Menu górne

Imieniny  W kwietniu odbędą się:  Imieniny 

Konsultacje - 5 kwietniaWiosenna przerwa świąteczna - 29 marca-3 kwietnia * Egzamin gimnazjalny (dodatkowy termin 4,5,6 czerwca 18 r.) - 18,19,20 kwietnia * Dzień wolny od zajęć dydaktycznych - 18,19,20 kwietnia * Dzień wolny od zajęć dydaktycznych - 30 kwietnia

menu

Menu główne

 menu
 Najważniejsze imprezy szkolne

Najważniejsze
imprezy szkolne



Festiwal
Hej Panie Jezu 2017
Wyniki

Fotografie

Filmy



Międzygimnazjalny
Konkurs Literacki
 Jan Paweł II-Papież
Wszech Czasów



Moda na dobre maniery

Konkurs organizowany
przez szkolną bibliotekę
dla klas V PSP1
i klas I PG1

Kliknij i przeczytaj




 Media szkolne

Media szkolne



Nasze filmy na YOUTUBE



Gazetka Jedyneczka






 Współpraca z instytucjami lokalnymi i krajowymi

Współpraca z instytucjami lokalnymi i krajowymi



PROMOCJA ZDROWEGO
STYLU ŻYCIA



Fundacja
Dziewczynka z Zapałkami



Współpraca
ze środowiskiem lokalnym




menu

Ważne rocznice
i międzynarodowe dni


Najważniejsze linki zewnętrzne

Najważniejsze linki zewnętrzne



Biuletyn
Informacji Publicznej




Stowarzyszenie
Teatr Źródło



ZNOSIMY BARIERY
OTWIERAMY
DRZWI KARIERY



Program Comenius

Współpraca z Lincoln

Cooperation with Lincoln

Family Matters



OFICJALNA
STRONA MIASTA




 Nowa strona 1

Licznik odwiedzin

Odwiedziło naszą stronę

12351

osób

 Konkursy wewnątrzszkolne

Konkursy wewnątrzszkolne
w roku szkolnym 2013/2014


Data publikacji: 2014-06-09 16:00:00 Autor: Magdalena Lorent

SZKOLNY KONKURS LEKSYKALNY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO „LEXIK” rozstrzygnięty!

29 maja odbył się SZKOLNY KONKURS LEKSYKALNY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO „LEXIK” . Wzięło w nim udział aż 32 uczniów i uczennic z klas I-III PG. I miejsce zajęła Marlena Bobrowska 82p/maks.84, II miejsce Justyna Kubak, III miejsce Agnieszka Małek – wszystkie zwyciężczynie to uczennice klasy III C PG, natomiast wyróżnienie otrzymała Wiktoria Zarębska z klasy I A PG, która uzyskała również wysoki wynik 64p./maks.84. Gratulujemy sukcesów!

Data publikacji: 2014-05-22 14:00:00 Autor: Magdalena Lorent

SZKOLNY KONKURS GRAMATYCZNO-LEKSYKALNY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA KLAS I GIMNAZJUM

Aż 24 uczniów i uczennic klas I PG nr 1 wzięło udział w Szkolnym Konkursie Gramatyczno-Leksykalnym z języka niemieckiego dla klas I gimnazjum. Uczestnicy zmagali się licznymi zadaniami testowymi o zróżnicowanym poziomie językowym. Najwięcej punktów zdobyła Weronika Oziębała, uczennica klasy IA PG. Drugie miejsce zajęła Julia Modlińska (IA PG), trzecie - Magda Kmieć (IB PG). Wyróżnienie otrzymała Klaudia Gadek (IA PG). Wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczne przybycie, a zwycięzcom gratulujemy sukcesów!

Data publikacji: 2014-04-30 23:00:00 Autor: Magdalena Dąbrowska

„Podchody z językiem angielskim”

10 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs „Podchody z językiem angielskim” Konkurs związany był z wiedzą na temat Wielkiej Brytanii i kierowany był do uczniów klas IV i V. Zadaniem uczniów było odnalezienie odpowiedzi na pytania znajdujące się na karcie z pytaniami. Odpowiedzi były rozwieszone w różnych miejscach, na korytarzu szkolnym. Uczniowie podczas przerw musieli odnaleźć odpowiedzi. Wyniki konkursu ogłoszono 29 kwietnia. Laureatkami konkursu zostały: Julia Kozieł (I miejsce), Paulina Ambrozik (II miejsce) i Klaudia Sznaber (III miejsce ).

