Mamy certyfikat Code Week!!

W październiku uczniowie klas 0-III włączyli się w obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania Code Week. Dzieci rozwiązywały zadania na macie do kodowania oraz na wirtualnej macie, programowały trasy dla robotów, tworzyły rysunki na podstawie specjalnych szyfrów. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu w zajęcia nasza szkoła otrzymała europejski certyfikat. Pan dyrektor M. Biesiada wręczył certyfikaty najbardziej aktywnym klasom: IIIb oraz IIb. Wszyscy uczestnicy Code Week otrzymali słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców PSP 1. Organizatorki akcji p. A. Nowicka-Grzęda, p. E. Duda-Fajkowska, p. B. Wieloch już dziś zachęcają do udziału w przyszłorocznym tygodniu kodowania. Liczymy, że do akcji przystąpią także starsi i jeszcze starsi uczniowie oraz nauczyciele.

„Murale Polskiej Niepodległości”

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku zaprosiła naszych uczniów do kontynuacji ubiegłorocznego projektu „Murale Polskiej Niepodległości”. Uczniowie klasy VIa wraz z wychowawcą p. Danutą Zawadzką z entuzjazmem odpowiedzieli na propozycję. Pierwszym wydarzeniem, w którym wzięli udział, był spacer historyczny „Śladami radomszczańskich murali” (28.10.19 r.) pod przewodnictwem, miłośniczki historii naszego miasta, p. Agnieszki Kuligowskiej. Pani przewodnik pokazała dziesięć oficjalnych miejsc, w których można oglądać malarstwo ścienne. To spotkanie ze sztuką p. Agnieszka Kuligowska ubarwiła pięknymi opowieściami dotyczącymi historii Radomska, zaprezentowała zdjęcia nieistniejących już budowli np. kościoła ewangelickiego, zwróciła uwagę na radomszczańskie budynki mijane przez nas codziennie, a kryjące w sobie wiele tajemnic historycznych. Dzięki wycieczce wiele dowiedzieliśmy się o naszym rodzinnym mieście.

Czytaj dalej „„Murale Polskiej Niepodległości””