Witamy młodzież z Ukrainy!

Od 5 marca 2019 roku gościmy w naszym mieście uczniów z Ukrainy, dokładnie z Wozniesienska i Jużnoukraińska. Nasza szkoła zorganizowała w tym dniu wyjątkową, powitalną kolację. Już od godziny 17.00 pan dyrektor Marek Biesiada i pani dyrektor Barbara Eksterowicz oczekiwali na przyjazd niecodziennych i bardzo upragnionych gości. Do Jedynki przybyli dzieci, rodzice, nauczyciele, dyrektorzy szkół podstawowych, przedstawiciele władz miasta. Witali wszystkich bardzo ciepło aktorzy Teatru Źrodło przy akompaniamencie dźwięków akordeonu, na którym grał pan Arkadiusz Chybalski. Atmosfera była niepowtarzalna, nastrój udzielił się wszystkim. I wreszcie przybyli… Grupa uczniów wycieńczona podróżą jednak pełna entuzjazmu. Powitał gości pan dyrektor Marek Biesiada, serdeczne słowa w języku rosyjskim wygłosiła też pani Danuta Zawadzka, następnie wszyscy zasiedli do kolacji, właściwie obiadokolacji, bo zaserwowano dania obiadowe. Posiłek poprzedzony był tekstami o grzeczności prezentowanymi przez Teatr Źródło. Był to moment, w którym zapoznano się z fragmentami „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, dokładnie z „Ważną Sędziego nauką o grzeczności”. Nie zabrakło też biesiadnych pieśni w stylu „Szła dzieweczka do laseczka”. Niesamowita atmosfera, radość tak można podsumować ten piękny wieczór i nadzieja na pięknie spędzone razem dziesięć dni.