Szkolny konkurs z języka angielskiego

Szkolny konkurs z języka angielskiego „English is around us”
(Angielski jest dookoła nas)

Chcąc umilić Wam pobyt w domu proponuję udział w konkursie plastyczno językowym
pt ,,English is around us’’, jest on skierowany do uczniów klas II III i IV

Konkurs polega na znalezieniu jak największej liczby napisów w języku angielskim na opakowaniach produktów spożywczych , środkach czystości, w gazetach, na ubraniach, na reklamach, itp. przylkejenie ich na kartkę papieru A4 lub A3.
Następnie angielskie słowa lub wyrażenia należy przetłumaczyć jak najlepiej na język polski. Prace mogą być wykonane metodą tradycyjną, czyli w formie plakatu lub metodą bardziej nowoczesną – w formie prezentacji multimedialnej w programie power point

Prace proszę dostarczyć do P. Piwońskiej do dnia 3.12.2020 (jeśli zdalne nauczanie zostanie przedłużone można zrobić zdjęcie wykonanej pracy i przesłać na mail magdalena.dabrowska01@o2.pl)

Głównym celem konkursu jest zmotywowanie uczniów do nauki j. angielskiego, w szczególności słownictwa związanego z przedmiotami, z którymi mamy do czynienia w życiu codziennym oraz rozwijanie spostrzegawczości i pomysłowości.
Wyróżnieni uczestnicy konkursu otrzymają nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.
Powodzenia!