Menu górne

Imieniny  W kwietniu odbędą się:  Imieniny 

Konsultacje - 5 kwietniaWiosenna przerwa świąteczna - 29 marca-3 kwietnia * Egzamin gimnazjalny (dodatkowy termin 4,5,6 czerwca 18 r.) - 18,19,20 kwietnia * Dzień wolny od zajęć dydaktycznych - 18,19,20 kwietnia * Dzień wolny od zajęć dydaktycznych - 30 kwietnia

menu

Menu główne

 menu
 Najważniejsze imprezy szkolne

Najważniejsze
imprezy szkolne



Festiwal
Hej Panie Jezu 2017
Wyniki

Fotografie

Filmy



Międzygimnazjalny
Konkurs Literacki
 Jan Paweł II-Papież
Wszech Czasów



Moda na dobre maniery

Konkurs organizowany
przez szkolną bibliotekę
dla klas V PSP1
i klas I PG1

Kliknij i przeczytaj




 Media szkolne

Media szkolne



Nasze filmy na YOUTUBE



Gazetka Jedyneczka






 Współpraca z instytucjami lokalnymi i krajowymi

Współpraca z instytucjami lokalnymi i krajowymi



PROMOCJA ZDROWEGO
STYLU ŻYCIA



Fundacja
Dziewczynka z Zapałkami



Współpraca
ze środowiskiem lokalnym




menu

Ważne rocznice
i międzynarodowe dni


Najważniejsze linki zewnętrzne

Najważniejsze linki zewnętrzne



Biuletyn
Informacji Publicznej




Stowarzyszenie
Teatr Źródło



ZNOSIMY BARIERY
OTWIERAMY
DRZWI KARIERY



Program Comenius

Współpraca z Lincoln

Cooperation with Lincoln

Family Matters



OFICJALNA
STRONA MIASTA




 Nowa strona 1

Licznik odwiedzin

Odwiedziło naszą stronę

12304

osób

 Imprezy szkolne

Imprezy szkolne
w roku szkolnym 2015/2016


Data publikacji: 2016-06-25 15:12:04,
Autor: Marek Biesiada

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
W PUBLICZNYM GIMNAZJUM NR 1

Album zdjęć

Film

Data publikacji: 2016-06-24 00:39:45,
Autor: Anna Huber, Elżbieta Duda-Fajkowska

Ogólnopolska akcja w ZSG 1
"Jak nie czytam, jak czytam"

Album zdjęć

Film

Wszyscy uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły w dniu 10.06.2016 r. punktualnie o godz. 10.00 spotkali się w sali gimnastycznej. Każdy z nas przyniósł swoją ulubioną książkę, aby wziąć udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam”. Wiele książek pochodziło z naszej szkolnej biblioteki. Naszym celem było ustanowienie rekordu czytania w jednym momencie. Jednocześnie nad książkami pochyliły się 493 osoby, od uczniów oddziału przedszkolnego po nauczycieli. W miłej atmosferze skandowaliśmy myśl przewodnią akcji i hasła promujące czytelnictwo. Uczestnicy zabawy rozmawiali na temat książek przyniesionych przez kolegów i nauczycieli, polecali własne i wymieniali opinie. Punktem kulminacyjnym naszej szkolnej imprezy czytelniczej było ułożenie hasła „Jak nie czytam, jak czytam” z samych czytelników. Choć zadanie okazało się niełatwe sprawiło wiele radości, a efekt końcowy napawał nas dumą. Tego dnia w bibliotece szkolnej można było wcielić się w bohaterów literackich książki „Świat ogromnych” Andrzeja Maleszki, tworząc żywą okładkę. Całe przedsięwzięcie zostało zarejestrowane, a film i zdjęcia umieszczone na stronie naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Sprawozdanie z udziału uczniów Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 1 w Radomsku w akcji „Jak nie czytam, jak czytam” zostało przesłane do organizatora przedsięwzięcia, którym jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w szkole”. Nauczyciele bibliotekarze dziękują za zaangażowanie i pomoc wszystkim miłośnikom książek.

Data publikacji: 2016-06-09 10:29:38,
Autor: Maglalena Lorent

Dzień Dziecka w klasie IB PG

Album zdjęć

 

Data publikacji: 2016-06-08 23:42:54,
Autor: Jolanta Bukowska

XVII Radomszczańskie Dni Rodziny

Album zdjęć

stały się pretekstem do spotkania czytelniczego nauczycieli z pierwszakami.

I tak 3 VI br. odbyła się w świetlicy szkolnej impreza pt. "Belfer czyta uczniom wiersze o przysłowiach".

Spotkanie było okazją do zapamiętania i zrozumienia jak największej ilości przysłów oraz do wprowadzenia ciała w ruch, czyli do ćwiczeń gimnastycznych, gdyż jak wszystkim wiadomo:"w zdrowym ciele zdrowy duch".

Po dużej dozie ćwiczeń dzieci dowiedziały się również, że przed wyjściem do szkoły należy zjeść śniadanie, a na przerwie drugie, bo: "kiedy w brzuchu pusto w głowie groch z kapustą".

Data publikacji: 2016-05-30 00:19:20,
Autor: Anna Skórka-Nowicka

Dzień Patrona w naszej szkole

Album zdjęć

W dniu 18 maja społeczność Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II
w Radomsku świętowała Dzień Patrona. O godzinie 8.30 w parafii pw. N.M.P. Królowej Polski uczestniczyła we Mszy św. pod przewodnictwem ks. Prefekta Piotra Rutkowskiego. Następnie uroczystość przeniosła się w szkolne mury. Młodzież z kl. II A i II B PG, uczestnicząca w projekcie edukacyjnym pt. ,,Radomszczańskie fascynacje życiem
i twórczością Jana Pawła II” podsumowała swoje roczne działania. Efektem tej pracy oprócz poszerzenia wiedzy nt. Patrona był reportaż filmowy i zdjęcia z wycieczki ,,do źródeł”:  Wadowic i Krakowa, a także publikacja, w której zwarto opis projektu, działania, wywiady z tymi, którzy mieli możliwość znać lub rozmawiać z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, ciekawostki z życia i twórczości patrona, anegdoty, a także przepis na wadowickie kremówki. Promotorami projektu, a także redaktorami publikacji byli: Anna Skórka – Nowicka i  ks. Piotr  Rutkowski.

Czytaj więcej
Następnie podsumowano konkurs wiedzy o życiu, pontyfikacie oraz twórczości Jana Pawła II. Oto wyniki:

 I miejsce – Aleksandra Sobieraj,

II miejsce – Julia Modlińska i Kinga Nems,

III miejsce – Anna Bartnik.

Na zakończenie uroczystości nauczyciele i uczniowie wystąpili w krótkim programie artystycznym:

p. Małgorzata  Siarka – śpiew,

Kinga Grzywacz – kl. III A PG – śpiew,

Monika Stępień – kl. II A PG – recytacja,

ks. Piotr Rutkowski – śpiew,

p. Arkadiusz  Chybalski – pianino.

Uroczystość prowadzili: Karolina Martela i Tomasz Kowalski z kl. II A PG oraz Anna Skórka – Nowicka i ks.  Piotr Rutkowski.

