Drodzy Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie Jedynki

W piątek pożegnaliśmy uczniów z Ukrainy, których gościliśmy w Naszej Szkole od 5 do 15 marca 2019 r.

Dyrekcja PSP nr 1 bardzo pragnie podziękować następującym nauczycielom:

Anna Nowicka-Grzęda, Anna Skórka-Nowicka, Arkadiusz Chybalski, Barbara Eksterowicz, Bożena Wieloch, Danuta Zawadzka, Dorota Laks, Elżbieta Duda-Fajkowska, Ewa Zabawińska-Janas, Jolanta Ślęzak, Małgorzata Siarka, Milena Dobielska, Sławomir Kępa

za zaangażowanie się w organizację zajęć dla uczniów z Ukrainy.

Szczególnie chcemy podziękować pani Bożenie Wieloch oraz pani Elżbiecie Dudzie-Fajkowskiej, które sprawowały znakomitą opiekę nad uczniami z Ukrainy. Ich działania sprawiły, że pobyt dla Naszych Gości był nie tylko wspaniałą przygodą, ale też okazją do nauki języka polskiego.

Dyrekcja PSP nr 1 w Radomsku jest także wdzięczna za pomoc i zaangażowanie w wymianę polsko-ukraińską pracownikom administracji i obsługi, którzy zaangażowali się w organizację kolacji powitalnej dla gości z Ukrainy w dniu 5 marca 2019 r. Szczególne zasługi w zorganizowaniu kolacji miała pani Katarzyna Młynarska – kierownik gospodarczy PSP nr 1. Dzięki staraniom pani Kasi impreza zakończyła się pełnym sukcesem szkoły.

Dziękujemy pani Danucie Zawadzkiej za przygotowanie cudownej oprawy artystycznej, którą przedstawił Szkolny Teatr Źródełko oraz Teatr Źródło 5 marca 2019 r. gdy wieczorem witaliśmy gości z Ukrainy. Wszystkie osoby goszczące w tym dniu w Naszej Szkole były pod wielkim wrażeniem, gdy zobaczyli naszych aktorów ubranych we wspaniałe stroje teatralne.

Jesteśmy bardzo wdzięczni rodzinom, które w swoich domach gościli uczniów z Ukrainy. Pragniemy podziękować Szanownemu Państwu:

Agnieszka i Łukasz Berlanka,
Małgorzata i Paweł Kipigroch,
Elżbieta i Michał Saj,
Maria i Michał Zatoń,
Izabela i Jacek Majak

za nie tylko goszczenie w swoich domach dzieci z Ukrainy, ale także za okazanie Wielkiego Serca i Dużej Troski zagranicznym gościom oraz pomaganie i wspieranie Jedynki w jej działaniach dotyczących wymiany polsko-ukraińskiej. Dzięki temu, że pokazaliście polską, tradycyjną gościnność całe przedsięwzięcie zakończyło się pełnym sukcesem, a w przyszłości przyczyni się do tego, że relacje polsko-ukraińskie będą coraz lepsze oraz wzmocnią braterstwo pomiędzy narodami Polski i Ukrainy.

Dziękuję uczniom:

Artem Usichenko, Jakub Berlanka, Antoni Zatoń, Kacper Zatoń, Aleksandra Saj, Olga Kipigroch, Piotr Kipigroch, Mateusz Majak

za zaangażowanie w pomaganiu swoim koleżankom i kolegom z Ukrainy podczas zajęć organizowanych w naszej szkole oraz podczas popołudniowych zajęć, które odbyły się na terenie Radomska. Nawiązaliście nowe znajomości i przyjaźnie. Mieliście okazję w swoich domach i w szkole nauczyć się tego jak naprawdę być człowiekiem tolerancyjnym, nauczyliście się zrozumienia i szacunku wobec osób innej narodowości, uczyliście się współpracować w grupach, poznaliście obcą kulturę i zwyczaje. Nabraliście nowych doświadczeń życiowych, które będziecie mogli przekazać innym uczniom, a nawet nauczycielom oraz innym osobom, których poglądy są ksenofobiczne.

Dziękujemy wszystkim Nauczycielom, Uczniom oraz Rodzicom, którzy w najmniejszym stopniu zaangażowali się w wymianę polsko-ukraińską.

Marek Biesiada
Barbara Eksterowicz