Najlepsi w czytaniu

Już po raz szósty  uczestniczyliśmy w edycji Festiwalu Pięknego Czytania. Ponownie dopisało nam szczęście. Rzecz jasna sukces to nie tyle sprawa szczęścia, ile wytężonej i mozolnej pracy. Uczennica klasy IIIB (gimnazjalnej) Julia Smędzik  wywalczyła tytuł MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA, natomiast Antonina Fajkowska z klasy Va zdobyła NAGRODĘ STAROSTY POWIATU RADOMSZCZAŃSKIEGO. Mistrzyni, czyli  Julia Smędzik  zaprezentowała wstrząsającą  rozmowę córki  z ojcem alkoholikiem z książki „Zośka Brat” Mariusza Niemyckiego, natomiast Tosia Fajkowska fragment powieści Ewy Ostrowskiej „Aniołki z ulicy Śliwkowej”.

Podczas czytelniczych zmagań, zabawną historię z utworu Joanny Olech „Poppintrokowie” przedstawiła Anna Karasińska (kl. VIIa), w wykonaniu Alicji Marteli (kl. IIIB gimnazjum) usłyszeliśmy fragment książki „Obok mnie” Krystyny Siesickiej.

W przerwie eliminacji w MBP odbyło się spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz (jej powieść dla młodzieży O, melba! uznana została Książką Roku 2002) oraz wycieczka do Muzeum Regionalnego.

Festiwal odbył się 29.09.2017 roku, został on poprzedzony Szkolnym Konkursem Pięknego Czytania zorganizowanym przez nauczycieli bibliotekarzy.  Jury, w składzie: p. Anna Huber, p. Bożena Wieloch, p. Małgorzata Gołczyk, wyłoniło laureatki ( Anna Karasińska (VIIa), Antonina Fajkowska (Va), Alicja Martela (IIIB), Julia Smędzik (IIIB)), które reprezentowały naszą szkołę na szczeblu powiatowym.