Menu górne

Imieniny  W maju odbędą się:  Imieniny 

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych - 2 i 4 maja * Konsultacje /wywiadówki - 10 maja * Informacja o ocenach  niedostatecznych - do 18 maja

menu

Menu główne

 menu
 Najważniejsze imprezy szkolne

Najważniejsze
imprezy szkolne



Festiwal
Hej Panie Jezu 2017
Wyniki

Fotografie

Filmy



Międzygimnazjalny
Konkurs Literacki
 Jan Paweł II-Papież
Wszech Czasów



Moda na dobre maniery

Konkurs organizowany
przez szkolną bibliotekę
dla klas V PSP1
i klas I PG1

Kliknij i przeczytaj




 Media szkolne

Media szkolne



Nasze filmy na YOUTUBE



Gazetka Jedyneczka






 Współpraca z instytucjami lokalnymi i krajowymi

Współpraca z instytucjami lokalnymi i krajowymi



PROMOCJA ZDROWEGO
STYLU ŻYCIA



Fundacja
Dziewczynka z Zapałkami



Współpraca
ze środowiskiem lokalnym




menu

Ważne rocznice
i międzynarodowe dni


Najważniejsze linki zewnętrzne

Najważniejsze linki zewnętrzne



Biuletyn
Informacji Publicznej




Stowarzyszenie
Teatr Źródło



ZNOSIMY BARIERY
OTWIERAMY
DRZWI KARIERY



Program Comenius

Współpraca z Lincoln

Cooperation with Lincoln

Family Matters



OFICJALNA
STRONA MIASTA




 Nowa strona 1

Licznik odwiedzin

Odwiedziło naszą stronę

12693

osób

 Wycieczki w roku szkolnym 2016/2017

Wycieczki szkolne
w roku szkolnym 2016/2017


Data publikacji: 2017-06-22 23:39:22,
Autor: Agnieszka Biedrzycka

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

Album zdjęć

29 i 30 maja 2017 klasy VIa i VIb wybrały się na dwudniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Towarzyszyli nam opiekunowie- panie: A. Biedrzycka, B. Gnoińska, U. Retyk i pan G. Beza.

Pierwszego dnia stanęliśmy przed nie lada wyzwaniem-wejściem na Łysicę. Zanim tam jednak dotarliśmy, mieliśmy okazję zobaczyć jeden z najstarszych i najokazalszych dębów w Polsce – Dąb Bartek. Potem rozpoczęła  się nasza piesza wędrówka przez teren Świętokrzyskiego  Parku  Narodowego. Celem wyprawy był najpierw Święty Krzyż o  wysokości 594 m. n.p.m., a potem najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich- Łysica o wysokości 611,8 m n.p.m. Trasa wiodła nas przez gołoborza, czyli rozległe  rumowiska skalne  oraz las jodłowo-bukowy. Mogliśmy też podziwiać przepiękną panoramę Gór Świętokrzyskich. Późnym popołudniem dotarliśmy na miejsce naszego noclegu do schroniska w Bodzentynie. Jednak zanim udaliśmy się na zasłużony odpoczynek, zwiedziliśmy miasteczko i bawiliśmy się w ruinach pobliskiego zamku. Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania jednej z najpiękniejszych jaskiń w Polsce – Jaskini Raj. Ta wapienna  jaskinia krasowa  zachwyciła nas bogatą i różnorodną szatą naciekową ze stalaktytami, stalagmitami i kolumnami . Następnym przystankiem była skansen w Tokarni. W tym Parku Etnograficznym oglądaliśmy stare wiejskie zagrody i poznaliśmy dawne gry i zabawy ludowe. Kolejnym i zarazem ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, dzięki której bliżej poznaliśmy postać tego wybitnego pisarza.

