Menu górne

Imieniny  W kwietniu odbędą się:  Imieniny 

Konsultacje - 5 kwietniaWiosenna przerwa świąteczna - 29 marca-3 kwietnia * Egzamin gimnazjalny (dodatkowy termin 4,5,6 czerwca 18 r.) - 18,19,20 kwietnia * Dzień wolny od zajęć dydaktycznych - 18,19,20 kwietnia * Dzień wolny od zajęć dydaktycznych - 30 kwietnia

menu

Menu główne

 menu
 Najważniejsze imprezy szkolne

Najważniejsze
imprezy szkolne



Festiwal
Hej Panie Jezu 2017
Wyniki

Fotografie

Filmy



Międzygimnazjalny
Konkurs Literacki
 Jan Paweł II-Papież
Wszech Czasów



Moda na dobre maniery

Konkurs organizowany
przez szkolną bibliotekę
dla klas V PSP1
i klas I PG1

Kliknij i przeczytaj




 Media szkolne

Media szkolne



Nasze filmy na YOUTUBE



Gazetka Jedyneczka






 Współpraca z instytucjami lokalnymi i krajowymi

Współpraca z instytucjami lokalnymi i krajowymi



PROMOCJA ZDROWEGO
STYLU ŻYCIA



Fundacja
Dziewczynka z Zapałkami



Współpraca
ze środowiskiem lokalnym




menu

Ważne rocznice
i międzynarodowe dni


Najważniejsze linki zewnętrzne

Najważniejsze linki zewnętrzne



Biuletyn
Informacji Publicznej




Stowarzyszenie
Teatr Źródło



ZNOSIMY BARIERY
OTWIERAMY
DRZWI KARIERY



Program Comenius

Współpraca z Lincoln

Cooperation with Lincoln

Family Matters



OFICJALNA
STRONA MIASTA




 Nowa strona 1

Licznik odwiedzin

Odwiedziło naszą stronę

12310

osób

 Wycieczki w roku szkolnym 2013/2014

Wycieczki szkolne
w roku szkolnym 2013/2014


Data publikacji: 2014-06-26 18:26:01 Autor: Małgorzata Litwińska

UCZNIOWIE KLASY I A Z WIZYTĄ U DINOZAURÓW

17 czerwca 2014 r. uczniowie klasy I a PSP wraz z wychowawcą p. Małgorzatą Litwińską, p. Mileną Dobielską i p. Michałem Zatoniem wybrali się na wycieczkę do JuraParku w Krasiejowie. Celem wycieczki było zwiedzanie pawilonu paleontologicznego i JuraParku, poznanie prehistorycznego świata dinozaurów, dostrzeżenie zmienności gatunków oraz poszerzenie zakresu zainteresowań dzieci.
Czytaj więcej Na początku uczniowie, po podróży , relaksowali się na bardzo dużym i bogato wyposażonym placu zabaw. Były tam: huśtawki, zjeżdżalnie, bujańce i specjalna huśtawka „ptasie gniazdo”.
Pełni wrażeń skorzystaliśmy z kolejnej atrakcji JuraParku, jaką jest kino 5D. Wyposażeni w specjalne okulary obejrzeliśmy tam ciekawy film o podwodnym królestwie życia wielu zwierząt.
Park zwiedziliśmy zaczynając od niezwykłej atrakcji, jaką jest Tunel Czasu. Wszystkie dzieci zostały zaproszone na pokład kapsuły czasu, która zabierała nas w niezwykłą, interaktywną podróż poprzez dzieje naszej planety. Począwszy od Wielkiego Wybuchu poznajemy kolejne etapy kształtowania się Ziemi. Byliśmy świadkami powstania pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego. Przyglądamy się narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery, pierwszym formom życia. Zaglądamy w głębiny paleozoicznych mórz podziwiając ich mieszkańców. Oglądamy wędrówki kontynentów, zmiany klimatyczne i największe kataklizmy w dziejach naszej planety. Po pełnej wrażeń podróży w Tunelu Czasu rozpoczynamy spacer wśród prehistorycznych stworzeń po specjalnie przygotowanej ścieżce edukacyjnej. 1500 metrowa ścieżka, którą przemierzyliśmy poszczególne okresy ery dinozaurów. Wzdłuż trasy rozmieszczone zostały rekonstrukcje dinozaurów oraz liczne foto-realistyczne plansze przedstawiające środowiska roślinne. Z otwartymi buziami dzieci zwiedzały Krasiejowski JuraPark. Następnym etapem wycieczki był Pawilon Muzealny. Pawilon Paleontologiczny zabezpiecza największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać przez przeszkloną podłogę.
A Czas w Krasiejowie minął nam bardzo szybko i niestety musieliśmy ruszać w drogę powrotną. Ale jesteśmy bogatsi o wiele nowych wrażeń i wiadomości o historii naszej Ziemi.

