Menu górne

Imieniny  W marcu odbędą się:  Imieniny 

Wywiadówki/konsultacje - 1 marca * Rekolekcje wielkopostne - marzec * Wiosenna przerwa świąteczna - 29 marca-3 kwietnia

menu

Menu główne

 menu
 Najważniejsze imprezy szkolne

Najważniejsze
imprezy szkolne



Festiwal
Hej Panie Jezu 2017
Wyniki

Fotografie

Filmy



Międzygimnazjalny
Konkurs Literacki
 Jan Paweł II-Papież
Wszech Czasów



Moda na dobre maniery

Konkurs organizowany
przez szkolną bibliotekę
dla klas V PSP1
i klas I PG1

Kliknij i przeczytaj




 Media szkolne

Media szkolne



Nasze filmy na YOUTUBE



Gazetka Jedyneczka






 Współpraca z instytucjami lokalnymi i krajowymi

Współpraca z instytucjami lokalnymi i krajowymi



PROMOCJA ZDROWEGO
STYLU ŻYCIA



Fundacja
Dziewczynka z Zapałkami



Współpraca
ze środowiskiem lokalnym




menu

Ważne rocznice
i międzynarodowe dni


Najważniejsze linki zewnętrzne

Najważniejsze linki zewnętrzne



Biuletyn
Informacji Publicznej




Stowarzyszenie
Teatr Źródło



ZNOSIMY BARIERY
OTWIERAMY
DRZWI KARIERY



Program Comenius

Współpraca z Lincoln

Cooperation with Lincoln

Family Matters



OFICJALNA
STRONA MIASTA




 Nowa strona 1

Licznik odwiedzin

Odwiedziło naszą stronę

9537

osób

 Wycieczki w roku szkolnym 2015/2016

Wycieczki szkolne
w roku szkolnym 2015/2016


Data publikacji: 2016-06-15 01:16:56,
Autor: Bożena Miądowicz

Wycieczka do Wrocławia

Album zdjęć

Film

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas IV b i VI b wraz z wychowawczyniami p. Bożeną Miądowicz  i p. Joanną Szczukocką oraz panią Małgorzatą Kaczmarczyk wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Moc wrażeń dostarczyła wędrówka po Ogrodzie Zoologicznym oraz zwiedzanie Afrykarium. Następnym punktem programu był spacer wśród kwitnących krzewów Ogrodu Japońskiego. Słonecznym  i gorącym popołudniem uczestnicy wycieczki zażywali ochłody obserwując pokaz ,,tańczących” w rytm muzyki  fontann.  W programie wycieczki był także spacer pięknej Starówce oraz posiłek w restauracji Mc Donald. Mimo zmęczenia uczniowie wrócili z wycieczki uśmiechnięci i i pełni wrażeń.

Data publikacji: 2016-06-12 20:31:29,
Autor: Karolina Martela

"Bo nie ważne gdzie, ważne z kim..."~Klasyk.

Album zdjeć

W dniach od 6 do 8 czerwca odbył się rajd pieszy zorganizowany przez panią Agnieszkę Biedrzycką, pana Dariusza Walocha i pana Grzegorza Bezę.

Przeszliśmy 47 km w 3 dni. Naszą przygodę życia zaczęliśmy na Górze Włodowskiej, lecz po drodze zatrzymaliśmy się w Złotym Potoku. Szliśmy przez łąki, pastwiska i lasy (Wzgórza Windowsa) po drodze spiewaliśmy oraz graliśmy w kalambury z nazwami tytułów filmów. Pierwszego dnia naszym celem były Bobolice gdzie mieliśmy zapewniony nocleg w schronisku. Po przyjściu zjedlismy schaby wielkości naszych twarzy. Żeby je spalić poszliśmy na zamek. Na dziedzińcu graliśmy w poloneza, liska, pingwinka oraz tańczyliśmy Belgijkę i wiele innych. Po powrocie braliśmy prysznic ,,na zaufanie". Wieczorem rozpoczęły się rozgrywki w kultową mafię. Drugiego dnia z samego rana obudził nas śpiew pana Walocha. Po śniadaniu wyruszyliśmy w drogę do Siedlc.

