Świąteczne kodowanie z przedszkolakami

W kodowanie można bawić się w każdym wieku. Sprawdziły to przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 9 w Radomsku uczestnicząc w zajęciach przygotowanych przez p. Annę Nowicką-Grzędę oraz Elżbietę Dudę-Fajkowską. Świąteczne spotkanie rozpoczęło się od przeczytania zabawnej historii z książki „Opowieści na Boże Narodzenie”. Następnie dzieci zabrały się do rozwiązywania zadań. Pierwsze z nich polegało na ułożeniu układanki wykorzystując ustalony kod. Sześciolatki sprawdziły także wiedzę matematyczną i spostrzegawczość licząc świąteczne symbole wśród rozsypanki, szeregowały postać św. Mikołaja od najmniejszego do największego. Przedszkolaki przygotowały także z puzzli tor dla ozobota, który miał przebiegać obok prezentów, tak aby św. Mikołaj mógł je pozbierać i zostawić pod świąteczną choinką. Udało się zebrać wszystkie upominki więc nie zapomnijcie zajrzeć pod domowe drzewka bożonarodzeniowe.
Świąteczne spotkanie upłynęło nam bardzo pracowicie. Dziękujemy za miłe odwiedziny.