Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców

W dniu 30 października na hali powiatowej w Radomsku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców. W zawodach uczestniczyło aż
9 drużyn, w związku z tym zostały rozegrane systemem pucharowym. Przegrany odpadał z turnieju. Nasza szkoła w pierwszym meczu trafiła na drużynę z Dobryszyc. Po dobrej i spokojnej grze awansowała do następnej rundy wygrywając 4 do 1. W następnym meczu trafiliśmy na drużynę
z Kodręba. Po bardzo zaciętym, twardym i trudnym meczu ulegliśmy 5 do 7 i nie awansowaliśmy do półfinałów. Nasi chłopcy zostawili na boisku dużo serca i zdrowia walcząc o każdą piłkę. Zawody wygrała drużyna z Kodręba, w finale wygrywając  z PSP Gidle.
Duże podziękowania dla naszej drużyny za walkę do końca.
W zawodach uczestniczyli: Julian Matusiak, Grzegorz Kaczmarczyk, Marcel Lasota, Jakub Klimczyk, Jakub Berlanka, Cyprian Kuras, Mateusz Muranowicz, Hubert Dębski, Bartosz Kubasiak, Wiktor Chudy, Eryk Nowak, Filip Muszyński.
Opiekunem drużyny był p. Dariusz Waloch.

Oświęcim 2019

#SzkołaPamięta

W PSP 1 co roku odbywa się wycieczka patriotyczna dla klas ósmych do największych nazistowskich obozów w Auschwtz i Birkenau. To autentyczne miejsce pamięci zbrodni, których doświadczyli Polacy i Żydzi. W tych ośrodkach zagłady życie straciło ponad 1,1 mln mężczyzn, kobiet i dzieci.
W tym roku było to dla uczniów także niezapowniane i wielkie przeżycie. Współczesny świat nie może zapomnieć o tych miejscach, powinny być one przestrogą by już nigdy nie powtórzyły się te zbrodnie.
Przez złożone kwiaty, zapalone znicze i modlitwę oddaliśmy hołd tym, którzy odeszli, więzieni i mordowani w obozach zagłady.

#SzkołaPamięta