KONKURS KRASOMÓWCZY PT. „PIEWCA BOLESŁAWA CHROBREGO I MĘŻNYCH PIASTÓW

W bibliotece szkolnej 4 kwietnia spotkali się uczniowie klas IV-VIII, by zaprezentować talenty oratorskie. W pierwszym etapie konkursu ich zadaniem było przedstawienie historii z życia patrona szkoły – Bolesława Chrobrego lub innego piastowskiego władcy.
Uczestnicy krasomówczych zmagań opowiedzieli o swoich ulubionych Piastach: Mieszku I, Bolesławie Chrobrym, Bolesławie Krzywoustym, Kazimierzu Sprawiedliwym, Leszku Białym, Henryku Brodatym, Leszku Czarnym i Konradzie Mazowieckim, traktując ich nie zawsze jak posągowe postaci historyczne, ale jak prawdziwych mężczyzn z krwi i kości.
Szkolni oratorzy zastosowali oprócz tradycyjnej formy życiorysu także wywiad, gawędę a nawet reportaż. W drugim etapie uczestnicy z klas IV, V    i VI zapoznali się z tekstem źródłowym dotyczącym św. Wojciecha, natomiast z klas VII i VIII z fragmentem „Kroniki polskiej” Galla Anonima  o Bolesławie Krzywoustym.
Jury w składzie- przewodnicząca- pani G. Skupińska oraz pani B. Wieloch     i M. Dobielska wyłoniły zwycięzców w dwóch przedziałach wiekowych.
kategoria klas IV-VI                                                                     kategoria klas VII-VIII
I miejsce- Oliwia Dalecka                                                                      Anna Karasińska
II miejsce- Kacper Kopczyński                                                             Malwina Iciek
III miejsce- Zuzanna Kowalczyk i Eryk Nowak                             Mateusz Stanek

Wyróżnienia otrzymali : Seweryn Kozłowski, Agnieszka Roksela, Joanna Dzięgowska, Weronika Szczeszek, Dawid Filipek, Dominik Drogosz, Marta Pękala, Zuzanna Rapczewska, Maksym Gwadera i Mikołaj Hofman.

Organizatorzy Andrzej Kucharski i Milena Dobielska dziękują nauczycielom historii- panu dyrektorowi M. Biesiadzie i panu M. Sobczykowi za przygotowanie uczniów do konkursu a laureatom gratulują zwycięstwa.