Rekrutacja do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Radomsku

Szanowni Państwo,
Drodzy Uczniowie zainteresowani muzyczną przygodą i nauką gry na instrumentach,
rozpoczynamy rekrutację do nauki w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Radomsku.

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Radomsku jest publiczną szkołą muzyczną prowadzoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie. Przygotowujemy uczniów do kontynuowania nauki w szkołach artystycznych II stopnia. Szkoła spełnia również rolę umuzykalniającą. Kształcenie muzyczne rozwija wrażliwość, pasje oraz wszechstronne uzdolnienia u dzieci.

Kształcimy dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 lat, a nauka trwa 4 lub 6 lat w zależności od wieku ucznia.
Do I klasy cyklu sześcioletniego przyjmowane są dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Do I klasy cyklu czteroletniego w wieku od 10 do 16 lat. Kształcenie w szkole obejmuje naukę gry na: fortepianie, akordeonie, skrzypcach, gitarze, flecie, klarnecie, trąbce.

Przyjęcie do szkoły odbywa się na podstawie wyniku z badania przydatności polegającego na przesłuchaniu kandydatów i sprawdzeniu uzdolnień muzycznych oraz predyspozycji do nauki gry na danym instrumencie.

Wypełniony wniosek (w tytule „REKRUTACJA 2020”) prosimy przesłać
do dnia 10 czerwca 2020r. na adres e-mail: psmbacewicz@interia.pl

O terminie przesłuchania poinformujemy Państwa telefonicznie dzwoniąc na podany przez Państwa we wniosku numer telefonu.

Uwaga !
W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną uprzejmie informujemy, że obowiązkowe zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do nauki w szkole muzycznej można dołączyć do wniosku w terminie późniejszym, kiedy będzie możliwe do uzyskania.

Informacji i odpowiedzi na Państwa pytania udzielamy pod nr tel. 44 683 24 07.
Pytania prosimy również kierować na adres e-mail: psmbacewicz@interia.pl

Dziękujemy serdecznie i zachęcamy do składania wniosków.

STRONA WWW: www.psmbacewicz.pl/