Czytaj więcej
Podczas wędrówki zostaliśmy przestraszeni przez pana Walocha. Dziewczyny myślały, że to dzik. Przy kazdym postoju dochodzilo do krwawych walk o lody Oreo. Gdy doszlismy do schroniska zjedlismy obiadokolacje. Pozniej opiekunowie zorganizowali dla nas ognisko z kiełbaskami. Podczas ogniska opowiadalismy rozne historie i gralismy w nasze rajdowe zabawy. Po powrocie do ośrodka nastąpil czas na Mafie z najlepszym katanim. Polegała ona na odnalezieniu ukrytych mafiozòw oraz Kataniego, ktòry chronił swoje miasto. Dociekliwe poszukiwania Mafiozòw trwały do pòłnocy. Ostatniego dnia naszej przygody przeszliśmy 13 km. Naszym celem był Olsztyn. Byliśmy rozczarowani, że ta podròż dobiega końca. Na miłe zakończenie wycieczki nauczyciele zabrali nas do McDonalda, gdzie nastąpiła ostatnia wspòlna wieczerza. Jak zawsze towarzyszył nam dobry humor, bo jak mòwi Klasyk "nie ważne gdzie, ważne z kim..."

Autor #DrużynaDzika.

Data publikacji: 2016-06-04 16:38:05,
Autor: Aneta Pawelec

Wycieczka do Wieliczki

Album zdjęć

Dnia 17 maja 2016 roku uczniowie klasy II c i II a  wraz z wychowawczyniami panią Anetą Pawelec i Marzeną Lorą oraz opiekunem panią pedagog Beatą Ciupińską wyruszyli na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Na początku dnia było deszczowo, jednak zaraz po wyruszeniu spod szkoły, rozpogodziło się, a nawet zza chmur wyszło na chwilkę słońce.
Po dotarciu na parking przy ruinach Ojcowskiego Parku Narodowego uczniowie oraz ich opiekunowie spotkali się z panią przewodnik. Pierwszym celem wycieczki była Jaskinia Ciemna. Wnętrze jaskini jest wilgotne, temperatura wynosi ok. + 7o C przez cały rok.

Z fauny oprócz owadów bezskrzydłych można spotkać ćmy i białe wije, zimują tu także nietoperze (zwykle nocki duże i podkowce małe), w liczbie ok. 20 okazów. Sama jaskinia zrobiła na uczniach wielkie wrażenie. Mogli tam podziwiać wspaniałe stalagmity i stalaktyty. Dreszczyk emocji wywoływały ciemne i wąskie przejścia, które musieliśmy pokonywać.

Czytaj więcej
Następnie udaliśmy się na posiłek w restauracji McDonald’s.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce, gdzie spacerując podziemnymi korytarzami podziwialiśmy komory, kaplice, podziemne jezioro oraz rekonstrukcję starych urządzeń służących do wydobywania soli. Na uczestnikach największe wrażenie wywarła Kaplica Św. Kingi z żyrandolami z solnych kryształów i  rzeźbami wykonanymi przez górników w soli.

Ukoronowaniem pobytu w kopalni była kolacja, śniadanie, a przede wszystkim nocleg w Komorze  Słowackiego położonej 125 metrów pod ziemią. To  wyjątkowe wyrobisko stanowiące komfortowy kompleks wypoczynkowo-noclegowy, z którego mogą skorzystać  turyści odwiedzający Kopalnię Soli „Wieliczka”. Składa się z dwóch części. Pierwsza z nich – rekreacyjna - wyposażona jest w stanowiska multimedialne oraz gry zręcznościowe (m. in. stół do tenisa stołowego, piłkarzyki). W drugiej części komory znajdują się miejsca noclegowe.

