SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI PT. „PRZYRODA NASZYM PRZYJACIELEM”

19 marca 2019 r. świetlica szkolna zamieniła się w leśną polanę, pełną wiosennych kwiatów, drzew, zwierząt i ptaków. Stało się tak za sprawą uczniów klas 0-III , którzy przenieśli publiczność w niezwykły świat fauny i flory, recytując wiersze polskich poetów : D. Gellner, I. Suchorzewskiej, K. Bednarek, M. Nawrockiej, M. Strzałkowskiej oraz J. Brzechwy, P. Księżyka, W. Ścisłowskiego, S. Jachowicza i Z. Miszczaka.
Uczestnicy konkursu przebrani w przepiękne, kolorowe stroje poruszali także ważne dla współczesnego świata problemy ochrony środowiska. Jury-panie B. Wieloch, U. Retyk i E. Duda-Fajkowska po burzliwych obradach ogłosiły werdykt, przyznając nagrody w dwóch kategoriach wiekowych:
Uczniowie klas 0-I Uczniowie klas II-III
I miejsce-Zuzanna Berlanka(kl. Ia) Iga Jurczyk(kl. IIa)
II miejsce- Oksana Rząsowska(kl. Ib) Liliana Pawłowska(kl. IIa)
III miejsce- Amelia Gonera(kl. 0) i Maria Retyk(kl. Ib) Martyna Ambrozik(kl. IIb)
Wyróżnienia otrzymali: Lena Załęcka(kl. Ia), Julia Kozera(kl. Ic), Marta Krzemińska(kl. Ic), Julia Łyczba(kl. IIb) i Igor Gątkowski(kl. IIIa).

Pan dyrektor Marek Biesiada wręczył laureatom nagrody i dyplomy. Organizatorki konkursu-panie Bożena Nowak, Marzena Lora i Milena Dobielska dziękują Radzie Rodziców za ufundowanie nagród a opiekunom – pani A. Kaliszyk, I. Adamek, A. Pawelec, W. Ruszkiewicz i M. Litwińskiej za przygotowanie recytatorów do aktorskiej rywalizacji.