EKO-KADR

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy Nauczyciele opiekunowie zdolnej młodzieży zainteresowanej
problematyką ekologiczną i ochroniarską!

Pragniemy zachęcić Was do udziału
w przyrodniczym konkursie filmowym
EKO-KADR
Prosimy zapoznać się
z warunkami uczestnictwa, zrealizować film,
nadesłać pod wskazany adres i zaszczycić Nas swoją obecnością na uroczystej Gali podsumowującej konkurs
w dniu 28 listopada 2019 r.
o godzinie 10.00 w MDK w Radomsku.
Szczegółowe informacje znajdziecie także
na stronie internetowej www.psp1.radomsko.pl

Życzymy udanej realizacji pomysłów.

Organizatorzy:
Anna Skórka –Nowicka, Karolina Nowicka,
Bożena Wieloch, Marek Biesiada

karta_zgloszeniowa_dla_ucznia_rodzica

karta_zgloszeniowa_dla_nauczyciela

Wojewodzki Konkurs Filmow Przyrodniczych

Czytanie i Kodowanie

Październik jest obchodzony jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W naszej szkole święto zostało połączone z Europejskim Tygodniem Kodowania Code Week.
Programowanie to szereg uniwersalnych zasad i reguł. Pierwszym etapem poznania ich są gry i zabawy „bez komputera” (#offline). Nauczyciele bibliotekarze czytali uczniom klas 0-III baśnie: „Czerwony Kapturek”, „Kot w butach”, „Jaś i Małgosia”. Następnie przeprowadzili dyktanda graficzne polegające na odszyfrowaniu kodów, dzięki czemu powstały piękne rysunki związane z czytanymi tekstami. Dzieci poznały również wymagającą logicznego myślenia grę Sudoku z bajkowymi postaciami zamiast cyfr. Ćwiczyły pamięć i spostrzegawczość grając w bajkowe Memory. Tworzyły i odczytywały informacje zakodowane za pomocą symboli graficznych, na podstawie których poruszał się bohater po bajkowym świecie ukrytym na macie do kodowania.
Przedszkolaki i pierwszaki samodzielnie projektowały barwne tory dla robotów, a te w nagrodę za dobrze wykonane polecenie rozbłyskiwały światłem zgodnym z kolorem ścieżki. Zadaniem starszych dzieci było zaprogramowanie tras dla Ozobotów, które wcieliły się w postaci Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosi oraz Kota w butach. Tor zbudowany za pomocą puzzli musiał przebiegać zgodnie z wydarzeniami bajki. Dzieci wspaniale poradziły sobie ze wszystkimi zagadnieniami i kreatywnie rozwiązały przygotowane przez nauczycieli zadania.
Zapraszamy do lektury pozostałych wpisów o spotkaniach naszych uczniów z robotami, wydarzeniach zorganizowanych w ramach Code Week oraz galerii zdjęć.