VI Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania ”Zaczarowany świat książek”

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

„Przez odpowiednią literaturę dla dzieci kształtuje się smak przyszłego czytelnika” takie motto przyświecało VI Międzyszkolnemu Konkursowi Pięknego Czytania ”Zaczarowany świat książek”.

Organizatorzy konkursu to nauczyciele bibliotekarze ze szkół: PSP nr 4 i PSP nr 7.

W czytelniczych zmaganiach uczestniczyło w tym roku dziewięć szkół. Uczniowie czytali wybrane fragmenty prozy, a były to, m.in.: „Wakacje Mikołajka”, „Gdzie jesteś , tatusiu?”, „Sposób na Elfa”, ” Zanim wystygnie kawa”, „Pralinki”.

Uczestników oceniało jury w składzie: p. Joanna Woźniak (pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Radomsku), p. Renata Barwaśna – Kowalczyk (pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku), p. Agnieszka Kostrzewa (logopeda PSP nr 4).

Naszą szkołę reprezentowały 2 uczennice z klasy VI b Hanna Gaik i Lena Bajon.

Hania prezentowała tekst Edyty Prusinowskiej „Opowiem o tobie gwiazdom”, Lena Toshikazu Kawaguchi „Zanim wystygnie kawa”. Tym ostatnim tekstem Lenka wywalczyła sobie I miejsce. Akcja powieści toczy się w małej kawiarni w Tokio, która pozwala swoim gościom na podróż w czasie. A gdyby móc cofnąć się w czasie? Gdyby choć na chwilę wrócić do przeszłości i spróbować coś wyjaśnić, czemuś zaradzić, spotkać się z kimś, może po raz ostatni… Podróż w czasie pod warunkiem, że bohaterowie wrócą, zanim wystygnie kawa.

Uczennice PSP nr 1 do konkursu przygotowali nauczyciele bibliotekarze.

#narodowyprogramrozwojuczytelnictwa