Debugowanie czyli błędy są ok!

Dorośli programiści tworzą czasem bardzo długie i skomplikowane kody. Zdarza się, że po uruchomieniu programu, okazuje się, że nie działa tak jak powinien.
 Proces wyszukiwania a następnie naprawiania takich błędów nazywamy debugowaniem. Jest  to często trudny i pracochłonny, ale bardzo ważny proces. Nasi mali programiści z klasy 3b i 3c debugowali  kod według którego Czerwony Kapturek  miał dojść do domku babci. Po drodze musiał przejść przez las. Uczniowie  dokładnie przeanalizowali podany kod i sprawdzili, czy dzięki niemu uda się dziewczynce dotrzeć na miejsce. Niestety, kod okazał się błędny i należało go poprawić. Po tej wytężonej pracy uczniowie z radością zaprogramowali roboty ozoboty i wspólnie cieszyli się widokiem spacerujących robocików wśród jesiennych kasztanów.

A oto relacja z zajęć.