Tego dnia został rozegrany również mecz piłki siatkowej o puchar dyrektora ZSG nr 1. W sali gimnastycznej stawiły się dwie zwycięskie drużyny wyłonione w wyniku eliminacji z kl. II A  PG i kl. II B PG. Po zaciętym meczu kl. II B PG zwyciężyła w turnieju i tym samym uzyskała puchar dyrektora ZSG nr 1. Mecz sędziowali: p. Dariusz Waloch i p. Grzegorz Beza.

Data publikacji: 2016-05-04 10:32:05,
Autor: Anna Huber, Elżbieta Duda-Fajkowska

„Żyłem i pisałem, krzepiąc serca nadzieją wolności.”

2016 – ROK SIENKIEWICZOWSKI

Album zdjęć

Parlament Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. Okazją do ustanowienia go patronem właśnie teraz jest fakt obchodów 170. rocznicy urodzin i 100. rocznicy śmierci pisarza, mija również 120 lat od chwili wydania „Quo vadis”. Powieści, która przyniosła mu międzynarodową sławę i Nagrodę Nobla. W związku z tym szkolna biblioteka przygotowała wystawę poświęconą Henrykowi Sienkiewiczowi. Zaprezentowane zostały informacje z życia i twórczości pisarza, zilustrowane zdjęciami i rycinami, a także złote myśli i sentencje, których był autorem. Warto wiedzieć, że wiele jego powiedzonek weszło na stałe do czynnego języka Polaków. Jego złote myśli mogą być też dla wielu życiowym drogowskazem. Zapraszamy do obejrzenia wystawy.

W związku z obchodami biblioteka szkolna przygotowała również okolicznościową wystawkę, której celem jest zaprezentowanie albumów o Henryku Sienkiewiczu opracowanych przez naszych uczniów oraz wypromowanie Narodowego Czytania „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

Czytaj więcej
Biblioteka przeprowadziła w dniu 21.04. 2016 r. akcję Sienkiewiczomania. Do udziału w niej zostali zaproszeni nauczyciele i uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Zajęcia czytelniczo-medialne związane z życiem i twórczością Henryka Sienkiewicza zostały dostosowane do wieku uczniów, którzy na różnych etapach edukacyjnych poznają utwory pisarza. Najmłodsi uczniowie wysłuchali fragmentów powieści „W pustyni i w puszczy” czytanych przez uczennice klasy VI a Maję Kucharską i Olgę Kipigroch. Starsi uczniowie mieli okazję poznać nowele Henryka Sienkiewicza: „Sachem”, „Janko Muzykant”, „Latarnik” oraz powieści „Ogniem i mieczem”, „Potop”, „Krzyżacy”, „Quo vadis”. Integralnym elementem lekcji bibliotecznych było zwiedzanie wystawy. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy nauczycielom polonistom za współpracę.

W tekście uchwały, przyjętej przez Sejm RP 22 grudnia 2015 r., zwrócono szczególną uwagę na zasługi Sienkiewicza dla odzyskania niepodległości, podtrzymywanie ducha narodowego i działalność społeczną. Zaakcentowano fakt, iż Henryk Sienkiewicz był pierwszym Polakiem uhonorowanym Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury.

Należy oddać hołd temu Wielkiemu Polakowi i przyczynić się do popularyzacji Jego twórczości oraz idei zawartych w Jego książkach – przede wszystkim patriotyzmu i przywiązania do tradycyjnych wartości" - napisano w uchwale. Henryk Sienkiewicz - jak głosi senacka uchwała - "w czasach zniewolenia pisał dla pokrzepienia serc, a jego książki zbłądziły pod strzechy". W uchwale zaznaczono, że kolejne odcinki powieści Sienkiewicza publikowane w czasopismach gromadziły na wspólnej lekturze przedstawicieli wszystkich stanów, a wpływ języka Sienkiewicza na współczesną polszczyznę jest trudny do przecenienia.

Czytajmy, doczytujmy Sienkiewicza. Zachęcam wszystkich Polaków, do lektury” – apelował wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński podczas uroczystej inauguracji Roku Sienkiewicza. Uroczystość odbyła się 5 kwietnia br. w pałacyku pisarza w Oblęgorku (Świętokrzyskie).

Gdy Sienkiewicz otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury w 1905 r., w przemówieniu wygłaszanym z tej okazji mówił, że zaszczyt ten jest szczególnie cenny dla syna Polski. „Głoszono ją umarłą, a oto jeden z tysięcznych dowodów, że żyje. Głoszono ją podbitą, a oto nowy dowód, że umie zwyciężać”– powiedział pisarz.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA WYSTAW.

Data publikacji: 2016-05-02 23:28:18,
Autor: Bożena Miądowicz

OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA  ZIEMI

Hasłem tegorocznych  obchodów jest  ,,Palący temat – niska emisja CO2”

W naszej szkole obchody tego święta miały miejsce 27 kwietnia. Z tej okazji uczniowie szkoły PSP i PG przygotowali plakaty przedstawiające problem zanieczyszczenia atmosfery  oraz sposoby jej ochrony. Najlepsze prace zostały wykonane przez uczniów:

Mikołaja Lasotę (I miejsce)  i Emilkę Samek (II miejsce z klasy) - oboje z klasy VI b.

Uczniowie gimnazjum: I miejsce za makietę Michał Iciek i Radosław Lewandowski z klasy II B

I miejsce w kategorii plakat : Karolina Martela, Monika Stępień i Magdalena Gołdon z klasy II A

II miejsce Olga Kipigroch z klasy III B

III miejsce Paulina Sambor z klasy II B

Uczniowie wysłuchali również ciekawej  prelekcji przedstawicieli PGK w Radomsku ,,Ochrona powietrza i klimatu”.

Konkurs oraz spotkanie z przedstawicielami PGK przygotowały panie Anna Skórka-Nowicka i  Bożena Miądowicz.

Data publikacji: 2016-04-23 17:36:15,
Autor: Joanna Drozdek

Dzień Patrona PSP nr 1

Album zdjęć

Album zdjęć

22 kwietnia 2016 r. szkoła podstawowa obchodziła Dzień Patrona Bolesława Chrobrego. Podczas uroczystości odśpiewano hymn szkoły oraz złożono kwiaty pod tablicą Patrona. Atrakcją dnia był występ Bractwa Rycerskiego KERIN z Gniewu, które zaprezentowało żywą lekcję historii o Bolesławie Chrobrym. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu, więc emocje sięgały zenitu. Rekwizytami były repliki dawnych strojów, zbroi rycerskiej oraz oręża. Publiczność podziwiała walkę, polowanie i postrzyżyny małego Bolka, przeżywała śmierć św. Wojciecha oraz koronację dorosłego już Bolesława. Występ był sponsorowany przez Radę Rodziców, której serdecznie dziękujemy. 

Z okazji Dnia Patrona przeprowadzono trzy konkursy: 

1. Historyczny "Odkryjmy rycerskie czyny Bolesława Chrobrego" zorganizowany przez p. Marka Biesiadę dla klas. IV-VI;  

2. Krasomówczy "Piewca Bolesława Chrobrego" zorganizowany przez p. Milenę Dobielską, p. Andrzeja Kucharskiego i p. Iwonę Adamek również dla kl. IV-VI;

3. Plastyczny "Portret Bolesława Chrobrego" zorganizowany przez p. Małgorzatę Litwińską dla kl. I-III.

Podczas uroczystości wręczono nagrody dla laureatów konkursów ufundowane przez Dyrektora szkoły.

