DZIEŃ PATRONA 2019

WYJĄTKOWE SPOTKANIE Z PATRONEM BOLESŁAWEM CHROBRYM

Dzień Patrona 27 maja rozpoczął uroczysty apel, podczas którego organizatorzy Konkursu Krasomówczego „Piewca Bolesława Chrobrego i mężnych Piastów” poprosili zaproszonego gościa, Panią Grażynę Skupińską o podsumowanie tegorocznej edycji konkursu. Następnie Pani Milena Dobielska z Panem Andrzejem Kucharskim i Panem Dyrektorem Markiem Biesiadą nagrodzili laureatów. Zdobywczyni głównej nagrody, Anna Karasińska zaprezentowała swoje oratorskie umiejętności, opowiadając o Leszku Czarnym, który nadał naszemu Radomsku prawa miejskie. Natomiast sylwetkę naszego Patrona Bolesława Chrobrego przedstawiła Oliwia Dalecka.

Dzięki lekcji żywej historii na temat „Polska Bolesława Chrobrego” nasi uczniowie na długo zapamiętają ten niezwykły Dzień Patrona. Członkowie Bractwa Kerin bez czarodziejskiej różdżki, ale używając dekoracji, kostiumów i broni z epoki,
a przede wszystkim barwnych opowieści przenieśli nas do czasów Bolesława Chrobrego. Wielką frajdą okazało się uczestnictwo chętnych uczniów w scenkach
z życia Patrona.

Wszystkie klasy wzięły również udział w warsztatach historycznych, podczas których uczniowie m.in. strzelali z łuku. Niejeden poczuł się dzielnym wojownikiem, przymierzywszy strój rycerza. Dziewczęta miały okazję przez chwilę stać się średniowiecznymi damami dworu, a nawet Dąbrówką czy Odą. Zdjęcia są dowodem na to, że naszym uczniom nie zabrakło odwagi i fantazji podczas odgrywania scen rodzajowych z epoki.

Dziękuję Wam, Nauczyciele i Uczniowie za wspaniałą zabawę.

Wszyscy, którzy sprawili, że Dzień Patrona był wyjątkowy, zasługują na wielkie brawa.