Mural polskiej niepodległości

Uczniowie klasy V A wraz z panem Markiem Biesiadą Dyrektorem PSP nr 1, panią Magdą Lorent, panią Dorotą Barańską, która sprawowała opiekę nad szkolnymi werblistkami wzięli udział 19 października 2018 roku w odsłonięciu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku „Muralu polskiej niepodległości”, który zaprojektował artysta pan Marek Barski. Nasi uczniowie przebrani w podkoszulki, na których była ilustracja muralu wzięli udział wraz z innymi uczniami radomszczańskich szkół w przemarszu niepodległościowym z Placu 3 Maja przez ulicę centrum Radomska i udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku. W bibliotece uczniowie wzięli udział w odsłonięciu „Muralu polskiej niepodległości”, którą w asyście naszych werblistek dokonał Pan Prezydent Miasta Radomsko dr Jarosław Ferenc. Na uroczystości byli także Pani Wiceprezydent Miasta Radomsko Małgorzata Kańska-Kipigroch, Pani Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Małgorzata Krupska.

Uczniowie klasy V A wzięli udział w projekcie „Murale polskiej niepodległości” realizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomsku wraz z Narodowym Centrum Kultury.

Dzieci uczestniczyły w szeregu spotkań, warsztatów, których uwiecznieniem było powstanie muralu na ścianie Miejskiego Biblioteki Publicznej w Radomsku.