Data publikacji: 2014-04-25 16:00:00 Autor: zsg1.radomsko.pl

Konkurs plastyczny o Patronie PSP nr 1

I miejsce – Zofia Urban-Taraszkiewicz (klasa I a)
II miejsce – Szymon Roksela (klasa I a)
III miejsce – Natalia Majewska (klasa II a)
Wyróżnienia: Kinga Podlasin (klasa II b), Anna Karasińska (III a), Maja Łacisz (II b), Bartosz Kosmalski (I a), Anna Szymańska (II b), Monika Lewandowska (II b).
Konkurs zorganizowali nauczyciele: Artur Auguścik i Mariola Olejniczak.

Data publikacji: 2014-04-22 19:00:00 Autor: Milena Dobielska

Piewca Bolesława Chrobrego
i jego następców z rodu Piastów

Z okazji zbliżającego się Dnia Patrona 16 kwietnia 2014r. odbyła się trzecia edycja Szkolnego Konkursu Krasomówczego pod hasłem "Piewca Bolesława Chrobrego i jego następców z rodu Piastów".
Pierwszy etap konkursu polegał na przygotowaniu przez reprezentantów klas IV-VI wystapienia na temat najciekawszej historii z życia jednego z przedstawicieli królewskiej dynastii. Drugi z kolei - miał za zadanie wyłonić najlepszego oratora, który na podstawie fragmentu "Kroniki polskiej" Wincentego Kadłubka, sformułuje własną wypowiedź i zaprezentuje ją barwną i piękną polszczyzną.
Czytaj więcej Reprezentanci klas doskonale poradzili sobie z trudnym zadaniem, wykazując się nie tylko szczegółową znajomością historii, ale także kulturą języka, logiką i spójnością wypowiedzi oraz wysokim poziomem retoryki.
Zmaganiom bacznie przyglądało się jury : pani dyrektor Anna Nowicka-Grzęda, pani Grażyna Skupińska oraz pani Bożena Wieloch, które po dwóch etapach konkursu wyłoniły zwycięzców: I MIEJSCE - Tomasz Kowalski (kl. VIb),
II MIEJSCE - Aleksandra Drzewowska (kl. IVa),
III MIEJSCE -Miłosz Banasiak (kl. Vc)
WYRÓŻNIENIA otrzymali : Michał Iciek (kl. VIa) oraz Maksymilian Ciastko (kl. Va).
Organizatorzy : pan Andrzej Kucharski i pani Milena Dobielska serdecznie dziękują nauczycielom przygotowującym uczniów do krasomówczej rywalizacji - pani D. Zawadzkiej, pani G. Skupińskiej i panu M. Biesiadzie oraz panu dyrektorowi M. Sobczykowi także za ufundowanie nagród książkowych.

Data publikacji: 2014-04-21 22:00:00 Autor: zsg1.radomsko.pl

Odkryjmy rycerskie czyny Bolesława Chrobrego

Z okazji zbliżającego się Dnia Patrona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radomsku 14 kwietnia 2014r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o pierwszym królu Polski pod hasłem "Odkryjmy rycerskie czyny Bolesława Chrobrego”.
W konkursie brały udział siedem drużyn z klas IV-VI, a każda z nich składała się z trzech uczniów.
I miejsce zajęła klasa V c w składzie: Alicja Martela, Julia Smędzik, Dominik Zawadzki.
II miejsce - VI a w składzie: Magda Gołdon, Monika Stępień, Tomasz Kowalski.
III miejsce - V a w składzie: Emilia Nowak, Jakub Rozpędek, Konrad Kotlarek.
IV miejsce - IV b w składzie: Aleksandra Wideryńska, Filip Kostyra, Maja Wolska,
V miejsce zajęły dwie klasy V b (Alelsander Gilfanow, Eryk Kowalczyk, Kacper Pawlik) i VI a (Dagmara Dybka, Karolina Kulesza, Marta Szczygłowska).
VI miejsce – IV a w składzie: Aleksandra Drzewoska, Maja Kucharska, Olga Kipigroch.

Data publikacji: 2014-04-12 21:00:00 Autor: Elżbieta Duda-Fajkowska, Bożena Wieloch, Anna Huber

JESTEM KULTURALNY
I DOBRZE MI Z TYM!

