Błękitna Szkoła nad Bałtykiem

W dniach 30 maja 2022 do 03 czerwca 2022.37 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w Błękitnej Szkole nad Bałtykiem.

Członkowie SK LOP głównie uczniowie klasy 7 B, ale też 7 C , 8 B i 6 A zwiedzili z przewodnikiem :

1. Gdynię ( ORP Błyskawica, ,, Dar Pomorza, Oceanarium (z zewnątrz), wjazd kolejką na Kamienną Górę- punkt widokowy Gdyni, główne ulice Gdyni, Port Morski , Aleja Statków Pasażerskich odwiedzających Gdynię.

2. Gdańsk : Długi Targ, Dwór Artusa, Ratusz Staromiejski, Droga Królewska, Zielona Brama nad Motławą, Żuraw, największy ceglany kościół na świecie Bazylika Mariacka a w nim zegar astronomiczny Hansa Duringera o wysokości 14 metrów- największy zbudowany w średniowieczu zegar astronomiczny .

3. Jastarnię

4. Hel z Fokarium. Mogliśmy obserwować popisy foki szarej, która na dobre zagościła w Bałtyku.

5. Latarnię morską w Rozewiu, krzywy domek.

6. Jastrzębią Górę w której mieszkaliśmy i oczywiście piękne zachody słońca nad Bałtykiem .

Oprócz programu turystycznego i zajęć przyrodniczych pozostały w pamięci dyskoteki i zabawy integracyjne. Szkoda, że czas tak szybko upłynął. Przed nami wakacje a więc może odwiedzimy jeszcze te strony.Pełni wrażeń wróciliśmy do domu, planując przyszłe podróże w nowym roku szkolnym.

Oto fotorelacja :