Podczas wycieczki towarzyszyła nam wspaniała, słoneczna pogoda, dlatego w dobrych humorach, choć zmęczeni, wróciliśmy do Radomska

Data publikacji: 2017-04-13 14:54:44,
Autor: Małgorzata Litwińska

WARSZTATY W MUZEUM REGIONALNYM W RADOMSKU

Album zdjęć

We wtorek 4 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy I a PSP pod opieką wychowawcy p. Małgorzaty Litwińskiej udali się do Muzeum Regionalnego w Radomsku . Uczestniczyli w warsztatach robienia palm wielkanocnych z naturalnych składników: bazi, bukszpanu, zbóż, traw, oraz bibuły. Pracownicy Muzeum opowiedzieli najpierw o tradycjach związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Palmy wielkanocne są tradycyjnym symbolem Niedzieli Palmowej w Kościele katolickim. W Polsce zwyczaj ten obchodzony jest od średniowiecza. Tradycyjne palmy wielkanocne przygotowuje się z gałązek wierzby, które symbolizują nieśmiertelność duszy.

Te właśnie wierzbowe gałązki wykorzystali uczniowie w trakcie zajęć. Dzieci samodzielnie decydowały o doborze składników na swoją palmę.  Każdy własnoręcznie ozdobił ją również kwiatami z bibuły.  Efekty były miłe dla oczu, a wysiłek wielki. Po skończonych warsztatach uczniowie  ze swoimi palemkami  wrócili do szkoły.  Na pewno zapamiętają tę ciekawą lekcję dotyczącą zwyczajów wielkanocnych.

Data publikacji: 2017-03-23 21:42:22,
Autor: Małgorzata Litwińska

ZAJĘCIA KULINARNE
W PIZZERII FENIX W RADOMSKU

Album zdjęć

Uczniowie klasy I a PSP nr 1 w Radomsku mogli rozszerzyć swoją wiedzę dotyczącą zasad zdrowego odżywiania, zdobytą podczas akcji „ŚNIADANIE DAJE MOC”, w której uczestniczyli w listopadzie 2017r. Tym razem, 09.03.2017r., wraz ze swoim wychowawcą p. MAŁGORZATĄ  LITWIŃSKĄ , udali się do pizzerii FENIX , w której zorganizowano dla nich warsztaty kulinarne.

Dzieci utrwaliły zasady zdrowego odżywiania i jego znaczenia dla rozwijającego się organizmu, poznały historię, różne nazwy i smaki pizzy, doskonaliły umiejętność samodzielnego jej przygotowania.

Uczniowie zostali podzieleni na 5 – osobowe zespoły, z których każdy zabrał się ostro do pichcenia! Każda grupa dostała po kuli ciasta, sos, ser, dodatki.  Uczniowie musieli najpierw uformować ciasto, później , pod bacznym okiem szefa kuchni, zaczęli komponować swoje pizze:  smarować je sosem, nakładać dobrane według własnego uznania składniki, posypywać serem i ziołami. Samodzielnie wykonane pizze powędrowały do pieca, a po kilku minutach zaczęła się uczta. Pizze wyszły WYŚMIENITE! Dzieci otrzymały od organizatorów pamiątkowe dyplomy za ukończenie kursu robienia pizzy.

Uczniowie klasy I a PSP 1 w Radomsku , wraz z wychowawcą p. Małgorzatą Litwińską, serdecznie dziękują PIZZERII FENIX za pyszną pizzę i świetną zabawę.

Data publikacji: 2016-10-26 19:58:53,
Autor: Aneta Pawelec

Wycieczka do Ceramilandii

Album zdjęć

18 października 2016r. był dla uczniów klasy III a oraz III c dniem pełnym wrażeń i emocji. Otóż dzieci wyjechały na wycieczkę do Ceramilandii - Parku Nauki, Zabawy i Rozrywki w Lutomiersku.

Celem wyjazdu było uczestniczenie w zajęciach w formie warsztatów ceramicznych. Zajęcia z ceramiki doskonale rozwijają wyobraźnie przestrzenną, dają duże możliwości ćwiczeń manualnych, a także kształtują osobowość. Mały artysta w procesie tworzenia jednocześnie odpręża się, uspokaja oraz zaspokaja potrzebę działania. Dużą satysfakcję sprawia własnoręczne wykonanie rzeźby, malowanie jej i wreszcie zabranie pracy do domu.

