagujący odpowiednie zachowanie w Sieci. Walczmy z cyberprzemocą! Polub nas na facebook’u https://www.facebook.com/StopCyberPrzemocy

Data publikacji: 2014-02-03 22:00:00,
Autor: Barbara Ciosk

STOP CYBERPRZEMOCY!

STOP CYBERPRZEMOCY! To akcja prowadzona w ramach projektu przez uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 w Radomsku. Naszym celem jest uświadomienie internautom, że w sieci nie są bezkarni. Chcielibyśmy, nie ograniczając się tylko do murów szkoły, pokazać wszystkim radomszczanom, jakie zagrożenie stwarza cyberprzemoc i jak można z nią walczyć. Jeżeli chcesz przyłączyć się do naszej akcji, kliknij ,,Lubię to'', udostępnij znajomym i wyraź swoją opinie :)

Data publikacji: 2014-01-30 21:00:00,
Autor: zsg1.radomsko.pl

UWAGA NOWY PLAN LEKCJI
NA II SEMESTR
W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

Kliknij i zobacz nowy plan lekcji

UWAGA!!!
Proszę o zapoznanie się z nowym planem zajęć lekcyjnych, który będzie obowiązywał w II semestrze roku szkolnego 2013/2014.
Modyfikacji planu dokonano 30.01.2014 r. Kliknij na ten link =>
http://185.25.149.134/~zsg1/plan_lekcji/index.html

Data publikacji: 2014-01-21 21:00:00,
Autor: Ewa Nowicka

UROCZYSTE PODSUMOWANIE PROJEKTU EDUKACYJNEGO „JESTEM OBYWATELEM EUROPY, POLSKI, SZKOŁY”

Dnia 17 stycznia 2014 roku w naszej szkole gościł europoseł Jacek Saryusz-Wolski, który wziął udział w uroczystym podsumowaniu projektu edukacyjnego pt. „Jestem obywatelem Europy, jestem obywatelem Polski, jestem obywatelem szkoły”. Czytaj więcej W czasie spotkania uczniowie przedstawili swoje prezentacje multimedialne oraz gazetki ścienne, rozstrzygnięty został konkurs plastyczny, a gość honorowy europoseł Saryusz-Wolski przybliżył licznie zebranym słuchaczom zasady funkcjonowania Parlamentu Europejskiego. Na pytanie, czy łatwo opowiada się młodym o Unii odpowiedział: „Trudno, bo UE jest bardzo skomplikowana, a musi być skomplikowany twór, który liczy 28 państw, który mówi tyloma językami i ma skomplikowane procedury decyzyjne. Łatwo, bo odwołuje się do wyobraźni młodych ludzi, a młodzi ludzie czują się obywatelami świata i Europy”...
Wyposażeni w taką wiedzę będziemy mogli w przyszłości być świadomymi obywatelami naszej ojczyzny i Europy. Będziemy znali prawa ,które nam przysługują , będziemy z nich korzystać ,a przez to będziemy mogli wpływać na rozwój Polski i Europy. Pracując w projekcie, odpowiedzieliśmy na pytania; Co to znaczy być obywatelem Europy, Polski i dobrym uczniem? Opiekunami uczniów realizujących projekt była pani Ewa Nowicka, pani Joanna Szczukocka i pan Marek Biesiada.
Reportaż telewizji NTL

„Jak działa Parlament Europejski” -
- wykład Jacka Saryusz-Wolskiego

Film

Europoseł Jacek Saryusz-Wolski udzielając wywiadu 17 stycznia 2014 roku w ZSG nr 1 Niezależnej Telewizji Lokalnej powiedział, że Unia Europejska jest organizacją bardzo skomplikowaną i musi być taką ponieważ należy do niej 28 państw i musi w niej zostać pogodzone bardzo dużo różnic. Dlatego gość honorowy gimnazjalistów, którzy prezentowali swój projekt edukacyjny przedstawił uczniom Publicznego Gimnazjum nr 1 w bardzo łatwych do zrozumienia słowach jak działa Parlament Unii Europejskiej. Zapraszamy do obejrzenia wykładu pt. „Jak działa Parlament Europejski”.

PROJEKT EDUKACYJNY
„JESTEM OBYWATELEM EUROPY, POLSKI, SZKOŁY”

Efekty pracy uczniów realizujących


Co oznacza być obywatelem szkoły?

Jestem obywatelem Polski

Jestem obywatelem UE

Gazetki ścienne

Wywiady

Konkurs plastyczny

Uczniowie realizujący projekt edukacyjny: Patryk Majak, Jakub Kowalczyk, Julia Modlińska, Klaudia Gadek, Kinga Grzywacz i Kinga Nems

Data publikacji: 2014-01-14 21:45:00,
Autor: Arkadiusz Chybalski

XI OTWARTY KONKURS KOLĘD, PASTORAŁEK
I PIOSENEK BOŻONARODZENIOWYCH KONKURS PLASTYCZNY "ANIOŁOWIE Z NIEBA SPŁYNĘLI"

KATEGORIA 6-9 LAT

W kategorii 6 -9 lat miejsca pierwszego nie przyznano
Miejsca II ex aequo otrzymali
• Maja Tatara- lat 9, PSP nr 9 w Radomsku
• Magdalena Kierasińska – lat 9, PSP nr 7 w Radomsku
• Oliwia Stobiecka - lat 6, Przedszkole w Nowej Brzeźnicy
• Amelia Falana – lat 8, PSP im. H. Sienkiewicza w Żytnie
• Amelia Zatoń – lat 8, Parafia Św. Stanisława BM w Pławnie
Czytaj więcej
Miejsca III ex aequo otrzymali :
• Igor Mielczarek – lat 8, PSP nr 3 w Radomsku
• Natalia Ślusarczyk - Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Popowie

W kategorii 6-9 lat wyróżnienia otrzymali:
• Maja Janus– lat 9, PSP Kobiele Wlk.
• Wikoria Śliskowska – lat 9, Zespół Szkolno Przedszkolny w Stobiecku Szlacheckim
• Kasia Mariankowska, lat 6, GOK w Gidlach
• Klaudia Kabała lat 9 ze SP w Silniczce
• Aleksandra Broniszewska- lat 6, Przedszkole w Nowej Brzeźnicy

KATEGORIA 10-12 LAT

W kategorii 10- 12 lat miejsce I ex aequo otrzymały:
• Maria Markiewicz – 12 lat, GOK w Gidlach
• Julia Bojur – Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Popowie

W kategorii 10- 12 lat miejsce II ex aequo otrzymali:
• Katarzyna Utratny - lat 10, PSP im. H. Sienkiewicz w Żytnie
• Julia Walaszczyk – lat 11, Studio Wokalne przy MDK w Radomsku
• Miłosz Nawrocki – lat 11, Studio Wokalne przy MDK w Radomsku

W kategorii 10- 12 lat III miejsce ex aequo otrzymały:

• Alicja Soczyńska – lat 11, PSP nr 5 w Radomsku
• Alina Chybalska - lat 12, ZSG nr 1 w Radomsku

W kategorii 10- 12 lat wyróżnienia otrzymali:

• Aleksandra Ziemba – lat 11, PSP Kobiele Wlk.
• Michał Makowski – lat 11, Studio Wokalne przy MDK w Radomsku

KATEGORIA 13 -15 LAT

W kategorii 13- 15 lat miejsce I ex aequo otrzymali:
• Konrad Derlatka – lat 13, PG Kobiele Wlk.
• Karolina Derwisz – lat 13, PG nr 3 w Radomsku

W kategorii 13- 15 lat miejsce II ex aequo otrzymali:
• Adrianna Moroń – lat 15, Parafia Św. Stanisława BM w Pławnie
• Katarzyna Błaszczyk – 14 lat, GP im. K.I. Gałczyńskiego w Żytnie

W kategorii 13- 15 lat miejsce III ex aequo otrzymali:
• Anna Chybalska – lat 14, Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Częstochowie
• Paula Mordalska – lat 14, PG nr 1 im. Jana Pawła II w Zawadach,

W kategorii 13 – 15 lat wyróżnienia otrzymali:

• Anna Maj, lat 13, Zespół Szkół w Rzerzęczycach
• Weronika Szczepaniak – lat 15, PG nr 1 im. Jana Pawła II w Zawadach
• Inga Kucharska – lat 13, PG nr 1 im. Jana Pawła II w Zawadach

KATEGORIA „OPEN” - ZESPOŁY

W kategorii zespoły miejsce I ex aequo otrzymał:
• ZESPÓŁ RODZINNY z Chełma: Oskar Wojarski, lat 12; Wiktor Wojarski, lat 11
• Duet z PG nr 3 w Radomsku: Karolina Derwisz i Dominika Smyła
Miejsce II ex aequo otrzymał:
• Zespół wokalno – instrumentalny „Iskra”z Żarek
• Zespół „Nastrój” - II LO im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku

Miejsce III otrzymał:

• CHÓREK DZIECIĘCY SZKOLNO – PARAFIALNY - Szkoła Podstawowa w ZSP w Gomunicach

W kategorii zespoły wyróżnienia otrzymali:
• LAMBERCIAKI - scholka liturgiczna przy parafii świętego Lamberta Biskupa Męczennika w Radomsku
• TĘCZOWE NUTKI – Miejski Dom Kultury w Radomsku
• IMPRESJA – Miejski Dom Kultury w Radomsku

Data publikacji: 2014-01-10 19:00:00,
Autor: Małogorzata Litwińska

Zabawa karnawałowa 7 stycznia 2014

Data publikacji: 2014-01-09 20:00:00,
Autor: Urszula Retyk

Twoje nawyki żywieniowe to nawyki żywieniowe Twoich dzieci!

