III Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

Sukces naszych zdolnych recytatorów w III Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej
W Publicznej Szkole Podstawowej w Kodrębie 12 marca 2019 r. odbył się III Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej, którego celem było popularyzowanie poezji o tematyce patriotycznej, kształtowanie poczucia więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, rozwijanie wrażliwości na piękno języka, utrwalanie poczucia dumy narodowej i promowanie młodych talentów. Naszą szkołę, w dwóch kategoriach (klasy IV – VI oraz VII – VIII i III gimnazjum), reprezentowali uczniowie: Nikola Bus z kl. VIII b (opiekun p. Barbara Gnoińska), Anna Olejniczak z kl. VIII c (opiekun p. Anna Huber), Amelia Piosik z kl. V a oraz Jakub Leszczyński z kl. V b (opiekun p. Danuta Zawadzka).
Nikola Bus powtórzyła swój sukces z zeszłego roku, zajmując I miejsce. W tej samej kategorii Anna Olejniczak otrzymała trzecie miejsce. Nasi młodsi recytatorzy również mają powody do zadowolenia. Amelia znalazła się na trzecim miejscu, a Jakub Leszczyński został wyróżniony. Wszyscy nasi reprezentanci zostali docenieni. Gratulujemy.