Monitory interaktywne w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Radomsku

Drodzy Rodzice i uczniowie!

w Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radomsku 20 sal lekcyjnych jest wyposażonych w monitory interaktywne. 10 monitorów zostało zakupionych przez Radę Rodziców PSP nr 1 w Radomsku, 5 z środków budżetowych szkoły, 3 w ramach realizacji rządowego programu „Aktywna Tablica”, a 2  monitory w ramach realizacji programu „Ekopracownia” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi.

Z monitorów interaktywnych korzystają wszyscy uczniowie klas I-III, a w klasach starszych IV-VIII uczniowie korzystają z monitorów we wszystkich pracowniach z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, historii, geografii, przyrody, biologii, chemii i fizyki.

Monitory interaktywne mają wiele zalet, w tym:

• Zwiększona interaktywność: Monitory interaktywne pozwalają uczniom na bezpośrednią interakcję z treściami wyświetlanymi na ekranie. Mogą oni pisać, rysować i przesuwać obiekty palcem lub specjalnym rysikiem.
  • Lepsza współpraca: Monitory interaktywne umożliwiają uczniom współpracę w czasie rzeczywistym. Mogą oni wspólnie pracować nad projektami, rozwiązywać problemy i dzielić się pomysłami.
  • Większe zaangażowanie uczniów: Monitory interaktywne pomagają zwiększyć zaangażowanie uczniów w procesie nauczania. Uczniowie są bardziej skłonni do uczestnictwa w zajęciach, gdy mogą aktywnie uczestniczyć w wyświetlanych treściach.
  • Ułatwiony dostęp do informacji: Monitory interaktywne pozwalają nauczycielom na łatwy dostęp do różnych źródeł informacji, takich jak strony internetowe, filmy i prezentacje. Mogą oni również wyświetlać treści z własnych komputerów lub urządzeń mobilnych.
  • Możliwość dostosowania treści: Monitory interaktywne umożliwiają nauczycielom dostosowanie treści do potrzeb uczniów. Mogą oni tworzyć własne materiały dydaktyczne lub korzystać z gotowych zasobów dostępnych online.
  • Łatwość obsługi: Monitory interaktywne są łatwe w obsłudze, zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Nie wymagają specjalnego szkolenia ani umiejętności technicznych.

Podsumowując, monitory interaktywne to nowoczesne narzędzia dydaktyczne, które oferują wiele korzyści dla uczniów i nauczycieli. Mogą pomóc w zwiększeniu interaktywności, współpracy, zaangażowania i dostępu do informacji.