W dniu 2 stycznia 2014 r., w Zespole Szkolno- Gimnazjalnym Nr 1 w Radomsku odbyło się spotkanie rodziców klas I- III Publicznego Gimnazjum, a także klas VI Publicznej Szkoły Podstawowej z dietetykiem personalnym Panią Dagmarą Jagodą. Pani Dagmara Jagoda poruszała nie tylko tematy zdrowego odżywiania dzieci, ale przede wszystkim skupiła się na sposobie odżywiania się rodziców ponieważ to właśnie Oni są przykładem dla swoich dzieci. Rodzice zwracając uwagę na to co jedzą, jak spędzają czas wolny, kształtują również nawyki żywieniowe oraz przyszłość zdrowotną swoich dzieci. Dbając o własną dietę, dajemy dobry przykład i pokazujemy swoim dzieciom inne zdrowsze rozwiązania. Czytaj więcej

Pedagogizacja obejmowała także podkreślenie istoty diety w utrzymaniu prawidłowego odżywienia i zdrowia organizmu na tle coraz większych spadków jakości dzisiejszej żywności i wpływu odżywiania na rozwój fizyczny i intelektualny dzieci i młodzieży.

Rodziców którzy nie mogli uczestniczyć w tym czasie w zorganizowanym przez szkołę spotkaniu zachęcamy do zapoznania się z prezentacją w linku zamieszczonym poniżej być może znajdą Państwo treści, które zmienią Wasz pogląd na sposób odżywiania naszych dzieci i jak ważna jest zdrowa dieta w funkcjonowaniu codziennym i mierzeniu się z wyzwaniami szkolnymi, które z roku na rok są coraz większe.

Mamy nadzieje, że to dopiero początek tak owocnej współpracy rodziców ze Szkołą w temacie zdrowego odżywiania naszych pociech i nie tylko! Rodzicom obecnym na prelekcji bardzo serdecznie dziękujemy.

Data publikacji: 2014-01-04 23:00:00,
Autor: zsg1.radomsko

Bal Gimnazjalny 2014

Data publikacji: 2013-12-21 16:00:00,
Autor: zsg1.radomsko

Jasełka 2013

Data publikacji: 2013-12-21 15:00:00,
Autor: Katarzyna Gorzoń

Konkurs plastyczny - „Aniołek 2013”

20 grudnia 2013r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Aniołek 2013”

Konkurs przeznaczony był dla klas O – III.

I miejsce Zosia Urban-Taraszkiewicz kl.1a

II miejsce Michał Reczyński kl.0

III miejsce Oliwia Dalecka kl.0

Data publikacji: 2013-12-21 13:00:00,
Autor: Katarzyna Bajon i Katarzyna Gorzoń

Konkurs
„Zwyczaje i tradycje świąt Bożego Narodzenia”

W dniu 17 grudnia 2013r. Odbył się konkurs szkolny „Zwyczaje i tradycje świąt Bożego Narodzenia”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV-VI. Zadaniem przedstawicieli klas było przygotowanie karty świątecznej, zaśpiewanie kolędy, recytacja wiersza i odpowiedź na pytania o Bożym Narodzeniu.
I miejsce - klasa Vc
II miejsce - klasa IVb
III miejsce - klasa Vc
Organizatorzy: p. K. Bajon i p. K. Gorzoń.

Data publikacji: 2013-12-19 19:00:00,
Autor: Magdalena Lorent

„Góra Grosza”

Szkolny Klub PCK oraz „Pomocna Dłoń” dziękują wszystkim uczniom Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 1 w Radomsku za aktywne wsparcie zbiórki pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „GÓRA GROSZA”. Dzięki Waszej ofiarności udało nam się zebrać kwotę 136, 86 zł. Pieniądze te zostaną przekazane Towarzystwu Nasz Dom, które wesprze w tym roku szczególnie małe domy dla dzieci.
Pokazaliście, że jesteście środowiskiem wrażliwym i nie jest Wam obojętny los innych ludzi.
Jeszcze raz dziękujemy!
Gorące podziękowania dla wolontariuszy, którzy z zapałem zbierali każdy grosik. (Weronika Zakrzewska, Wioletta Cieślak, Joanna Półrola, Michalina Błaszczyk, Tomasz Wideryński i Filipowi Pettersson)

Data publikacji: 2013-12-17 11:00:00,
Autor: Bożena Wieloch, Anna Huber

Tuwim, jakiego nie znamy…

Poranek poetycki poświęcony temu wielkiemu poecie odbył się w naszej szkole 16 grudnia. Prezentacja wycinka twórczości Juliana Tuwima ukazała go jako wielkiego mistrza słowa, obdarzonego olbrzymim kunsztem poetyckim, zaskakującego błyskotliwością i liryzmem. Oprócz Tuwima pozytywnie zaskoczyli nas pięknie recytujący gimnazjaliści (uczniowie klasy IA, II A i III A). Imitacja ogniska, długie powłóczyste stroje, magiczne słowo i przepiękny śpiew pani Elżbiety Dudy – Fajkowskiej sprawiły, że z wielkim przejęciem obejrzeliśmy całe przedstawienie. Poezja jest mową serca, dlatego Tuwim tak bardzo wzrusza, zaskakuje i bawi. Od owego poranka Julian Tuwim będzie się kojarzył naszym gimnazjalistom nie tylko ze Słoniem Trąbalskim czy Zosią Samosią, ale również takimi szlagierami jak: Miłość ci wszystko wybaczy, Wspomnienie, Tomaszów, czy Zadymka.

Film

Data publikacji: 2013-12-17 10:00:00,
Autor: Bożena Nowak

Nowy 28 numer Gazetki Jedyneczka

W tym numerze możemy przeczytać następujące artykuły:
Popieramy akcje charytatywne.
Pomagamy zwierzętom ze schroniska.
Piosenki pod choinką.
Najmłodsi uczniowie w oczekiwaniu na Mikołaja i prezenty.
Nowy rok szkolny.
Pamiętamy o bezpieczeństwie na drodze i w różnych sytuacjach dnia codziennego.
Czytamy i przedstawiam Tuwima najmłodszym uczniom.
11 listopada to Święto Niepodległości.
Wieczór poświęcony Błogosławionemu Janowi Pawłowi II.
Dbaj o zdrowie.
11 listopada to Święto Niepodległości.
Pobierz plik

Data publikacji: 2013-12-16 20:00:00,
Autor: Ewa Nowicka

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

zorganizowanego w ramach projektu edukacyjnego „JESTEM OBYWATELEM EUROPY, JESTEM OBYWATELEM POLSKI, JESTEM OBYWATELEM SZKOŁY”
Kategoria I klas 1-3 PSP:
1 miejsce – Natalia Czaińska – kl 3b –PSP; 2 miejsce –Anna Karasińska- kl. 3a PSP; 3 miejsce – Nikola Garczyńska kl. 3 b PSP, Magdalena Wypart kl. 3 a PSP;
Wyróżnienie – Nikola Bus kl. 3 b PSP, Amelia Skórka kl. 3 b PSP.
Kategoria II klas 4-6 PSP:
1 miejsce – Jakub Radziejewski kl 5 a PSP; 2 miejsce – Kacper Łapeta kl. 5a PSP; Wyróżnienie – Ciupa Łukasz, Jakub Kwiecień, kl. 5 a PSP.
Kategoria III klas 1-3 PG:
Wyróżnienie: Patryk Janocha kl. 1 c PG; Merc Weronika kl. 1 c PG.
Wręczenie nagród nastąpi 17 stycznia 2014 r. podczas posumowania gimnazjalnych projektów edukacyjnych.

Data publikacji: 2013-12-15 22:00:00,
Autor: Patryk Majak, Jakub Kowalczyk

Jakie prawa posiadają obywatele Unii Europejskiej ?

