Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską – Rydel

Spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel
W dniu 26.09.2019 r. uczniowie z klasy VIc naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią Anną Czerwińską – Rydel-muzykiem, pedagogiem, autorką licznych książek dla dzieci i młodzieży, między innymi: „Wszystko gra”, „Życie pod psem według Artura Schopenhauera”, „Mój brat czarodziej”, „Listy w butelce”.
Przez wiele lat pisarka współpracowała z radiem, tworząc m.in. słuchowiska dla dzieci.
Autorka książek biograficznych to zapalona czytelniczka, prywatnie mama skrzypaczki Alicji i gitarzysty Krzysia, żona Pawła – pianisty
i rowerzysty. Kocha zwierzęta i dlatego jest właścicielką kota Bluesa
i jamniczki Nuty. Uwielbia ciepłą szarlotkę o każdej porze dnia.
W najbliższą sobotę,5.10., odbędzie się w Gdańsku uroczystość wręczenia pisarce Orderu Uśmiechu (odznaczenie – w formie medalu przedstawiającego uśmiechnięte słoneczko – przyznawane jest w Polsce przez Międzynarodową Kapitułę Orderu Uśmiechu Spośród kandydatur nadesłanych przez dzieci z całego świata Kapituła wybiera laureatów. Kawalerem Orderu Uśmiechu zostaje dorosły, którego działalność jest wyjątkowa, nietuzinkowa
i przynosi dzieciom najwięcej radości, często ratuje ich życie.)
Spotkanie z pisarką zorganizowane było przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomsku. Przebiegało w miłej i ciepłej atmosferze, nasi uczniowie zasypywali bohaterkę spotkania licznymi pytaniami, na które otrzymywali wyczerpujące i ciekawe odpowiedzi.