Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

W środę 22 listopada 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Radomsku odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania pt. „Zaczarowany świat książek”.

Wydarzenie to przygotowały dwie szkoły – PSP nr 4 i PSP nr 7 w Radomsku. Organizatorami konkursu byli nauczyciele bibliotekarze: Agnieszka Szwedzik i Karolina Terlicka z PSP nr 4 oraz Małgorzata Fimowicz-Bednarska i Małgorzata Szyda z PSP nr 7.

W tym roku w czytelniczych zmaganiach wzięło udział 20 dzieci z kl. 4-6 z radomszczańskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały Klaudia Dziułka z 5a oraz Oksana Rząsowska z 6b. Przygotowania do konkursu odbywały się pod kierunkiem Elżbiety Dudy-Fajkowskiej, Bożeny Wieloch i Aleksandry Grzędy.

W jury zasiedli: Joanna Woźniak – bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Tryb. Filia w Radomsku (przewodnicząca komisji), Renata Barwaśna – Kowalczyk – bibliotekarz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku oraz Agnieszka Kostrzewa – nauczyciel logopeda z PSP nr 4 w Radomsku.

Tytuł Mistrzyni Pięknego Czytania przypadł naszej uczennicy, Oksanie Rząsowskiej, która czytała fragm. książki „Muchy w butelce” Grażyny Bąkiewicz.

– Magdalena Tkacz PSP nr 4

– Zofia Sukiennik PSP nr 2

– Justin Nems PSP nr 7

– Maksymilian Leszczyk PSP nr 9

– Julia Kowalczyk PSP nr 5

– Kinga Jurczyk PSP nr 8

– Aleksandra Kowalczyk PSP nr 3

– Julia Piwowarczyk PSP nr 6

– Oliwier Wawrzyniak PSP nr 10. L

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody – oczywiście książkowe, a wręczali je dyrektorzy szkół: Izabela Iwanowic z oraz Radosław Bartnik.