Prawa obywateli UE są zapisane w Karcie praw podstawowych Unii Europejskiej, która została uchwalona 7 grudnia 2000 r. podczas szczytu Rady Europejskiej w Nicei. Bez tego aktu prawnego funkcjonowanie Unii Europejskiej nie miałoby żadnego sensu. Ta karta gwarantuje mieszkańcom wspólnoty europejskiej m.in.: swobodę przemieszczania się i prawo pobytu na terytorium innych państw członkowskich. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji Prawa obywatela Unii Europejskiej.

Data publikacji: 2013-12-14 17:00:00,
Autor: Patryk Majak, Jakub Kowalczyk

Co to oznacza być dobrym obywatelem Polski?

Prawa i obowiązki obywateli są jednymi z najważniejszych osiągnięć cywilizacyjnych społeczeństw państw europejskich, które uzyskali w XIX i XX wieku. Zapisane są one w konstytucjach większości państw świata, a za ich przestrzeganie są odpowiedzialne takie instytucje jak trybunał konstytucyjny, niezawisłe sądy oraz rzecznik praw obywatelskich. We współczesnym świecie żadne państwo nie może być ocenione jako demokratyczne, jeżeli w swoich aktach prawnych nie gwarantuje swoim obywatelom wolności i swobód. Ich istnienie i funkcjonowanie daje możliwości rozwoju każdej jednostce ludzkiej, każdej grupie społecznej oraz całemu państwu we wszystkich jego dziedzinach.
Zapraszamy do jej obejrzenia prezentacji, która odpowiada na pytanie Co to oznacza być dobrym obywatelem Polski?.

Data publikacji: 2013-12-11 22:00:00,
Autor: Małgorzata Litwińska

„Śniadanie daje moc” – o tym przekonali się uczniowie klasy I a PSP 1 w Radomsku

Akcja „Śniadanie daje moc” daje szansę, aby 8 listopada , w Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania, dzieci w klasie zjadły wspólnie śniadanie. Uczniowie mieli frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków, dowiedzenia się, co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne. Czytaj więcej
Na szkolnych ławkach pierwszaków z „Jedynki” pojawiły się zdrowe i świeże produkty:

warzywa, owoce, jogurty, wędliny, gruboziarniste pieczywo...

Było w czym wybierać. Śniadanie było smaczne, kolorowe, a przede wszystkim zdrowe,

czyli dające uczniom energię na cały dzień, potrzebną do nauki, ale także zabawy.

Wszyscy zaangażowani w akcję wykazali się pomysłowością i kreatywnością . Uczniowie klasy I a udowodnili, że posiadają wiedzę na temat zdrowego żywienia, którą pogłębili podczas śniadania i prelekcji , którą poprowadziła p. Adrianna Lewandowska. Wychowawca klasy I a p. Małgorzata Litwińska oraz Rodzice z pełnym poświęceniem przygotowali fantastyczne kanapki i potrawy, które były nie tylko smaczne i zdrowe, ale także cieszyły oko tym bardziej zachęcając do sięgnięcia po warzywo, zamiast tak popularnego i szkodliwego chipsa czy cukierka.

Data publikacji: 2013-12-10 15:00:00,
Autor: Bożena Nowak

Mikołaj w Jedynce

Dnia 06.12.2013 r. zawitał do sali dzieci Oddziału Przedszkolnego Święty Mikołaj i obdarował wszystkich prezentami. Dzieci w podziękowaniu zaśpiewały dla Mikołaja piosenki o tematyce Świąt Bożego Narodzenia.

Data publikacji: 2013-12-09 22:00:00,
Autor: Ewa Nowicka

MIKOŁAJKI W MUZEUM REGIONALNYM

Dzień Świętego Mikołaja kl. IC PG spędziła w Muzeum regionalnym w Radomsku. Uczniowie obejrzeli wystawę III Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „KRZĘTÓW–WIELGOMŁYNY 2013r oraz wystawy stałe poświęcone historii naszego miasta m. in. zlokalizowaną w budynku dawnego aresztu miejskiego ekspozycję pt. „W okupowanym Radomsku”. Oczywiście nie zabrakło Świętego Mikołaja.

Data publikacji: 2013-12-07 12:00:00,
Autor: zsg1.radomsko

Konkurs kolęd i piosenek o tematyce
bożonarodzeniowej w języku angielskim

W dniu 6 grudnia w świetlicy szkolnej ZSG nr 1 odbył się Konkurs kolęd i piosenek o tematyce bożonarodzeniowej w języku angielskim.
W kategorii - PSP nr 1:
1 miejsce – Emilia Nowak – 5 a
2 miejsce – Alina Chybalska – 6 a
3 miejsce – Zuzanna Jagła – 5 a
W kategorii - PG nr 1:
1 miejsce – Karolina Witkowska – 1 B
2 miejsce – Karolina Weronika Stępień – 2 A
3 miejsce – Martyna Kmieć – 2 A
Konkurs zorganizowały nauczycielki języka angielskiego: pani Małgorzata Kaczmarczyk, pani Ewa Zabawińska-Janas i Mariola Olejniczak. Piosenki oceniało jury w składzie: pani Małgorzata Siarka, Artur Jaguścik, Magdalena Dąbrowska.

Data publikacji: 2013-12-07 11:00:00,
Autor: Patryk Majak, Jakub Kowalczyk

Co to oznacza być dobrym uczniem?

Jakub Kowalczyk i Patryk Majak gimnazjaliści realizujący projekt edukacyjny „Jestem obywatelem Europy, jestem obywatelem Polski, jestem obywatelem szkoły” odpowiedzieli na to pytanie w wykonanej przez siebie prezentacji multimedialnej pt. „Jestem dobrym uczniem”. Zapraszamy do obejrzenia tej prezentacji.

Data publikacji: 2013-11-27 22:00:00,
Autor: Aneta Pawelec, Iwona Adamek

Wycieczka do Fabryki Bombek w Piotrkowie Trybunalskim

Dnia 22 listopada 2013 roku uczniowie klasy III a i III c udali się na wycieczkę autokarową do Fabryki Bombek w Piotrkowie Trybunalskim.
Podziwiając ogrom pracy włożony w tworzenie cudownych bombek zwiedzaliśmy kolejne hale tj.: „dmuchalnię”, gdzie szklana rurka zmieniała się w bombkę odpowiedniego kształtu, np.: szyszkę, bałwanka, kulę itp. Następnie w „srebrzalni” zobaczyliśmy jak zasrebrza się szklane ozdoby za pomocą związku azotanu srebra. Potem udaliśmy się do najciekawszej sali – „dekoratorni”. Tu powstają prawdziwe dzieła. Wszystkie bombki malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, trudu i poświęcenia. Na końcu uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych polegających na własnoręcznym ozdabianiu, malowaniu bombek.
Pamiątką z pobytu w świecie szklanych ozdób była bombka z imieniem, którą dostało każde dziecko.
Wróciliśmy do domu zadowoleni, pełni wspaniałych wrażeń.

Data publikacji: 2013-11-26 20:00:00,
Autor: Anna Skórka-Nowicka

Gala podsumowująca
Wojewódzki Konkurs Filmów Przyrodniczych EKO-KADR

W dniu 26 października w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyła się gala podsumowująca Wojewódzki Konkurs Filmów Przyrodniczych EKO-KADR. Galę uświetniły projekcje zwycięskich filmów, które zostaną również wyemitowane cyklicznie w Niezależnej Telewizji Lokalnej w Radomsku.
Jury w składzie: dr Michał Glądalski – Uniwersytet Łódzki – przewodniczący, mgr Bożena Miądowicz – sekretarz, mgr Anna Skórka-Nowicka – członek, mgr Marek Biesiada – członek postanowiło przyznać następujące miejsca i nagrody: kliknij na link i zobacz wyniki

W kategorii klasy IV-VI szkół podstawowych

I miejsce zajęli: Iga Daros, Wiktoria Rozner uczniowie z PSP nr 6 za wykonanie filmu pt. "Przyroda województwa łódzkiego" - opiekun: pani Daria Barska.
II miejsce zajęła: Karolina Martela uczennica z PSP nr 1 za wykonanie filmu pt. "Pora na Ciebie" - opiekun: pani Anna Skórka-Nowicka.
II miejsce - Jakub Arczewski, Emanuel Gościej, uczniowie z PSP nr 6 za wykonanie filmu pt. "Kopalnia Bełchatów. Wydobycie a ekologia" - opiekun: pani Małgorzata Jasak.
III miejsce - Monika Stępień uczennica z PSP nr 1 za wykonanie filmu pt. "Muzeum na wolnym powietrzu" - opiekun: pani Anna Skórka-Nowicka.
Wyróżnienie zdobyły: Angelika Pasak, Patrycja Maks, Paulina Kłosowska, uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomsku za film pt. "Jesień 2013" - opiekun: pani Małgorzata Jasak
Wyróżnienie zdobyły: Wiktoria Kowalczyk, Natalia Machniewicz, Julia Mofina, Anna Stanikowska, Jagoda Krajewska, uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomsku za film pt. "Polska Złota Jesień" - opiekun: pani Małgorzata Jasak.

