ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Dzisiaj w Jedynce miał miejsce najważniejszy dzień dla każdego pierwszoklasisty. Odbyło się uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Radomsku. Dzień 15 października 2018 roku był szczególnie ważny dla naszych bohaterów ponieważ mogli pokazać swój przepiękny występ przed nauczycielami, rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi Panem Prezydentem Miasta Radomsko Jarosławem Ferencem, Panią wiceprezydent Małgorzatą Kańską-Kipigroch, Panem wiceprezydentem Jackiem Belką.

Uczniów do ślubowania przygotowały panie wychowawczynie klas pierwszych: Anna Kaliszyk, Iwona Adamek, Aneta Pawelec.

Nagłośnienie przygotował pan Marek Eksterowicz, oprawę muzyczną przygotował pan Arkadiusz Chybalski i pani Wioletta Ruszkiewicz. Dekorację przygotowała pani Małgorzata Siarka. Sprzęt nagłaśniający obsługiwał Kamil Węglewski z klasy VIII C. Uroczystość poprowadziła Martyna Kolanus z klasy VIII C.

MISTRZOSTWA RADOMSKA W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

W dniu 11 .10. 2018 roku odbyły się na Orliku Mistrzostwa Radomska w Piłce Nożnej Chłopców. Reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 zajęła II miejsce i awansowała do mistrzostw powiatu. Zawody zostały rozegrane w dwóch grupach:

Grupa A

PSP 1

PSP 6

PSP 7

PSP 8

Grupa B

PSP 2

PSP 3

PSP 4

Drużynę PSP 1 reprezentowali: Ambrozik Szymon, Jurczyk Bartosz, Kaczmarczyk Grzegorz, Kowalski Mateusz, Matusiak Julian, Pietras Kacper, Rodzik Marcin, Spólnicki Mateusz, Zygoń Mikołaj, Żółciński Kacper, Gołuchowski Szymon. Opiekunem drużyny był p. Marek Eksterowicz.

JEDYNKOWY ŚW MIKOLAJ

Kochani, jak co roku ruszamy z naszą akcją
JEDYNKOWY ŚW MIKOŁAJ.
Ty też możesz zostać św. Mikołajem, to nic trudnego.
Jeżeli chcesz poznać szczegóły skontaktuj się z nami w wiadomości prywatnej, komentarzu lub bezpośrednio z Łukaszem Berlanką tel 661 691 100.
Zapisać możesz się również w sekretariacie szkoły.
Na zapis mamy czas do 5 listopada!????????????
W ubiegłym roku nasz Św. Mikołaj pomógł 29 dzieciom z 13 rodzin.
????CZEKAMY NA WAS????
P.S. W tym roku z Mikołajem wystartowaliśmy szybciej niż Tesco.

ZAJĘCIA Z BUDOWANIA I PROGRAMOWANIA ROBOTÓW LEGO

Zapisz Swoje dziecko (od 5 do 7 lat) na bezpłatną lekcję pokazową. Dzieci będą tworzyły roboty z zestawów dostosowanych do ich wieku.
Obowiązują zapisy – nr tel.: 792 902 610. Dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc.

Lekcje odbędą się w dniach:
08.10.2018 r. (poniedziałek), godz. 16.00 – 17.30
11.10.2018 r. (czwartek), godz. 17.00 – 18.30

Akademia Kreatywności Dziecięcej
ul. 11 Listopada 11 E (Kowalowiec)
97 – 500 Radomsko

Zajęcia są przeznaczone dla chłopców i dziewczynek.

Europejski Dzień Języków Obcych za nami

3 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w licznych konkursach i zadaniach związanych z obchodami Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Dzień ten rozpoczęliśmy od nietuzinkowej lekcji języka ukraińskiego przeprowadzonej przez Nataliię Koval, Wiktoriię Koval i Artema Usichenko. Wzięli w niej udział przedstawiciele klas 5-8 PSP oraz III PG. Poznaliśmy nazwy członków rodziny, zwierząt domowych, liczebników, piosenkę jak również łamaniec językowy w języku ukraińskim.

Kolejnym trudnym wyzwaniem było rozstrzygnięcie konkursu filmowego promującego naukę języków obcych. Zwycięzcami tego konkursu zostały klasy 4c PSP oraz IIIAPG, które w nagrodę otrzymały certyfikat zwalniający je w wybranym dniu z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek.

Identyczną nagrodę otrzymała klasa 8b za wygraną w konkursie „Half a minute quiz”.

Konkursom i zadaniom wykonywanym przez poszczególne klasy towarzyszyły:

• kawiarenka z typowymi wypiekami z krajów anglo- i niemieckojęzycznych; muzyczna przerwa przygotowana przez uczennice klasy  8a oraz Aleksandrę Saj z klasy  7a,
  • jak również belgijka zatańczona przez najodważniejszych uczniów wspieranych przez najbardziej roztańczoną nauczycielkę.

Na drzwiach poszczególnych sal lekcyjnych pojawiły się napisy nazw pomieszczeń w języku niemieckim i angielskim, natomiast na głównej tablicy prace uczniów klas 5 przedstawiające różne wyrażenia w językach obcych.

Korytarze naszej szkoły przyozdobiły prace zwycięzców konkursu plastycznego „Mein Haustier/ my pet”. Wyniki tej konkurencji przedstawiają się następująco:

I miejsce- Zuzanna Kowalczyk z klasy 2b

II miejsce- Alicja Famulska z klasy 1a

III miejsce- Wiktoria Pikuła z klasy 1a

wyróżnienie- Michał Kacprzak z klasy 1b

wyróżnienie- Aleksandra Ociepa z klasy 1c.

Wszystkim uczestnikom Europejskiego Dnia Języków Obcych dziękujemy za ogromne zaangażowanie w jego organizację!

Nauczyciele języków obcych

Dzień Głośnego Czytania w Jedynce

W związku z przypadającym 28 września świętem głośnego czytania nauczyciele bibliotekarze zorganizowali w naszej szkole akcję czytelniczą pod hasłem „To jest Polska”. Na pierwszej godzinie lekcyjnej rozbrzmiały w klasach teksty o wymowie patriotycznej: Czytaj dalej Dzień Głośnego Czytania w Jedynce

Happening Niepodległości!

W dniu 27 września 2018 w Parku Solidarności odbył się Happening związany z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości zorganizowany przez Urząd Miasta Radomska.
W tym niezwykłym przedsięwzięciu brały udział wszystkie radomszczańskiego szkoły. Nie mogło zabraknąć i Nas. Nasza szkole reprezentowali uczniowie klas 8 i III Gimnazjum.
Uczniowie mieli za zadanie zatańczyć poloneza oraz zaśpiewać dwie pieśni : „Piechotę” i „Przybyli ułani pod okienko”
Uczniów do happeningu przygotowała Pani Małgorzata Siarka

Obraz może zawierać: 21 osób, uśmiechnięci ludzie, na zewnątrz i przyroda

Podziękowanie za prezentację „Droga do niepodległości”

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim przysłała dzisiaj do naszej szkoły Podziękowanie dla pana Marka Biesiady za nieodpłatne udostępnienie prezentacji „Droga do niepodległości”, którą została zaprezentowana podczas Europejskich Dni Dziedzictwa w Skorogoszczy.

Prezentacje można obejrzeć na stronie https://youtu.be/P5TBK5R6URI