2 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs propagujący zasady savoir vivreu. Dobre maniery, dobre wychowanie, poprawne zachowanie, wszystko to esencja savoir vivre i znaczy ni mniej ni więcej jak życzliwość dla ludzi, uprzejmość, tolerancja, opanowanie emocji. Te nienaganne formy powinny być naszymi nawykami zakorzenionymi i wpajanymi od dzieciństwa. Od kilku lat starają się je również wcielać nauczyciele bibliotekarze ZSG nr 1 w cyklu konkursów poświęconych dobrym manierom.
Czytaj więcej
Za nami kolejna edycja konkursu przeznaczonego dla klas I PG nr 1. W skład drużyn reprezentujących poszczególne klasy weszli:

kl. I A Klaudia Gadek, Kinga Grzywacz, Karol Surmacki
kl. I B Marta Frymus, Kacper Kaczorowski, Jakub Kostyra
kl. I C Kamila Ciesielska, Martyna Drogosz, Weronika Merc

Starsi uczniowie – Basia Ciosk i Bartek Saternus (kl. II A PG) odegrali, a właściwie wspaniale odtańczyli scenkę ukazującą zasady bon ton związane z tańcem. Mamy nadzieję, że pierwszoklasiści wykorzystają zdobyte dziś umiejętności podczas dyskotek czy balu gimnazjalnego. Zadanie praktyczne dotyczyło parzenia herbaty, czynności, którą wykonujemy wielokrotnie podczas dnia. Początkowo konkurencję przyjęto z uśmiechem na ustach, ale w miarę realizacji uśmiech ten niestety gasł. Nie wszystkie drużyny pamiętały o odciśnięciu esencji czy delikatnym mieszaniu herbaty. Bezbłędną znajomością tego rytuału wykazali się uczniowie kl. IIA.

Wszystkim konkurencjom bacznie przyglądało się Jury p. dyr. Anna Nowicka – Grzęda, p. Milena Dobielska i p. Beata Ciupińska. Rywalizacja była bardzo wyrównana a o zajęciu miejsca zdecydowała różnica zaledwie jednego punktu. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce I C (28 pkt.)
II miejsce I B (27 pkt.)
III miejsce I A (26 pkt.)

Jury zwróciło uwagę na fakt, że po raz pierwszy w historii konkursu wszystkie klasy otrzymały taką samą, wysoką notę za zachowanie podczas turnieju. Organizatorzy p. Elżbieta Duda-Fajkowska, p. Anna Huber i p. Bożena Wieloch dziękują uczniom za mądrą i kulturalną zabawę, wychowawcom (p. Jolancie Hofman, p. Ewie Nowickiej, p. Joannie Sybis - Zarębskiej) za przygotowanie podopiecznych, a Jury za obiektywną ocenę.

Data publikacji: 2014-03-26 23:00:00 Autor: Magdalena Lorent

KONKURS GRAMATYCZNO-LEKSYKALNY
Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA KLAS I PG

10 kwietnia 2014 r. (na pierwszej godzinie lekcyjnej) odbędzie się Szkolny Konkurs Gramatyczno-Leksykalny z języka niemieckiego dla klas I PG. Wszystkich chętnych zapraszamy o zgłaszanie się do p. Magdaleny Lorent s.31 oraz p. Jolanty Hofman s.30. Zgłoszenia przyjmujemy do 31 marca.
Zapraszamy serdecznie!

Data publikacji: 2014-03-25 14:00:00 Autor: Anna Skórka-Nowicka

OBCHODY DNIA ZIEMI 2014 W NASZEJ SZKOLE

Dzień Ziemi obchodzony jest w 190 krajach świata od 1970r. a w Polsce od 1990r. W naszej szkole SKLOP zorganizowało uroczystości w dniu 25 marca 2014 r. z uwagi na bogaty kalendarz uroczystości szkolnych pod koniec kwietnia ( m.in. egzaminy gimnazjalne ). Tego dnia miała miejsce sesja popularnonaukowa nt. " Zmieniamy nawyki- nie klimat" ( hasło tegorocznych obchodów Dnia Ziemi ). Pracownicy PGK w Radomsku P. Magdalena Jurek przedstawiła prelekcję nt. Ocieplania klimatu Ziemi. Wystąpienie oparte było na dostępnych wynikach badań ekologicznych środowiska z uwzględnieniem województwa łódzkiego i miasta Radomska. Podsumowano również konkurs plastyczny na plakat dotyczący globalnego ocieplania klimatu. Oto wyniki PSP: I m. Magdalena Gołdon kl.VIb, II m. Karolina Martela kl. VIb, II m. Alicja Martela kl.Vc, III m. Wiktoria Szcześniak kl.Vc; PG: Im. Maciej Huber kl.Ia, II m. Wioletta Cieślak kl.IIIa, III m. Wiktoria Kurzyk kl.Ib. Nagrody ufundowało SK LOP.
Organizatorzy: P. Bożena Miądowicz i P. Anna Skórka-Nowicka.