W kategorii szkół gimnazjalnych

I miejsce uzyskali: Aleksandra Chojka, Wiktor Kaczmarek, uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 5 w Radomsku za film pt. "Ekologia Ziemi Radomszczańskiej" - opiekun: pani Małgorzata Jasak.
Dyplom za udział - Oliwia Klimczak, Piotr Kanafa, Cezary Włóka, uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 5 w Radomsku za film pt. "Królestwo radomszczańskich lasów" - opiekun: pani Małgorzata Jasak.
W kategorii szkół gimnazjalnych

I miejsce zajęła: Alicja Więcek, uczennica Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku za wykonanie filmu pt. "Ciekawe zjawiska przyrodnicze w województwie łódzkim" - opiekun: pani Magdalena Aleksandrowicz.
II miejsce zajęła: Anna Kmieć, uczennica Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku za wykonanie filmu pt. "Przyroda w województwie łódzkim" - opiekun: pani Magdalena Aleksandrowicz.
II miejsce zajęła: Anna Kmieć, uczennica Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku za wykonanie filmu pt. "Przyroda w świetle powiatu radomszczańskiego" - opiekun: pani Magdalena Aleksandrowicz.
Organizatorami konkursu było Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody działające przy Zespole szkolno-Gimnazjalnym nr 1 w Radomsku oraz nauczyciele: Anna Skórka-Nowicka, Marek Biesiada

Data publikacji: 2013-11-26 19:00:00,
Autor: Anna Skórka-Nowicka

Patronat nad Konkursem EKO-KADR objęli:









Wojewoda
Województwa Łódzkiego
Jolanta Chełmińska

Marszałek Województwa
Witold Stępień

Prezydent
Miasta Radomska
Anna Milczanowska

Patronat medialny nad konkursem objęła

Data publikacji: 2013-11-20 22:00:00,
Autor: Aneta Pawelec, Iwona Adamek

Konkurs „Bezpieczna droga do szkoły”

W dniu 18 listopada odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród za najlepsze prace wykonane przez uczniów dla klas 0-III na konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły”, który zorganizowały p. Iwona Adamek i p. Aneta Pawelec.
W ramach konkursu każdy uczestnik miał za zadanie przygotować samodzielnie wykonana pracę plastyczną na temat bezpieczne poruszania się w czasie drogi do szkoły.
Lista laureatów:
I miejsce Maja Łacisz klasa II b
II miejsce Martyna Kolanus klasa III c
III miejsce Magdalena Wypart klasa III b
Wyróżnienia: Mateusz Stanek klasa II b, Wiktoria Wódka klasa I b, Małgorzata Matusiak klasa I a.
Istota konkursu było przede wszystkim poszerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpośrednie zaangażowanie najmłodszych uczniów w tematykę ruchu drogowego i te założenia mamy nadzieję, że zostały zrealizowane.

Data publikacji: 2013-11-17 16:00:00,
Autor: Marek Eksterowicz

II miejsce w Mistrzostwach Radomska
w Tenisie stołowym

12 listopada 2013 r. odbyły się Mistrzostwa Radomska w Drużynowym Tenisie Stołowym system „każdy z każdym”. Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Natalia Klekowska i Marta Karolina Stępień oraz chłopców: Bartłomiej Saternus i Daniel Dębski. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy z PG nr 1 zdobyli II miejsce.
Nasi reprezentanci zagrają w mistrzostwach rejonu, które odbędą się w Dobryszycach dn. 18 listopada. Opiekunem drużyn jest pan Marek Eksterowicz.

Data publikacji: 2013-11-17 15:00:00,
Autor: Marek Eksterowicz

III miejsce Filipa Petterssona w Szkolnym Konkursie Numizmatycznym "Grosik"

17. X. 2013 r. odbył się III Szkolny Konkurs Numizmatyczny "Grosik", w którym nasze gimnazjum reprezentowali: Filip Pettersson z kl. III A i Dominik Jędrzejczyk z kl. III C. Celem jest popularyzowanie wśród społeczeństwa wiedzy z zakresu numizmatyki oraz ochrony i konserwacji zabytków numizmatycznych. W konkursie wzięło udział około 30 uczniów z dziewięciu gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
W dniu 10 listopada br. w Muzeum Regionalnym im. S. Sankowskiego podczas sesji popularnonaukowej, pokazu numizmatycznego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu. III miejsce wśród klas gimnazjalnych zdobył Filip Pettersson. Opiekunem był pan Marek Eksterowicz.

Data publikacji: 2013-11-15 16:00:00,
Autor: http://szsradomsko.pl/

Dziewczęta z PG nr 1 mistrzyniami
powiatu w piłce ręcznej na rok 2013/2014

Dziewczęta z PG nr 1 zostały mistrzyniami powiatu w piłce ręcznej na rok 2013/14.
Zawody przeprowadzono w hali przy ZS-G nr 4. Dziewczęta grały 14 listopada a wśród pięciu zespołów najlepiej zaprezentowały się podopieczne Edyty Sykuły z PG nr 1, które w finale pokonały rywalki z PG nr 3 6 : 1. Trzecie były uczennice z Kodręba a czwarte z PG 7.
Nasze reprezentantki zagrają w mistrzostwach rejonu, które odbędą się w Piotrkowie Trybunalskim w dn. 21 i 22 listopada.
Skład drużyny PG1 dziewcząt w piłce ręcznej: Mariankowska Anna, Rusin Magda, Sikorska Karolina, Stępień Marta Karolina, Klekowska Natalia, Kmieć Martyna, Pietras Kinga, Rochowska Milena.

Data publikacji: 2013-11-15 15:00:00,
Autor: Bożena Miądowicz

Poznajemy Europę na lekcjach przyrody

O tym, jak przyjemne może być zdobywanie wiedzy przekonali się uczniowie klasy V a w czasie lekcji przyrody, która odbyła się w dniu 8 listopada 2013 roku. Uczniowie tej klasy przygotowali i zaprezentowali informacje o państwach należących do Unii Europejskiej w formie przedstawień. Prezentowano najciekawsze miejsca, znanych i sławnych ludzi, osiągnięcia naukowe i kulturalne oraz serwowano miejscowe przysmaki. Wędrówka po krajach Unii Europejskiej przebiegała przez Belgię, Francję, Wielką Brytanię, Hiszpanię, Niemcy, Włochy i Słowację. "Przewodnikiem” wycieczki po Europie była pani Bożena Miądowicz.

Data publikacji: 2013-11-13 23:00:00,
Autor: zsg1.radomsko

Akademia z okazji Święta Niepodległości w PG1

W dniu 13 listopada na sali gimnastycznej ZSG nr 1 na szóstej godzinie lekcyjnej odbyła się akademia z okazji 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dla uczniów PG1. Montaż słowno-muzyczny przygotowali i wykonali uczniowie klasy I A, III B i III C pod opieką pani Barbary Gnoińskiej. Oprawę muzyczną przygotował pan Arkadiusz Chybalski, dekorację - pani Małgorzata Siarka, nagłośnienie - pan Marek Eksterowicz oraz uczniowie: Norbert Piasecki, Kamil Pacyniak i Konrad Olczyk. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych przez Aleksandrę Firek oraz filmu nakręconego przez Patrycję Broniszewską, które przedstawiają w jaki sposób uczniowie naszej Szkoły Podstawowej uczcili Święto Niepodległości.

Data publikacji: 2013-11-13 22:45:00,
Autor: zsg1.radomsko

Akademia
z okazji Święta Niepodległości w PSP nr 1

W dniu 13 listopada na sali gimnastycznej ZSG nr 1 odbyła się akademia z okazji 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Montaż słowno-muzyczny przygotowali i wykonali uczniowie klasy VI B pod opieką pani Anny Skórki-Nowickiej i pani Mileny Dobielskiej. Oprawę muzyczną przygotował pan Arkadiusz Chybalski, dekorację - pani Małgorzata Siarka, nagłośnienie - pan Marek Eksterowicz oraz uczniowie: Norbert Piasecki, Kamil Pacyniak i Konrad Olczyk. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych przez Aleksandrę Firek oraz filmu nakręconego przez Kamila Błasiaka, które przedstawiają w jaki sposób uczniowie naszej Szkoły Podstawowej uczcili Święto Niepodległości.