Data publikacji: 2016-04-06 22:12:33,
Autor: Barbara Gnoińska

Trzynasty, ale czy pechowy?

Album zdjęć

W tym roku nasze gimnazjum po raz trzynasty było organizatorem Międzygimnazjalnego Konkursu Ortograficznego Złote pióro. Kiedy? 31 marca! Odwrócona 13-tka! I właśnie wokół pechowej trzynastki toczyły się rozważania przedstawione w tegorocznym dyktandzie konkursowym, które przygotowała p. Anna Huber. Autorka swój tekst zatytułowała Na pohybel przesądom i, jak zwykle, „naszpikowała” go różnymi trudnościami ortograficznymi i interpunkcyjnymi. Przed dyktandem odbyła się I część konkursu – test sprawdzający znajomość zasad pisowni przygotowany przez p. Barbarę Gnoińską. Trzeba przyznać, że też nie najłatwiejszy. Do II części konkursu jury zakwalifikowało tylko 9 osób.

Czytaj więcej
Nie dość, że trzynasty konkurs, to jeszcze „pechowa trzynastka” jako myśl przewodnia! Trudno się dziwić, że w tej sytuacji nie wszystko i nie wszystkim poszło jak z płatka. Ale uczestnicy konkursu, mistrzowie ortografii z wszystkich radomszczańskich gimnazjów, nie wystraszyli się i dzielnie walczyli o tytuł najlepszego z najlepszych oraz o główną nagrodę, czyli wieczne pióro marki Waterman ufundowane przez firmę Ball Packaging Europe Radomsko.
Pierwsze miejsce w konkursie i główną nagrodę zdobyła Agata Klimczyk z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Radomsku. Laureatem drugiego miejsca został Michał Suszczyk z Publicznego Gimnazjum nr 4, a trzecią nagrodę zdobyła Wiktoria Woźniak z Publicznego Gimnazjum nr 1. Wyróżnienia otrzymały: Iga Mielczarek z Publicznego Gimnazjum nr 5 i Wiktoria Stępień z Publicznego Gimnazjum nr 2. Wszyscy laureaci oprócz pamiątkowych dyplomów dostali piękne książki zakupione także przez sponsora głównej nagrody. Pozostałym uczestnikom konkursu na pocieszenie pozostał słodko-owocowy poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców przy ZSG nr 1 w Radomsku.
Organizatorki XIII Międzygimnazjalnego Konkursu Ortograficznego Złote pióro serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom konkursu za udział, komisji za sprawdzenie prac, sponsorom za nagrody i poczęstunek, a wszystkim innym życzliwym osobom za pomoc przy organizacji tego przedsięwzięcia.

Data publikacji: 2016-03-22 22:48:21,
Autor: Joanna Drozdek

Zamiast panikować uczmy się ratować!

Album zdjęć

W dniu 18 marca kl. III b PSP gościła wykwalifikowaną ratowniczkę p. Sonię Gąćkowską, która przeprowadziła zajęcia z ratownictwa przedmedycznego. Uczniowie dowiedzieli się jak należy się zachować w przypadku utraty przytomności u osoby poszkodowanej. Były ćwiczenia na fantomie oraz na maskotkach. Ponadto odbył się pokaz postępowania w przypadku skaleczeń, zwichnięć oraz złamań. Uczniowie uczyli się trudnej sztuki bandażowania oraz zgodnej współpracy w parach. Zabandażowani "pacjenci" wzbudzili niemałą sensację podczas przerwy.

Data publikacji: 2016-03-12 11:10:08,
Autor: Joanna Drozdek

Dzień Kobiet w klasie III b PSP1

Album zdjęć

Klasa III b świętowała Dzień Kobiet w Era Fun Parku w Radomsku. Czas minął szybko i przyjemnie wśród wspaniałych atrakcji. Były szalone zabawy, dzikie harce, zwariowane miny, konkursy, bańki mydlane, malowanie twarzy oraz warsztaty malowania kolorowym piaskiem. Na deser czekał słodki poczęstunek. To był niesamowity dzień!

Data publikacji: 2016-03-11 23:33:40,
Autor: Marek Biesiada

Dzień Drzwi Otwartych
Fotoreportaż z dnia 5 marca 2016 roku

 

Album zdjęć

 

Data publikacji: 2016-03-07 00:41:16,
Autor: Anna Huber i Elżbieta Duda-Fajkowska

A książka, miła książka, zawsze będzie z nami
I jak żołnierz na warcie stanie w bibliotece.
Tylko skiniesz, a ona na skrzydłach przyleci
I zacznie ci cudowne opowiadać dzieje.
W dzień pochmurny jak promień słoneczny zaświeci,
A gdy ci smutno będzie, w głos się roześmieje.

                                                           Kornel Makuszyński

 

Pierwszaki wypożyczyły
KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ

Album zdjęć

W piątek 5.02.2016 r. uczniowie klas pierwszych naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Gościem spotkania była pani dyrektor Anna Nowicka – Grzęda, która przyjęła przyrzeczenie najmłodszych uczniów. W swoim wystąpieniu zachęcała pierwszoklasistów do czytania, podkreślając, że pierwsze spotkanie z biblioteką to wyjątkowa chwila, a pierwsza wypożyczona książka zapewne będzie na długo zapamiętana.

Czytaj więcej

Na początku uroczystości w czytelni dzieci obejrzały krótką inscenizację o bardzo kłótliwych wróżkach, które nie potrafiły dojść do porozumienia w sprawie, jaką bajkę opowiedzieć dzieciom. Na szczęście usłużne skrzaty uratowały sytuację, zapraszając bohaterów znanych baśni. Przy okazji sprawdziły wiedzę pierwszaków na temat tego, kim są tajemniczy goście. Aktorami w przedstawieniu „Kłótnia Wróżek” byli uczniowie klasy III b, należący do kółka recytatorskiego: Julia Pietras, Julia Prokop, Weronika Paszkowska, Joanna Krakowiak, Patrycja Kutela, Patrycja Rak, Katarzyna Stobiecka, Wiktoria Wódka, Jakub Prokop, Kacper Kopczyński, prowadzonego przez panie Milenę Dobielską i Elżbietę Dudę – Fajkowską. Po obejrzeniu przedstawienia dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat działalności biblioteki i kultury czytelniczej. Następnie przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Świadkami tego uroczystego momentu byli także zaproszeni rodzice. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało ozdobną zakładkę do książki.

Potem w towarzystwie starszych koleżanek i kolegów przeszły do wypożyczalni, aby poznać zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych i wybrać wymarzoną lekturę. Największą popularnością cieszyły się książki zakupione w ramach rządowego programu „Książki naszych marzeń”. Głównym celem naszej uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania.
 

 

 

Data publikacji: 2016-03-03 17:47:19,
Autor: Marzena Lora

LEKCJA PIERWSZEJ POMOCY



Album zdjęć

11 lutego 2016r uczniowie kasy II a  uczestniczyli w niecodziennej lekcji z zakresu  pierwszej pomocy przygotowaną i przeprowadzoną przez p. M. Lorę i p. G. Bezę.