W czasie wycieczki nie zabrakło żartów, śmiechu i dobrego humoru. Wyjazd bardzo podobał się uczniom i dociągnął ich na chwilę od szkolnej rzeczywistości. Wrócili zmęczeni, ale jednocześnie zadowoleni i szczęśliwi.

Data publikacji: 2016-06-03 12:47:41,
Autor: Anna Huber

Z dziennika uczestniczki zielonej szkoły w Sobieszewie
12.05. – 18.05. 2016 r.

Album zdjeć

12.05 2016 r. - dzień 1.

Nareszcie nadeszła wyczekiwana wycieczka do Sobieszewa pod opieką pań: Anny Huber, Ewy Nowickiej i Joanny Szczukockiej oraz kierownika wycieczki pana Marka Sobczyka. Wyjazd z Radomska w godzinach rannych - 5.00. Chyba raczej nocnych, przecież wstaliśmy dzisiaj wcześniej niż słonko. Poranny pośpiech dał się również we znaki naszym rodzicom. Wielu z nas było na parkingu przed szkołą na długo przed przyjazdem autokaru, tak na wszelki wypadek. Jeszcze tylko skontrolowanie stanu technicznego naszego autobusu przez policję i zaraz ruszamy w drogę. Wszyscy we wspaniałych humorach. Pan Dyrektor dźwiga ze szkoły torbę pełną sprzętu sportowego. Ahoj, przygodo! Zaraz, zaraz, co się tutaj dzieje! My nadal na parkingu, a rozdzwoniły się telefony od rodziców. Panie kierowco, ruszajmy!

Czytaj więcej
Z błyskawiczną niemal szybkością dojechaliśmy autostradą na miejsce. Do obiadokolacji jeszcze czas, więc po rozlokowaniu się w pokojach poszliśmy przywitać morze. Za każdym razem ten widok robi na mnie ogromne wrażenie. A wśród nas byli tacy, którzy oglądali go pierwszy raz w życiu. Piasek cudownie przylepiał się do bosych stóp. Spacer brzegiem morza, połączyliśmy z poszukiwaniem muszelek i bursztynów. Wracamy? Dobrze, ale nie plażą. Chodźmy przez las. Czyj to był właściwie pomysł? Uwierzcie mi, jeszcze długo czuliśmy te kilometry przemierzone tego popołudnia. Najbardziej zmęczeni oddaliby wtedy wiele za jakąś podwózkę pod hotel.

13.05. 2016 r. -  dzień 2.

Jak miło, nie trzeba się zrywać wcześnie rano, bo śniadanie dopiero o 9.00. Nie wiem, jak inni, ale ja się objadłam. Cieszę się, że mimo złowieszczych prognoz świeci słoneczko. Dzisiaj wycieczka do Gdańska. Naszym przewodnikiem Pan Dyrektor. Każdy, kto słuchał, mógł dowiedzieć się czegoś ciekawego o historii miasta i zabytków.

Najpierw spacerek jedną z najbardziej znanych tras turystycznych w tym mieście od Bramy Złotej do Bramy Zielonej, Długim Targiem. Gdy podziwialiśmy Ratusz, przypomniałam sobie legendę o kamieniarzu i gdańskich lwach poznaną w szkole. Zatrzymaliśmy się przy fontannie Neptuna i Dworze Artusa. Niestety panienka nie wyjrzała z okrągłego okienka. Legenda o niej jest żywa od prawie 200 lat, mimo że Hedwiga jest tylko pierwowzorem bohaterki książki. Podobno codziennie o godz. 13.03, z okna Nowego Domu Ławy – kamienicy przylegającej do Dworu Artusa, wygląda piękna młoda gdańszczanka uwięziona na poddaszu. Trakt Królewski tętnił życiem. Naszą uwagę przykuli poprzebierani studenci, którzy pewnie w ten sposób zaklinali pechowy trzynasty dzień miesiąca. Przez dłuższą chwilę obserwowaliśmy przygotowane przez nich wesołe pokazy.