Data publikacji: 2013-11-12 16:00:00,
Autor: Jolanta Bukowska

Szkolny Konkurs „Polska moją ojczyzną”

W dniu 12 listopada w świetlicy szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Polska moją ojczyzną”. Uczestniczyli w nim uczniowie pięciu klas I-III PSP1: 2A, 2B, 2A, 3B, 3C. I miejsce w konkursie zajęła Malwina Iciek (klasa 2A), II miejsce – Ania Karasińska (3A) i Julia Kowalczyk (3A), III miejsce – Mikołaj Hofman (3C). Organizatorem konkursu była pani Jolanta Bukowska.

Data publikacji: 2013-11-08 18:35:33,
Autor: Samorząd uczniowski

Drugi numer gazetki szkolnej "Jedynka"

W tym numerze możecie dowiedzieć się jakie były najważniejsze wydarzenia z ostatniego miesiąca. Przeczytać wywiad z panią Grażyną Skupińską oraz uczennicą klasy II A Aleksandrą Gajdą, kto został nauczycielką i nauczycielem roku. Poznacie także jaka jest z opisów wychowawcy, nauczycieli oraz samych uczniów Jedynki klasa III B PG 1 . Zapraszamy do przeczytania drugiego numeru Gazetki Szkolnej Jedynka. Kliknij na ten link

Data publikacji: 2013-11-04 23:00:00,
Autor: http://szsradomsko.pl/

I miejsce drużyny PG dziewcząt
w Mistrzostwach Radomska w piłce ręcznej

29 października 2013 roku w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 7 w Radomsku odbyły się Mistrzostwa Radomska w piłce ręcznej dziewcząt ze szkół gimnazjalnych. W rozgrywkach wzięło udział sześć zespołów. Najlepszymi okazały się uczennice PG nr 1, które pokonały w finale reprezentantki PG nr 3 3:2. Trzecie miejsce zajęło PG nr 7. Gratulujemy! Opiekunem naszej drużyna była pani Edyta Sykuła. Skład drużyny PG1 dziewcząt: Natalia Klekowska, Karolina Stępień, Milena Rochowska, Magda Rusin, Karolina Sikorska, Martyna Kmieć, Kinga Pietras.

Data publikacji: 2013-10-30 22:34:00,
Autor: Joanna Szczukocka

Atrakcja turystyczne Powiatu Tomaszowskiego

Miła zabawa czekała na uczestników wycieczki zorganizowanej w ramach Dni Ochrony Przyrody przez Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody. Dnia 29 października 2013 roku uczniowie klas IV i V zwiedzali najciekawsze okolice rzeki Pilicy. Osobliwości przyrody podziwiali w Tomaszowie Mazowieckim, oglądając Niebieskie Źródła i zwiedzając Groty Nagórzyckie w Nagórzycach. Wiele ciekawych historii o życiu, zwyczajach i tradycji mieszkańców nadpilickich grodów opowiedział im przewodnik, który oprowadzał po Skansenie Rzeki Pilicy i klasztorze cystersów w Sulejowie. Uczestnicy wycieczki podziwiali też okazały ośrodek sportowy w Spale, w którym trenują i przygotowują się do zawodów sportowych przyszli olimpijczycy. O tym, że wycieczka dostarczyła wszystkim miłych wrażeń mogą świadczyć liczne zdjęcia, które dokumentują jej przebieg. Opiekunami wycieczki byli: pani Anna Skórka-Nowicka, pani Joanna Szczukocka i pan Marek Biesiada.

Data publikacji: 2013-10-28 22:00:00,
Autor: http://szsradomsko.pl

POWIATOWE ZAWODY W SZTAFETACH PŁYWACKICH

28 października 2013 roku na Krytej Pływalni w Radomsku odbyły się Powiatowe Zawody w Sztafetach Pływackich. Reprezentacje Publicznego Gimnazjum nr 1 chłopców oraz dziewcząt zajęły w tym turnieju w swoich kategoriach II miejsca. Natomiast Drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 chłopców zajęła II miejsce, a dziewczęta zajęły III miejsce. Gratulujemy. Opiekunem naszych drużyn był pan Dariusz Waloch. Skład reprezentacji PG 1 chłopców: Dominik Jędrzejczyk, Mateusz Węgrzyński, Konrad Bugajczyk, Dominik Majewski, Jakub Maćkowiak, Damian Zawadzki, Filip Pettersson, Norbert Piasecki, Błażej Grzybek, Kacper Dzwonek, Jakub Kostyra. Skład reprezentacji PG1 dziewcząt: Natalia Lewandowska, Barbara Ciosk, Karolina Marta Stępień, Martyna Kmieć, Marta Rychlewicz, Michalina Błaszczyk, Wiktoria Cichuta, Weronika Cichuta, Klaudia Osiewicz, Kinga Grzywacz, Kaudia Gadek, Sylwia Zielińska, Oliwia Kipigroch, Marta Mucha, Karolina Weronika Stępień. Skład reprezentacji PSP 1 chłopców: Dominik Grzywcz, Jakub Radziejewski, Marcin Węgrzyński, Radosłw Lewandowski. Skład reprezentacji PG1 dziewcząt: Emilia Nowak, Bianka Kowalczyk, Emilia Samek, Joanna Więcek, Karolina Kulesza, Dagmara Rutkowska.

Data publikacji: 2013-10-28 17:00:00,
Autor: Bożena Wieloch i Anna Huber

Magiczny świat wierszy Juliana Tuwima

To tytuł cyklu imprez czytelniczych, które odbyły się w naszej szkole 21, 22 i 28 października. Były one zorganizowane z myślą o najmłodszych (klasy O - IV). Uczniowie klas Vc (Miłosz Banasiak, Bartosz Grzybek, Dawid Kozłowski, Wiktor Lora, Alicja Martela, Julia Smędzik, Dominik Zawadzki) i IIA gimnazjum (Barbara Ciosk, Michał Pietrzak) pod kierunkiem nauczycieli bibliotekarzy (pań Anny Huber i Bożeny Wieloch) w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom przygotowali przedstawienie poświęcone postaci Juliana Tuwima. Dlaczego właśnie Tuwimowi? Czytaj więcej Wiąże się to z przypadającymi w 2013 roku rocznicami (sześćdziesiąta śmierci i stulecie poetyckiego debiutu Juliana Tuwima). Obie rocznice stanowią okazję do oddania hołdu temu wielkiemu Poecie, który kształtował język, wyobraźnię i społeczną wrażliwość wielu pokoleń Polaków, ucząc ich zarazem poczucia humoru i ukazując optymizm codziennego życia.
W szkolnym przedstawieniu wykorzystano kilkanaście wierszy poety przeznaczonych właśnie dla najmłodszych milusińskich. Uczniowie wspaniale wcielili się w role bohaterów wierszy, wywołując niezwykle żywe reakcje i uśmiech na twarzach zebranych. Ciekawą interpretację utworów przedstawili zaproszeni na uroczystość goście: pani dyrektor Anna Nowicka – Grzęda, panie Barbara Gnoińska i Jolanta Bukowska. Dzięki wyjątkowym zdolnościom aktorskim czytających nauczycieli wszyscy mieli okazję przenieść się w magiczny świat „wielkiego czarodzieja słowa”. Julian Tuwim to poeta, którego wiersze stanowią klasykę polskiej literatury dziecięcej. Z bogatego dorobku pisarza można wymienić te najpopularniejsze: Lokomotywa, Skarżypyta, Okulary, Ptasie radio, Rzepka, Abecadło, Słoń Trąbalski, Dwa Michały. Utwory te pozostaną na zawsze związane ze wspomnieniami o krainie dzieciństwa, z którą to bezapelacyjnie kojarzymy teksty poety.
Mamy nadzieję, że konkurs plastyczny ogłoszony wśród widzów imprezy zainspirowanej twórczością Juliana Tuwima odbije się szerokim echem wśród uczniów naszej szkoły i zachęci ich do poznawania dorobku pisarza.

Data publikacji: 2013-10-28 15:47:00,
Autor: Magdalena Lorent

„Codzienny język niemiecki
w ujęciu teatralnym”
Współpraca
z I Liceum im. Feliksa Fabianiego w Radomsku

23 października 2013 r. uczniowie PG nr 1 w Radomsku brali udział w nietypowej teatralnej lekcji języka niemieckiego zorganizowanej przez p. Iwonę Bałazińską i zespół aktorski - uczniów I Liceum im. Feliksa Fabianiego w Radomsku. Nasi gimnazjaliści nie tylko utrwalili swoją znajomość języka niemieckiego, ale również brali aktywny udział w konkursie zorganizowanym przez koordynatorkę przedsięwzięcia p. Iwonę Bałazińską. Z dumą musimy wspomnieć, że byliśmy najaktywniejszą grupą. Osoby, które otrzymały dyplomy to: Oliwia Sztangreciak, Justyna Kubak, Dominik Majewski, Patrycja Gałwiaczek, Norbert Piasecki, Zuzanna Siarka, Weronika Zakrzewska, Filip Pettersson.