Data publikacji: 2014-06-24 11:00:00 Autor: Anna Huber

Wycieczka rowerowa do Jankowic

Dnia 13 czerwca 2014 r. uczniowie klasy II A wraz z wychowawcą Anną Huber oraz opiekunami panią Mirosławą Kuliś i nauczycielami wychowania fizycznego panami Dariuszem Walochem i Grzegorzem Bezą wybrali się po dwuletniej przerwie na kolejną wycieczkę rowerową tym razem do Jankowic.
Czytaj więcej Przed szkołą wszyscy stawili się punktualnie o 8.30 wyposażeni w dobry humor i sprawne rowery. Po sprawdzeniu listy obecności i podpisaniu regulaminu wycieczki ruszyli w drogę. Wyjątkową trasę prowadzącą traktami leśnymi przygotował dla uczniów pan Waloch. Dróżki zarośnięte zaroślami, pełne wybojów wymagały od nich nie lada sprawności. Pierwszy dłuższy odpoczynek na małe co nieco był na rozległej łące nad Wartą. Te „piękne okoliczności przyrody” nie tylko pobudzały apetyt, ale i sprzyjały dobrym humorom.
W trakcie wycieczki okazało się, że IIA była przygotowana na wszelkie niespodzianki i niestraszna im przebita dętka czy stłuczone kolano. Każdy z uczestników mógł liczyć na życzliwość i wzajemną pomoc. Panował wśród nich również duch sportowej rywalizacji, co dało się zauważyć, gdy po dwóch godzinach cel naszej wyprawy został osiągnięty. Większość po krótkim odpoczynku była już gotowa do rozgrywek w siatkę. Warto wspomnieć, że na miejscu czekał na uczniów grill z kiełbaskami i kaszaneczką. Wszyscy świetnie się bawili, do czego bez wątpienia przyczynili się państwo Nowakowie, którzy w dużym stopniu zaangażowali się w organizację naszej wycieczki. Za co bardzo dziękujemy.
Żal było wracać do Radomska, tym bardziej, że pogoda przez większość dnia była jak na zamówienie. Niektórzy chętnie zostaliby dłużej, do czego namawiali organizatorów, z pomocą w końcu przyszło niebo, przynosząc niewielki deszcz. Droga powrotna nie należała do najłatwiejszych, bo zmęczenie dawało się we znaki, a komary dokuczały. Jednak humory dopisywały i z każdym kilometrem czuło się coraz większe wsparcie dla tych, którym wiatr wiał w oczy, a rower przysparzał problemów. Po powrocie, mimo dużego zmęczenia i ulewy, która zmoczyła do suchej nitki, uczniowie stwierdzili, że w przyszłym roku z chęcią wybraliby się na kolejną rowerową wyprawę. Wycieczka należała do bardzo udanych i na pewno na długo zapadnie w pamięć.

Data publikacji: 2014-06-01 16:00:00 Autor: Anna Skórka-Nowicka

Ale wkoło było wesoło...

