ŚNIADANIE DAJE MOC!

Dnia 8 listopada 2019 roku uczniowie klasy I a PSP nr 1 w Radomsku przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „ŚNIADANIE DAJE MOC”. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

Głównym celem akcji jest :
1. Zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie ucznia.
2. Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację oraz promocję prawidłowego odżywiania.
W czasie zajęć edukacyjnych uczniowie klasy I a poznali rolę śniadania, zapoznali się z 12 zasadami dotyczącymi zdrowego odżywiania. Śniadanie zostało zorganizowane przez wychowawcę klasy p. Małgorzatę Litwińską, we współpracy z rodzicami, którzy bardzo zaangażowali się w przygotowanie zdrowego, pożywnego śniadania. Przygotowali świeżo wyciskane soki, jogurty , sałatki owocowe i warzywne, wędliny, sery, koreczki – śniadanie naprawdę było bardzo pożywne i smaczne. Uczniowie z wielkim przejęciem i zaangażowaniem przystąpili do przygotowywania smacznych, zdrowych kanapek.
Dzieci z klasy I a wzięły także udział w warsztatach kulinarnych. Pierwszaki, pod okiem wychowawcy, przygotowały gruszkowe jeżyki.
Uczestnicy śniadania otrzymali przygotowane przez wychowawcę CERTYFIKATY, potwierdzające udział w akcji.
Akcja „Śniadanie daje moc” z pewnością przyczyniła się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.

Wychowawca klasy I a PSP p. Małgorzata Litwińska serdecznie dziękuje rodzicom za pomoc i wielkie zaangażowanie w przygotowanie zdrowego i pożywnego śniadania.