100 lat PCK! – wszędzie dla wszystkich

We wtorek, 10 grudnia 2019r. uczestniczyliśmy w obchodach 100- lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.Impreza odbyła się w Miejskim Domu Kultury i zgromadziła wielu znamienitych gości i sympatyków PCK.
Mieliśmy okazję zobaczyć film i prezentację multimedialną, przybliżające nam historię organizacji i promujący działania PCK w naszym regionie. Byliśmy świadkami uhonorowania wielu osób i instytucji medalami i statuetkami w dowód uznania za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju PCK w Radomsku.
Nagrodzeni zostali też krwiodawcy, opiekunowie szkolnych kół PCK i wolontariusze, którzy bezinteresownie niosą pomoc innym i aktywnie włączają się we wszystkie akcje charytatywne.
Uroczystość uświetniły : wystawa plastyczna laureatów konkursu p.t. 100 lat PCK -oczami dziecka, pokazy wokalne najmłodszych dzieci, laureatów Konkursu Piosenki o Zdrowym Stylu Życia oraz wystawa okolicznościowa dotycząca historii PCK w Radomsku.
Wszyscy szczególnie gratulowali i składali kwiaty na ręce pani Prezes Radomszczańskiego Oddziału PCK- pani Małgorzacie Lewandowskiej, która nie kryła swojego wzruszenia.