Po przybyciu na miejsce zostaliśmy powitani przez Pana, który przez cały czas opiekował się naszą grupą. Warsztaty składały się z dwóch części – dydaktycznej i praktycznej. Najpierw dzieci zapoznały się z pokazem pełnego procesu wytwarzania wyrobów ceramicznych. Poznaliśmy surowce, sposoby formowania produktów: ręczne (toczenie na kole garncarskim, lepienie, zalewanie w formach gipsowych), półautomatyczne (na toczkach półautomatycznych w formach gipsowych), automatyczne (na maszynach przemysłowych w formach metalowych).

Czytaj więcej
Przedstawiono nam sposób wypalania ceramiki, a także rodzaje i techniki dekoracji. W kolejnym pomieszczeniu zwiedziliśmy przepiękną wystawę ceramiki i dowiedzieliśmy się, jakie może być zastosowanie ceramiki w przemyśle, domu i sztuce.

Następnie udaliśmy się do kolejnego pomieszczenia, gdzie uczniowie brali czynny udział w dekorowaniu przygotowanych wcześniej wyrobów ceramicznych. Każde dziecko zostało ubrane w fartuch ochronny przed zabrudzeniem, mogło wybrać odpowiednie dla siebie stanowisko pracy i zabrać się za malowanie różnorodnych figurek oraz doniczek. Zabawy i śmiechu było przy tym co niemiara. Dzieci świetnie się przy tym bawiły, ale jednocześnie były bardzo skupione na odpowiednim doborze kolorów i estetycznym wykonaniu swojej pracy. Oczywiście wszystkie malowane figurki zostały zabrane przez nas do domów.

Dla chętnych były przygotowane również kolejne stanowiska pracy, gdzie można było pobawić się gliną, wałkować ją i wycinać foremkami różnorodne wzory.

Na zakończenie zostaliśmy zaproszeni do Parku Rozrywki, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie – jeździliśmy kolejką Orient Express, na karuzeli łańcuchowej, a także bawiliśmy się na dmuchanym zamku, zjeżdżalni Dżungla z torem przeszkód, torze przeszkód Kredki, labiryncie „rurowisko” zjeżdżalni Gigant o wysokości 6 metrów, górze wspinaczkowej oraz skakaliśmy na trampolinach.

Dzieci bardzo szczęśliwe i zadowolone, pełne wrażeń i wspomnień wróciły do domów.

Data publikacji: 2016-10-22 10:28:01,
Autor: Łukasz Berlanka

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA -
- 6/7 PAŹDZIERNIKA 2016 ROKU