Data publikacji: 2016-03-03 17:26:38,
Autor: Elżbieta Duda-Fajkowska, Anna Huber

Kubuś Puchatek naszym przyjacielem


Album zdjęć

Hejże ha! Niech żyje Miś!
(Kto? Kto taki? Co za miś?)
Miś Puchatek, chyba wiecie.
Kubuś znany w całym świecie...

Tajemnica szczęśliwego życia według Kubusia Puchatka sprowadza się do prostego odkrycia: Życie jest radosne, więc każdy pretekst jest dobry, żeby tę radość wyrazić. Któż nie chciałby mieć obok siebie takiego przyjaciela, który potrafi cieszyć się wszystkim i jest wszystkim życzliwy. Warto wiedzieć, że władze Warszawy dostrzegły i promują postawę tego literackiego bohatera, nazywając jedną z ulic jego imieniem. W 1997 roku mianowano Kubusia Ambasadorem Przyjaźni przy ONZ. 

Czytaj więcej
Nic dziwnego, że klasa I b wraz z wychowawcą panią Katarzyną Karkoszką wyszła z inicjatywą, aby po wspólnych obchodach Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka uhonorować tego niezwykłego misia wystawą poświeconą jemu i jego przyjaciołom ze Stumilowego Lasu – „Kubuś Puchatek naszym przyjacielem”. Własnoręcznie wykonane ilustracje zdobią korytarz szkolny, przypominając wszystkim, czym jest przyjaźń.

Życzliwość, dobroć, wyrozumiałość wobec wad i słabości, gotowość niesienia pomocy czyni życie szczęśliwym – to wspaniałe cechy, więc bierzmy przykład z tej wielkiej księgi przyjaciół, jaką jest książka „Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka”. Każdy z nas może stać się taki jak Kubuś, który nawet wtedy, gdy nie potrafił pomóc, był dumny z tego, że się starał.

Data publikacji: 2016-02-25 00:11:00,
Autor: Małgorzata Litwińska

DIO,  POWODZENIA W GRECJI !!!

Album zdjęć

19 lutego uczniowie klasy III a PSP 1 , mimo rozpoczynających się ferii , nie mięli powodów do zadowolenia. Tego dnia żegnali się ze szkolnym kolegą. Diogenis Chatzinikolaou , wraz z mamą i siostrą Niną , wraca do Grecji i tam będzie kontynuował naukę. 

Wychowawca klasy p. MAŁGORZATA LITWIŃSKA przygotowała dla swego ucznia pamiątkowy album ze zdjęciami z życia klasy, w którym każdy uczeń złożył swój pamiątkowy podpis pod specjalnie ułożonym wierszykiem. Na pożegnanie Dio otrzymał również milutką maskotkę i grę planszową MISTRZ SŁOWA, by nie zapomniał języka polskiego. 

Mamy nadzieję, że Diogenis będzie mile wspominał wspólnie spędzone szkolne chwile.

Data publikacji: 2016-02-17 00:13:58,
Autor: Joanna Drozek

Dzień Babci i Dziadka w klasie III B

 

Album zdjęć

 

12 lutego br. gościliśmy w naszej szkole babcie i dziadków, dla których uczniowie kl. III b wraz z wychowawczynią, p. Joanną Drozdek, przygotowali upominki oraz ciekawy program artystyczny. Uczniowie zaprezentowali wiersze, piosenki, tańce oraz parodię trzech bajek, których główną bohaterką była szalona babcia. Sponsorami słodkiego poczęstunku byli rodzice. Zabawa była doskonała, śmiechom i oklaskom nie było końca. Goście z łezką w oku podziwiali talenty swoich pociech a potem wspólnie robili pamiątkowe zdjęcia. To ważne, by w dzisiejszym zabieganym świecie znaleźć czas i spotkać się z najbliższymi, by powiedzieć im jak bardzo są ważni w naszym życiu i jak bardzo ich kochamy. 

 

Data publikacji: 2016-01-28 23:44:56,
Autor: Marek Biesiada, fotografie: Karolina Kulesza, film: Michał Iciek

Dzień Babci i Dziadka w Jedynce

26 stycznia 2015 roku uczniowie klasy I A PSP nr 1 wystąpili na stołówice szkolnej dla swoich babci i dziadków z okazji ich dnia. Imprezę przygotowała pani Anny Kaliszyk wychowawczni klasy I A.

Album zdjęć

Już wkrótce film

 

Data publikacji: 2016-01-19 14:26:00,
Autor: Anna Huber, Elżbieta Duda-Fajkowska

„Adam Mickiewicz-
 -My z niego wszyscy”


Album zdjęć

Sam śpiewam, słyszę me śpiewy —
Długie, przeciągłe jak wichru powiewy,
Przewiewają ludzkiego rodu całe tonie,
Jęczą żalem, ryczą burzą,
I wieki im głucho wtórzą;

ADAM MICKIEWICZ, Dziady

       W kulturze potrzebne są miejsca pewne i trwałe: dzieła i ludzie, jak wzorcowy metr z Sevres, do którego porównuje się inne miary. W polskiej kulturze jedną z wartości uznanych za wzorcowe bez wątpienia pozostaje Adam Mickiewicz - największy polski poeta, który wydaniem „Ballad i romansów” w 1822 roku zapoczątkował polski romantyzm. Dla Polaków to człowiek legenda, pomnik narodowej kultury, zapaleniec walczący piórem o niepodległość i kulturę narodową w burzliwych czasach, na które przypadło jego życie. Dlatego nauczyciele bibliotekarze zapraszają do obejrzenia wystawy poświęconej temu wielkiemu Polakowi.

Czytaj więcej
       Należy pamiętać, że Mickiewicz większość swojego życia spędził z dala od Polski, podróżując po Europie. To właśnie w Rosji, Francji, Niemczech czy Szwajcarii tworzył i na swój sposób promował kulturę Polski, znajdującej się wówczas pod zaborami. Mickiewicz jako mieszkaniec Europy, nawiązywał liczne kontakty w międzynarodowym środowisku artystycznym. Jego improwizacje wzbudzały zachwyt, cieszył się uznaniem swojego talentu, sławą. Podczas pojedynku na improwizacje z Juliuszem Słowackim, potrafił doprowadzić swojego rywala do szlochania ze wzruszenia.  W Rosji zaprzyjaźnił się z Aleksanderem Puszkinem, w Berlinie  słuchał wykładów Hegla,  w Weimarze był gościem Goethego, który napisał dla niego wiersz i podarował mu swoje gęsie pióro. W Paryżu również brał udział w życiu publicznym - współpracował m.in. z Towarzystwem Literackim, uczestniczył w przyjęciach, gdzie spotykał George Sand i Fryderyka Chopina. Poza tym był cenionym przez studentów profesorem literatury łacińskiej na uniwersytecie w Lozannie i wykładowcą katedry literatur słowiańskich w Collège de France w Paryżu.
        Gdzie  się nie pojawił, stawał się obiektem zainteresowania. Poprzez twórczość, kierował uwagę swojego audytorium także na samą Polskę. Dlatego do dzisiaj Mickiewicz nas inspiruje.
Informacje zaczerpnięte ze strony Instytutu Adama Mickiewicza).

Data publikacji: 2016-01-13 21:57:56,
Autor: Elżbieta Duda-Fajkowska i Anna Huber

„Książki naszych marzeń” już w naszej bibliotece!
Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele!