Data publikacji: 2014-03-24 22:00:00 Autor: Patrycja Gałwiaczek i Barbara Ciosk

"Stop cyberprzemocy"

W ramach projektu edukacyjnego „Stop cyberprzemocy” dnia 13.03.2014r. zostało zorganizowane spotkanie rodziców z panią psycholog Dorotą Laks, która przybliżyła cechy zjawiska, na które narażona jest młodzież korzystająca z Internetu bez nadzoru. Zebrani mogli wysłuchać krótkiego wykładu, podczas którego pani psycholog udzieliła wielu cennych porad dotyczących bezpiecznego poruszania się w Sieci i sposobów radzenia sobie z internetową przemocą. Wystąpienie zostało poprzedzone prezentacją podsumowującą działania w ramach projektu Stop cyberprzemocy. Przedstawiciele grupy projektowej mieli okazję przedstawić rodzicom wyniki swojej wielomiesięcznej pracy.
Mini poradnik dla rodziców - kliknij i pobierz prezentację

Data publikacji: 2014-03-24 21:00:00 Autor: Patrycja Gałwiaczek i Barbara Ciosk

"Stop cyberprzemocy"

Od listopada do marca, my, uczniowie klasy IIA i IIC braliśmy udział w projekcie edukacyjnym pod hasłem „Stop cyberprzemocy!”. Naszym opiekunem była pani Anna Huber. Staraliśmy się, aby efekty naszych działań były widoczne przez cały okres trwania projektu. Dlatego ważną inicjatywą było umieszczanie informacji na temat jego przebiegu na stronie szkoły i specjalnie założonym fanpagu na facebooku UCZNIOWIE JEDYNKI KONTRA CYBERPRZEMOC. Dzięki Krystianowi Antońskiemu i Adamowi Kaczmarczykowi na bieżąco można było śledzić naszą pracę. Kolejnym orężem do walki z cyberwrogiem były m.in. plakaty, ulotki, logo, gazetki ścienne przygotowane przez prężnie działającą sekcję plastyczną w składzie: Natalia Lewandowska, Barbara Ciosk, Sylwia Cichuta, Aleksandra Firek, Faustyna Nićka, Karolina Weronika Stępień. W klasach pierwszych i drugich Patrycja Gałwiaczek i Julia Walasik przeprowadziły lekcje wychowawcze w oparciu o samodzielnie przygotowane materiały i prezentację.
Czytaj więcej Celem projektu było przede wszystkim uświadomienie uczniom, rodzicom, nauczycielom, ale również radomszczanom zagrożenia płynącego z niewłaściwego korzystania z Sieci. Dlatego 11 lutego w DNIU BEZPIECZNEGO INTERNETU wraz z innymi uczniami opuściliśmy mury szkoły, aby podczas happeningu pod hasłem RAZEM TWORZYMY LEPSZY INTERNET przejść ulicami Radomska z transparentami, plakatami, ulotkami propagującymi właściwe postawy w Internecie oraz przypomnieć jego użytkownikom, że nie są anonimowi i bezkarni. Radomszczanie chętnie składali podpisy, deklarując swój sprzeciw wobec przemocy w Internecie. Zorganizowanie zgromadzenia publicznego wymagało odpowiedniego przygotowania i zachowania odpowiednich procedur, więc odpowiedzialne za realizację tego zadania Karolina Sikorska, Milena Rochowska, Aleksandra Gajda i Aleksandra Kamińska musiały zdobyć zgodę Pani Prezydent Anny Milczanowskiej i złożyć odpowiednie dokumenty w Wydziale spraw obywatelskich. Podczas wizyty w Urzędzie Miasta Radomska dziewczyny przeprowadziły również wywiad z Panią Prezydent na temat zagrożeń czyhających w wirtualnym świecie. Podczas rozmowy Pani Prezydent podkreślała wagę poszanowania własnej i cudzej godności i prywatności. Cieszy nas, że władze naszego miasta i radomszczanie wspierali nas młodych i deklarowali poparcie dla akcji JEDYNKA PRZECIW CYBERPRZEMOCY.
W tym samym dniu uczniowie naszej szkoły również mieli okazję uczestniczyć w zorganizowanym przez nas spotkaniu z Panią st. sierżant Agnieszką Kropisz z Wydziału ds. Nieletnich, która w swojej pogadance na temat przemocy w Internecie, zwróciła uwagę młodzieży przede wszystkim na aspekty odpowiedzialności karnej. Następnie cała grupa projektowa przedstawiła efekty wszystkich działań. Grupa chłopców odpowiedzialnych za przygotowanie i przeprowadzenie wśród naszych gimnazjalistów ankiety na temat cyberprzemocy przedstawiła wnioski dotyczące poziomu wiedzy na temat tego zjawiska. Artur Merta, Jakub Nowak, Jan Kowalewski podkreślili, że nasze środowisko szkolne jest bezpieczne, ponieważ badanie wykazuje wysoki procent tych, którzy aktywnie sprzeciwiają się agresji. Wskazali jednak na wyraźne rozbieżności w reagowaniu na przemoc między klasami pierwszymi a trzecimi. Aby sprawdzić faktyczne postawy uczniów, grupa projektowa ( złożona m. in. z Mateusza Przybyła, Magdaleny Rusin, Natalii Klekowskiej) przeprowadziła podczas przerwy na podstawie przygotowanego wcześniej scenariusza eksperyment społeczny polegający na kontrolowanej prowokacji z użyciem agresji elektronicznej. Niestety wnioski odbiegają nieco od tych z ankiety, niewiele osób potrafiło stanąć w obronie poszkodowanego. Poza tym po raz kolejny okazało się, że to młodsi uczniowie są bardziej wyczuleni na przemoc. Chcąc poznać również opinię dyrekcji i nauczycieli, postanowiliśmy przeprowadzić wywiady, które złożyły się na film zmontowany przez Milenę Rochowską i Karolinę Sikorską. Urozmaiceniem podsumowującej prezentacji była drama „Zaplątana w Sieć” przygotowana według pomysłu Karoliny Weroniki Stępień oraz wystąpienie Barbary Ciosk, która wyrecytowała wiersz nagrodzony w konkursie Szuflada 2013 na temat „Straszny internauta”. Na zakończenie zostały przedstawione wyniki konkursu szkolnego na plakat i hasło promujące walkę z cyberprzemocą. Wygrała klasa I A z hasłęm: „Nie obrażaj w Sieci ludzi, bo to złość powszechną budzi”. Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły dzięki naszym wysiłkom będą bezpieczniejsi w Internecie.
Szkolny FanPage

