RADOŚĆ Z NIEPODLEGŁEJ

Taki był tytuł spektaklu, który zaprezentował Szkolny Teatr „Źródełko” 9 listopada 2018 roku. Pani Danuta Zawadzka w wykonanie przedstawienia zaangażowała także uczniów z klasy: I A, II A, IV A, IV B, IV C, V A, V B, VI A, VI B, VII A, VII B, VIII A, VIII B, VIII C. Wystąpiła także pani Elżbieta Duda-Fajkowska, która wykonała przy akompaniamencie gitary kilka utworów patriotycznych. Przedstawieniem szkolni aktorzy uczcili 100-lecie odzyskania niepodległości. Zaprezentowano na nim sceny, które nawiązywały nie tylko do wydarzeń związanych sprzed 100 lat gdy odradzała się na nowo Rzeczpospolita Polska, ale także do wydarzeń z II wojny światowej, gdy podczas powstania warszawskiego Polacy próbowali obronić swoją wolność.

Występ aktorów wsparli: pan Marek Eksterowicz, który przygotował sprzęt nagłaśniający oraz pani Małgorzata Siarka, która wykonała dekorację na akademię szkolną.