Wiele niezapomnianych wrażeń dostarczył uczniom z klas IVa, IVb, Vc, VIa i VIb pobyt na Zielonej Szkole. W dniach 18-23.05.2014 roku uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych zajęciach, które odbyły się w ramach Błękitnej Szkoły w Helu, Gdańsku, Gdańsku Sobieszewa, Gdyni oraz w Sopocie.
Pierwszego dnia wyprawy mieliśmy okazję zobaczyć Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Dzięki wykładowi pracownika Uniwersytetu Gdańskiego dowiedzieliśmy się, że żyją tam trzy gatunki fok: foka pospolita, foka szara i foka obrączkowana. Poznaliśmy też bogactwo flory i fauny występującej w Morzu Bałtyckim. Wielką dla nas frajdą był widok karmionych fok przez opiekuna i wizyta w Domu Morświna, gdzie mogliśmy usłyszeć odgłosy wydawane przez to zwierzę.
Czytaj więcej Kolejny dzień pobytu na Zielonej Szkole to zwiedzanie Gdańska. Spacerowaliśmy ulicą Długą i Długim Targiem od Złotej Bramy do Zielonej Bramy. Dowiedzieliśmy się, że każda urokliwa kamieniczka ma swoją legendę. Przy Długim Targu widzieliśmy budowlę Głównego Miasta: Ratusz i Dwór Artusa. Przy Fontannie Neptuna, która jest symbolem tego miasta, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Piękny był również Park Oliwski im. A. Mickiewicza, który powstał na terenie dawnych ogrodów klasztornych cysterskich mnichów. Spotkać tu można okazy roślin sprowadzonych niemal z całego świata. Niezwykłym doznaniem duchownym była dla nas wizyta w Katedrze Oliwskiej i wysłuchanie koncertu organowego. Pobyt w Gdańsku dopełnił pokaz ręcznej produkcji pysznych cukierków w „ Ciuciu Artis ”.
Następny dzień to zwiedzanie miasta, w którym znajduje się najdłuższy, drewniany pomost w Europie i Krzywy Dom. To oczywiście Sopot.
W Gdyni podziwialiśmy okazały żaglowiec Dar Pomorza, okręt wojenny ORP Błyskawica oraz byliśmy w Oceanarium. Tam widzieliśmy niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów, gąbek, jamochłonów pochodzących z różnych regionów świata. Była to ciekawa lekcja przyrody.
Oprócz pouczających wycieczek wiele czasu mogliśmy spędzać na plaży, opalając się i spacerując wzdłuż morza. Naszą szczególną uwagę zwróciły kawałeczki bursztynu, które znajdowaliśmy na plaży w Sobieszewie. Nic więc dziwnego, że Sobieszewo nazywa się Wyspą Skarbów, ponieważ tam łowi się najpiękniejsze bursztyny. Historię bursztyny, sposób jego poławiania, obróbkę i wykorzystywanie tego kamienia przybliżył nam w ciekawej pogadance pan Sylwester Malucha – Mistrz Świata w Poławianiu Bursztynu.
Oprócz wielu atrakcji, odpoczynku, relaksu, miłej zabawy, rozgrywek sportowych mieliśmy również lekcje. Uczyliśmy się w ciekawy i atrakcyjny sposób. Na pewno tę wiedzę, którą zdobyliśmy na Zielonej Szkole długo zapamiętamy!
Na Zielonej Szkole czuliśmy się dobrze i bezpiecznie pod bacznym okiem pana dyrektora Marka Sobczyka, pani Anny Skórki – Nowickiej, pani Joanny Szczukockiej i pani pilot Doroty Orłowskiej.
Zieloną Szkołę zorganizowało Biuro Turystyczne Ogończyk Travel z Częstochowy.
Do kolejnej tak udanej Zielonej Szkoły w przyszłym roku!

Data publikacji: 2014-04-23 22:00:00 Autor: Joanna Drozdek

„Tortowy Świat”

Tuż przed świętami, 15 kwietnia 2014 r., w klasie I b PSP odbyły się warsztaty przeprowadzone przez p. Ewę Zagaj, mistrzynię dekoratorstwa artystycznego w zakresie cukiernictwa, właścicielkę firmy „Tortowy Świat” w Radomsku. Dzieci ozdabiały świąteczne babeczki bitą śmietaną, białą czekoladą, kolorowymi kuleczkami i elementami wyciętymi z masy cukierniczej. Uczniowie z ogromnym zapałem wyczarowywali z foremek kurczątka, zajączki, kwiatuszki i serduszka. Ileż było śmiechu i radości tworzenia! A jaki był głośny doping dla „kiciusia”, robota kuchennego, który pracowicie ubijał śmietanę! Przepięknie udekorowane babeczki bardzo spodobały się rodzicom. Jednak niektóre wyglądały tak smakowicie, że zostały od razu zjedzone w czasie zajęć. Na szczęście zostały uwiecznione na zdjęciach. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i pochwałę za dobrze wykonaną pracę. Zajęcia tak bardzo się spodobały dzieciom, że następne są już zaplanowane na okres przed Świętami Bożego Narodzenia. Tym razem będzie pieczenie i ozdabianie pierniczków.