Data publikacji: 2014-03-20 19:00:00 Autor: Milena Dobielska

Polscy poeci-dzieciom

Poetycka lekcja savoir vivre'u odbyła się 19 marca 2014r. i prezentowała utwory znanych autorów: A. Frączek, K. Chowaniec, M. Strzałkowskiej, K. Nabagło, J. Brzechwy oraz Cz. Janczowskiego. Celem konkursu było nie tylko propagowanie kultury żywego słowa i rozpowszechnianie poezji dziecięcej, ale również nauka dobrych manier. Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach wiekowych i objęła aż 24 uczestników z klas O-III szkoły podstawowej.
Czytaj więcej "Życie pędzi wciąż do przodu,
coraz prędzej gna i
bryka i czasami w tym pośpiechu
coś ważnego nam umyka.
A więc wniosek dzisiaj stawiam(...)
mówić częściej takie słowa:
Do widzenia i dzień dobry,
co tam słychać?, jak się czujesz?
i poproszę, i przepraszam
oraz proszę i dziękuję."
Słowa Małgorzaty Strzałkowskiej rozbrzmiewały podczas piątej edycji Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem "Polscy poeci-dzieciom", którego mottem było dobre wychowanie. Poetycka lekcja savoir vivre'u odbyła się 19 marca 2014r. i prezentowała utwory znanych autorów: A. Frączek, K. Chowaniec, M. Strzałkowskiej, K. Nabagło, J. Brzechwy oraz Cz. Janczowskiego. Celem konkursu było nie tylko propagowanie kultury żywego słowa i rozpowszechnianie poezji dziecięcej, ale również nauka dobrych manier.
Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach wiekowych i objęła aż 24 uczestników z klas O-III szkoły podstawowej. Jury w składzie: pani dyrektor A. Nowicka-Grzęda, pani A. Huber, pani J. Bukowska i pani U. Retyk ustaliło następujący werdykt:
kategoria klas O-I kategoria klas II-III
I miejsce -Julia Pietras (kl. Ib) Julia Kowalczyk (kl. IIIa)
II miejsce - Amelia Piosik (kl. "0") Malwina Iciek (kl. IIa)
III miejsce - Julia Prokop (kl. Ib) Natalia Brzozowska (kl. IIIc)
Wyróżnienia otrzymali: O. Dalecka, W. Marcinkowska, K. Kuc, M. Matusiak, J. Berlanka, J. Zieliński, J. Rychlica, Z. Rapczewska, K. Podlasin, O. Karasek, A. Szymańska, A. Karasińska, J. Gładka, K. Szcześniak, M. Kowalski, M. Miechowska, A. Kowalski i M. Hofman.
Konkursowi towarzyszył występ uczniów klasy IIIa, należących do koła recytatorskiego, którzy zaprezentowali inscenizację opartą na tekście J. Porazińskiej pt. "Szewczyk Dratewka". Młodzi aktorzy pragnęli przekazać kolegom w teatralny sposób, że warto bezinteresownie pomagać potrzebującym.
Organizatorki konkursu: M. Lora,M. Olejniczak, B. Nowak, E. Duda-Fajkowska, M. Dobielska dziękują wychowawcom klas 0-III oraz rodzicom recytatorów za przygotowanie dzieci do rywalizacji.

