Konkurs Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie

22 października 2019r. w godz. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Radomsku, Wydział Prewencji KPP w Radomsku przeprowadził XIV powiatowy finał „Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie” realizowany w ramach programu profilaktycznego „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Konkurs adresowany jest do uczniów drugich klas szkół podstawowych z terenu województwa łódzkiego. Biorą w nim udział dwuosobowe drużyny składające się z dziewczynki i chłopca. Drużyny pokonują indywidualnie tor przeszkód taki jak dla kandydatów do Policji, ale dostosowany do ich wieku, a następnie zespołowo rozwiązują test z wiedzy o bezpieczeństwie.
W „Konkursie Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie” z naszej szkoły brała udział drużyna w składzie: Pola Bodanka i Jakub Górski, uczniowie klasy II c. Zajęli oni czwarte miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz dyplomy.