Code Week i Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W naszej szkole rozpoczęły się obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania Code Week połączone w tym roku z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych.

CodeWeek Europe to inicjatywa, która ma na celu upowszechnianie nauki programowania oraz pokazanie, że kodowaniem może zająć się każdy. Europejski Tydzień Kodowania został zainicjowany w 2013 r. Od tej pory entuzjaści organizującą w całej Europie, w tym samym czasie różnorodne wydarzenia związane z programowaniem. W tym roku do Code Week przystąpili bibliotekarze i uczniowie klas 0-III PSP nr 1. Nasza inicjatywa została zgłoszona i zarejestrowana na  stronie https://codeweek.eu/, dzięki czemu staliśmy się  oficjalnym organizatorem święta w Polsce. Kraje europejskie walczą o przeprowadzenie jak największej ilości wydarzeń związanych z kodowaniem, Polska aktualnie znajduje się na drugim miejscu.

Za nami  już pierwsze lekcje kodowania. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Inicjatorką tego przedsięwzięcia jest p. Anna Nowicka-Grzęda.