Misja i wizja

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1

W naszej szkole kształcimy ludzi odpowiedzialnych, aktywnych, twórczych i ciekawych świata. Naszych uczniów cechuje kultura osobista i kultura słowa. Znają i szanują tradycje szkoły, regionu i narodu.

Szkoła jest demokratyczna, bezpieczna i panuje w niej życzliwa atmosfera.

1. Udzielamy naszym wychowankom wszelkiej pomocy, aby osiągali najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu, dbamy, aby szanowali swoich rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, wszystkich dorosłych i swoich rówieśników.
  2. Pomagamy w budowaniu własnej tożsamości, uczymy wrażliwości, aktywności, kultury osobistej, tolerancji i życzliwości.
  3. Uczymy wartości demokratycznych, szanujemy prawa dziecka.
  4. Zwracamy szczególną uwagę na zapewnienie uczniom poczucia bezpieczeństwa.
  5. Uczymy nowoczesnymi metodami.
  6. Dbamy o estetykę i wyposażenie sal w nowoczesne pomoce i środki dydaktyczne.
  7. Motywujemy uczniów do nauki i poszerzania swoich zainteresowań na zajęciach pozalekcyjnych.
  8. Propagujemy zdrowy styl życia.
  9. Wysoko cenimy współpracę z rodzicami mając na uwadze kształtowanie młodego człowieka zgodnie z sugestiami rodziców i opiekunów.
  10. Pragniemy, aby relacje dyrektor – pracownik, nauczyciel – uczeń, rodzic – nauczyciel były otwarte, przyjazne, konstruktywne, aby przyświecał im jeden cel – dobro dziecka.
  11. Nasza działalność jest podporządkowana najwyższym aktom prawnym R.P. Propagujemy wartości patriotyczne, europejskie, dbamy o tradycję narodową i rozwój tożsamości lokalnej.

Publiczne Gimnazjum nr 1

Szkoła jest demokratyczna, bezpieczna i panuje w niej życzliwa atmosfera.

3. Uczymy wartości demokratycznych, szanujemy prawa dziecka.
  4. Zwracamy szczególną uwagę na zapewnienie uczniom poczucia bezpieczeństwa.
  5. Uczymy nowoczesnymi metodami.
  6. Dbamy o estetykę i wyposażenie sal w nowoczesne pomoce i środki dydaktyczne.
  8. Propagujemy zdrowy styl życia.