Pasowanie na Czytelnika

Zapraszamy pierwszaków do szkolnej biblioteki

Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi

Nasi cudowni pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę, że będą dbać o książki i zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Zanim jednak to nastąpiło, dzieci obejrzały przedstawienie przygotowane przez aktorów z kółka recytatorskiego prowadzonego przez panią Milenę Dobielską i Elżbietę Dudę-Fajkowską. Przeszli także egzamin przygotowany przez gości z baśniowej krainy – królewnę i dziewczynkę z zapałkami, w postaci wcieliły się Julia Pietras (kl. VIIb) i Antonina Fajkowska (kl. VIIa). Pierwszaków zafascynowała interpretacja wiersza Agnieszki Frączek pt.”Stonoga” i wiersz odtańczony przez małych aktorów pod tym samym tytułem.
Uroczystość miała miejsce 8.01.2020 r. Od tego dnia każdy pierwszoklasista może samodzielnie korzystać z księgozbioru naszej „przyjaznej i uśmiechniętej biblioteki”. Zapraszamy jak najczęściej.