Z Warszycem w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzejowicach

Na zaproszenie Pani Dyrektor Barbary Gawrych, Nauczycieli, Rodziców Publicznej Szkole Podstawowej w Rzejowicach uczniowie szkolnego Teatru „Źródełko” i aktorzy Teatru Źródło 27 maja 2022 roku przedstawili spektakl pt. „Do winy się nie poczuwam…”, która ukazuję historię Konspiracyjnego Wojska Polskiego i jej dowódcy gen. Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca”. Byliśmy bardzo zaszczyceni tym, że mogliśmy zagrać w rodzinnej miejscowości Warszyca. Społeczność szkolna była pod wielkim wrażeniem wspaniałego występu naszych aktorów. Wśród aktorów, którzy wystąpili w spektaklu była pani Jolanta Gliźniewicz, która na co dzień pracuje w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzejowicach i jest wychowawcą oddziału przedszkolnego.