Album zdjęć

Film

W dniach 6-7 października klasy IV a oraz IV b PSP udały się na dwudniową wycieczkę do Wrocławia oraz Mosznej. Pierwszym punktem z bardzo napiętego programu było zwiedzanie wrocławskiego ZOO oraz Afrykarium. Szczególnie zachwyceni byliśmy, gdy nad naszymi głowami przepływały prawdziwe rekiny i ogromne płaszczki. Po zwiedzeniu Afrykarium chwilę oddechu zapewnił nam godzinny rejs parostatkiem po Odrze. Okazuje się, że sami wrocławianie nie wiedzą ile mają mostów w mieście. Jedne dane mówią o 97, a inne nawet o 146. Kolejną atrakcją, tym razem naukową było zwiedzanie HYDROPOLIS - wystawy edukacyjnej poświęconej wodzie. Wystawa ta znajduje się w zabytkowym XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody. Wystawa podzielona jest na 8 stref tematycznych, a każdą z nich przybliżał nam przewodnik tłumacząc oraz przeprowadzając eksperymenty. Na koniec dnia wrażeń dostarczyła fontanna multimedialna. Jest to największa fontanna w Polsce oraz jedna z większych w Europie. Zajmuje obszar ponad 1 ha, a złożona jest z ok 300 podświetlanych dysz. Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od wizyty w Kolejkowie. Jest to największa makieta kolejowa w Polsce. Po wystawie oprowadzał nas przewodnik, który tłumaczył nam znaczenie niektórych postaci, wskazywał zaaranżowane scenki oraz zadawał zagadki wciągając tym samym nas do miniaturowego świata. 430 metrów torowiska, 162 budynki oraz 2300 ręcznie wykonanych i pomalowanych figurek ludzi i zwierząt przeniosły nas na 1,5 godziny w inny świat. Ostatnią z atrakcji był zamek w Mosznej słynący z 365 pomieszczeń oraz 99 wież i bajkowej architektury. Historia zamku sięga XVIII wieku, a jego obecny kształt zawdzięczamy Franzowi Hubertowi, który sukcesywnie rozbudowywał zamek. Ostatecznie budowa zakończyła się w 1913r. W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze McDonald i zmęczeni, ale w wyśmienitych humorach wróciliśmy do domu. Już czekamy na kolejną wycieczkę. Opiekunami wycieczki byli: p. Ewa Zabawińska-Janas, p. Barbara Eksterowicz, p. Anna Grzeda-Nowicka oraz p. Łukasz Berlanka. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Data publikacji: 2016-10-17 17:47:14,
Autor: Karolina Martela

Wycieczka do Obozu Koncentracyjnego
Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau

Album zdjęć

10 października 2016 roku klasy drugie i trzecie gimnazjum uczestniczyły w wycieczce do Obozu Koncentracyjnego Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau. Była to wycieczka bardzo ciekawa i pouczająca. Uczniowie mieli okazje zobaczyć prawdziwe warunki ludzi w czasie II wojny światowej. Na pewno wyciągnęli z tego wnioski. Cały obóz zwiedzaliśmy z przewodnikiem. Po bardzo kształcącym zwiedzaniu gimnazjaliści wybrali się do Krakowa, gdzie tam spędzili czas wolny. Opiekunami tej wycieczki były: p. Katarzyna Bajon, p. Anna Skórka-Nowicka, p. Małgorzata Siarka oraz p. Katarzyna Gorzoń.

Data publikacji: 2016-10-17 17:32:13,
Autor: Magdalena Lorent

Turniej Paintballowy w Wapiennikach

Album

12.10.2016 r. uczniowie klasy IIB PG wraz z wychowawczyniami Magdaleną Lorent i Małgorzatą Kaczmarczyk wzięli udział w wycieczce klasowej do Wapiennik.
Po niezapomnianym turnieju paintballowym integrowaliśmy się przy ognisku.
Pieczona kiełbaska „z kija” skonsumowana w towarzystwie kolegów i koleżanek ze szkolnej ławy smakuje naprawdę wyśmienicie!
Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć! 

Data publikacji: 2016-10-13 22:43:22,
Autor: Marek Biesiada, fotografie: Monika Radziejewska
Pilegrzymka Szkół
imienia Jana Pawła II na Jasną Górę

Album zdjęć

13 października 2016 roku uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 brali udział w pielgrzymce szkół imienia Jana Pawła Ii na Jasnej Górze. Uczniowie w składzie: Kuba Radziejewski​, Natalia Chojka​, Kuba Kwiecień, Wika Woźniak​, Martyna Matuszczyk​, Zuzia Jagła podczas wizyty w klasztorze prezentowali sztandar naszego gimnazjum. Zdjęcia wykonała Monika Radziejewska​.

Data publikacji: 2016-09-26 23:54:41,
Autor: Agnieszka Biedrzycka

Klasa VI a na wycieczce rowerowej

Album zdjęć

Wszyscy lubimy jeździć na rowerach, dlatego 16 września klasa VI a wybrała się  na wycieczkę rowerową do Podświerku. Wraz z nami pojechała nasza wychowawczyni pani

 A. Biedrzycka i pani U. Retyk oraz kilkoro rodziców.

O 8.00 ruszyliśmy ramię w ramię, a właściwie,, koło w koło” do naszego celu. Niestety, już na początku zaczęły się problemy z rowerami: tu przerzutki, tu zepsuł się hamulec… Nie popsuło to nam jednak humorów! Czas na naprawę rowerów wykorzystaliśmy  na dobrą zabawę.