Data publikacji: 2014-03-14 14:00:00 Autor: Magdalena Dąbrowska

Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

W dniu 12 marca 2014r. odbył się szkolny "Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych". W konkursie wzięli udział uczniowie klas IIIA i IIIC gimnazjum. Pytania dotyczyły znajomości elementów kulturowych i historycznych związanych z krajami, w których język angielski jest językiem urzędowym. I miejsce zajęła Barbara Studniarek, II miejsce Anna Kucharczyk, III miejsce Mateusz Depta. Wyróżnienia otrzymali Justyna Kubak i Jakub Żółciński. Konkurs został przygotowany przez p. Magdalenę Dąbrowską, Małgorzatę Kaczmarczyk i Ewę Zabawińską-Janas.

Data publikacji: 2014-03-09 20:00:00 Autor: Elżbieta Duda-Fajkowska, Bożena Wieloch

MODA NA DOBRE MANIERY

Dobre maniery to nie sztuczny rytuał, ale wywodząca się z tradycji praktyczna i niesłychanie przydatna we współczesnym świecie umiejętność właściwego zachowania się w każdej sytuacji. To nie tylko znajomość zasad SAVOIR VIVRE, ale również sztuka ich stosowania, akcentowania własnej osobowości. Znajomość tych zasad zapewnia swobodę i poczucie bezpieczeństwa, pozwala po prostu na luksus bycia sobą.
Czytaj więcej Za nami kolejna edycja szkolnego turnieju organizowanego przez nauczycieli bibliotekarzy (Bożenę Wieloch, Annę Huber, Elżbietę Dudę – Fajkowską) dla uczniów klas piątych. Odbył się on 5 marca. W bieżącym roku doszły zadania związane z poprawnością językową i znajomością STATUTU. Konkurencje oceniało Jury w składzie: p. dyrektor Anna Nowicka – Grzęda, Urszula Retyk i Milena Dobielska.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce wywalczyła drużyna z kl. Vc w składzie: Miłosz Banasiak, Alicja Martela, Julia Smędzik, II miejsce przypadło w udziale klasie Vb reprezentowanej przez: Aleksandrę Ruszkowską, Kacpra Sambora oraz Jakuba Wiechę. III miejsce zajęli: Maksymilian Ciastko, Martyna Matuszczyk, Emilia Nowak uczniowie z klasy Va.
Organizatorki dziękują p. M. Eksterowiczowi, N. Piaseckiemu i K. Pacyniakowi za nagłośnienie całej imprezy i wychowawcom za przygotowanie uczniów do konkursu.

Data publikacji: 2013-12-21 15:00:00 Autor: Katarzyna Gorzoń

Konkurs plastyczny - „Aniołek 2013”

20 grudnia 2013r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Aniołek 2013”

Konkurs przeznaczony był dla klas O – III.

I miejsce Zosia Urban-Taraszkiewicz kl.1a

II miejsce Michał Reczyński kl.0

III miejsce Oliwia Dalecka kl.0

Data publikacji: 2013-12-21 13:00:00 Autor: Katarzyna Bajon i Katarzyna Gorzoń

Konkurs
„Zwyczaje i tradycje świąt Bożego Narodzenia”

W dniu 17 grudnia 2013r. Odbył się konkurs szkolny „Zwyczaje i tradycje świąt Bożego Narodzenia”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV-VI. Zadaniem przedstawicieli klas było przygotowanie karty świątecznej, zaśpiewanie kolędy, recytacja wiersza i odpowiedź na pytania o Bożym Narodzeniu.
I miejsce - klasa Vc
II miejsce - klasa IVb
III miejsce - klasa Vc
Organizatorzy: p. K. Bajon i p. K. Gorzoń.