Potem zwiedziliśmy Muzeum Bursztynu. Składa się ono z trzech części: Wieży Więziennej, Szyi z Domem Więziennym i Katowni. Niegdyś stanowił kluczowy element fortyfikacji średniowiecznego Gdańska. Niektórzy dla zabawy zakuwali się w łańcuchy i robili pamiątkowe zdjęcia w celach. To co dziś jest atrakcją, w dawnych czasach na pewno nie wywoływało uśmiechu.

Przeszliśmy na nabrzeże pod Żuraw, aby wsiąść na statek, którym mieliśmy dopłynąć na Westerplatte. Rejs okazał się wielką przyjemnością. Siedząc na otwartym pokładzie, mogliśmy podziwiać olbrzymie statki i ciekawe budowle. Jedni chłonęli widoki, łapiąc każdy promyk słonka i słuchając przewodniczki, inni woleli zejść pod pokład, aby uzupełnić zapasy napojów i słodkości. Zanim przybiliśmy do brzegu, statek zawrócił i naszym oczom ukazało się ujście Wisły do Morza Bałtyckiego. Widok niecodzienny, naprawdę robi wrażenie.

Na Westerplatte Pan Dyrektor snuł opowieści o tym, jak doszło do wybuchu II wojny światowej, o obronie Westerplatte i o miejscach najważniejszych bitew, których nazwy zostały zapisane na pamiątkowych tablicach. W drodze pod pomnik mijaliśmy wartownie i cmentarz poległych. Z daleka dostrzegliśmy ogromny napis: „ Nigdy więcej wojny”.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do hotelu. Mimo kilku przygód i przelotnego deszczyku ten dzień możemy zaliczyć do bardzo udanych. Wieczorem czeka nas jeszcze spacer nad morze, nie tylko dla tych, którzy chcą obejrzeć zachód słońca.

14.05 2016r. - dzień 3.

Jesteśmy w Gdyni. Nigdy nie przepadałam za typowym zwiedzaniem. Pewnie wiecie, co mam na myśli. Oczywiście kolejne sale w muzeach i hasło: „ Nie dotykać eksponatów”. Jednak dzisiejsze zwiedzanie, to było zupełnie coś innego. Najpierw mieliśmy iść do Muzeum Marynarki Wojennej, a tu niespodzianka. Nie spodziewaliśmy się, że wkroczymy na pokład okrętu – muzeum. „Błyskawica” najsłynniejszy polski niszczyciel z czasów II wojny światowej, uczestnik wielu bitew. Służbę w Marynarce Wojennej rozpoczął w 1937 a zakończył w 1975 roku, jeden z niewielu zachowanych okrętów bojowych na świecie.

Następny punkt programu to zwiedzanie Muzeum Morskiego Instytutu Rybackiego, znanego jako Akwarium Gdyńskie. Posiada status ogrodu zoologicznego. To też zupełnie inne zwiedzanie. Polecam wszystkim to wyjątkowe miejsce. Można tu zobaczyć niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu. Ponadto dla młodych odkrywców, Akwarium ma rozbudowaną i prężnie działająca Sekcję Edukacji. Mogliśmy zdobyć wiedzę poprzez doświadczenia i niekonwencjonalną lekcję prowadzoną przez bardzo miłą i kompetentną specjalistkę w dziedzinie oceanografii. Po pouczającej prelekcji o rafie koralowej i projekcji filmów o jej egzotycznych mieszkańcach, na własne oczy, ale „ uzbrojeni w mikroskopy”, mogliśmy się przekonać, jak wygląda konik morski, ile ramion ma rozgwiazda i jak odkryć tajemnicę „oczka” jeżowca. Jedyne pytanie, które pozostało bez odpowiedzi to: „ Gdzie jest Nemo?”.