Album zdjęć

Z radością chciałybyśmy podzielić się informacją o tym, że nasze starania o nowe książki w ramach programu rządowego „Książki naszych marzeń” zakończyły się sukcesem. Za kwotę 2713,00 zł zakupiłyśmy 201 pozycji dla uczniów szkoły podstawowej.

Podczas wyboru tytułów wzięłyśmy pod uwagę Wasze propozycje i sugestie poznane w ramach ankiety przeprowadzonej wśród uczniów i nauczycieli w poprzednim roku szkolnym. Oto niektóre tytuły zakupionych książek:

seria „Magiczne drzewo”/ Andrzej Maleszka
seria „Dziennik cwaniaczka”/Jeff Kinney
seria „Nela mała reporterka”
„Jaga Czekolada i baszta czarownic”/ Agnieszka Mielech
„Czarny młyn”/ Marcin Szczygielski
„Dom tajemnic”/ Chris Columbus
„Zezia, Giler i Oczak”/ Agnieszka Chylińska
„Piłka nożna. O co w tym wszystkim chodzi?”/ Dariusz Rekosz
nowe części „Zuźki D. Zołzik”
książeczki o przygodach żółwia Franklina
komiksy „Jonka, Jonek i Kleks”/ Szarlota Pawel

Przyjdźcie, sprawdźcie i sięgnijcie po nowości.
 Zapraszamy!

Data publikacji: 2016-01-11 17:10:03,
Autor: Film nagrała Aleksandra Sobieraj z klasy II B PG1

BAL GIMNAZJALNY 2016
POLONEZ

Film

Data publikacji: 2015-12-22 22:55:55,
Autor: Marek Biesiada

JASEŁKA 2015

Album zdjęć

Filmy

22 grudnia 2015 roku w kościele pw. Najświęteszej Maryi Panny Królowej Polski odbyły się szkolne Jasełka w wykonaniu uczniów klasy II a Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Radomsku. Przedstawienie zostało odegrane dla nauczycieli oraz uczniów Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 1 w Radomsku. Uczniów do przedstawienia przygotowały: pani Katarzyna Bajon (nauczyciel religii) oraz pani Marzena Lora (wychowawczni klasy II a PSP). Podkład muzyczny oraz chór przygotował i wykonał pan Arkadiusz Chybalski (nauczyciel muzyki). Brawo!!!

Data publikacji: 2015-12-21 18:37:48,
Autor: Małgorzata Litwińska

Dekorowanie i ozdabianie pierniczków

Album zdjęć

Dnia 21 grudnia odbyły się w klasie III a warsztaty z ozdabiania pierników, które zostały wcześniej wykonane przez mamę Bartosza - Panią Jolantę Wysocką. Uczniowie najpierw dowiedzieli się, jakich składników i przypraw używa się do produkcji ciasta. Aromatyczny zapach pierniczków czuć było w całej klasie. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do ozdabiania swoich ciasteczek różnokolorowym lukrem, a także barwną posypką. Każdy pierniczek był wyjątkowy i bardzo kolorowy. Po skosztowaniu wypieków, część  nich została spakowana i każde dziecko zabrało swoje słodkości do domu.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY MAMIE BARTOSZA ZA TE WSPANIAŁE PIERNICZKI. BYŁY PYYYYCHA.

WPROWADZIŁY NAS W ŚWIĄTECZNY NASTRÓJ.

WESOŁYCH ŚWIĄT życzą uczniowie klasy III a wraz z wychowawcą p. Małgorzatą Litwińską.

Data publikacji: 2015-12-09 22:54:51,
Autor: Rada Rodziców ZSG nr 1

Już w najbliższą niedzielę, 13 grudnia odbędzie się II Kiermasz Bożonarodzeniowy.

Kliknij i powiększ

Organizatorem Kiermaszu jest Rada Rodziców wraz z nauczycielami Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 1 w Radomsku.

W ubiegłym roku odbył się pierwszy taki kiermasz, który cieszył się wielkim powodzeniem, a całkowity dochód z niego przeznaczony został na budowę placu zabaw przy szkole. Plac został wybudowany i cieszył dzieci, zarówno te, które uczą się w jedynce, oraz mieszkające na osiedlu. Budowa placu pochłonęła jak dotąd kwotę 85 tyś zł, w chwili obecnej planowane jest sfinalizowanie i zakończenie budowy. Potrzebne jest na ten cel ok. 25 tyś zł.

Rada Rodziców planuje (wg przygotowanego już projektu) wzbogacić plac o kolejne 4 urządzenia. Wisienką na torcie ma być urządzenie „zjazd tyrolski” o długości ok. 28 metrów.

W najbliższą niedzielę, 13 grudnia, na placu parafialnym Kościoła pw NMP Królowej Polski przy ul. Piastowskiej (naprzeciw Carrefour) odbędzie się Kiermasz, na którym będzie można kupić mnóstwo oryginalnych ozdób świątecznych (m.in. aniołki, choinki, stroiki).

Przygotowane jest również sianko na stół wigilijny. Należy tu dodać, że wszystkie ozdoby wykonane są ręcznie, przez uczniów, rodziców oraz nauczycieli ZSG 1. Ozdoby te są wyjątkowe, i nie można ich spotkać w żadnych sklepach.

Rodzice zadbali również o to, aby niedziela upłynęła na „słodko”. Na kiermaszu będzie można nabyć również pyszne ciasta domowego wypieku. 

Społeczność szkolna Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 1 serdecznie zaprasza na kiermasz.

Jesteśmy dla Państwa przez całą niedzielę 13 grudnia (od 7.00) do późnego wieczora.

Data publikacji: 2015-12-09 21:23:16,
Autor: Joanna Drozek

"Andrzeju, Andrzeju, dziewcząt dobrodzieju,
wolę swoją okaż, najmilszego pokaż..."


Album zdjęć

30 listopada, jak nakazuje staropolski obyczaj, uczniowie klasy III B PSP brali udział we wróżbach andrzejkowych. Wszyscy bawili się doskonale,wiedząc, że takie wróżby traktuje się z przymrużeniem oka. Wspaniałe kreacje andrzejkowe wprowadziły nieco magicznego nastroju, a uśmiechy jeszcze długo gościły na każdej uczniowskiej twarzy.

Data publikacji: 2015-11-26 23:48:39,
Autor: Jolanta Bukowska

Polska moją Ojczyzną


Album zdjęc

20.11.15r. uczniowie klas drugich i trzecich szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie recytatorskim pod hasłem "Polska moją Ojczyzną". Recytowali wiersze o charakterze patriotycznym. Uczniów przygotowały nast. nauczycielki: M. Lora, W.Ruszkiewicz, A.Pawelec, M.Litwińska i J.Drozdek.
Konkurs odbył się w szkolnej świetlicy, w jury zasiadły panie: A.Nowicka- Grzęda oraz M.Dobielska.
Oto wyniki:
I miejsce: Oliwia Dalecka ucz. kl. 2a
II miejsce: Filip Makowski ucz. kl. 3a
III miejsce: Julia Pietras ucz. kl. 3b
Szczególne wyróżnienia otrzymali: Kacper Kopczyński ucz. kl. 3b oraz Daniel Kubik ucz. kl. 2b.
Zmagania uczniów obserwowały dzieci z oddziału przedszkolnego, które nie szczędziły braw swoim starszym kolegom i koleżankom.

