SPOTKANIE Z RAFAŁEM WITKIEM

SPOTKANIE Z WITKIEM

W Miejskiej Bibliotece Publicznej 1 grudnia odbyło się spotkanie z Rafałem Witkiem – autorem książek dla dzieci, laureatem konkursu im. Astrid Lindgren, zdobywcy Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Pisarz został zaproszony do Radomska w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

W wydarzeniu wzięła udział klasa III a – nie przez przypadek, uczennica, Marysia Małecka, należy do czytelniczego klubu miejskiej biblioteki. Dzieci poprzez różnorodne zabawy mogły dowiedzieć się na czym polega praca pisarza oraz poznać literackie ciekawostki.

W szkolnej bibliotece czekają na wypożyczenie niektóre z książek Rafała Witka, np. „Lewy, gola”, „Goryl u fryzjera”, „Rekin Nudojad” czy „Po co wieje wiatr”.