Data publikacji: 2014-03-19 18:52:00 Autor: Małgorzata Litwińska

DZIEŃ KOBIET NA BASENIE „SOLPARK”
W KLESZCZOWIE

Uczniowie klas I a, II a, III b PSP 1 świętowali DZIEŃ KOBIET na basenie w Kleszczowie. Udali się tam w dniu 04.03.2014. pod opieką wychowawców : p. Małgorzata Litwińskiej, p. Anny Kaliszyk i p. Wioletty Ruszkiewicz , oraz nauczyciela wychowania fizycznego p. Dariusza Walocha i p. Katarzyny Bajon . Wycieczka na basen była świetną zabawą i integracją z kolegami i koleżankami. Pod opieką ratowników, którzy spotkanie rozpoczęli od przypomnienia regulaminu korzystania z pływalni, dzieci mogły przez 2 godziny wykazać się umiejętnością pływania oraz korzystać ze wszystkich atrakcji. Podstawowym celem wyjazdu na basen było kształtowanie nawyków prozdrowotnych, ćwiczenie odwagi, wpajanie prawidłowych nawyków higienicznych oraz agitacja sportowa na rzecz zdrowego trybu życia. Czas spędzony na basenie był także dobrym sposobem na relaks. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia taka wycieczka.

Data publikacji: 2013-12-09 22:00:00 Autor: Ewa Nowicka

MIKOŁAJKI W MUZEUM REGIONALNYM

Dzień Świętego Mikołaja kl. IC PG spędziła w Muzeum regionalnym w Radomsku. Uczniowie obejrzeli wystawę III Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „KRZĘTÓW–WIELGOMŁYNY 2013r oraz wystawy stałe poświęcone historii naszego miasta m. in. zlokalizowaną w budynku dawnego aresztu miejskiego ekspozycję pt. „W okupowanym Radomsku”. Oczywiście nie zabrakło Świętego Mikołaja.

Data publikacji: 2013-11-27 22:00:00 Autor: Aneta Pawelec, Iwona Adamek

Wycieczka do Fabryki Bombek w Piotrkowie Trybunalskim

Dnia 22 listopada 2013 roku uczniowie klasy III a i III c udali się na wycieczkę autokarową do Fabryki Bombek w Piotrkowie Trybunalskim.
Podziwiając ogrom pracy włożony w tworzenie cudownych bombek zwiedzaliśmy kolejne hale tj.: „dmuchalnię”, gdzie szklana rurka zmieniała się w bombkę odpowiedniego kształtu, np.: szyszkę, bałwanka, kulę itp. Następnie w „srebrzalni” zobaczyliśmy jak zasrebrza się szklane ozdoby za pomocą związku azotanu srebra. Potem udaliśmy się do najciekawszej sali – „dekoratorni”. Tu powstają prawdziwe dzieła. Wszystkie bombki malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, trudu i poświęcenia. Na końcu uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych polegających na własnoręcznym ozdabianiu, malowaniu bombek.
Pamiątką z pobytu w świecie szklanych ozdób była bombka z imieniem, którą dostało każde dziecko.
Wróciliśmy do domu zadowoleni, pełni wspaniałych wrażeń.

Data publikacji: 2013-10-30 22:34:00 Autor: Joanna Szczukocka

Atrakcja turystyczne Powiatu Tomaszowskiego

Miła zabawa czekała na uczestników wycieczki zorganizowanej w ramach Dni Ochrony Przyrody przez Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody. Dnia 29 października 2013 roku uczniowie klas IV i V zwiedzali najciekawsze okolice rzeki Pilicy. Osobliwości przyrody podziwiali w Tomaszowie Mazowieckim, oglądając Niebieskie Źródła i zwiedzając Groty Nagórzyckie w Nagórzycach. Wiele ciekawych historii o życiu, zwyczajach i tradycji mieszkańców nadpilickich grodów opowiedział im przewodnik, który oprowadzał po Skansenie Rzeki Pilicy i klasztorze cystersów w Sulejowie. Uczestnicy wycieczki podziwiali też okazały ośrodek sportowy w Spale, w którym trenują i przygotowują się do zawodów sportowych przyszli olimpijczycy. O tym, że wycieczka dostarczyła wszystkim miłych wrażeń mogą świadczyć liczne zdjęcia, które dokumentują jej przebieg. Opiekunami wycieczki byli: pani Anna Skórka-Nowicka, pani Joanna Szczukocka i pan Marek Biesiada.

Data publikacji: 2013-10-22 18:00:00 Autor: Małgorzata Litwińska

SEGREGUJ RAZEM Z NAMI

Uczniowie klas: I a i II a PSP uczestniczyli w lekcji poprowadzonej przez pracowników PGK w Radomsku. Tematem spotkania była selektywna zbiórka odpadów „SEGREGUJ RAZEM Z NAMI” . Poprzez ćwiczenia praktyczne uczniowie poznali zasady segregacji śmieci. Dzieci otrzymały drobne upominki przygotowane przez PGK w Radomsku. Spotkanie zorganizowały: wychowawca klasy II a PSP – p. Anna Kaliszyk, oraz wychowawca klasy I a PSP – p. Małgorzata Litwińska.