Data publikacji: 2015-11-17 21:57:26,
Autor: Milena Dobielska, Elżbieta Duda-Fajkowska

Święto Niepodległości

Album zdjęć PSP1

Album zdjęć PG1

12 listopada uczciliśmy pamięć żołnierzy polskich walczących w czasie zaborów i I wojny światowej o odzyskanie niepodległości.

Uroczysty apel dla gimnazjalistów miał charakter opowieści zilustrowanej muzycznie popularnymi pieśniami z okresu powstań narodowych i wojny.

Z kolei akademia dla uczniów szkoły podstawowej została przedstawiona w konwencji montażu słowno-muzycznego, akcentującego rolę wybitnego Polaka-marszałka Józefa Piłsudskiego oraz symboli narodowych-godła, flagi i hymnu państwowego.

W rolę recytatorów wcielili się uczniowie klasy IIIA i IIIB gimnazjum oraz IIIb i Vc szkoły podstawowej. Chór szkolny, który z ogromnym entuzjazmem odśpiewał "Pierwszą Brygadę" i wiele innych pieśni przygotował pan A. Chybalski. Dekoracją zajęła się pani M. Siarka, nagłośnieniem pan M. Eksterowicz, a oprawą multimedialną pan M. Biesiada. Koordynatorkami uroczystości były panie G. Skupińska, E. Duda-Fajkowska i M. Dobielska. Pan dyrektor M. Sobczyk podziękował uczniom za patriotyczną postawę i piękne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego".

Data publikacji: 2015-11-08 23:52:08,
Autor: Małgorzata Litwińska

ŚNIADANIE DAJE MOC

Album zdjęć

Dnia 6 listopada 2015 roku uczniowie klasy III a PSP nr 1 w Radomsku przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „ŚNIADANIE DAJE MOC”. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dlatego organizatorzy akcji pragnęli zapoczątkować w Polsce, obchody 8 listopada jako Dnia Zdrowego Śniadania.  W bieżącym roku szkolnym 2015/2016 wyjątkowo Dzień „Śniadanie Daje Moc”  był obchodzony w piątek - 6.11.2015. Zmiana ta wynikała z faktu, iż 8 listopada wypadał w dzień wolny od pracy (niedziela).

Czytaj więcej
Głównym celem akcji  jest :

1. Zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie ucznia.

2. Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci Polsce poprzez edukację oraz promocję prawidłowego odżywiania.

W czasie zajęć edukacyjnych poprzedzających dzień 6 listopada uczniowie klasy III a poznawali informacje na temat prawidłowego odżywiania, zapoznali się z 12 zasadami dotyczącymi zdrowego odżywiania, zbudowali piramidę żywieniową.

6 listopada 2015 śniadanie zostało zorganizowane przez wychowawcę klasy p. Małgorzatę Litwińską, we współpracy z rodzicami, którzy bardzo zaangażowali się w przygotowanie zdrowego, pożywnego śniadania. Przygotowali  sok z marchwi, jogurty, musli, sałatki owocowe i warzywne, wędliny, sery, jajecznicę – śniadanie naprawdę było bardzo pożywne i smaczne. Uczniowie z wielkim przejęciem i zaangażowaniem przystąpili do przygotowywania smacznych, zdrowych kanapek, z użyciem własnoręcznie upieczonego , zdrowego chleba, wyciskania świeżych soków z owoców i warzyw.

Trzecioklasiści przygotowali także „gruszkowego jeża” wg podanej instrukcji.

Uczniowie wzięli udział w quizie przygotowanym przez wychowawcę klasy, sprawdzającym wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania się.

Uczestnicy śniadania otrzymali przygotowane przez wychowawcę CERTYFIKATY, potwierdzające znajomość 12 zasad zdrowego żywienia.

Akcja „Śniadanie daje moc” z pewnością przyczyniła się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.

Wychowawca klasy III a PSP p. Małgorzata Litwińska serdecznie dziękuje rodzicom

za pomoc i wielkie zaangażowanie w przygotowanie zdrowego i pożywnego śniadania.

Organizator akcji:
Małgorzata Litwińska

Data publikacji: 2015-11-08 23:22:53,
Autor: Małgorzata Litwińska

WARSZTATY KULINARNE W KLASIE III a PSP

Album zdjęć

Uczniowie klasy III a uczestniczyli w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez p. MARIĘ ZATOŃ – mamę ucznia klasy IIIa Antosia.

Dzieci z klasy III a zostały podzielone na dwie grupy, każda z nich upiekła własny chleb. Trzecioklasiści własnoręcznie odmierzyli odpowiednie proporcje składników potrzebnych do wyrobienia ciasta chlebowego, urozmaicili go zdrowymi ziarnami, przełożyli na blachę i z pomocą Pani Marysi chleb został upieczony w piekarniku elektrycznym. Zapach rozchodził się po całej klasie i parterze naszej szkoły.

Upieczone chlebki czekały na następny dzień, aby zostać zjedzone przez dzieci podczas organizowanej po raz kolejny akcji „ŚNIADANIE DAJE MOC”.

Wychowawca klasy III a PSP p. Małgorzata Litwińska serdecznie dziękuje Pani Marii Zatoń  za pomoc, zaangażowanie i przeprowadzenie warsztatów pieczenia chleba.

">

Data publikacji: 2015-11-06 23:06:24,
Autor: Elżbieta Duda-Fajkowska, Anna Huber

Złap byka za rogi

Album zdjęć

Październik to międzynarodowy miesiąc bibliotek szkolnych.W tym roku hasło promujące działalność szkolnych bibliotek, a tym samym czytelnictwo, brzmi: „ Biblioteki szkolne rządzą”. Oczywiście rządzą w królestwie słowa, które w książkach jest najważniejsze. Dlatego jak co roku nasza szkoła włączyła się w akcję Cała Polska czyta dzieciom, aby przypomnieć uczniom, że czytanie książek to forma rozrywki godna polecenia, ponieważ nie tylko rozbudza wyobraźnię, poszerza horyzonty i kształtuje osobowość, ucząc wrażliwości i empatii, ale także pozwala pięknie i sprawnie operować słowem.

W związku z tym w bibliotece szkolnej został zorganizowany dla klas 0 – IV cykl spotkań  „Złap byka za rogi”  poświęcony zagadnieniom poprawności językowej. Najmłodsi uczniowie wraz z wychowawcami lub polonistami od poniedziałku do czwartku uczestniczyli w „językowej corridzie” pod czujnym okiem zaproszonych gości (p. dyr. Anna Nowicka - Grzęda, p. Jolanta Bukowska, p. Milena Dobielska, p. Barbara Gnoińska, p. Magdalena Lorent, p. Ewa Nowicka, p. Anna Skórka - Nowicka, p. Magdalena Piwońska, p. Grażyna Skupińska, p. Danuta Zawadzka).