W końcu dojechaliśmy do celu! Czekała tam pani leśnik, która opowiedziała nam o okolicznych lasach . A potem rzuciliśmy się w wir zabawy: graliśmy w piłkę nożną, siatkową w gumę,,, tańczyliśmy poloneza” i  bawiliśmy się w liski, a na koniec wszyscy zagraliśmy w zbijaka. Niektórzy rodzice bawili się z nami, a inni piekli dla nas kiełbaski na grillu. Kolejny raz pokazaliśmy, że jesteśmy zgraną grupą, która potrafi się dobrze bawić!!!

 Niestety, w końcu  nadszedł czas ruszyć do domu. Droga powrotna minęła bardzo szybko. Do Radomska wróciliśmy brudni, zmęczeni, ale szczęśliwi, dlatego już czekamy na kolejną wycieczkę.

 menu
 Najważniejsze akty prawne

Najważniejsze akty prawne
i informacje



KLAUZULA INFORMACYJNA
O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
KLIKNIJ NA PLIK PDF
I PRZECZYTAJ INFORMACJĘ



Program Wychowawczo – Profilaktyczny w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1



Procedury postępowania
w sytuacjach kryzysowych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1
w Radomsku



Program terapii logopedycznej uczniów
z zaburzeniem kinestezji artykulacyjnej w obrębie głosek dentalizowanych




 Ważne informacje

Ważne informacje



Podręczniki do religii
w roku szkolnym 2018/2019

Pobierz plik PDF



PROJEKT
EDUKACYJNY
"
DYSKRYMINACJI
MÓWIMY NIE"



PROGRAM
AKTYWNA TABLICA

">



Nowy Statut
Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1
im. Bolesława Chrobrego
w Radomsku


Plik dokumentu PDF do pobrania



KONCEPCJA FUNKCJONOWANIA
I ROZWOJU ZSG NR 1 W RADOMSKU

Plik do pobrania w formacie pdf



ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA
1)
z dnia 26 sierpnia 2015 r.
w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach

Kliknij i pobierz rozporządzenie



ZASADY FUNKCJONOWANIA
DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO

Proszę o zapoznanie się z zasadami funkcjonowania dziennika elektronicznego w ZSG nr 1 w Radomsku

POBIERZ PLIK

Aktualizacja z dnia 10.07.2015



Uwaga rodzice!!!
Proszę zapoznać się z poniższymi zasadami,
na których uczeń można zostac zwolniony z zajęć Wychowania Fizycznego oraz pobrać odpowiednie formularze

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 10 czerwca 2015 r.
OPINIA o ograniczonych możliwościach uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego/o braku możliwości uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego

Wnioski o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego w roku szkolnym 2015/2016




 Organizacja roku szkolnego

Organizacja roku szkolnego 2017/2018



Podręcznik do języka angielskiego do kl. 0 pt. „I love Boo”- wydawnictwo MAC. Edukacja poziom B.



Kalendarz
na rok szkolny

Spotkania
z rodzicami

Terminy egzaminów

Dni wolne od zajęć dydaktycznych



PLAN LEKCJI


Obowiązuje
od 12.02.2018 r.



Dzwonki na lekcje
i przerwy

Kliknij




 Organizacja roku szkolnego

Testy z historii

Kliknij na ten link
TESTY PRZYGOTOWUJĄCE DO EGZAMINU GIMNAZJALNEGO
Z HISTORII

Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum została stworzona dla was strona internetowa z testami z historii, na której możecie ćwiczyć swoje umiejętności, a także sprawdzić jakiej wiedzy jeszcze wam brakuje do zaliczenia sprawdzianów z historii.
Kliknij na ten link
TESTY Z HISTORII

   

Autor strony internetowej: Marek Biesiada