„Poeci Dziecięcej Radości”

Bibliotekarze z PSP nr 4 w Radomsku 19 maja już po raz 17. przeprowadzili Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Poeci Dziecięcej Radości” adresowany do klas II szkół podstawowych. Podczas tegorocznej edycji królowała twórczość Zofii Beszczyńskiej i Ludwika Jerzego Kerna. Dzieci przygotowując się do turnieju musiały szczegółowo poznać aż 19 wierszy tych autorów. Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna w składzie: Nadia Bogacz (IIa), Martynka Zawalska i Tymuś Fajkowski (IIb).

Uczniowie uczestniczyli w siedmiu konkurencjach przeprowadzonych w 3 etapach: pisemnym, ustnym i plastycznym. Dzieci rozwiązywały m.in. krzyżówkę, układały „dziwną zwrotkę”, odgadywały tytuły wierszy i ich autorów na podstawie cytatów. Dużo radości przyniosła konkurencja ph. „Rekwizyty”, polegająca na odgadnięciu tytułu wiersza na podstawie wylosowanego rekwizytu. W konkurencji plastycznej dzieci wykonywały pracę półprzestrzenną „Dziwne zwierzę”, wykazały się fantazją, pomysłowością, zdolnościami manualnymi. Dodatkowo wizerunek zwierzęcia miał zgadzać się z opisem z wiersza Z. Beszczyńskiej. Nasi reprezentanci wywalczyli wyróżnienie.

Nadia, Martyna i Tymek włożyli dużo wysiłku w przygotowania do konkursu pod kierunkiem p. E. Dudy-Fajkowskiej, A. Nowickiej-Grzędy i B. Wieloch.