Czytanie utworów Aleksandra Fredry

Jednym z patronów 2023 roku został ogłoszony Aleksander Fredro. Z tej okazji dzieci klas drugich i trzecich, 6 czerwca, zostali zaproszeni do czytania utworów tego autora oraz obejrzenia inscenizacji jego bajek: „Paweł i Gaweł”, „Cygan i baba”, „Bajka o osiołku”, „Małpa w kąpieli”, „Dwa koguty”. W przedstawienie zaangażowali się uczniowie klasy IVb i Va: Laura Przybył, Ola Zdzierak, Sviatoslav Dovhaliuk, Jasmina Karsten, Aleksander Szczypkowski, Hubert Osumek, Janek Urbaniak, Kacper Drozdek, Nel Botti, Wiktoria Pikuła, Nikola Woldańska, Lena Załęcka.

Inicjatorkami spotkania były: p. Anna Huber i p. Elżbieta Duda-Fajkowska, a odbyło się ono w ramach ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.

Inscenizacji towarzyszyła wystawa książek A. Fredry, przygotowana przez p. Bożenę Wieloch i p. Annę Huber oraz gazetka poświęcona życiu i twórczości autora.