Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy z WOS

W styczniu br. zostały opublikowane listy uczniów, którzy zakwalifikowali się do eliminacji okręgowych V Ogólnopolskiej Młodzieżowej Olimpiady Wiedzy z WOS.
Głównym celem olimpiady jest zainteresowanie młodzieży zagadnieniami z zakresu przedmiotu „Wiedza o społeczeństwie” oraz kształtowanie w nich postaw umożliwiających korzystanie z szans, jakie stwarza współczesny świat.
Jej organizatorem  jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych.
Fundacja została założona w 2000 r. przez pięć publicznych uczelni ekonomicznych (Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu). Od 2005 r. Fundacja jest organizatorem jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju – Olimpiady Przedsiębiorczości, a od 2008 r. prowadzi dwa ogólnopolskie projekty edukacyjne – Akademię Młodego Ekonomisty oraz Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy. Fundacja podejmuje także szereg działań służących doskonaleniu jakości kształcenia oraz propagowaniu i wspieraniu najlepszych praktyk edukacyjnych.
Eliminacje szkolne ogólnopolskiej olimpiady odbyły się w grudniu 2019 roku, listy zakwalifikowanych osób pojawiły się 21.01.2020r.Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas VIIIa i VIIIb: Malwina Iciek, Dominika Ludwin, Katarzyna Marcinkowska, Aleksandra Saj, Zuzanna Rapczewska i Mateusz Stanek. Z tego zespołu największą liczbę punktów bo 35 z 40 możliwych do uzyskania zdobył Mateusz Stanek. Do drugiego etapu zakwalifikowali się wszyscy uczestnicy eliminacji szkolnych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.