Wycieczka klasy 5b

Relacja Mileny Wrońskiej z klasowego wyjazdu

W piątek dziesiątego czerwca 2022 roku klasa VB z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radomsku im. Bolesława Chrobrego odbyła wycieczkę klasową do ośrodka wypoczynkowego „Malutkie Resort” w Radomsku.

O 8:30 zebraliśmy się na parkingu, a po sprawdzeniu obecności przez wychowawcę klasy – Panią Bożenę Wieloch, wyruszyliśmy autokarem w podróż.

Sama droga, choć krótka upłynęła w miłej, wesołej atmosferze. Po dotarciu na miejsce, ujrzeliśmy ogromny kompleks wypoczynkowy, który znajdował się w środku lasu. Klasę przywitała sympatyczna pani przewodnik, która oprowadziła nas po obiekcie. Na początku poszliśmy do stadniny koni, gdzie dokładnie obejrzeliśmy wyposażenie boksów, w których na co dzień mieszkają konie. Później odwiedziliśmy zagrody, gdzie przebywały udomowione zwierzęta: dziki, kozy oraz małe owieczki, które chętnie się do nas tuliły. Następnie poszliśmy na pastwisko, gdzie pasły się piękne, zadbane konie.

Po spotkaniu z czworonożnymi przyjaciółmi osoby chętne udały się na tor gokartowy. Nie trudno się domyślić, że zainteresowanymi byli w większości chłopcy z naszej klasy. Pozostali uczestnicy wycieczki udali się do namiotu, w którym mogli porozmawiać i ogrzać się przy herbacie, bo mimo czerwcowego przedpołudnia było chłodno na dworze.

Następnie cała klasa zgromadziła się wokół ogniska, gdzie każdy mógł upiec smaczne kiełbaski oraz chlebek. Po zjedzeniu posiłku i aktywnym wypoczynku około 13:00 wróciliśmy autokarem do szkoły.

Wycieczka do ośrodka była bardzo interesująca, w szczególności bliski kontakt ze zwierzętami. Z pewnością wrócę tam ze swoją rodziną i szczerze polecam to miejsce wszystkim, którzy kochają kontakt z naturą.

Milena Wrońska, uczennica klasy V b