Scenariusze lekcji - Aktywna Tablica

Międzyszkolna Sieć
Współpracy Nauczania w Radomsku

Menu główne:

Interaktywne ćwiczenia na lekcji historii
Film pt. „Interaktywne ćwiczenia na lekcji historii” przedstawia jak wielofunkcyjnym środkiem dydaktycznym jest Tablica Interaktywna. Na niej uczniowie mogą ćwiczyć swoje umiejętności z posługiwania się mapą, porządkowania epok, tysiącleci i wydarzeń historycznych na osi czasu, łączenia nazw i treści z ilustracjami, wpisywania wyrazów lub haseł - przy pomocy interaktywnej klawiatury - do krzyżówek lub w pustych miejscach zdań.
Rewolucje lutowe i przewrót bolszewicki w Rosji
Wojna secesyjna w Stanach Zjednoczonych
Zjednoczenie Włoch w 1861 roku
Zjednoczenie Niemiec w 1871 roku