Słońce praży, a my nie na plaży za to na najdłuższym w Europie drewnianym molo w Sopocie. Spacerek i tak długo wyczekiwane opalanie. Jeszcze tylko zakup pamiątek i możemy wracać. Po obiadokolacji nadal mamy siłę na zajęcia sportowo – integracyjne. Podchody, gra w piłkę i chowanego trwają do samego wieczora. Kolejny udany dzień za nami.
15.05.2016 r. - dzień 4.

Niedziela rozpoczęła się leniwie bez nerwowej pobudki. Zostajemy na miejscu, w planach plażowanie, oby dopisała pogoda. Niestety po śniadaniu się rozpadało. Zimna Zośka daje się we znaki, mimo tego spacerujemy w podgrupach, poznając najbliższą okolicę. Niektórzy uczestniczyli w Mszy św. Przedpołudnie wypełniły również zajęcia lekcyjne.

Po obiedzie postanawiamy wybrać się na plażę, mimo nie najlepszej pogody. Natomiast wieczorem mamy się bawić na długo oczekiwanej dyskotece. Jednak taniec zostanie zastąpiony przez śpiew i urządzimy karaoke. Humory dopisują, a mikrofon przechodzi z rąk do rąk. Uczestnicy zabawy wykonują również piosenki po angielsku, wyszukując teksty i podkład muzyczny w Internecie. Niektóre znane przeboje są wykonywane chórem. Okazuje się, że wielu nas ma prawdziwy talent. Jak widać w czasie deszczu dzieci się nie nudzą.

16.05. 2016 r. – dzień 5.

Za oknem leje, a my wybieramy się na wycieczkę do Sea Park w Sarbsku. To w Polsce jedyny taki obiekt, w którym zwiedzający mogą oglądać karmienie fok połączone z ich treningiem –dokładnie tak jak odbywa się to w akwariach na całym świecie. Ponadto znajdują się tutaj Ptaszarnia, Oceanarium Prehistoryczne 3D oraz Muzeum Marynistyczne z duża ilością eksponatów o wysokiej wartości historycznej, a także makiety zwierząt morskich w naturalnych rozmiarach. Wszystko byłoby fantastyczną przygodą, gdyby nie siąpiący deszczyk, który nieźle się rozpadał podczas ostatniego pokazu w Fokarium.

17.05 2016 r. – dzień 6.

Kolejny dzień, w którym planowaliśmy plażowanie i zabawy sportowo – integracyjne w ośrodku. Szkoda, że pogoda znów nie dopisała i spacer nad morze skończył się szybką ucieczką w strugach deszczu. Dlatego po obiedzie zmieniliśmy plany i jeszcze raz wybraliśmy się na wycieczkę do Gdańska. Po powrocie uczestniczyliśmy w pożegnalnym grillu. Zadowoleni i najedzeni spędziliśmy miłe chwile na rozmowach, ale, o dziwo, wielu z nas miało jeszcze wiele energii, by uczestniczyć w grach sportowych.

18.05.2016 r. – dzień 7.

Niestety to już ostatni dzień w Sobieszowie. Po śniadaniu wykwaterowanie. Wracamy do domu, ale w drodze czeka nas jeszcze zwiedzanie zamku krzyżackiego w Malborku. Gotycki zamek w Malborku wzniesiony przez Krzyżaków w latach 1274-1457 jest jedną z największych twierdz średniowiecznej Europy i przykładem średniowiecznej architektury obronnej. W grudniu 1997 roku zamek został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Prezentowany jest tutaj największy w Polsce i unikalny w świecie zbiór bursztynu, szereg wystaw tematycznych pokazujących życie w dawnych wiekach, kolekcja broni i wiele innych. Podczas spaceru po kolejnych komnatach przenieśliśmy się w czasie dzięki barwnej opowieści przewodniczki. Każdy z nas chciał zasiąść choć przez chwilę na tronie mistrza krzyżackiego i uwiecznić to na fotografii.