Data publikacji: 2013-10-23 23:00:00,
Autor: Urszula Retyk

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W ramach stałej współpracy naszej szkoły z organami ścigania w dniu 23 października 2013 r. odbyło się spotkanie profilaktyczno- wychowawcze ze st. sierż. Agnieszką Kropisz z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Radomsku. W zajęciach zorganizowanych z inicjatywy dyrekcji i pedagoga szkolnego. uczestniczyły kl. I, II, III PG oraz ich wychowawcy. Ta niezwykła lekcja miała na celu przede wszystkim wzbudzenie u młodzieży postaw poszanowania prawa, kształtowanie odpowiedzialności za własne czyny oraz poszerzenie świadomości prawnej w zakresie podejmowanych zagadnień.
Dziękujemy za prelekcję, która zapewne poprzez wskazanie konsekwencji łamania prawa pozwoli nam uniknąć w przyszłości wielu nieprzyjemnych sytuacji. Poza tym przygotuje nas na przyjęcie właściwej postawy w sytuacji, gdy ktoś spróbuje nas nakłonić do czynu karalnego.

Data publikacji: 2013-10-22 23:00:00,
Autor: zsg1.radomsko

Spektakl Szkolnego Teatru Źródło "Hiob"

Z okazji Dnia Wspomnień o Janie Pawle II, który przypada na dzień 2 października w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II działającym przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 1 w Radomsku 22 października 2013 r. odbyła się wieczornica, na której uczniowie Szkolnego Teatru Źródło i Źródełko przedstawili spektakl pt. „Hiob”.

Data publikacji: 2013-10-22 22:00:00,
Autor: zsg1.radomsko

Cheerleaderki Jedynki

Data publikacji: 2013-10-22 18:00:00,
Autor: Małgorzata Litwińska

SEGREGUJ RAZEM Z NAMI

Uczniowie klas: I a i II a PSP uczestniczyli w lekcji poprowadzonej przez pracowników PGK w Radomsku. Tematem spotkania była selektywna zbiórka odpadów „SEGREGUJ RAZEM Z NAMI” . Poprzez ćwiczenia praktyczne uczniowie poznali zasady segregacji śmieci. Dzieci otrzymały drobne upominki przygotowane przez PGK w Radomsku. Spotkanie zorganizowały: wychowawca klasy II a PSP – p. Anna Kaliszyk, oraz wychowawca klasy I a PSP – p. Małgorzata Litwińska.

Data publikacji: 2013-10-22 17:00:00,
Autor: Małgorzata Litwińska

WSPÓLNA ZABAWA
I WZAJEMNE POZNAWANIE SIĘ
W „HULA – KULA”

W dniu 20 września 2013 r. uczniowie klasy I a PSP wraz wychowawcą p. Małgorzatą Litwińską, oraz p. Marią Zatoń, spędzili wspólne chwile w Centrum Rozrywki „HULA KULA” w Rędzinach. Była to doskonała okazja na wzajemne poznanie się ucznió, na integrację zespołu klasowego. Liczne atrakcje przygotowane przez animatorów, „rozgrzały pierwszaków”, którzy bez trudu pokonywali wielopoziomowy labirynt, korzystali ze zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Czytaj więcej Dzieci ginęły w krętych przejściach, wyskakując po chwili ze śmiechem do basenu z piłeczkami. Rywalizacja podczas konkursów przygotowanych przez panie animatorki była bardzo zacięta. Panie bawiły się razem z dziećmi. Głośne kibicowanie dodawało sił. Pierwszaki, po chwilach szaleństwa , mogli zregenerować siły przy stołach ze smakołykami.
Zmęczeni, ale zadowoleni , uczniowie klasy I a PSP wrócili do szkoły pełni radosnych wspomnień, gotowi zdobywać wiedzę w nowo poznanej szkole.

Data publikacji: 2013-10-22 16:29:00,
Autor: Małgorzata Litwińska

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI –
- BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

24 września 2013r. i sierżant szt. Przemysław Utratny z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku odwiedzili uczniów klasy I a PSP 1 w Radomsku. Celem spotkania było zapoznanie i przypomnienie o podstawowych zasadach ruchu drogowego, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, między innymi przedstawiono zalety korzystania z elementów odblaskowych, wskazanie miejsc bezpiecznych do zabawy. Policjanci przypominali między innymi o tym: że przed przejściem na drugą stronę jezdni należy spojrzeć w lewo, w prawo, należy korzystać ze specjalnie oznakowanych przejść dla pieszych, nie wolno bawić się w pobliżu ulicy, dobrze jest mieć na sobie odblaskowe elementy, a w trakcie jazdy samochodem trzeba siedzieć w foteliku i mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. Czytaj więcej Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane przez gości pytania. Najwięcej frajdy sprawiła jednak dzieciom możliwość poznania wyposażenia policjantów do służby, a także możliwość przymierzenia niektórych elementów umundurowania jak : czapka policyjna, kajdanki czy pałka policyjna .Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a dzieci zasypywały policjantów mnóstwem pytań. Na koniec wychowawca klasy p. Małgorzata Litwińska zrobiła zaproszonym gościom i uczniom swojej klasy pamiątkowe zdjęcie.

Data publikacji: 2013-10-21 22:00:00,
Autor: Ewa Nowicka

Konkurs plastyczny
„KOLOROWA JESIEŃ”

W tym miesiącu został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny „Kolorowa jesień”.
Laureatami konkursu zostali:
Martyna Kolanus z kl. 3 c PSP – I miejsce
Konrad Wąsowicz z kl. 3 a PSP – II miejsce
Anna Szymańska z kl. 2 b – III miejsce
Konkurs zorganizowali wychowawcy świetlicy.

Data publikacji: 2013-10-20 14:00:00,
Autor: Alicja Martela - klasa V c

Ciekawa lekcja przyrody

Ciekawa lekcja przyrody miała miejsce 18 października w klasie V c PSP. Pani od przyrody Anna Skórka-Nowicka podzieliła klasę na grupy i poprosiła o przygotowanie informacji dotyczących krajów - sąsiadujących z Polską. Wszyscy uczniowie bardzo przejęli się pracą domową i na lekcji dali popisy. Były informacje, przebrania, flagi, muzyka, zabytki, charakterystyka, kuchnia itd. Oto migawki z naszej lekcji. Szkoda, że trwała tylko 45 minut. W takiej atmosferze i przy takiej metodzie - zabawie chłonęliśmy wiedzę wszystkimi zmysłami. Wiemy, że Pani Anna Skórka-Nowicka nie raz nas jeszcze zaskoczy pomysłami na lekcje.

Data publikacji: 2013-10-16 22:00:00,
Autor: zsg1.radomsko

KONKURS PLASTYCZNY
"MYŚLI JANA PAWŁA II - DROGOWSKAZY"

15 października 2013 roku w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Radomsku miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Myśli Jana Pawła II - drogowskazy". I miejsce zajęła w nim Aleksandra Gajda, II miejsce - Natalia Lewandowska, III miejsce - Barbara Ciosk. Konkurs zorganizowały panie: Jolanta Bukowska i Katarzyna Bajon.
Prace uczniów zostały zaprezentowane na wystawie, które znajduje się w holu szkoły.

Data publikacji: 2013-10-11 18:00:00,
Autor: zsg1.radomsko

PO ŚLUBOWANIU

W dniu 11 października 2013 roku w sali gimnastycznej ZSG nr 1 w Radomsku odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Radomsku i Publicznego Gimnazjum nr1 im. Jana Pawła II w Radomsku. Czytaj więcej
Pierwszoklasiści nie tylko składali przysięgę na sztandary swoich szkół, ale również, przedstawili nauczycielom i zaproszonym rodzicom ciekawy i wzruszający program artystyczny. Imprezę przygotowali wychowawcy klas pierwszych: pani Małgorzata Litwińska (wychowawca klasy Ia PSP1), pani Joanna Drozdek (wychowawca klasy Ib PSP1), pani Joanna Sybis-Zarębska (wychowawca klasy IA PG1), pani Jolanta Hofman (wychowawca klasy IB PG1), pani Ewa Nowicka (wychowawca klasy IC PG1). Podczas akademii ze swoim występem artystycznym zadebiutował zespół czirliderek, który jest prowadzony przez panią Małgorzatę Siarkę. Sprzęt nagłaśniający obsługiwał pan Marek Eksterowicz oraz uczniowie: Norbert Piasecki (III B PG1), Kamil Pacyniak (III B PG1), Mateusz Politański (I A PG1). Oprawę muzyczną wraz z chórkiem przygotowała pani Małgorzata Siarka. Fotografie wykonywały: Wiktoria Cłapa (III B PG1) i Weronika Wyrfel (III A PG1). Film nagrywał - Tomasz Wideryński (III A PG1).