Czytaj więcej
Uczniowie mieli okazję obejrzeć scenki  przygotowane przez dziewczynki z klasy IVa : Alicję Piotrowską, Malwinę Iciek, Aleksandrę Saj, Katarzynę Marcinkowską ( w jednym przedstawieniu wzięli udział chłopcy z kl. IVa – Julian Matusiak, Cyprian Oziębała oraz dziewczęta - Zuzanna Rapczewska i Natalia Majewska) pod kierunkiem Elżbiety Dudy-Fajkowskiej i Anny Huber. Młodzi aktorzy wcielili się w role uczniów popełniających rażące błędy językowe po to, aby uczestnicy zajęć mogli je wytropić i, czasem przy wsparciu zaproszonego nauczyciela, poprawić. Każdemu „ złapaniu byka za rogi” towarzyszyła radość i gromkie oklaski. Na zakończenie każdej językowej potyczki zaproszeni goście odczytali fragmenty książki „ Byk jak byk” autorstwa Agnieszki Frączek. Dziękujemy nauczycielom i uczniom za wspólną zabawę.

Nosimy swetr czy sweter, na stole leży pomarańcza czy pomarańcz i ubieramy czy wkładamy spodnie? Podobno polszczyzna należy do najtrudniejszych języków świata. Każdemu z nas zdarza się popełniać błędy, ale warto robić wszystko, żeby było ich jak najmniej. Dlatego zawsze włączaj światło, panią proś tylko o coś, pamiętając, że w formie zwrotu grzecznościowego jedynym właściwym wariantem jest proszę pani. Używaj formy mnie na początku wypowiedzenia. Mam nadzieję, że po spotkaniach w bibliotece wszyscy umieją właściwie stosować wymienione wyrazy i rozumieją,  jak ważne jest to, co zostało tu napisane.

Data publikacji: 2015-11-01 22:39:22,
Autor: Marek Biesiada, fotografie i film wykonała Edyta Pacyniak

„My chcemy Boisko. Boisko to dla nas Wszystko”

Album zdjęć

W dniu 30.10.2015 roku o godzinie 10:00 dzięki staraniom Rady Rodziców odbyła się kampania reklamowa, w której wzięło udział 81 uczniów z klas IV-VI PSP i I-III PG. Jej celem było nagranie filmu, który będzie promował Projekt „Boisko dla Jedynki”. Reklama był nagrywana przez nauczyciela z Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych. W tym dniu uczniowie mieli za zadanie przyjść przebranymi w koszulki białe lub czerwone oraz założyć szaliki w barwach narodowych. Podczas reklamy uczniowie krzyczeli hasła promujące Projekt „Boisko dla Jedynki” np. „My chcemy Boisko”, „Boisko to dla nas Wszystko”.
Dzięki wspaniałej postawie naszych uczniów powstanie film, który zostanie opublikowany po 20 listopada 2015 roku na YOUTUBE oraz na Facebooku.

">

Data publikacji: 2015-10-22 21:05:00,
Autor: Elżbieta Duda-Fajkowska, Anna Huber

MĄDRA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM

Album zdjęć

Dobiegł końca trzeci dzień akcji Mądra szkoła czyta dzieciom. 22.10.2015 r. gościliśmy na drugim piętrze naszej szkoły. Początkowo przysłuchiwaliście się i bacznie przyglądaliście się nam, czytającym p. Annie Huber i p. Elżbiecie Dudzie-Fajkowskiej. Na szczęście trema Was opuściła i odważyliście się również przeczytać. Pojawiły się wiersze A. Słonimskiego, W. Szymborskiej, H. Poświatowskiej, K.I. Gałczyńskiego, proza E. Stachury. Usłyszeliśmy fragmenty utworów: „Potop”, „Oskar i pani Róża”, „O trudnej sztuce tworzenia samego siebie”, „Mały Książę”, „Balsam dla duszy”, „Bajki filozoficzne”.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w nasze przedsięwzięcie, bo „kto nie czyta, ten właściwie nie potrzebuje już głowy, nie mówiąc oczywiście o wyobraźni i fantazji” (Billie Joe).
Zapraszamy do szkolnej biblioteki.

 

Data publikacji: 2015-10-21 20:39:13,
Autor: Elżbieta Duda-Fajkowska, Anna Huber

MĄDRA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM

Album zdjęć

Dziś (21.10.15 r.) panie Anna Huber i Elżbieta Duda-Fajkowska przeprowadziły drugą część akcji MĄDRA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM. Tym razem stoliczek z książkami i wygodny fotel stanęły na I piętrze naszej szkoły. Do czytania i słuchania zachęcałyśmy głównie uczniów klas 4-6, ale inicjatywą zainteresowali się także gimnazjaliści.
Szczególne podziękowania kierujemy do dzieci z klasy IVa, IVb, Vc, które odważyły się publicznie zaprezentować wiersze i prozę. Gratulujemy wszystkim serdecznie, było wspaniale.
Jutro czekamy na Was na II piętrze. Do zobaczenia.

Data publikacji: 2015-10-20 20:28:11,
Autor: Marek Biesiada, fotografie i film wykonała Ola Sobieraj

DZIEŃ PAPIESKI

19 października 2015 roku

Album zdjęć

Film

Poczas wieczornicy zorganizowanej 19 października 2015 roku aktorzy Szkolnego Teatru Źródełko czytali Tryptyk Rzymski autorstwa Jana Pawła II. Uczniów przygotowała pani Danuta Zawadzka.

Data publikacji: 2015-10-20 18:48:04,
Autor: Elżbieta Duda-Fajkowska, Anna Huber

MĄDRA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM

Album zdjęć

Październik jest międzynarodowym miesiącem BIBLIOTEK SZKOLNYCH, dlatego panie bibliotekarki p. Anna Huber i p. Elżbieta Duda-Fajkowska zorganizowały akcję głośnego czytania, pragnąc uczcić to święto, a jednocześnie przypomnieć uczniom, że w naszej szkole jest biblioteka i serdecznie wszystkich zaprasza. Odbyła się ona 20.10.2015 r. podczas dwóch przerw między lekcjami. W holu na parterze stanął stoliczek, na którym leżały kolorowe i ciekawe książeczki. Tuż obok, na chętnych czytających nauczycieli i uczniów, czekał wygodny fotel. A wokół zgromadziły się dzieci zainteresowane czytaniem i niecodzienną scenerią.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uraczyli nas piękną interpretacją wierszy: p. Katarzynie Bajon, p. Małgorzacie Litwińskiej, p. Annie Piątkiewicz.

Jutro również zapraszamy uczniów i nauczycieli po trzeciej i czwartej lekcji, tym razem na I piętro.

Data publikacji: 2015-10-15 22:29:34,
Autor: Marek Biesiada, fotografie wykonała: Elżbieta Duda-Fajkowska

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

14.10.2015

Album zdjęć

Filmy

 

Data publikacji: 2015-10-08 21:13:25,
Autor: Elżbieta Duda-Fajkowska

Warzywne stworki w  kl. II b PSP nr 1

Album zdjęć

Jak można wykorzystać marchew, cebulę, jabłko i inne zdrowe produkty? Czy tylko nadają się do zjedzenia?

7.10.15 r. do kl. II b PSP 1 zawitały WARZYWNE STWORKI-POTWORKI. Wychowawca p. Wioletta Ruszkiewicz przygotowała dla swoich podopiecznych niecodzienne zajęcia łączące wiedzę o zdrowym odżywianiu z plastyką, porywające wyobraźnię, a do tego okraszone świetną zabawą.

Warzywne stworki-potworki zamieszkały na klasowym parapecie. Może skusicie się do odwiedzenia tej niezwykłej galerii?

