Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

Za nami 4. Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania „Książka mój przyjaciel” dedykowany uczniom klas drugich. W Publicznej Szkole Podstawowej nr 5, 3 marca 2020 r., spotkali się przedstawiciele wszystkich radomszczańskich szkół. Reprezentantki PSP nr 1: Nikola Woldańska (kl. IIa) oraz Maria Retyk (kl. IIb), wyłonione podczas przesłuchań szkolnych, wspaniale przeczytały przygotowane teksty z literatury dziecięcej. W wykonaniu Nikoli usłyszeliśmy fragment książki Liliany Bardijewskiej „Moja ciotka sroka”, natomiast Marysia zaprezentowała rozdział z utworu Agnieszki Stelmaszyk „Tata i ja”. Dziewczynki wypadły znakomicie i decyzją jury Marysia zdobyła I miejsce, a Nikola III. Gratulujemy naszym laureatkom.
Uczennice do konkursu przygotowały: B. Wieloch, E. Duda-Fajkowska, A. Nowicka-Grzęda.