Data publikacji: 2013-10-10 22:00:00,
Autor: zsg1.radomsko

Pierwszy numer gazetki szkolnej "Jedynka"

Sześciu uczniów z III "a", dziennikarze z nas w sam raz!
My się pisać nie boimy, śmiało zdanie swe głosimy!
Co?! Gdzie?! Kiedy?! Wszystko wiemy!
Co się święci, opowiemy.
Masz pytanie? Pytaj śmiało.
Chętnych do dyskusji tu niemało!
Szukasz czasu zapełnienia,
Sprawdź, co mamy do powiedzenia.


Tymi słowami klasa III A zaprasza wszystkich nauczycieli, uczniów, rodziców oraz wszystkich mieszkańców Radomska do przeczytania pierwszego numeru gazetki szkolnej "Jedynka".

Data publikacji: 2013-10-03 22:00:00,
Autor: Wiktoria Sztangreciak, Karolina Martela

Dzień Chłopaka w klasie VI b

Dnia 25 września klasa VI b obchodził dzień chłopaka. Nasze kochane mamy upiekły pyszne ciasta. Dziewczęta udekorowały stół oraz przygotowały gorące herbaty. Nasz wspaniały wychowawca pani Anna Skórka-Nowicka perfekcyjnie pokroiła ciasto. Oprócz życzeń dziewczyny podarowały chłopakom upominki w postaci breloczków i batonów. Nasz dzień chłopaka był udany, a chłopcy byli zadowoleni z prezentów.

Data publikacji: 2013-09-29 17:00:00,
Autor: zsg1.radomsko

Natura i jej zaborcza część - Człowiek

W 2002 roku w Radomsku odbył się II Przegląd Filmów Przyrodniczo-Ekologicznych pn. "Natura i jej zaborcza część - człowiek". pomysłodawcą tej imprezy była pani Anna Skórka-Nowicka, nauczyciel biologii z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II. Organizatorami przeglądu filmów przyrodniczych byli: Towarzystwo Inicjatyw Gospodarczych i Edukacyjnych, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Radomsku, Szkolne Koło LOP, Firma "PORT-FILM". Głównym sponsorem imprezy była Elektrownia Bełchatów. Czytaj więcej Patronat medialny sprawowały Wiadomości Dnia Dziennik Łódzki. Podczas przeglądu wyświetlano następujące filmy: "Nietoperze", "Czas powodzi", "Humanizm Ekologiczny czyli Czysta Moc XXI wieku", "Ptasie kolonie", "Żywe Pomniki, najstarsze drzewa w Polsce". Cztery spośród wymienionych filmów zostało nagrodzonych na Ogólnopolskim i Międzynarodowym Przeglądzie Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego w Łodzi. Zapraszamy do obejrzenia 10 minutowej reklamy przedstawiającej fragmenty w/w tytułów filmów.

Data publikacji: 2013-09-21 17:00:00,
Autor: http://szsradomsko.pl/news.php

III miejsce zajęły uczennice
Publicznego Gimnazjum nr 1

w Sztafetowych Mistrzostwach Radomska Biegów Przełajowych Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Zawody odbyły się 19 września w Parku Solidarności. Wzięło w nich udział 12 zespołów z szkół podstawowych i 11 z gimnazjów. Dzięki zajęciu III miejsca nasze dziewczyny zakwalifikowały się do zawodów powiatowych, które zaplanowano na 9 października w Kodrębie.

Data publikacji: 2013-09-18 22:00:00,
Autor: zsg1.radomsko

Akademia z okazji
74. rocznicy wybuchu II wojny światowej

18 września 2013 roku w ZSG nr 1 na sali gimnastycznej odbyła się akademia z okazji 74. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Akademię przygotowali uczniowie klasy III A PG1 pod opieką pani Grażyny Skupińskiej, pana Arkadiusza Chybalskiego i pani Małgorzaty Siarki.

Data publikacji: 2013-09-17 20:00:00,
Autor: http://szsradomsko.pl/

Mistrzostwa Radomska
w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Biegami przełajowymi zainaugurowano Sportowy Rok Szkolny 2013/2014.
Imprezę przeprowadzono w Parku Solidarności 16 września. W mistrzostwach Radomska rywalizację ukończyło 183 uczniów z dziewięciu szkół podstawowych i siedmiu gimnazjów. Udział w zawodach powiatowych zapewniła sobie pierwsza piętnastka z czterech biegów. ( 26.09 - Fryszerka ).
Biegi ukończyło 105 osób. Najlepsza piątka dziewcząt i chłopców pojedzie na mistrzostwa województwa do Tomaszowa Mazowieckiego.
Spośród reprezentantów ZSG nr 1 najlepsze miejsca zajęli uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1. II miejsce w rywalizacji chłopców zajął Jakub Żółciński (klasa III C PG1), natomiast w rywalizacji dziewcząt III miejsce zajęła Barbara Ciosk (klasa II A PG1).

Data publikacji: 2013-09-13 17:00:00,
Autor: Samorząd Uczniowski

13 września "Dzień Krawata"

Tego dnia dla wielu „pechowego”, zorganizowaliśmy w naszej szkole „Dzień krawata”. Naszym celem była przede wszystkim dobra zabawa i chęć zintegrowania uczniów Jedynki. Co zdaniem wielu z was i nauczycieli udało się na piątkę, a może nawet na szóstkę. Pomysł możemy uznać za trafiony, ponieważ przy okazji udało się odstraszyć pecha i w dzisiejszym dniu nikt w Jedynce nie dostał jedynki J do dziennika.
Chcąc odwrócić złe fatum, prześcigaliście się w pomysłach na wykorzystanie tego męskiego dodatku. Jednak na korytarzach szkolnych było widać wyraźnie, że czasy, kiedy krawat był jedynie domeną eleganckich mężczyzn, minęły bezpowrotnie.Czytaj więcej
Przy okazji warto wspomnieć, że pierwszy dodatek do garderoby, który przypominał krawat, pochodzi z III w p.n.e. Podbój świata natomiast zaczął w XVII-wiecznym Paryżu podczas wojny trzydziestoletniej Jego wiązanie to prawdziwa sztuka, przez węzeł można wiele wyrazić. Oskar Wilde mawiał, że dobrze zawiązany krawat to pierwszy krok w dorosłe życie.
Akcja polegająca na szczególnym obchodzeniu trzynastego dnia każdego miesiąca została zapoczątkowana w zeszłym roku i stała się już zwyczajem naszej szkolnej społeczności. Jeśli macie własne pomysły na wyjątkowe świętowanie tego dnia, koniecznie dajcie znać!

Data publikacji: 2013-09-10 16:00:00,
Autor: Aleksandra Gajda i Filip Sękowski

Konkurs Czirliderek

Wybór czirliderek już za nami! Pomysł utworzenia takiej grupy zaproponowali: Aleksandra Gajda i Filip Sękowski przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Publicznego Gimnazjum nr1.
Dnia 10 września 2013 roku na siódmej godzinie lekcyjnej w Sali gimnastycznej przeprowadzono konkurs, który spośród 26 kandydatek wyłonił najlepsze 9 dziewcząt do Grupy Czirliderek. Pani Małgorzata Siarka (nauczyciel muzyki), dokonując wyboru, miała utrudnione zadanie, ponieważ poziom był wyrównany. Czytaj więcej
Uczennice będą dopingować nasze szkolne drużyny podczas zawodów sportowych, a specjalnie przygotowane przez nie układy taneczne staną się atrakcją naszych imprez szkolnych. Czekamy z niecierpliwością na pierwszy występ planowany w Dniu Edukacji Narodowej.
Skład grupy Czirliderek : Klaudia Osiewicz kl. III A, Weronika Zakrzewska kl. III A, Zuzanna Siarka kl. III A, Marta Rychlewicz kl. III A, Anna Kucharczyk kl. III C, Oliwia Sztangreciak kl. III C, Barbara Ciosk kl. II A, Karolina Weronika Stępień kl. II A, Kinga Grzywacz kl. I A

Serdecznie Gratulujemy !!!

Data publikacji: 2013-09-09 22:00:00,
Autor: zsg1.radomsko

Konkursy
"Nasza piękna okolica"
i "U nas jest najpiękniej"

Zapraszamy uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Publicznego Gimnazjum nr 1 do wzięcia udziału w konkursach organizowanych przez Fundację Trzeźwy Umysł. Szczegóły przedstawione są na ulotkach załączonych na slajdach fotografii. Kliknij na poniższe linki.