Data publikacji: 2015-10-05 22:17:32,
Autor: Joanna Drozdek

Dzień Chłopaka w III B


Album zdjęć

2 października br. uczniowie klasy III B świętowali Dzień Chłopaka w ośrodku Hula -Kula w Rędzinach. Wszyscy bawili się doskonale, zarówno w sali zabaw jaki i w kręgielni. Oczywiście nie mogło zabraknąć szalonych tańców, ciekawych konkursów a także pysznego poczęstunku. Dziewczynki jednogłośnie wybrały najsympatyczniejszego kolegę z klasy, dla którego wykonały ozdobne medale. Został nim Kuba Prokop. Gratulacje dla zwycięzcy! :)

Data publikacji: 2015-09-21 21:12:10,
Autor: Rada Rodziców ZSG nr 1

Piknik BOISKO DLA JEDYNKI zakończył się pełnym sukcesem

Album zdjęć

Filmy

W imieniu Rady Rodziców pragniemy Wam, drodzy uczniowie podziękować za wsparcie, pełne zaangażowanie i czynne uczestnictwo we wczorajszej imprezie. Podziękowania należą się również całemu gronu pedagogicznemu. Pragniemy w tym miejscu podziękować przyjaciołom i sponsorom, którzy bardzo nam pomogli i co równie ważne identyfikują się z nami i naszym pomysłem.
Dziękujemy zatem:
- Państwowej Straży Pożarnej - za wspaniały pokaz akcji ratowniczo-gaśniczej
- Komendzie Powiatowej Policji w Radomsku - za prezentację sprzętu, oraz pokaz pracy Policji od kuchni
- Siłowni #PANACEUM - za wspaniałe pokazy Zumby, Boksu Tajskiego oraz Aeroboxu
- Piekarni Wielgomłyny - za pyszny, słodki i zdrowy poczęstunek
- Radomszczańskiemu Klubowi AIKIDO - za wprowadzenie z tajniki sztuki walki Aikido, oraz za zajęcia dla dzieciaków
- Fotobudce SZOKFOTO - za setki wspaniałych, zwariowanych zdjęć.

Czytaj więcej
- firmie WTÓRMEX - za uzyczenie wraku auta (oddaliśmy go w delikatnie gorszym stanie, mamy nadzieję że wybaczycie :))
- pracownikom NFZ za pracę i umożliwienie założenia kont ZIP
- pracownikom Krwiodawstwa za umożliwienie zbiórki krwi
- firmie AN-TOR z Nieszawy - za użyczenie sceny, na której wszystko się działo
- Michałowi SAJ - za pomoc logistyczną
- firmie PATIGO za wspaniałe prowadzenie imprezy
- Agencji Artystycznej Gorgo reprezentującej zespól MROZU - za udostepnienie możliwości wykorzystanie utworu "Bo ja nie my to kto" - Firmie NOKLER, ES Bankowi Spółdzielczemu Radomsko, firmie JYSK, GS Kodrąb oraz kilku innym firmom, które pragnęły pozostać anonimowe za wsparcie finansowe i rzeczowe w postaci nagród do konkursów.
- i wreszcie dziękujemy Panu Jackowi KRZYNÓWKOWI za poświęcony czas, obecność na pikniku, super gadżety, darmowe wejściówki na mecz GKS Bełchatów.
Jacku - jesteś WIELKI - dzięki że nas wspierasz.
Wszyscy razem daliśmy odczuć zaproszonym gościom i pewnie całemu Radomsku, że jesteśmy jedną drużyną i przyświeca nam wspólny cel, jakim jest BOISKO DLA JEDYNKI.
Bez Was to wszystko nie byłoby możliwe.
Pamiętajcie: Razem możemy WSZYSTKO.

Data publikacji: 2015-09-18 23:30:22,
Autor: Marek Biesiada

Akademia z okazji 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej


Album zdjęć


Film

Akademia z okazji 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej odbyła się 16 września 2015 roku na sali gimnastycznej ZSG nr 1 w Radomsku. Część artystyczna została wykonana przez uczniów klasy II B PG1, których przygotowała pani Joanna Szczukocka oraz pan Arkadiusz Chybalski. Przed rozpoczęciem akademii o wydarzeniach z września 1939 roku opowiedziała pani Grażyna Skupińska.

Data publikacji: 2015-09-17 16:32:49,
Autor: Marek Biesiada

Nigdy więcej wojny

Bajki z Auschwitz


Album zdjęć

Data publikacji: 2015-09-01 20:41:12,
Autor: ZSG nr 1

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016


Album zdjęć

 

 menu
 Najważniejsze akty prawne

Najważniejsze akty prawne
i informacje



KLAUZULA INFORMACYJNA
O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
KLIKNIJ NA PLIK PDF
I PRZECZYTAJ INFORMACJĘ



Program Wychowawczo – Profilaktyczny w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1



Procedury postępowania
w sytuacjach kryzysowych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1
w Radomsku



Program terapii logopedycznej uczniów
z zaburzeniem kinestezji artykulacyjnej w obrębie głosek dentalizowanych




 Ważne informacje

Ważne informacje



Podręczniki do religii
w roku szkolnym 2018/2019

Pobierz plik PDF



PROJEKT
EDUKACYJNY
"
DYSKRYMINACJI
MÓWIMY NIE"



PROGRAM
AKTYWNA TABLICA

">



Nowy Statut
Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1
im. Bolesława Chrobrego
w Radomsku


Plik dokumentu PDF do pobrania



KONCEPCJA FUNKCJONOWANIA
I ROZWOJU ZSG NR 1 W RADOMSKU

Plik do pobrania w formacie pdf



ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA
1)
z dnia 26 sierpnia 2015 r.
w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach

Kliknij i pobierz rozporządzenie



ZASADY FUNKCJONOWANIA
DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO

Proszę o zapoznanie się z zasadami funkcjonowania dziennika elektronicznego w ZSG nr 1 w Radomsku

POBIERZ PLIK

Aktualizacja z dnia 10.07.2015



Uwaga rodzice!!!
Proszę zapoznać się z poniższymi zasadami,
na których uczeń można zostac zwolniony z zajęć Wychowania Fizycznego oraz pobrać odpowiednie formularze

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 10 czerwca 2015 r.
OPINIA o ograniczonych możliwościach uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego/o braku możliwości uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego

Wnioski o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego w roku szkolnym 2015/2016




 Organizacja roku szkolnego

Organizacja roku szkolnego 2017/2018



Podręcznik do języka angielskiego do kl. 0 pt. „I love Boo”- wydawnictwo MAC. Edukacja poziom B.



Kalendarz
na rok szkolny

Spotkania
z rodzicami

Terminy egzaminów

Dni wolne od zajęć dydaktycznych



PLAN LEKCJI


Obowiązuje
od 12.02.2018 r.



Dzwonki na lekcje
i przerwy

Kliknij




 Organizacja roku szkolnego

Testy z historii

Kliknij na ten link
TESTY PRZYGOTOWUJĄCE DO EGZAMINU GIMNAZJALNEGO
Z HISTORII

Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum została stworzona dla was strona internetowa z testami z historii, na której możecie ćwiczyć swoje umiejętności, a także sprawdzić jakiej wiedzy jeszcze wam brakuje do zaliczenia sprawdzianów z historii.
Kliknij na ten link
TESTY Z HISTORII

   

Autor strony internetowej: Marek Biesiada