Witamy nowych czytelników!

„Nie jestem sam, ja książkę mam”

Niezmiernie cieszymy się, że do grona czytelników dołączyli uczniowie klas pierwszych, którzy złożyli uroczystą przysięgę na ręce dyrektora PSP nr 1 Marka Biesiady.

Przed ceremonią pasowania dzieci uczestniczyły w grze czytelniczej wykorzystującej umiejętności cyfrowe, posługiwanie się aplikacją do odczytywania kodów QR oraz urządzeniami, takimi jak tablet i smartfon. Pierwszaki za rozkodowanie zadań i poprawne rozwiązanie zagadek dotyczących znajomości baśni zdobywały tajemnicze litery, z których musiały utworzyć słowo-klucz, prowadzące do biblioteki. A tam czekali już na nich uczniowie z klasy III b przekazujący prośby książki. Podczas tej uroczystości po raz pierwszy został zaprezentowany japoński teatrzyk Kamishibai zakupiony w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Dzięki funduszom z tego programu wzbogacono zbiory szkolnej biblioteki o ciekawe
i kolorowe książki, które na zakończenie spotkania wypożyczył każdy pierwszak. Nasza szkoła uczestniczy również w projekcie „Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka”, dlatego też  dzieci otrzymały na pamiątkę wyprawki czytelnicze, finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dziękujemy za zaangażowanie w to przedsięwzięcie wszystkim uczniom i wychowawcom z klas I-III.

#narodowyprogramrozwojuczytelnictwa

#malaksiazkawielkiczlowiek