Przed drogą do domu czas na pyszny obiadek. W autokarze panuje przyjazna atmosfera, wspólne śpiewanie, zabawy towarzyskie na każdym przystanku przenoszą się na parking. Pan Dyrektor również dał się wciągnąć do wesołej zabawy, aż żal już wracać. Jeden z dłuższych przystanków nie mógł się obejść bez McDonald'sa. Wyszło na jaw, że lubimy podjeść małe co nieco. W przyszłym roku na pewno pojadę na zieloną szkołę.

Data publikacji: 2016-05-31 23:16:09,
Autor: Monika Radziejewska

Wycieczka I A w Krzętowie

Album zdjęć

Wychowawca kl. IA Mirosława Kulis oraz pan G. Beza i D. Waloch spędzili 2 dni z kl. IA w Krzętowie. Wycieczka integracyjna, która pozwoliła poznać się bliżej nawzajem wszystkim dzieciakom dzięki zaangażowaniu pani Mirki w różne gry integracje. Cała klasa zachowała się szóstkowo :) Spędziliśmy piękne chwile, które zapamiętamy na ZAWSZE. Dziękujemy.

Data publikacji: 2016-05-30 15:08:12,
Autor: Anna Skórka-Nowicka

Spotkanie z kulturą, sztuką i rozrywką – Łodź 2016

Album zdjęć

W dniu 20 maja 2016 roku, w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka, klasa II A PG  uczestniczyła pod czujnym okiem opiekunów: p. Marzeny Malickiej, p. Anny Skórki – Nowickiej oraz ks. Piotra Rutkowskiego w jednodniowej wycieczce do Łodzi.

W programie  wycieczki była wizyta w nowo otwartym Parku Trampolin Saltos, gdzie uczniowie pod okiem trenerów uczyli się wykonywania salta. Następnie odbyły się rozgrywki w kosza na trampolinach. Uciechy nie było końca. W godzinach południowych odwiedziliśmy łódzką Manufakturę, gdzie mieliśmy możliwość zwiedzania wystawy sztuki współczesnej oraz obserwowania  przygotowań do występu gwiazdy – Margaret na 10-lecie  Manufaktury. Wieczorem wielka gala w Teatrze Wielkim. Operetka w 3 aktach "Noc w Wenecji". Scenografia zapierała dech w piersiach, popisy wokalne także. Kostiumy, maski iście z weneckiego karnawału. Całość dopełniała wyśmienita orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi.

Data publikacji: 2016-05-23 16:06:25,
Autor: Agnieszka Biedrzycka

Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

Album zdjęć

17 maja wraz z paniami A. Biedrzycką i B. Gnoińską oraz panem G. Bezą wybraliśmy się na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego.

Zaczęliśmy od ciekawych zajęć na temat zjawisk krasowych, a później podzieleni na 2 grupy, wyruszyliśmy do Jaskini Ciemnej. Po drodze przewodnicy opowiadali nam ciekawostki na temat mijanych miejsc. W jaskini mieliśmy możliwość obejrzenia różnych form skalnych, a także spotkaliśmy jej mieszkańców – groźne nietoperze.

Kolejnym punktem wycieczki było spotkanie z prehistorią w Jaskini Wierzchowskiej. Po drodze odpoczywaliśmy przy źródełku miłości i świetnie się bawiliśmy, dlatego nawet mały deszcz nie był w stanie zepsuć naszych wyśmienitych humorów. W jaskini poznaliśmy „prawdziwych” ludzi pierwotnych, z którymi miło spędziliśmy czas na zabawie zakończonej grillem z kiełbaskami.

Do domów wróciliśmy dość późno, zmęczeni i szczęśliwi, bo wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń.

Data publikacji: 2016-04-06 22:02:49,
Autor: Bożena Miądowicz

,,Lekcja  online  z Antarktydy”

Album zdjęć

30 marca 2016 roku uczniowie klasy VI a uczestniczyli w niezwykłej lekcji przyrody prowadzonej i transmitowanej na żywo z Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego. Temat  lekcji to ,,Polska Stacja Antarktyczna – kawałek Polski w Antarktyce”.