Pobierz pliki z ulotkami

Ulotka o konkursie dla Szkoły Podstaowej
Ulotka o konkursie dla Gimnazjum

Data publikacji: 2013-09-06 18:00:00,
Autor: zsg1.radomsko

Strona internetowa
Samorządu Uczniowskiego Jedynki

Dzisiaj (6 września) po raz pierwszy zebrał się Samorząd Uczniowski Publicznego Gimnazjum nr 1. Dzięki inicjatywie trzech gimnazjalistów: Aleksandry Gajdy - przewodnicząca SU, Filipowi Sękowskiemu - wiceprzewodniczący SU i Wiktorii Cłapie - skrabnik SU zaczęła od 5 września działać strona internetowa Samorządu Uczniowskiego Jedynki. Możecie na niej znaleźć wszystkie aktulane informacje, kalendarz imprez oraz fotografie i filmy z zabaw szkolnych.
Na witrynie znajduje się także adres e-mail Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie naszej szkoły, jeżeli będziecie mieli dobre pomysły i chcielibyście wcielić je w życie naszej szkoły napiszcie do Samorządu Uczniowskiego. Strona internetowa SU - http://su-zsg1.radomsko.strefa.pl/, E-m@il - admin@su-zsg1.radomsko.strefa.pl.

Data publikacji: 2013-09-03 16:00:00,
Autor: Magdalena Lorent

"Wyprawka dla Żaka"

Szkolne Koło PCK oraz organizacja "Pomocna Dłoń" zapraszają wszystkich uczniów do aktywnego udziału w akcji "Wyprawka dla Żaka". Jeśli posiadacie zbędne przybory szkolne podzielcie się nimi z potrzebującymi uczniami naszej szkoły.

Zbiórkę przyborów prowadzą: p. Małgorzata Litwińska (klasy 0-III PSP), p. Jolanta Hofman (sala 30), p. Magdalena Lorent (sala 31).

Data publikacji: 2013-09-01 17:23:44,
Autor: zsg1.radomsko

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy IV a pod opieka pani Małgorzaty Litwińskiej. Oprawę muzyczną przygotowała: pani Małgorzata Siarka. Sprzęt nagłaśniający obsługiwali: pan Marek Eksterowicz, Kamil Pacyniak (klasa III B PG1) i Norbert Piasecki (klasa III B PG1).

Data publikacji: 2013-08-24 15:00:00,
Autor: zsg1.radomsko

Uwaga rodzice !
Wyprawka szkolna 2013 r.
Szczegóły: kliknij tutaj
Termin składania wniosków
upływa 6 września 2013 r.

Do pobrania:
- Wniosek
- Zaświadczenie
- Oświadczenie
Program potrzebny do otwarcia dokumentów dostępny jest tutaj: Adobe Reader.
Więcej szczegółów tutaj
W roku szkolnym 2013/2014 rodzice uczniów rozpoczynających naukę w klasach I, II, III, i V szkoły podstawowej oraz uczniów niepełnosprawnych rozpoczynających naukę w klasach IV, V i VI szkoły podstawowej oraz uczniów niepełnosprawnych rozpoczynających naukę w klasach I, II i III gimnazjum mogą skorzystać z „Wyprawki szkolnej” w ramach Rządowego Programu Pomocy Uczniom w 2013 roku polegającej na dofinansowaniu kosztów zakupu podręczników szkolnych.

Wymagane dokumenty:

- wniosek do Dyrektora szkoły dostępny w sekretariacie szkoły;

-oryginalny dowód zakupu podręczników (paragon, rachunek, faktura);

- aktualne zaświadczenie o dochodach lub/i zaświadczenie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku;

- aktualne zaświadczenie o dochodach netto obojga rodziców/prawnych opiekunów w tym alimenty, KRUS;

- jeżeli rodzina korzysta z zasiłków stałych lub okresowych z MOPS do wniosku koniecznie trzeba dołączyć zaświadczenie o pobieranych świadczeniach w tym rodzinne;

- w przypadku gdy rodzice są osobami bezrobotnymi niezbędne jest zaświadczenie z Powiatowego Urzędu Pracy;

- w przypadku gdy rodzice są osobami bezrobotnymi niezarejestrowanymi w PUP proszę dołączyć oświadczenie; w przypadku uczniów niepełnosprawnych niezbędne jest orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Próg dochodowy na jednego członka w rodzinie:

- dla rodziców uczniów klas I szkoły podstawowej 539,00 złotych netto na osobę w rodzinie;

- dla rodziców pozostałych uczniów klas II, III, V szkoły podstawowej 456,00 złotych netto na osobę w rodzinie;

- dla rodziców uczniów niepełnosprawnych słabowidzących, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, z niepełnosprawnościami sprzężonymi klas IV, V, VI szkoły podstawowej oraz I, II, III gimnazjum. Rodzice tych uczniów zamiast zaświadczenia o dochodach składają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Dodatkowo rodzice uczniów rozpoczynających naukę w klasach I, II, III, V szkoły podstawowej nie spełniających kryterium dochodowego a pozostających w trudnej sytuacji materialnej i życiowej mogą starać się o dofinansowanie kosztów zakupu podręczników szkolnych.

Projekt programu „Wyprawka szkolna” na 2013 r. dostępny jest na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakładce: Akty prawne/Rządowe programy i projekty. (Szczegóły MEN)

Więcej informacji udziela sekretariat szkoły.

Data publikacji: 2013-06-28 19:00:00,
Autor: zsg1.radomsko

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

Rozpoczęcie roku szkolnego 2 września. 8.30 - Msza św.

10-11.15 klasy 0-III PSP na sali gimnastycznej.

11.30 klasy IV-VI PSP i I-III PG na sali gimnastycznej.

 menu
 Najważniejsze akty prawne

Najważniejsze akty prawne
i informacje



KLAUZULA INFORMACYJNA
O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
KLIKNIJ NA PLIK PDF
I PRZECZYTAJ INFORMACJĘ



Program Wychowawczo – Profilaktyczny w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1



Procedury postępowania
w sytuacjach kryzysowych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1
w Radomsku



Program terapii logopedycznej uczniów
z zaburzeniem kinestezji artykulacyjnej w obrębie głosek dentalizowanych




 Ważne informacje

Ważne informacje



Podręczniki do religii
w roku szkolnym 2018/2019

Pobierz plik PDF



PROJEKT
EDUKACYJNY
"
DYSKRYMINACJI
MÓWIMY NIE"



PROGRAM
AKTYWNA TABLICA

">



Nowy Statut
Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1
im. Bolesława Chrobrego
w Radomsku


Plik dokumentu PDF do pobrania



KONCEPCJA FUNKCJONOWANIA
I ROZWOJU ZSG NR 1 W RADOMSKU

Plik do pobrania w formacie pdf



ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA
1)
z dnia 26 sierpnia 2015 r.
w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach

Kliknij i pobierz rozporządzenie



ZASADY FUNKCJONOWANIA
DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO

Proszę o zapoznanie się z zasadami funkcjonowania dziennika elektronicznego w ZSG nr 1 w Radomsku

POBIERZ PLIK

Aktualizacja z dnia 10.07.2015



Uwaga rodzice!!!
Proszę zapoznać się z poniższymi zasadami,
na których uczeń można zostac zwolniony z zajęć Wychowania Fizycznego oraz pobrać odpowiednie formularze

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 10 czerwca 2015 r.
OPINIA o ograniczonych możliwościach uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego/o braku możliwości uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego

Wnioski o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego w roku szkolnym 2015/2016




 Organizacja roku szkolnego

Organizacja roku szkolnego 2017/2018



Podręcznik do języka angielskiego do kl. 0 pt. „I love Boo”- wydawnictwo MAC. Edukacja poziom B.



Kalendarz
na rok szkolny

Spotkania
z rodzicami

Terminy egzaminów

Dni wolne od zajęć dydaktycznych



PLAN LEKCJI


Obowiązuje
od 12.02.2018 r.



Dzwonki na lekcje
i przerwy

Kliknij




 Organizacja roku szkolnego

Testy z historii

Kliknij na ten link
TESTY PRZYGOTOWUJĄCE DO EGZAMINU GIMNAZJALNEGO
Z HISTORII

Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum została stworzona dla was strona internetowa z testami z historii, na której możecie ćwiczyć swoje umiejętności, a także sprawdzić jakiej wiedzy jeszcze wam brakuje do zaliczenia sprawdzianów z historii.
Kliknij na ten link
TESTY Z HISTORII

   

Autor strony internetowej: Marek Biesiada