Data publikacji: 2013-12-16 20:00:00 Autor: Ewa Nowicka

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

zorganizowanego w ramach projektu edukacyjnego „JESTEM OBYWATELEM EUROPY, JESTEM OBYWATELEM POLSKI, JESTEM OBYWATELEM SZKOŁY”
Kategoria I klas 1-3 PSP:
1 miejsce – Natalia Czaińska – kl 3b –PSP; 2 miejsce –Anna Karasińska- kl. 3a PSP; 3 miejsce – Nikola Garczyńska kl. 3 b PSP, Magdalena Wypart kl. 3 a PSP;
Wyróżnienie – Nikola Bus kl. 3 b PSP, Amelia Skórka kl. 3 b PSP.
Kategoria II klas 4-6 PSP:
1 miejsce – Jakub Radziejewski kl 5 a PSP; 2 miejsce – Kacper Łapeta kl. 5a PSP; Wyróżnienie – Ciupa Łukasz, Jakub Kwiecień, kl. 5 a PSP.
Kategoria III klas 1-3 PG:
Wyróżnienie: Patryk Janocha kl. 1 c PG; Merc Weronika kl. 1 c PG.
Wręczenie nagród nastąpi 17 stycznia 2014 r. podczas posumowania gimnazjalnych projektów edukacyjnych.

Data publikacji: 2013-12-07 12:00:00 Autor: zsg1.radomsko

Konkurs kolęd i piosenek o tematyce
bożonarodzeniowej w języku angielskim

W dniu 6 grudnia w świetlicy szkolnej ZSG nr 1 odbył się Konkurs kolęd i piosenek o tematyce bożonarodzeniowej w języku angielskim.
W kategorii - PSP nr 1:
1 miejsce – Emilia Nowak – 5 a
2 miejsce – Alina Chybalska – 6 a
3 miejsce – Zuzanna Jagła – 5 a
W kategorii - PG nr 1:
1 miejsce – Karolina Witkowska – 1 B
2 miejsce – Karolina Weronika Stępień – 2 A
3 miejsce – Martyna Kmieć – 2 A
Konkurs zorganizowały nauczycielki języka angielskiego: pani Małgorzata Kaczmarczyk, pani Ewa Zabawińska-Janas i Mariola Olejniczak. Piosenki oceniało jury w składzie: pani Małgorzata Siarka, Artur Jaguścik, Magdalena Dąbrowska.

Data publikacji: 2013-11-20 22:00:00 Autor: Aneta Pawelec, Iwona Adamek

Konkurs „Bezpieczna droga do szkoły”

W dniu 18 listopada odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród za najlepsze prace wykonane przez uczniów dla klas 0-III na konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły”, który zorganizowały p. Iwona Adamek i p. Aneta Pawelec.
W ramach konkursu każdy uczestnik miał za zadanie przygotować samodzielnie wykonana pracę plastyczną na temat bezpieczne poruszania się w czasie drogi do szkoły.
Lista laureatów:
I miejsce Maja Łacisz klasa II b
II miejsce Martyna Kolanus klasa III c
III miejsce Magdalena Wypart klasa III b
Wyróżnienia: Mateusz Stanek klasa II b, Wiktoria Wódka klasa I b, Małgorzata Matusiak klasa I a.
Istota konkursu było przede wszystkim poszerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpośrednie zaangażowanie najmłodszych uczniów w tematykę ruchu drogowego i te założenia mamy nadzieję, że zostały zrealizowane.

Data publikacji: 2013-10-21 22:00:00 Autor: Ewa Nowicka

Konkurs plastyczny
„KOLOROWA JESIEŃ”

W tym miesiącu został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny „Kolorowa jesień”.
Laureatami konkursu zostali:
Martyna Kolanus z kl. 3 c PSP – I miejsce
Konrad Wąsowicz z kl. 3 a PSP – II miejsce
Anna Szymańska z kl. 2 b – III miejsce
Konkurs zorganizowali wychowawcy świetlicy.

Data publikacji: 2013-10-16 22:00:00 Autor: zsg1.radomsko

KONKURS PLASTYCZNY
"MYŚLI JANA PAWŁA II - DROGOWSKAZY"

15 października 2013 roku w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Radomsku miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Myśli Jana Pawła II - drogowskazy". I miejsce zajęła w nim Aleksandra Gajda, II miejsce - Natalia Lewandowska, III miejsce - Barbara Ciosk. Konkurs zorganizowały panie: Jolanta Bukowska i Katarzyna Bajon.
Prace uczniów zostały zaprezentowane na wystawie, które znajduje się w holu szkoły.