Lekcja prowadzona była przez pracownika stacji panią Dagmarę Bożek-Andryszczak. Podczas zajęć można było za pośrednictwem czatu zadawać pytania jak również odpowiadać na pytania zadane przez panią Dagmarę. Transmisja poświęcona była zmianom zachodzącym w środowisku polarnym, zagadnieniom biologicznym, ale również dotyczyła zwykłego życia na stacji polarnej. Realizatorem lekcji jest Instytut Geofizyki PAN będący Krajowym Punktem Kontaktowym SCIENTIX w Polsce. SCIENTIX  to społeczność na rzecz nauczania przedmiotów ścisłych w Europie.

Data publikacji: 2015-12-13 21:59:31,
Autor: Aneta Pawelec

WYCIECZKA DO OSIKOWEJ DOLINY

Album zdjęć

Dnia 1 grudnia 2015 roku uczniowie klasy II c i I c wraz z wychowawczyniami uczestniczyły w wycieczce do Osikowej Doliny, gdzie odbyły się warsztaty artystyczne.

Koziegłowy są jedynym miejscem w Polsce, gdzie istnieje kilkuwiekowa tradycja wyrabiania ozdób z drzewnego łyka. Wszystkie wyroby wykonane ręcznie z drewna osikowego są naturalne i ekologiczne.
Technologia polega na ręcznym struganiu odpowiednimi heblami drewna osikowego na bardzo cienkie łyko (wióry) o grubości od 0,15 do 0,4 mm. Z nich następnie wycinane, wyplatane i formowane są poszczególne elementy, łączone później w różne wyroby i kompozycje. Cała reszta to precyzja ręki cieśli, zręczność palców i magia wyobraźni. Warto dodać, że dzięki inicjatywie właściciela „Osikowej Doliny” w Koziegłowach powstał największy na świecie kapelusz wpisany do księgi rekordów Guinessa. 

Czytaj więcej
Uczniowie klasy II c i I c  mieli niepowtarzalną okazję do bliższego zapoznania się z nową techniką rękodzielniczą. Na samym początku dzieci zostały zaproszone do wysłuchania prelekcji, w czasie której został przybliżony i przedstawiony rys historyczny powstania Osikowej Doliny, legendy, a także został zaprezentowany surowiec, warsztat pracy i szeroka gama wyrobów z drewna osikowego. Następnie uczniowie zostali zaproszeni na stanowiska pracy, gdzie poprzez rewelacyjną zabawę, odkrywały swoje zdolności manualne 
i samodzielnie pod czujnym okiem animatorów wytwarzały ozdoby świąteczne, które mogły zabrać do domu. Największym powodzeniem cieszyło się stanowisko, gdzie każde dziecko z osobna mogło przyczynić się do stworzenia najpiękniejszej i największej ozdoby świątecznej jaką była bombka oraz choinka.
Z pewnością udział w tych warsztatach na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Data publikacji: 2015-10-29 21:43:25,
Autor: Marek Biesiada

Tajna Organizacja Nauczycielska

Album zdjęć

27 października 2015 roku gimnazjaliści Publicznego Gimnazjum nr 1 w Radomsku Maksymilian Ciastko oraz Emilia Nowak z klasy I A pod opieką pana Marka Biesiady uczestniczyli w Domu Nauczyciela przy ul Piłsudskiego w prelekcji poświęconej Tajnej Organizacji Nauczycielskiej, która działała podczas okupacji niemieckiej. Uczniowie radomszczańskich gimnazjów oraz szkół średnich podczas spotkania zorganizowanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego z okazji 110 rocznicy powstania organizacji mogli usłyszeć o warunkach w jakich działały polskie szkoły podczas II wojny światowej, o nauczycielach, którzy bohatersko organizowali tajne nauczanie dla polskich dzieci, a także o metodach i działaniach jakie podejmował okupant niemiecki, który chciał poprzez szkolnictwo wynarodowić najmłodszych Polaków oraz jakie karach jakie groziły polskim nauczycielom i uczniom, którzy nie podporządkowali się zarządzeniom niemieckich władz.

