NAGRODA DYREKTORA MDK DLA DARII RZĄSOWSKIEJ

Za nami już X Edycja Powiatowego Festiwalu Pięknego Czytania, organizowanego
z okazji Dnia Głośnego Czytania, ustanowionego przez Polską Izbę Książki Poprzedzony on był naszym szkolnym konkursem, w którym wzięli udział następujący uczniowie: z klas: 5a: Lena Załęcka, Aleksandra Giełtowska-Sośnica, Nel Botti, Amelia Zawadzka,5b Michał Kacprzak,6b: Lena Bajon, VIIIa: Seweryn Kozłowski, VIIIc: Dominika Drozdek Oliwia Kałuża Zuzanna Kowalczyk, Daria Rząsowska, Aleksandra Grzywna, Kaja Gwadera, Michalina Walicka, Marta Aleksandrowicz. Decyzją konkursowego jury do festiwalu zakwalifikowały się: Nel Botti, Lena Bajon, Dominika Drozdek, Daria Rząsowska.
Przesłuchania finałowe i wyłonienie Mistrza Festiwalu Pięknego Czytania odbyło się 29 września o godz. 9.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku. Podczas potyczek festiwalowych uczennice PSP nr 1 czytały następujące teksty:
Nel Botti „Buba”autor : Barbara Kosmowska
Lena Bajon:” Kolorowy szalik” autor: Barbara Kosmowska
Daria Rząsowska: „Powróżyć, Dominiko?” autor: Halina Olczak-Moraczewska
Dominika Drozdek: „Pozłacana rybka” autor: Barbara Kosmowska. Jury festiwalowe doceniło naszą uczennicę, bowiem
Daria Rząsowska zdobyła Nagrodę dyrektora MDK w Radomsku. Gratulujemy sukcesu!
Podczas festiwalu uczniowie mieli okazję spotkać się z pisarką Katarzyną Wasilkowską(autorką takich książek, jak: ”Jowanka i Gang spod Gilotyny”, Jowanka
i Pierścień Kurantów).Pisarka oprócz tworzenia nowych książek lubi słuchać dobrej muzyki,
oglądać filmy i czytać.

Przypominamy, że
organizatorami konkursu są: Gminna Biblioteka Publiczna
w Ładzicach, Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku oraz Kino za Rogiem.