Data publikacji: 2013-09-10 16:00:00 Autor: Aleksandra Gajda i Filip Sękowski

Konkurs Czirliderek

Wybór czirliderek już za nami! Pomysł utworzenia takiej grupy zaproponowali: Aleksandra Gajda i Filip Sękowski przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Publicznego Gimnazjum nr1.
Dnia 10 września 2013 roku na siódmej godzinie lekcyjnej w Sali gimnastycznej przeprowadzono konkurs, który spośród 26 kandydatek wyłonił najlepsze 9 dziewcząt do Grupy Czirliderek. Pani Małgorzata Siarka (nauczyciel muzyki), dokonując wyboru, miała utrudnione zadanie, ponieważ poziom był wyrównany. Czytaj więcej
Uczennice będą dopingować nasze szkolne drużyny podczas zawodów sportowych, a specjalnie przygotowane przez nie układy taneczne staną się atrakcją naszych imprez szkolnych. Czekamy z niecierpliwością na pierwszy występ planowany w Dniu Edukacji Narodowej.
Skład grupy Czirliderek : Klaudia Osiewicz kl. III A, Weronika Zakrzewska kl. III A, Zuzanna Siarka kl. III A, Marta Rychlewicz kl. III A, Anna Kucharczyk kl. III C, Oliwia Sztangreciak kl. III C, Barbara Ciosk kl. II A, Karolina Weronika Stępień kl. II A, Kinga Grzywacz kl. I A

Serdecznie Gratulujemy !!!

 menu
 Najważniejsze akty prawne

Najważniejsze akty prawne
i informacje



KLAUZULA INFORMACYJNA
O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
KLIKNIJ NA PLIK PDF
I PRZECZYTAJ INFORMACJĘ



Program Wychowawczo – Profilaktyczny w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1



Procedury postępowania
w sytuacjach kryzysowych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1
w Radomsku



Program terapii logopedycznej uczniów
z zaburzeniem kinestezji artykulacyjnej w obrębie głosek dentalizowanych




 Ważne informacje

Ważne informacje



Podręczniki do religii
w roku szkolnym 2018/2019

Pobierz plik PDF



PROJEKT
EDUKACYJNY
"
DYSKRYMINACJI
MÓWIMY NIE"



PROGRAM
AKTYWNA TABLICA

">



Nowy Statut
Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1
im. Bolesława Chrobrego
w Radomsku


Plik dokumentu PDF do pobrania



KONCEPCJA FUNKCJONOWANIA
I ROZWOJU ZSG NR 1 W RADOMSKU

Plik do pobrania w formacie pdf



ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA
1)
z dnia 26 sierpnia 2015 r.
w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach

Kliknij i pobierz rozporządzenie



ZASADY FUNKCJONOWANIA
DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO

Proszę o zapoznanie się z zasadami funkcjonowania dziennika elektronicznego w ZSG nr 1 w Radomsku

POBIERZ PLIK

Aktualizacja z dnia 10.07.2015



Uwaga rodzice!!!
Proszę zapoznać się z poniższymi zasadami,
na których uczeń można zostac zwolniony z zajęć Wychowania Fizycznego oraz pobrać odpowiednie formularze

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 10 czerwca 2015 r.
OPINIA o ograniczonych możliwościach uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego/o braku możliwości uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego

Wnioski o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego w roku szkolnym 2015/2016




 Organizacja roku szkolnego

Organizacja roku szkolnego 2017/2018



Podręcznik do języka angielskiego do kl. 0 pt. „I love Boo”- wydawnictwo MAC. Edukacja poziom B.



Kalendarz
na rok szkolny

Spotkania
z rodzicami

Terminy egzaminów

Dni wolne od zajęć dydaktycznych



PLAN LEKCJI


Obowiązuje
od 12.02.2018 r.



Dzwonki na lekcje
i przerwy

Kliknij




 Organizacja roku szkolnego

Testy z historii

Kliknij na ten link
TESTY PRZYGOTOWUJĄCE DO EGZAMINU GIMNAZJALNEGO
Z HISTORII

Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum została stworzona dla was strona internetowa z testami z historii, na której możecie ćwiczyć swoje umiejętności, a także sprawdzić jakiej wiedzy jeszcze wam brakuje do zaliczenia sprawdzianów z historii.
Kliknij na ten link
TESTY Z HISTORII

   

Autor strony internetowej: Marek Biesiada