VIII Festiwal Pięknego Czytania

Tosia wicemistrzem!
Za nami VIII już edycja Festiwalu Pięknego Czytania. Odbył się on 27 września 2019 r.
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku. Jego organizatorem, jak co roku, była Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku, Urzędu Miasta Radomska, Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Gminy w Ładzicach.
W konkursie wzięło udział ponad 60 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych:
I- (klasy IV-VI ), II – (klasy VII-VIII ) z ponad 10 szkół. Uczestnicy konkursu mieli możliwość poznania autora opowieści z dziejów Polski, gdyż gościem honorowym festiwalu był
pan Kazimierz Szymeczko – polski pisarz, Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej
i Młodzieżowej, a także wysłuchania mini recitalu radomszczańskiej wokalistki Oliwii Kopiec.
Młodzież prezentowała różnorodny repertuar: m.in. fragmenty literatury takich autorów, jak: Henryk Sienkiewicz, Hanna Ochocka, Miron Białoszewski, Bolesław Prus, Sławomir Mrożek.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie przygotowywani przez nauczycieli bibliotekarzy: Zuzanna Kowalczyk z kl. Vc, Jakub Leszczyński z kl.VIb, Antonina Fajkowska z kl. VIIa i Alicja Piotrowska z kl. VIIIa. Nasi reprezentanci przedstawili teksty Adama Bahdaja, Krystyny Boglar, Barbary Kosmowskiej oraz Małgorzaty Musierowicz. Uczniowie ci zostali wyłonieni podczas Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania, który odbył się 23.09.2019 r. w czytelni biblioteki szkolnej.
Niezwykle cieszymy się z sukcesu naszej uczennicy Antoniny Fajkowskiej z klasy VIIa, która uzyskała w tej edycji festiwalu zaszczytny tytuł WICEMISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA.
I rzecz jasna gratulujemy sukcesu!