Po wysłuchaniu prelekcji uczniowie brali udział w konkursie wiedzy nt.  Tajnej Organizacji Nauczycielskiej.

Data publikacji: 2015-10-08 22:00:28,
Autor: Fotografie wykonała Monika Radziejewska

XV pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

Pielgrzymka przeżywana była pod hasłem "Jan Paweł II - Patron Rodziny".

Album zdjęć

Data publikacji: 2015-09-24 17:16:54,
Autor: Magdalena Lorent

Wycieczka integracyjna klasy I B PG1


Album zdjęć

16 września 2015 r. klasa 1 B PG wzięła udział w wycieczce integracyjnej. We wczesnych godzinach porannych udaliśmy się wraz z panią Małgorzatą Siarką i Magdaleną Lorent do lasu. Braliśmy udział w wielu grach i zabawach integracyjnych. Przełamaliśmy nasz strach przed wystąpieniami publicznymi, a przede wszystkim miło spędziliśmy ze sobą czas. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć.

 menu
 Najważniejsze akty prawne

Najważniejsze akty prawne
i informacje



KLAUZULA INFORMACYJNA
O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
KLIKNIJ NA PLIK PDF
I PRZECZYTAJ INFORMACJĘ



Program Wychowawczo – Profilaktyczny w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1



Procedury postępowania
w sytuacjach kryzysowych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1
w Radomsku



Program terapii logopedycznej uczniów
z zaburzeniem kinestezji artykulacyjnej w obrębie głosek dentalizowanych




 Ważne informacje

Ważne informacje



Podręczniki do religii
w roku szkolnym 2018/2019

Pobierz plik PDF



PROJEKT
EDUKACYJNY
"
DYSKRYMINACJI
MÓWIMY NIE"



PROGRAM
AKTYWNA TABLICA

">



Nowy Statut
Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1
im. Bolesława Chrobrego
w Radomsku


Plik dokumentu PDF do pobrania



KONCEPCJA FUNKCJONOWANIA
I ROZWOJU ZSG NR 1 W RADOMSKU

Plik do pobrania w formacie pdf



ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA
1)
z dnia 26 sierpnia 2015 r.
w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach

Kliknij i pobierz rozporządzenie



ZASADY FUNKCJONOWANIA
DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO

Proszę o zapoznanie się z zasadami funkcjonowania dziennika elektronicznego w ZSG nr 1 w Radomsku

POBIERZ PLIK

Aktualizacja z dnia 10.07.2015



Uwaga rodzice!!!
Proszę zapoznać się z poniższymi zasadami,
na których uczeń można zostac zwolniony z zajęć Wychowania Fizycznego oraz pobrać odpowiednie formularze

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 10 czerwca 2015 r.
OPINIA o ograniczonych możliwościach uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego/o braku możliwości uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego

Wnioski o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego w roku szkolnym 2015/2016




 Organizacja roku szkolnego

Organizacja roku szkolnego 2017/2018



Podręcznik do języka angielskiego do kl. 0 pt. „I love Boo”- wydawnictwo MAC. Edukacja poziom B.



Kalendarz
na rok szkolny

Spotkania
z rodzicami

Terminy egzaminów

Dni wolne od zajęć dydaktycznych



PLAN LEKCJI


Obowiązuje
od 12.02.2018 r.



Dzwonki na lekcje
i przerwy

Kliknij




 Organizacja roku szkolnego

Testy z historii

Kliknij na ten link
TESTY PRZYGOTOWUJĄCE DO EGZAMINU GIMNAZJALNEGO
Z HISTORII

Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum została stworzona dla was strona internetowa z testami z historii, na której możecie ćwiczyć swoje umiejętności, a także sprawdzić jakiej wiedzy jeszcze wam brakuje do zaliczenia sprawdzianów z historii.
Kliknij na ten link
TESTY Z HISTORII

   

Autor strony internetowej: Marek Biesiada