Data publikacji: 2013-10-22 17:00:00 Autor: Małgorzata Litwińska

WSPÓLNA ZABAWA
I WZAJEMNE POZNAWANIE SIĘ
W „HULA – KULA”

W dniu 20 września 2013 r. uczniowie klasy I a PSP wraz wychowawcą p. Małgorzatą Litwińską, oraz p. Marią Zatoń, spędzili wspólne chwile w Centrum Rozrywki „HULA KULA” w Rędzinach. Była to doskonała okazja na wzajemne poznanie się ucznió, na integrację zespołu klasowego. Liczne atrakcje przygotowane przez animatorów, „rozgrzały pierwszaków”, którzy bez trudu pokonywali wielopoziomowy labirynt, korzystali ze zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Czytaj więcej Dzieci ginęły w krętych przejściach, wyskakując po chwili ze śmiechem do basenu z piłeczkami. Rywalizacja podczas konkursów przygotowanych przez panie animatorki była bardzo zacięta. Panie bawiły się razem z dziećmi. Głośne kibicowanie dodawało sił. Pierwszaki, po chwilach szaleństwa , mogli zregenerować siły przy stołach ze smakołykami.
Zmęczeni, ale zadowoleni , uczniowie klasy I a PSP wrócili do szkoły pełni radosnych wspomnień, gotowi zdobywać wiedzę w nowo poznanej szkole.

 menu
 Najważniejsze akty prawne

Najważniejsze akty prawne
i informacje



KLAUZULA INFORMACYJNA
O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
KLIKNIJ NA PLIK PDF
I PRZECZYTAJ INFORMACJĘ



Program Wychowawczo – Profilaktyczny w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1



Procedury postępowania
w sytuacjach kryzysowych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1
w Radomsku



Program terapii logopedycznej uczniów
z zaburzeniem kinestezji artykulacyjnej w obrębie głosek dentalizowanych




 Ważne informacje

Ważne informacje



Podręczniki do religii
w roku szkolnym 2018/2019

Pobierz plik PDF



PROJEKT
EDUKACYJNY
"
DYSKRYMINACJI
MÓWIMY NIE"



PROGRAM
AKTYWNA TABLICA

">



Nowy Statut
Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1
im. Bolesława Chrobrego
w Radomsku


Plik dokumentu PDF do pobrania



KONCEPCJA FUNKCJONOWANIA
I ROZWOJU ZSG NR 1 W RADOMSKU

Plik do pobrania w formacie pdf



ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA
1)
z dnia 26 sierpnia 2015 r.
w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach

Kliknij i pobierz rozporządzenie



ZASADY FUNKCJONOWANIA
DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO

Proszę o zapoznanie się z zasadami funkcjonowania dziennika elektronicznego w ZSG nr 1 w Radomsku

POBIERZ PLIK

Aktualizacja z dnia 10.07.2015



Uwaga rodzice!!!
Proszę zapoznać się z poniższymi zasadami,
na których uczeń można zostac zwolniony z zajęć Wychowania Fizycznego oraz pobrać odpowiednie formularze

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 10 czerwca 2015 r.
OPINIA o ograniczonych możliwościach uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego/o braku możliwości uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego

Wnioski o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego w roku szkolnym 2015/2016




 Organizacja roku szkolnego

Organizacja roku szkolnego 2017/2018



Podręcznik do języka angielskiego do kl. 0 pt. „I love Boo”- wydawnictwo MAC. Edukacja poziom B.



Kalendarz
na rok szkolny

Spotkania
z rodzicami

Terminy egzaminów

Dni wolne od zajęć dydaktycznych



PLAN LEKCJI


Obowiązuje
od 12.02.2018 r.



Dzwonki na lekcje
i przerwy

Kliknij




 Organizacja roku szkolnego

Testy z historii

Kliknij na ten link
TESTY PRZYGOTOWUJĄCE DO EGZAMINU GIMNAZJALNEGO
Z HISTORII

Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum została stworzona dla was strona internetowa z testami z historii, na której możecie ćwiczyć swoje umiejętności, a także sprawdzić jakiej wiedzy jeszcze wam brakuje do zaliczenia sprawdzianów z historii.
Kliknij na ten link
TESTY Z HISTORII

   

Autor strony internetowej: Marek Biesiada