Dziewiąta edycja Festiwalu Pięknego Czytania

„Bo my lubimy czytać i już…”

mamy laureatów konkursów pięknego czytania

W ramach Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych nasi uczniowie wzięli udział w dwóch imprezach czytelniczych.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się  dziewiąta edycja Festiwalu Pięknego Czytania adresowana do młodzieży z powiatu radomszczańskiego. Zmagania festiwalowe poprzedzone były szkolnym konkursem, w którym wzięli udział uczniowie z klas VI-VII: Dorian Pabich, Igor Gątkowski, Misza Hnatiuk, Erjon Muja, Seweryn Kozłowski, Zuzanna Kowalczyk, Julia Cieciura, Artur Poteralski, Agnieszka Roksela, Joanna Dzięgowska, Michalina Walicka.

Jury (panie: Milena Dobielska, Anna Nowicka-Grzęda, Elżbieta Duda-Fajkowska) wyłoniło reprezentantki PSP nr 1: Zuzannę Kowalczyk (VIIc) i Julię Cieciurę (VIIb).  Podczas festiwalu teksty polskich autorów prezentowało pięćdziesięciu uczestników. Julia wybrała powieść Barbary Kosmowskiej „Samotni.pl”, Zuzia przeczytała fragment książki Grzegorza Kasdepke „45 puknięć w głowę” i wywalczyła Nagrodę Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Łodzi.

28.10.21 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania „Zaczarowany świat książek”, w którym wzięli udział uczniowie wszystkich radomszczańskich szkół podstawowych. Nie mogło zabraknąć i nas. Tym razem do szkolnego konkursu pięknego czytania, skierowanego do czytelników z klas IV-V, przystąpili: Milena Wrońska, Michał Kacprzak, Dorota Dybka, Weronika Ratkowska.

Najlepsi okazali się: Michał Kacprzak (IVb) i Milena Wrońska (Vb). Panie: Bożena Wieloch, Elżbieta Duda-Fajkowska, Anna Nowicka-Grzęda ćwiczyły z Michałem czytanie fragmentu powieści Magdaleny Witkiewicz pt. „Banda z Burej”, z Mileną – Ireny Landau „Uszy do góry!”. Jurorzy V Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania zachwycili się piękną interpretacją Mileny, przyznając jej tytuł MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA.

Podczas całego konkursu pani praktykantka Ewa Kozłowska wspierała i dodawała otuchy młodym artystom.

Z całego serca gratulujemy laureatom i wszystkim, którzy podjęli się przeczytania fragmentów powieści podczas konkursów szkolnych.