Z  WIZYTĄ  w  MUZEUM

Dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły – w dniu 18 czerwca 2019 roku –  placówkę powołaną do życia w 1970 roku – Muzeum Regionalne w Radomsku.  Niektóre z nich  po raz pierwszy były  w  budynku ratusza. Obejrzano zgromadzone tam pamiątki  o życiu minionym, lecz umiejętnie włączające się w nurt współczesnego życia miejscowej społeczności. Dzieci zwiedziły wystawy stałe i dzięki przewodnikowi uzyskały wiele informacji o swoim  dawnym mieście i okolicy. Poznały meble i wyroby miejscowego przemysłu meblarskiego, archiwum fotograficzne i historyczne, wytwory rzemiosła artystycznego. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchały wiadomości o Władysławie Reymoncie, którego postać – rzeźba na ławeczce – czaka na umieszczenie jej na  deptaku w najstarszej – obecnie przebudowywanej – części miasta Radomska. Dzieci bardzo chciały upamiętnić to wydarzenie na fotografii.  Wycieczka do radomszczańskiego muzeum cieszyła się dużym zainteresowaniem.

wychowawca   Bożena Nowak