Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 9 maja 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Radomsku odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Prezentację historyczną przedstawili uczniowie klasy III A, których przygotował pan Marek Biesiada. Część muzyczną przygotował chórek szkolny, który przygotował pan Arkadiusz Chybalski. Dekorację przygotowała pani Małgorzaty Siarki. Nagłośnienie zorganizowali uczniowie: Łukasz Ciupa (III A gimnazjum) i Jakub Rozpędek (III A gimnazjum).

Po zakończeniu części artystycznej pan Marek Biesiada przeprowadził mini quiz historycznych. Uczniowie w quizie odpowiadali na pytania dotyczące postaci historycznych, które występowały na obrazie Jana Matejki, pt. Konstytucja 3 maja.